Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.31 0 0 113

Elkészültek a látványtervek – Teljesen átépítik az egri városi stadiont

https://youtu.be/tG-_L2hktYA

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.07 0 0 106

Tegnap voltam a Tállya elleni meccsen. NB3-as szinten kielégítő volt a színvonal. Jobbára egri fölény volt ,de legtöbbször kevés volt az ötletesség a labdakezelés minősée a szervezetten játszó ellenfél ellen, akik a szórványos kontrákat meglepően gyorsan,ügyesen próbálták végigvinni. Úgy érzékeltem,hogy technikailag ezen a szinten jó játékosaik vannak. 

Az egrieknél inkább a küzdés, hajtás volt a dicsérhető, az egyéni minőség azért itt még nem alkalmas az élmezőnyre 1-2 ügyesebb játékoson kivül.

Egy játékos volt, akit ki tudnék emelni, aki sztem NB2-be lenne már való a fejlődés miatt az a 9-es egri Vitelki Balázs . 20 éves ,és az egriek közül ő volt az,aki jól magabiztosantud bánni a labdával is, akár kis területen,és a küzdőszelleme is megfelelő volt. Egy erősebb csapatban jobban ki tudna teljesedni.

Most nézem az edző Sütő Szilárd lett a DVTK Utánpótlás igazgatója

http://egerse.com/2019/09/09/nb-iii-suto-szilard-az-uj-vezetoedzo/?fbclid=IwAR2jtJk0TBE_jSXycv2algA6MdynyYQjwOYQRszgNdslBxUlq0DG2FENsSo

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.03 0 1 111
Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.02 0 1 110

Örülök neki, hogy azért egy kisebb élmény ért téged, még ha nem is klappolt minden! Kitartás! :)

Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.02 0 0 109

és ez is érdekes. bár egy győztes meccs után mit is lehet mondani? :) 

"JÓK: az egész hazai csapat, ill. Ondrejó, Forgács, Fehér, Nádudvari."

Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.02 0 1 108

A meccsről sajnos már semmi jót nem tudok elmondani. Az Eger most jutott fel az NB3-ba és az a Klink Zoltán a vezetőedző, aki számos olimpikonunkat segítette a fizikális felkészítésben, tehát elvileg vérprofinak kéne lennie legalább ebben a tekintetben a játékosoknak.

Ehhez képest olyan érzésem volt, mintha egy utánpótlás meccsre toppantam volna be. Elvétve láttam olyan fizikumú testalkatú játékost,akire azt mondanám,hogy igen: Ez sportoló, profi focista!. Tudom, ez a magyar foci egyik problémája is. 

Ezután talán nem is meglepő, hogy a 90 perc alatt futásról , ne adj isten spintről csak akkor volt szó,ha támadni kellett, vagy vissza kellett zárni , egy amúgy lagymatag  tempójú meccsen.

Helyezkedő dinamikus mozgás elvétve volt tapasztalható Igaz, hogy elég meleg volt az idő.

Ilyen fizikummal, edzettséggel a határozott, gyors  és pontos labdakezelés is nehezebb volt az erősebb passzok pontatlanra sikeredtek. Sok labda inkább vánszorgott, vagy épp túl erősre és hosszúra sikeredett.

Taktikai téren már némileg nagyobb volt a különbség a két csapat közt. Míg a Gyöngyös szervezetten próbált védekezni, szépen lezárva a területeket a saját térfelén és kontrákból igen veszélyes támadásokat vezetett, addig az Eger különösebb elképzelés és szervezettség nélkül próbált támadni. A játékosok helyezkedése katasztrófális volt. sokszoros emberelőnyben voltak a gyöngyösiek hátul, ahol az egri támadók magányosan helyezkedtek el minden társuktól távol.

Gólszerzési lehetőség akkor adódott inkább,ha valaki magányos harcosként próbált átkígyózni a védelmen. Ellenben a gyöngyösiek néhány alkalommal könnyedén átmentek az egri középpályán, ami mintha nem létezett volna. Támadásnál nem segítették a támadókat egyedül hagyva őket, hátra viszont nem zártak vissza mindig kell határozottsággal.

Ez az elképzelésnélküliség  akkor vált nyilvánvalóvá, amikor a 10 főre fogyatkozó Gyöngyös ellen se tudtak mit kezdeni, sőt még nekik volt gólszerzési lehetőségük. Egy 16-oson belüli ziccerben a lövés a kapufára ment, majd onnan a tehetetlenűl álló kapus kezébe pattant.

Ilyen érdemtelenül ritkán nyer egy csapat.

A szurkolók ugyan boldogok voltak,de azért volt aki megjegyezte,hogy ez a játék nem nyerő.

Szerintem sem. 

Ezután elég meglepő,hogy Klink a meccs után az alábbiakat nyilatkozta. Nézőként nehezen lehetett komolyna venni ezt a csapatot - és a meccset . , mert ez az amatőr szint, ahol a játékosok munka mellett játszanak és akkor belefér, hogy a nagypálya és a labda kihívást jelent .

"KLINK ZOLTÁN: – Először is gratulálok Varga Attilának és a csapatának! Roppant nehéz volt feltörni a gyöngyösiek szervezett védekezését. De mint minden labdarúgó-mérkőzés, ez is 90 percig tart, és most a hosszabbításban a hozzáállásunk meghozta a gyümölcsét. Nagyon boldog és roppant büszke vagyok arra, hogy az egri közönségnek sikerült megnyerni a megyei rangadót. Gratulálok a saját csapatomnak, büszke vagyok a játékosokra.
VARGA ATTILA: – Folytatódott saját magunk kivégzése."

https://www.heol.hu/sport/helyi-sport/nb-iii-a-93-percben-dolt-el-a-derbi-egerben-1912633/

Elgondolkodtató, hogy a DVTK és a DVSC második csapata még ebben a mezőnyben is hátul helyezkedik el, ami komoly gondokat tükröz az ottani "utánpótlás"-t tekintve.

Előzmény: Törölt nick (107)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.02 0 0 107

Még annyit,hogy a kispadok elég szerencsétlen módon áttetsző plexi réteget kaptak, ami alatt valszeg jól meg is lehet főni meleg időben.

Előzmény: Törölt nick (106)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.02 0 1 106

Tegnap kilátogattam ide a Gyöngyös elleni NB3-as meccsre. A belépő 500 Ft volt :)

Hamarosan felújítják a stadiont a hírek szerint, a pálya része már kész van.  A fotó erősen idealizált állapotot ad , a székek leharcoltak-kopottak ,bár mivel fémből vannak nincsenek eltörve. a betonos részek erősen málladoznak, a korlátok rozsdálnak és látszik ,hogy évtizede óta nem történt felújítás.

Na de ez hamarosan változik remélhetőleg. Egyébként valóban jól néz ki a római korokat idéző és stílusú kőfalrész azon az oldalon,ahonnan fotó készült. 

Remélem, hogy meghagyják ezt a stílust és nem betonozzák le az egész környezetet szocreál panelszürkére. Kőből szebb is lenne és tovább is tartana.

Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.14 0 0 105

Pofás kis stadionja van az Eger FC-nek. Ma láttam a buszból és nagyon bejött! A képet nem én lőttem fel a netre, de jó! :)

vidám_sírásó Creative Commons License 2014.02.28 0 0 104

Ma az MLSZ kizárta a NBIII-ból a csapatot. Ezzel az egri focinak vége.

Sajnos a hírek szerint az utánpótlás csapatokat is kizárták a bajnokságokból. Így az a sok gyerek akik még jártak focizni nézhetnek más elfoglaltság után.

Rohadjon meg az összes köcsög aki benne volt az egri foci tönkretételében.

senior222 Creative Commons License 2013.05.11 0 0 103

Tóth Dénes! Tudsz aludni?

vidám_sírásó Creative Commons License 2013.04.09 0 0 102

Ma NB1-es forduló.

A Dunán a PMSC-Kaposvár. A Sport 1-n Erdei meccsét ismétlik. A Sport 2-n a DVTK-Videoton meccs megy szintén felvételről.

Kint fasza világos van.

Miért nem játszhat ez a szerencsétlen csapat a Paks ellen hazai pályán?????

Rohadjon meg az összes faszfej aki szerint ez jó!!!!!

vidám_sírásó Creative Commons License 2013.03.02 0 0 101

LaPointe Creative Commons License 2013.02.25 0 0 100

Na most aztán van ám pörgés Egerben és a Vácnál!

NEm gondoltam volna, hogy az Eger végül Vácon landol...

vidám_sírásó Creative Commons License 2012.12.01 0 0 99

Két klasszikus idézet a mai meccshez.

" Ahol az utóbbi időben Iványi vezet ott potyognak a büntetők" - Fülöp Sándor tv kommentátor

"És most mit csinálsz, hazamész és kiv**d magadnak?" - Torghelle Sándor labdarúgó

TOMcat Creative Commons License 2012.09.30 0 0 98

Üdv Mindenkinek!

Látom még nem sülyedt el teljesen a topic de azért így az NB1-be feljutva azt hittem nagyobb pörgés van/lesz. Sajnos nincs túl sok időm olvasni és írni de azért figyelemmel kísérem a hozzászólásokat (bár topicnyitóként ez nem elég kifogás).

Az önkörmányzat által megszavazott 2,8M -val (http://www.egrifc.hu/friss-hirek/item/172-varosi-koltsegterites-az-egri-fc-nek.html) talán már a lelátóról is figyelemmel lehet majd kísérni a csapatot de azt hiszem ebből csak a tavasszal lesz már valami. Most ismét elhalasztották az átadás határidejét... ( http://www.egrifc.hu/friss-hirek/item/162-oktober-vegere-keszulhet-el-a-vilagit%C3%A1s.html )

A tegnapi pontszerzés (bár a meccset nem láttam) lehetett volna talán több is de a bennmaradáshoz szükséges pontok számát azért gyarapítja.

Hajrá Eger!

perempe Creative Commons License 2012.09.22 0 0 97

Papírforma.

komolyra fordítva a szót, az Egernek elég jó a védelme; gondoltam, hogy nem fog gólokkal nyerni a Loki.

Előzmény: pityoka70 (94)
vidám_sírásó Creative Commons License 2012.09.22 0 0 96

Szép volt fiúk!

8 forduló után egy győzelemre a középmezőnytől, letudva jópár nehéz meccset.

Attilio Creative Commons License 2012.09.22 0 0 95

Gratula a győzelmetekhez! Jövőre reméljük Egerben lesz a meccs.

pityoka70 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 94

Ez fasza volt:)

pityoka70 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 91

2-2 :)

vidám_sírásó Creative Commons License 2012.08.28 0 0 90

Ráadásul szombaton délután Vasas-FTC II. meccs.

Előzmény: vidám_sírásó (89)
vidám_sírásó Creative Commons License 2012.08.28 0 0 89

A klub a Loki stadiont jelölte meg a hazai meccsekre a licensz kérelmében. Ezt azzal magyarázták, hogy egyedül a Debrecen adta oda a stadionját a csapatnak.

Az rejtély, hogy miért játszották az első hazait a Fáy utcában.

A Vidivel felcserélték a pályaválasztói jogot, így a hétvégi meccs lesz a második hazai.

Szerinted jó ötlet a Fradi ellen a fővárosban játszani a hazai meccset?

Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.28 0 0 87

Ez a "futball adattár" link nagyon jó !

Előzmény: pityoka70 (83)
vidám_sírásó Creative Commons License 2012.08.26 0 0 86

Rá nem emlékszem. Csak a kezdőcsapat "sztárjai" maradtak meg az emlékeimben.

Előzmény: pityoka70 (85)
pityoka70 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 85

Lechner Zoli 1 meccs,játszottam vele serdülőben rengeteget:)

Előzmény: vidám_sírásó (84)
vidám_sírásó Creative Commons License 2012.08.26 0 0 84

kösz

Előzmény: pityoka70 (83)
pityoka70 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 83

Parancsolj:

http://futball-adattar.hu/csapat_szezon.php?id_szezon=8&id_klub=63

Lehet keresni csapatra,játékosra,amire csak akarsz.

Jó szórakozást:)

Előzmény: vidám_sírásó (82)
vidám_sírásó Creative Commons License 2012.08.26 0 0 82

Én az ETO ellen tavaszra emlékeztem.

Honnan szerezted meg a pontos időpontokat?

Előzmény: pityoka70 (81)
pityoka70 Creative Commons License 2012.08.25 0 0 81

Mégsincs igazad vidám sírásó!

Az Eger csapata ugyan szerepelt az NBI-ben az 1986/87-es szezonban,de mindössze 4 győzelmet aratott és az utolsó lett sajnos.

1987-ben nem aratott győzelmet,csak 1986-ban,azaz senkinek sem lett igaza:)))

1986.09.13  Eger-Tatabánya 2-1

1986.09.20  Eger-Videoton    1-0

1986.11.15  Eger-Rába ETO   4-3

1986.11.29  Eger-Dunaújváros  2-1

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!