Keresés

Részletes keresés

V3ntur4 Creative Commons License 2021.01.30 0 0 53

Sziasztok, van valakinek ötlete, hogy nagy mennyiségben (m3) hol tudnék normális áron agyaggranulátumot venni? 

GKorni Creative Commons License 2018.04.28 0 0 52

Virágzás

GKorni Creative Commons License 2018.03.17 0 0 51

De  szokott , főleg a puha fajtáknál. Időjárástól függően kellene beállitani az öntözést.  De nálam is lehetetlen, mert nem vagyok állandóan ott.  Még nem próbáltam perlit kókusz keverékbe.

Próbálkozz több félét ültetni, kevesebb öntözéssel.

Előzmény: qpi001 (49)
qpi001 Creative Commons License 2018.03.14 0 0 50

Valaki, próbálkozott már kratky féle hidropóniás rendszerrel? Én idén meg akarom próbálni a paradicsommal és a paprikával is. Ha van valakinek tapasztalata vele és leírja, azt nagyon megköszönném :)

qpi001 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 49

Szia GKorni!

 

Nekem egy ilyen redszerem van:

https://autopot.co.uk/product/4pot-system-using-6mm-pipe/

teljesen gravitációs elven működik, olyan szeleppel mint a WC tartályban is van. Elsőre nagyon tetszett, mert úgy nőttek benne a paradicsomok a nevelősátramban, mint a bolondgomba. A problémám ott kezdődött, hogy amire beért a paradicsom, mindig megrepedt a héja. A közeg nekem kb. fele az apró szemű kertészeti perlit, fele kókuszrost. Mit gondolsz nem lehet hogy a kókuszrost túl sok vizet köt meg? Arra gondoltam, ki kéne próbálni 100%ban perlitbe, vagy 100%ban agyaggolyók közé ültetni, hátha úgy jobb.

Neked nem szokott ilyen problémád lenni?

 

 

Előzmény: GKorni (48)
GKorni Creative Commons License 2018.03.02 0 0 48

Igen, úgy ahogy irod.

Időközönként locsolok, időkapcsolóval beállitva, elejébe elég naponta csak egyszer kb 3 perc, a nyári melegekben pedig félóránként, óránként, de időjárástól függően.

A 29-es hozzászólást nem én irtam, de ott szobanövényről van szó. De szerintem csak az alja kell,hogy vizben legyen , felszivja a vizet.

Előzmény: elf11 (47)
elf11 Creative Commons License 2018.02.24 0 0 47

Szia!

 

Az öntözésről tudnál pár mondatot írni?

Fentről kapja a tápoldatos vizet, az alsó csövön pedig gondolom visszafolyik a felesleg?

Folyamatos lassú körforgás van, vagy csak időközönként "locsolsz"?

 

A vízmennyiség meghatározásánál még vannak számomra ismeretlen tényezők.

Például a 29-es hozzászólásban az átlátszó edény mennyire lóg a vízbe? Éppen csak annyit, hogy kapillárisan feltudja annyira szívni az agyag a vizet, hogy az folyamatosan nedves legyen? Ha csak az alsó 2-3 cm van vízben, akkor is nedves lesz az összes agyaggolyó a cserép tetejéig?

 

 

 

Előzmény: GKorni (46)
GKorni Creative Commons License 2018.01.28 0 0 46

 

Saláta és kapor perlitben.

 

GKorni Creative Commons License 2018.01.16 0 0 45

Igen , 25 kg-s zsákokba veszem külön külön , és arányossan keverem. Ez nem ipari mennyiség, 1 zsák 2-3 évig is elég. Nagy haszonról nem lehet beszélni, esetleg a palánta eladás ami jövedelmezőbb , ezt csak hobbi szinten müveljük, itt Vajdaságban. A neten a Gazdaboltba látom hogy van, de közeledben is megnézheted ki forgalmazza.

Előzmény: qpi001 (44)
qpi001 Creative Commons License 2018.01.15 0 0 44

Tehát konkrétan beszerzed az ásványi elemeket valahonnan és úgy kevered ki arányosan az oldatot? Ha igen, akkor hol lehet ilyen összetevőket beszerezni?

Ahogy nézem ipari mennyiségben nyomod :) megéri a hidro rendszer, mármint megtérülésre gondolok?

Bocsi ha sokat kérdezek, de nem sokan foglalkoznak ilyennel és végre tudok valakitől kérdezni akinek tapasztalata van benne :)

Előzmény: GKorni (43)
GKorni Creative Commons License 2018.01.15 0 0 43

Kezdetbe 2000 literre keverek mert akkora a tartály, a táblázatba van mennyi gramm kell, aztán meg ahogy fogy a táp, kb ha felére ér akkor 1000 literre keverem, és mérem az EC-t.

750 wattos pumpával keringetem, a vödör alján pedig mindig van felesleg oldat. Hőségben nem sokáig birják öntözés nélkül lehet kb 1 nap.

 

Nézegesd a blogomat, 2011 -től van vezetve, sok képpel, ott mindent látni fogsz.

 

http://hidroperlit.blogspot.rs/

Előzmény: qpi001 (42)
qpi001 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 42

Hú ez nagyon jó kis táblázat, köszi érte. Hogy tudod kikeverni, hogy meglegyenek az arányok?

Jó kis hidro rendszered van, hogy keringeted a tápoldatos vizet? Ha megmurdálna szivattyú, meddig bírják a növények?

Előzmény: GKorni (41)
GKorni Creative Commons License 2018.01.14 0 0 41

GKorni Creative Commons License 2018.01.14 0 0 40

Paradicsom, paprika tápoldat, amit használok.

 

 

 

 

CoBLED Creative Commons License 2017.02.14 0 0 39

Eszel.

Minden alkalommal amikor szezonon kívül paprikát, paradicsomot, salátát, padlizsánt, kígyóuborkát veszel a teszkóban vagy bárhol máshol, majd jóízűen elfogyasztod, olyankor vízkultúrában nevelt zöldséget eszel.

 

Ráadásul nem is olyat amit Gkorni napi szinten odafigyelve nevel otthon hanem igazi nagyipari, végelláthatatlan üvegházakban neveltet, számítógép által ellenőrzött tápoldattal etetettet.

 

További jó étvágyat.🙂

Előzmény: ton____jo (38)
ton____jo Creative Commons License 2017.02.12 0 0 38

Nem rossz.

Szobanövényhez kipróbálom.

Bár én ezekből nem ennék.

Előzmény: GKorni (37)
GKorni Creative Commons License 2016.10.16 0 1 37

Én perlitben termelek, már 7 éve.

 

http://hidroperlit.blogspot.rs/

 

nogradi medve Creative Commons License 2016.05.16 0 0 35

felhozom

Ju13 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 34

 4-8 vagy 8-16 mm nagyságú, kiégetett agyagkavics. Könnyű és nagyon porózus, tartja a vizet, mindamellet jól szellőznek benne a gyökerek. Ez van a cserépben föld helyett.

Nekem most épp ilyenem van itthon, de létezik 8-16 mm méretben és 5-10-20 literes kiszerelésben is. Jellemzően a barkácsáruházakban (Obi; Praktiker) és kertészetekben a legkönnyebb megtalálni. (Oázis; Fitoland)

Költségcsökkentő tipp:  kiválóan helyettesíthető apróbb-nagyobb kavicsokkal. (Amiket én első használat előtt ki szoktam főzni fertőtlenítés céljából. De ez már talán túlzott pepecselés...) Előnye az olcsósága mellett, hogy kevésbé borulékony a cserép, mint a szinte súlytalan agyaggolyóval:)))

Előzmény: Törölt nick (31)
Ju13 Creative Commons License 2010.11.29 0 1 29

És hoztam egy képet a filléres megoldásra is: átlátszó pudingos pohárba néhány lukat fúrtam, bele a növény és az agyaggolyó. Az egész pedig mehet egy tetszőleges kaspóba. Én szeretem, ha a kaspó 3-4 cmvel nagyobb a pohárnál, mert akkor simán belelátok, h mennyi víz van benne; kell-e utántölteni, és ha igen, akkor mennyit. Nem kell sem vízmérce, sem kiemelgetni. (Hja, és az átlátszó pohár sem feltétel: nekem azért vált be, mert látom a gyökereket.)

 

De, ha elfogadsz egy tippet: vágjál hajtást és gyökereztesd ki vízben, mert egyébként nagyon macerás "átszoktatni" a növényt; különösen ilyenkor tél elején! Biztosabb és gyorsabb hajtásról.

 

Előzmény: wizes (19)
Ju13 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 28

Szóval, az "üvegcserép"-szett amire te gondolsz, műanyagban is piszok drága!

Itthon én még csak a Lechuza-t láttam, annak a legkisebb darabja (=kb 12-es méretű  hagyományos cserép) is úgy 3ezer Ft körül volt már két éve is. Igaz, ez komplett szett: külső és belső cserép + ültetőközeg (ami nem agyaggolyó, hanem valami ásványi kőzet). És ehhez a kisméretű készlethez nincs vízszintjelző, csak a nagyobbakhoz. Ettől függetlenül helyes kis darab:))))

 

Előzmény: Törölt nick (25)
Ju13 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 27

Egy sokkal korábbi hsz-ből ragadt meg bennem; konkrétan üvegtörmeléket írtak termesztőközegnek. Ezt furcsállom kicsit.

A sötétség - hát, nem tudom. Régen, mikor Scindapsust és Syngoniumot tartottam évekig befőttesüvegben, nem volt gond, bár, időnként algásodott a víz, ha nyaranta odasütött az üvegre a nap. Most nyáron is volt egy kis üvegnyi futókám, ami kigyökerezett és maradt az üvegben, de az nem az ablak előtt volt, nem is zöldült a víz:)))

Egyébként én úgy tudom, h van néhány fajta növény, ami jobban gyökeresedik színes (általában barna) üvegben, mint átlátszóban; de azt nem hallottam, h bajuk lenne a gyökereknek, ha nincsenek sötétben...

Előzmény: Törölt nick (25)
nyulica Creative Commons License 2010.11.29 0 0 26

A sajátomról képet sajnos nem tudok mutatni, mert 20 évvel ezelőtt történt, de itt egy cikk a Csíkos csokrosindáról:

http://www.ezermester.hu/articles/article.php?getarticle=2571

Előzmény: Törölt nick (22)
Ju13 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 24

Hoztam én is egy cikket, remélem, tetszeni fog.

 

http://fitoland.hu/tartalom/10

 

Saját tapasztalatom: a filodendronjaim, a viaszvirágaim és a kukoricalevél (Aspidistra) remekül érzik magukat benne.

Viszont figyelni kell télen a hőmérsékletre, mert nem szeretik a növények, ha a gyökerük túl hideg vízben van!

Egyébként tényleg jó és kényelmes módszer, érdemes kipróbálni.

Az anyagi része: a többezer forintos készlettől az 1-200 forintosig terjednek az árak. Egy 10 literes agyaggolyó kb ezer ft körül van, és jópár növényhez elegendő. Ráadásul, ha kell, többször felhasználható, igaz, fertőtlenítés után! Kaspója mindenkinek szokott lenni otthon, aki már tartott 1-2 cserép zöldet. Belső cserepet én pl. átlátszó pudingos pohárból kreáltam.

 

Az üvegcserép nekem furcsának tűnik, nem vág szét gyökereket???

Előzmény: Törölt nick (23)
nyulica Creative Commons License 2010.11.26 0 0 21

A csíkos csokrosindát én még akváriumban is használtam víz alatt! Mivel a halak állandóan kizabálták a vízinövényeket kínomban beültettem csokrosindával. Tovább bírta mint a hínár.

Előzmény: ensingmosing (1)
wizes Creative Commons License 2010.11.26 0 0 20
Előzmény: wizes (19)
wizes Creative Commons License 2010.11.26 0 0 19

Tudat alatt többször csináltam már, mert volt, hogy csak wízbe dugtam a növényt és gyönyörűen fejlődött, de most egy cikk van a Népszabóban és tecc:

 

http://nol.hu/lap/lakaskulcs/20101126-vizben_nevelt_cserepes_novenyek

 

Aszem kicsit elkezdek ezzel próbálkozni, mint kiskutya a nagykutyával.

 

 

sfnx Creative Commons License 2003.09.07 0 0 18
cikkek,amiket olvastam és tetszettek:
http://www.kertpont.hu/index.php3?menu=cikk&cikkid=84
http://www.kertpont.hu/index.php3?menu=cikk&cikkid=216
egy könyv, amit nem elovastam:
www.cserkiado.hu/kert/balkonnoveny.html
ha a www.libri.hu-n rákeresel a címére, ott is megtalálod, van egy kis különbség a két oldalon feltüntetett ár között... :-(
Előzmény: bandd (17)
bandd Creative Commons License 2003.07.19 0 0 17
hello

tudtok ajánlani bármilyen linket, ami a vízkultúrás nevelésről szól?
csakugyan nagyobb lesz a terméshozam a hagyományos módszerhez képest?
gyorsabban nőnek a növények?

kérlek írjatok mielőbb, mert nagyon érdekel a téma...

köszi!!

CORTEN Creative Commons License 2003.03.03 0 0 16
Játéknak nem rossz, de számíts arra ha jobban belemélyedsz akkor a zsebedbe is bele kell mélyedned.
Amennyire én kapcsolatba kerültem a témával:
Paradicsomtermesztés (a talajfertőzések miatt) müa.vödörben. A termesztő közeg tőzeg, 12 l-es vödör alul kilyukasztva, naponta kétszer csepegtető öntözés a drainvíz megjelenése után 15 percig. Maga az öntöző csőhálózat nem túl bonyolult (a gardematic.hu-n nézz körül) de a tápldat beállítása kritikus, pH, konduktivitás, sótartalom, az összetevők egyensúlya. Viszont egy tő (két száron nevelt, támrendszeren futtatott paradicsom 12-14! kg termést nevel 1 szezon alatt.
ja az egész fólia alatt. De akár egy kicsit nagyobb lakásban is megvalósítható kb. 0.5 nm-en.
Termesztőközegnek jó még a kőzetgyapot, üveggyapot, pur-hab, (utóbbi többször is felhasználható) Ebben termelnek a hollandok paprikát, paradicsomat, uborkát, üvegházban, neonfényben. Az ízük is olyan.
Ennyi
C.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!