Keresés

Részletes keresés

Marsama Creative Commons License 2020.03.02 0 1 1297

Nyert a Real.

Marsama Creative Commons License 2019.10.18 0 0 1296
s51es Creative Commons License 2019.03.07 0 1 1295

Mondanám hogy igyunk rá, de nem. Döglött lóba nem rúgunk Bale!

Novelist Creative Commons License 2019.03.07 0 3 1294

Ezt a veszteséget hogy fogja kiheverni a kocsma közönsége...

Előzmény: akacfa98 (1293)
Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.04 0 0 1291

BALE ÉS A SPANYOL NYELV

 

Nagy baromságnak tartom ennek a kérdésnek a forszírozását. 

Sokszor olvastam : a futball nemzetközi nyelv. 

A pályán a   focisták megértik egymást. 

Ez nemcsak süket duma,valóban igy van. 

Olvastam Puskás " Pancsóról ", aki  remekül megélt spanyol  és más idegen nyelvismerete nélkül a maga  kispesti " tájszólásával "  a  Real Madridban.  Elordította magát :Stefi !!!  Erre a hangra  Di STefano pedig rohant az ellenfél kapuja felé  és már előtte is volt a Puskás indítása. 

 

Bale "  csak " angolul tud.  Világnyelven !  Ezzel  bárhol a világon meglehet élni. 

Nem érti meg magát a többiekkel ? 

Ezek szerint senki nem  beszéli társai közül a világ nyelvet ? 

Szégyenszemre az edzője sem ?  Az elnök sem ? 

 

Ha igazak a hírek Perez el akarja Bale-t adni. 

Nagy  baklövés  lenne. 

Mellesleg nem kellene sokáig Bale-nak petrezselymet  árulnia....

Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.04 0 0 1290

még egy gondolat az előbbihez :

 

A  BL  meccsek sajnos nem  mindig  a pályán dölnek  el. 

Sok furcsaság  van  már  a  sorsolásoknál is

Az indokolatlan - de nem véletlen - sárga  és  piros lapok is befolyásolhatják a  csapatok  sorsát

A döntő helyszíne sem mindegy. 

 

Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.03 -1 0 1289

MILYEN ESÉLYE VAN A REAL MADRIDNAK A BL MEGNYERÉSÉRE ? 

 

A kérdés jogos, mert már  a bajnoki cím elúszott a spanyol kupa megnyerése is, csak a BL  maradt megmenteni ezt a szar  szezont. 

 

Szerdán Jön az Ajax. Úgy   gondolom, ha küzdelmes meccsen is,  de továbbjut a RM.

 

Könnyű csapat  már nem lesz a  8  között. 

Bármelyik csapat  ellen van győzelmi esély, de bárki ellen ki  is lehet esni. 

Nem látok olyan csapatot, amelyik kiemelkedően erős  lenne. 

 

A PSG - nek van a  legtöbb világklasszisa. 

A Liverpool a leggyorsabb  csapat

A Manchester . Citynek a legtechnikásabb  csapat, a világ legjobb  edzőjével 

A Barcelonában, ha Messit semlegesítik a többiek átlagos focisták. Nem lesz spanyol házi bírójuk sem 

A Bayern München nemjut  el a  döntőig

A Tottenhem  jól összerakott csapat. Bárki ellen esélyesek. 

Juventus, ha  túljut az Atleticin akkor megis nyerhetik a BL- t

Az Ateltico a legharcosabb csapat, de a Bl-ben nem tudnak  büntetlenül szemét módon focizni.

 

Van  még a címvédő...

A  leggyengébb  láncszemük a jólfésült, szépfiú edzőjük, akinek érezhetően nincs taktikai érzéke. 

Még  az  is  benne van a csapatban,  hogy eddigi produkciójukkal csak hülyítették a  többiket. 

De ezt a kijelentésemet azért nem gondolom komolyan.

s51es Creative Commons License 2019.03.03 0 0 1288

Pedi ő a Real arca  (manapság). Hol van az idő amikor Di Stefano, Puskás vagy Hierro, Raul, vagy éppen a Casillas?

Ennek a szellemnek véget vetett a sp1... Háát nyögjétek!

 

"Ha edzője  lennék, előre vinném centernek. Elképzelhető,  hogy  hasznosabb  lenne ott.."

Ebben van valami, egyet tudok érteni. Ám nehéz lenne "átnevelni" agyilag, csakis úgy lehetne ha magán venne erőszakot...

 

 

Előzmény: Akácfa99 (1287)
Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.03 -1 0 1287

RAMOS VÉDELMÉBEN

 

Amit alábbiakban írtam fenntartom.

Tényleg  nem példakép a pályán  való viselkedésével.  Nehogy már ő legyen a  Real Madrid arca.

 

Védelmében azért el kell mondani, hogy senkinek sem  okozott   komolyabb sérülést. 

Salah ?  visszanézve a jelenetet, a kis egyiptomi kereste a bajt magának.

Messi agresszív kakaskodását  sem torolta  meg. 

 

A  játékvezetők előítélettel vannak vele szemben.  Utaznak  rá.  Sokkal hamarabb kap  sárga lapot mint bárki más. Ő  már sosem lesz jó fiú.

 

Pepe fénykorában jóval  keményebb, kegyetlenebb    volt nála.

Aztán hosszú hónapokra eltiltották. 

Akkor már jobban visszafogta  magát. Nyuszi lett. Sok csatár rajta próbálta ki, milyen  fasza gyerek. Rugdalták, lökdösték rendesen, már nem féltek tőle. 

Ramosnak nem  kívánok ilyen változást. 

Ha  a tudása, gyorsasága meg is kopik, legalább maradjon meg a tekintélye.

Ha edzője  lennék, előre vinném centernek. Elképzelhető,  hogy  hasznosabb  lenne ott.. 

s51es Creative Commons License 2019.03.03 0 0 1286

"Ramos egész Európában csúcstartó a 19 (!) piros lapjával...."

 

Arról nem is szólva, hogy hányat úszott meg a bírók közismerten elnéző volta miatt a Real esetében. A sárgát meg minden meccsen kiérdemli.

Az edzők szégyene, hogy ez fazon CSK.

Előzmény: Tell Vili bácsi (1284)
Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 1285

Egyetértünk !  

Messit  nem kivánom, hogy  lerúgják, csak azt írtam, szabályos eszközökkel nem  tudják megállítani.

 

Ami Ramost illeti, az edző helyében bármilyen érdemei is vannak a csapatban,  a csapatkapitányi  posztra nem tartom alkalmasnak.  Magatartása  enm példamutató a pályán a  fiatal focistáknak 

Ő a védelemben tényleg sokszor egy ketyegő bomba.

Kit tennék a helyébe ?  Talán Varenét.  Ha a francia   válogatottban is  megfelelt  erre a posztra

Előzmény: Tell Vili bácsi (1284)
Tell Vili bácsi Creative Commons License 2019.03.03 0 1 1284

Az meg szerintem nem futball drukker/rajongó, aki azt szeretné, hogy az ellenfél egyik játékosát "lerúgják"!

Én a helyedben inkább hallgatnék, mert Ramos egész Európában csúcstartó a 19 (!) piros lapjával....

Előzmény: Akácfa99 (1278)
Tell Vili bácsi Creative Commons License 2019.03.03 0 0 1283

Hogy mennyire volt pártatlan a mérkőzés bírója?

Légyszives és ezt olvasd el:

 

https://index.hu/sport/futball/2018/real/2019/03/03/futball_el_clasico_real_madrid_sergio_ramos/

Előzmény: Akácfa99 (1280)
Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.03 -1 0 1282

MENNYIRE SZÍNVONALAS A SPANYOL BAJNOKSÁG ? 

 

Ha a sajtóban leírt  " profik " véleményét olvasom, akkor a  világ legszínvonalasabbja.

De inkább a saját szememnek hiszek.

Ahol  hosszú évek óta  csak a Barcelona a bajnok  és az  őt követő csapatok már  néhény forduló  után sok ponttal vannak lemaradva,  az nem a  színvonalat jelenti, csak egy kiemelkedő együttest, amely Messire épül.

Ha majd nem lesz Messi talán szóba  jöhet más csapat is az első  helyre.

A Real Madrid a mutatott gyenge teljesíményével  stabil harmadik.

Akkor  milyen lehet a többi ? 

 

Egy ilyen bajnokságban  erősen  megkérdőjelezhető a bajnoki cím értéke.

Ami nem   zárja ki, hogy a Barcelona szurkolóknak ezt  óriási örömet  okozhat. 

 

Mondhatjátok, hogy savanyú szölő számomra. 

Nem vagyok megszállott, véresszájú Real Madrid drukker. 

Semmi közöm  magyar ember létemre egy  bármilyen külföldi csapathoz.

Mióta  elment Ronaldo, azóta közömbösen nézem a RM  meccseit.

 

e hasonló a helyzet a németés  az olasz bajnoki  bérletet váltó Bayern Münchennel és a Juventussal is.

Ami engem illet, mindig ellenszenvvel  viseltetettem a verhetlen bajnokokkal szemben,

Előzmény: Marsama (1281)
Marsama Creative Commons License 2019.03.02 0 0 1281

Elképesztő, hogy lehet 2 meccsen is ennyire gyengén játszani hazai pályán.

Előzmény: Akácfa99 (1280)
Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.02 -3 0 1280

Mit lehet ilyen meccs után mondan i ?

 

Győzzön a jobbik  és az a csapat, akit a biró is minden erővel támogat. 

Barca nem volt  semmivel sem jobb.

Jó volt  a biróküldése, ismert Barcelona  drukkerr volt a 12., emberük.

 

Kár volt  ennyi energiát belefektetni a Reálnak erre a meccsre. 
Ezzel a gárdával,  ilyen elképzelés nélküli edzővel szart sem  érnek el.  

 

Három Barcelona  elleni meccsen  1  gólt tudtak rúgni,  ötöt  kaptak. 

 

Sajnos  messze  van ennek az idénynek a  vége.  Nagyon  hosszú lesz a  reálosoknak

 

 

Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.02 -1 0 1279

Vincius sosem lesz belőled CR. 

Ödegardba is,  hogy biztunk...

 

Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.02 -4 0 1278

2-1 -es Barcelona győzelmet  jósoltam.

Ez  nagyon érik.

 

Messi nem nagyon  bírja ha határozottan lépnek fel ellene. 

Pedig másképpen nem lehet.

 

Ramos  úriember volt. Amkor a szakállas embedrke  odatolta a  pofáját a fej elé,  csodálom, hogy  nem fejeolte A kis rafinált egyébként erre  játszott rá.

 

Ameddig Messi nem vonul vissza, vagy  rendesen nem rúgják le, a spanyol bajnokság    érdektelen lesz, mert   más  nem nyerhet bajnokságot.   

 

Szép nap  lesz, amikor utolsó  meccsét  játssza a Barcelonában. 

Lehet, hogy a  Barca drukkerek iimádják, a semlegesek  általában  utálják  

 

Bevallom, egy  kicsit a méreg   is  beszél belőlem

Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.02 0 0 1277

Egyetlen jó  hír számomra  A RM-al kapcsolatban, remélem nem lesz kamu.

Nevezetesen, hogy   Mourinho  jön vezető edzőnek. 

Színes egyéniségnek  tartom, 

Róla elhiszem, hogy szakmailag és  elméletileg  is  sokat  tud a szakmából.

Hogy rossz a modora ? 

Lehetne sokkal keményebb  is.

Az  utóbbi években  nagyon nyuszi edzői voltak a csapatnak. . 

Marsama Creative Commons License 2019.03.02 0 0 1276

A spanyol topik a válogatott topikja, ne hozd fel. 3 hét múlva jönnek az eb-selejtezők, majd akkor írj oda. Senki nem hoz fel akkor válogatott topikot, amikor nincs meccs. Ha van, akkor jön fel egyszerre 10 is, ha kell. Nyugi. Van spanyol bajnoki topik, írj oda.

 

Döntetlent várok a mai meccsen, nem tud ennyiszer nyerni a Barca.

Előzmény: Akácfa99 (1273)
Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.02 0 0 1275

Ezt a  topikot, mint  friss  babakocsi, egyhetes csecsemő,  hogy  ide  Barcelona és Real Madrid szurkolók írhatják le a véleményüket. 

Ha  netán nem  igy   lenne, világosítsatok fel. 

Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 1274

Real Madrid- Barcelona  

 

tippem :  1-2

A RM  képtelen győzni a bajnokcsapat ellen. 

Ez már pszichikai kérdés is., 

Persze,  egy olyan edzőé is,aki ki tudja irtani a játékosokból az önbizalom hiányt,  hogy Messiék számukra verhetetlenek. 

Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.01 -1 0 1273

köszi, hogy csak   visszafogottan  toltál le,  nem vagyok hozzászokva  ilyen  viszonylag   humános  hozzászóláshoz, azért  is válaszolok neked.

Csodálkozol, hogy  senkinek nem válaszolok ?

Nézzél bele az Espana  topikba és olvasd el Maribor nevű szurkolótársad  hozzám intézett szavait, kiváncsi lennék, te  hogyan  reagálnál rá.

Én sehogy,  mert  ilyen álnév mögé bújó tahó trógerrel nem állok szóba. 

Mertem remélni, nem fogsz egyetérteni  veterán fórumtársaddal.

 

Elfogadom,  hogy nem tetszik neked az elemzésem, soha nem várom, hogy el ezt senkitől. 

 

 

 

 

Előzmény: Marsama (1272)
Marsama Creative Commons License 2019.03.01 0 1 1272

Hülyeségeket kommentelsz, akkor hozol fel topikokat, amikor nem kellene, feleslegesen elemzel, nem párbeszédekbe csatlakozol normálisan. Ha írnak neked, nem válaszolsz normálisan, vagy egyáltalán nem. Ezek a problémák.
Ez is az El Clásico topikja, nem lehet minden Real-meccsen ide írni, csak akkor, ha Real-Barca, Barca-Real van.

Alapszabályokat nem ismered, ez a baj.

Előzmény: Akácfa99 (1268)
Akácfa99 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 1271

egy hetes vagyok  ?

 

közel kétezer  hozzászólásom van! 

igaz, négy  különböző  néven. 

nem saját elhatározásból.csak magamban morogtam..

 

holnap újabb Real Madrid - Barcelona meccs.

Kb. tíz  valahány éve lelkes RM szurkoló voltam. 

Ma már ez  megváltozott. 

Már nem veszem a szívemre,ha kikap a csapat. Ez már nem az a RM,  amelyikbe  beleszerettem. 

Ahogy idény elején leírtam :  ebben az  idényben trófea nem lesz csak  pofonok 

 

Akácfa99 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 1270

Vinicius ! 

Istenem, de nagy tehetség ez a vigyori fekete fickó.

Mjdnem olyan tehetséges, mint  Mpappé.

Csak van egy kis  különbség   köztük. 

Mbappé is gyors, mint a villám, de ő betalál abba a széles   kapuba,ha  gólhelyzetbe  kerül. 

Vinicius a  legtehetségesebb  lúzer focista, akit Real Madrid színeiben  láttam eddig.

Bár 18 éves,azért annyit már megtanulhatott volna, hogyan kell  tiszte helyzetből gólt lőni. 

Most már van két futóbolondja a  Madridnak. 

Egy fiatal brazil  és egy  lelkibeteg  walesi. 

Balet  agyon piszkálják, miért nem tanult meg spanyolul. 

Mert helyesen gondolja,hogy az angol világnyelv, amiel a  világ bármelyik  országában  meglehet értetnie magát. 

Tapasztaltból mondom ! 

 

Akácfa99 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 1269

Piros Ádám  úr   !  kérem figyeljen rám ! 

Ahogy ígérte !!!

Akácfa99 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 1268

Nem vagyok  újonc ! 

régi motoros  vagyok, itt  is ! 

 

De van egy ellenségem.

Kiváncsi vagyok mikor moderál ki  megint. 

Marsama Creative Commons License 2019.02.28 0 0 1267

Sehol nem reklámozták a tegnapi meccset, teljesen megfeledkeztem róla. Kiesett a Real.

ave én Creative Commons License 2019.02.17 0 0 1263

kosárban is nyertünk

Előzmény: penklubos (1262)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!