Keresés

Részletes keresés

Mano101 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 5269

Segitsen egy kedves, tapasztalt anyuka!

 

Elkezdeném a babám "hozzá etetni" az anyatejhez, de fogalmam sincs, hogy mivel készitsem el neki a püréket.

a net tele van sok hasznos infóval, a végére már nem tudja az ember mi a jó:(

Turmix vagy apritó gép? Vagy üveg reszelő az almához? Vagy botmixer?

Éllitólag a turmix gép nem darálja le a héjjakat teljesen ezen kivűl levegősre hagyja az ételt...

 

 

evicz Creative Commons License 2010.06.04 0 0 5268
A natúr joghurt miatt tanácsos megvárni a 10-11 hónapos kort, de én már 8 hónapos kortól is adtam a kisebbik gyerekemnek (rosszul emlékeztem az ajánlásra). Banánt, kukoricapelyhet már korábban is lehet.
Előzmény: laszlogogolak (5267)
laszlogogolak Creative Commons License 2010.06.03 0 0 5267
Jól hangzik, milyen kortól adható?
Előzmény: evicz (5266)
evicz Creative Commons License 2010.05.24 0 0 5266
Zabot írtam? Kukoricát gondoltam! Úgy finom:)
Előzmény: evicz (5265)
evicz Creative Commons License 2010.05.24 0 0 5265
Leírom ide kedvenc (baba)reggelimet; nem egy nagy találmány, de szerintem annyira jó, hogy nem lehet megunni:
Egy pohár natúr joghurt, egy banán és hozzá zabpehely, botmixerrel összeturmixolva. Pillanatok alatt kész, de ha még állni is van ideje, akkor a zabpehely megduzzad, és jobban kanalazható lesz (nem utolsó szempont, ha önállóan kanalazza a baba).
Hátha más is kedvet kap:)
mamua Creative Commons License 2008.05.20 0 0 5264
köszi szépen, rollller!
Előzmény: rollller (5263)
rollller Creative Commons License 2008.05.20 0 0 5263
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9042679&go=35270074
Előzmény: mamua (5262)
mamua Creative Commons License 2008.05.19 0 0 5262
sziasztok!
hátha jár még erre valaki "régi":)
nem találom annak a bébitortának a receptjét, amit 1. szülinapokra sütöttünk többen is már. amiben nincs tojás.
tud valaki segíteni?
omimanó Creative Commons License 2008.01.29 0 0 5261

Köszönöm a segítséget!MEgpróbálok minél több félét kínálni neki, hátha bejön!

 

Reggelire pl. ma megette a nesquik gabonagolyót kakaóval!

Előzmény: monkat (5255)
Maggancs Creative Commons License 2008.01.10 0 0 5260
Előzmény: Maggancs (5259)
Maggancs Creative Commons License 2008.01.10 0 0 5259

Teljesen normális egy egy év 2 hónapostól, ha nem akar pépest. Nálunk egyik sem evett pépeset szinte. Főzeléknél vagy kis fasírtgolyókat adtam a kezükbe vagy pirítós kenyeret hosszában háromfele vágva. Túlkép mindegy mit, csak ne édes legyen, és ne nyers zöldség (attól hajlamosak fulladni).

 

A joghurthoz vagy pirítóst kaptak és ők mártogatták, vagy gyümölcsöt kis tálkába és potyogtatták mellé. Az ilyen gyerekeknél nagyon praktikus még, hogy kis külön tálakban adod az ételt, külön a főzeléket, külön kis reszelt sajtot és amig ő maszatol (szórja a sajtot a kajába) addig te közben segíted, hogy egyen is. Mondjuk az enyém nem együttműködő ebben, nem hajlandó tárni az etetést, így kap egy szakálkát és szépen maga belapátolja. Lassan és koszosan :-)

 

Tej: én egyikem sem evett, utánajártam orvosnál is nem gáz. joghurt, sajt, hús fedezi a szükségleteit.

 

Valahova lementettem egy kalóriatábláát, megkeresem, de szerintem értelmetlen, annyir egyen, amennyi jól esik neki :)

Előzmény: leddy (5257)
rollller Creative Commons License 2008.01.04 0 0 5258
az 1-hez: sok minden van, ami ugynevezett fingerfoodkent adhato: a zoldsegek is meg a gyumolcsok is: parolt/levesben fott repakockak, minikukorica, hejaban fott krumpli nagyobb darabokra vagva, cukkini, parolt brokkoli is remekul megfoghato, a nyers zoldsegek es gyumolcsok, sajtkocka, ha nem ragaszkodsz a fozelekhez, ezzel nagy baj nincs, csak kinovi, ami meg lehet vonzo, h csinalsz hozza martogatot, joghurtosat pl, es akkor azzal megy be feherje is, es lehet, megtetszik neki
a fozeleknel azert a zoldseg a lenyeg, az meg beviheto mashogy, en nem eroltetnem a pepest, ha nem akarja
Előzmény: leddy (5257)
leddy Creative Commons License 2008.01.03 0 0 5257
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni kisfiam etetésével kapcsolatban. Két nagy gondom van, mindegyik megoldható, csak még nem tudom, hogy és egyáltalán zavartassam-e magam miattuk, vagy majd kinövi állapot :)
Előéletünk: Tomi 1 év 2 hónapos, 1 éves koráig szopizott még, azóta reggelre joghurtot evett, délben pürésített gyümölcsöt, 4 körül egy üveg főzeléket 190-220 g, este tejpép. Pár napja kijött a 7. és 8. foga.

1. bajom: nem hajlandó semmit megenni, ami pépes, csak a szilárdat, abból is csak amit meg tud fogni, a kanállal próbálkozik, de kézzel jobban tetszik neki a dolog. Ergó mi a fenét adjak az eddigi kajái helyett? ja, napközben elfogyott azért pár háztartási keksz, egy egész zsömi tépegetve neki, kenyérhéjak, egyebek.
Reggel próbáljuk a kenyér valamivel kenve, felkockázva és egye egyedül verziót, de nem túl tápláló mennyiséget eszik csak meg belőle. Délben kapott eddig tésztát, husit, virslit. Jelenleg több ötletünk nem volt. De majd főzök krumplit, hátha tetszik neki.
A konzerv főzeléket már rizzsel keverve se eszi meg, a tésztával kevert valahogy még lement...
Egyéb ötlet?

2. bajom, hogy egy ideje csak úgy hajlandó enni, ha közben valamivel matat a kezében és nem a kajára figyel, így reflexből nyitja a száját. Ha még tele van, vagy épp észrevette, hogy etetik, akkor gyorsan rázza a fejét és kapálódzik, hogy tuti rám menjen minden a kanálból a szája helyett. De már a régi dolgok se kellenek neki, mindig valami teljesen újat kell adni és akkor nyerek két kanálnyi időt... most, hogy szilárdat egyedül eszik ez a játék nincs szerencsére, de mivel még nincs sok verzióm szilárd kajára, próbálom fenti játékkal a kanálmegállítós keménységűre kevert pépeket sunyiban adagolni... jó móka, alig várom az etetéseket :D

Szóval kérek gyors segítséget ha lehet. :)
Azt is kérdezném, hogy kb. hány g-ot kéne megennie egy ekkora gyereknek? Tejet milyen formában adjak neki? (tejbegrízt se eszi...) (mellékesen van már egy 3 évesem, de régen volt ekkora és teljesen máshogy viselkedett, ezért vagyok tanácstalan...)

Köszönöm!
Leddy
monkat Creative Commons License 2008.01.01 0 0 5256

Ja, lemaradt.A főzelékben ha darabosabb marad a husi,akkor a nyelvével  kibökdösi.

A rántotthús+sültkrumpli(én készítem tepsiben,imádja)   meg a savanyú uborka minden zokszó nélkül lecsúszik:)

 

Előzmény: monkat (5255)
monkat Creative Commons License 2008.01.01 0 0 5255

Szia,

 

kap mindennap tejet/kakaót?csak mert nekik még a fehérje a legfontosabb.

 

Az én lányom 20 hós, ő is elég nehéz eset,mert ő csak turmixolva eszi meg a főzelékeket,ebből nálunk is hasonló a menű (brokkoli,z.borsó,s.tök,spenót stb...)plusz pld.a brokkolit variálom tejszinnel,tésztával?.Ja és amit kanállal kell enni, azzal etetni kell:)

Viszont a kisvillájával szépen eszik önállóan, pld : nokedlit(szafttal,vagy tojással),sztrapacskát,nudlit,vagy főtt tésztát magában.A palacsintára most érzett rá.

Ilyeneket szoktál adni neki?

A rizst,lencsét,z.borsót egészben,kiköpi ő is.Gondolom,akkor a tarhonya sem jön be?

 

Nálunk a reggeli/vacsora még mindig 250-260 ml tápszer,ehhez már nem kér semmit.

(Van,hogy néha lenyomat még reggel kb.fél virslit.)

 

Délelőtt,ha belefér gyümölcsöt kap, de azt is turmixolva ám.De már nem izgatom magam, már hátat fordítottam minden szakirodalomnak, hiába adom oda az alma darabokat,ha nem kell neki.Így legalább megeszi.:)Ha megcsúszunk kicsit időben, akkor kap pár kekszet,túrórudit,vagy egy pogit.

Az uzsink az ált.túrórudi,vagy babajoghurt,vagy buláta,keksz,ha de.nem volt gyümölcs,akkor azt adok neki.

Még a tápszervacsi előtt beszúrok egy vajas/nutellás vagy bundáskenyerezést,az is nagy kedvenc.

Ha kevésnek találom az uzsit, akkor kap virslit, vagy ha keveset ebédelt, akkor megkapja a maradék ebédet, de ált.nem szokott kelleni:)

 

Nem tudom tudtam-e segíteni, de hát minden gyerek más, nálunk olyan is van,( főleg most az ünnepek alatt,)hogy felborul a napirend,reggel 9 körül eszik először, majd du.2-kor ebédelünk,és nem mindig farkaséhes:D

 

 

Üdv.:M.

 

Előzmény: omimanó (5254)
omimanó Creative Commons License 2007.12.29 0 0 5254

Sziasztok!

A segítségeteket szretném kérni a 2 éves Kisfiam étkezésével kapcsolatban.

NEm nagyon tudom, ho gy mit adjak neki enni, hogy változatos legyen, meg nem igen eszik meg sokfélét.:-(

REggeli az ok(kenyér+felvágott/sajt/májkrém/sonka), ebédre főzeléke szokott enni(tök, brokkoli, krumpli, finomfőzi, spenót, lencse). Itt kezdődik a gond, hogy a főzeléken kívül nem eszik meg mást. Pl hús rizzsel kiköpi egyszerűen.Mit tanácsoltok?Ti hogy szoktatátok rá a babókáitokat?

Az uzsi ált joghurt, krémtúró, és ez szerintem kevés. próbáltam ismét kenyér+ felvágott, csak olyan sokfélét nem eszik, hogy változatos legyen.

A vacsi az igazán gond, hogy tápláló legyen.Ált. főzelék, vagy sinlac, vagy virsli. Ezen kívül nem igen eszik meg mást.Mit adtok ti vacsira?VAgy általában milyen egy 2 éves napi menüje?KOnkrét ételeleket írjatok légyszi, mert mindenhol csak azt írják, hogy ilyen meg ilyen százalékban fehérje/szénhidrát....

Tulajdonképpen már bármilyen ételet megehet. iszik kakaót is, meg 16 foga is van...

CSk kicsit kényelmes ..

Szóval előre is nagyon köszönöm a tanácsotokat és segyítségeteket.

Omi

Moka25 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 5253
:DD

Köszi az ötletet, Roller:o))
Valahogy meg sem fordult a fejemben, hogy ezeket én is össze tudnám rakni házilag...:-O Na majd rendezek még egy címkevadászatot, mik is vannak a kedvenceimben;))
Előzmény: rollller (5252)
rollller Creative Commons License 2007.12.05 0 0 5252

vegyel muzlialapanyagot, es rakd ossze te a csalad muzlijet, es csak a felnotteknek teszel bele mogyorot, nem ordongosseg

meg ha a piritott verziojut szeretitek, ahhoz is kapni alapanyagot

Előzmény: Moka25 (5251)
Moka25 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 5251
Köszi, Jégmadár!!:)))
(Hogy én ezeket miért nem találtam meg??:-OO)

Meglep, hogy a dió-mogyoróval sorolják egy kategóriába. Én azokat 3 éves korig szeretném elkerülni. De lehet, hogy nem fog menni, szvsz már a reggeli müzlimnél el fogjuk bukni a dolgot: nagyon akarja azt is!!!;)) (Gondoltam, veszek olyan keveréket, amiben nincs mogyoró... Aha, Móka a naiv, azt hitte, van ilyen:S)

Zsejkee,
figyelemre méltó ötlet:)) És azok a vendégek pedig, akik nem alvásidőben jönnek, nem kapnak, csak túrós stollent:DD
Előzmény: JÉGmadár (5250)
JÉGmadár Creative Commons License 2007.12.01 0 0 5250

http://www.medimix.hu/cikk.php?cid=39

 

http://www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=189

 

 

Lap alján mindkét oldalon :-) (e ha megyünk 18 hós oltásra, megkérdezem a gy.o.-t is.)

 

Egyébként jó, hogy felvetetted, bele sem gondoltam.

 

 

 

 

Előzmény: Moka25 (5248)
zsejkee Creative Commons License 2007.12.01 0 0 5249
majd alvásidőben bejgliztek :DDDD
Előzmény: Moka25 (5248)
Moka25 Creative Commons License 2007.11.30 0 0 5248
Sziasztok,

tudnátok vmi támpontot adni abban, hogy mikortól lehet mákot/mákos süteményt adni a dedeknek? A Tasha által összeállított weboldalon sem és máshol sem találtam semmi utalást, eccerűen kifelejtik a kaják közül:)) Pedig jön a karácsony és az én másfél éves gyerekem _mindent_ kinéz a szánkból;))
monkat Creative Commons License 2007.10.02 0 0 5247

Mi vidéken lakunk, 1 éves koráig megvettem a piacon  megbízható helyről bio répát, (egy zacskó kb.350 Ft volt, az még úgy elment, )meg a bio brokkolit,bio zsenge z.borsót lehet fagyasztva is kapni.A többit mindig a piacon áruló kistermelőnél vettem, meg veszem a mai napig.A többi piaci z.séges a nagybaniról hozza,úgyhogy az sem biztos.

 

Mostanában szoktam a Sparban is vásárolni, de csak magyar származásút.

Én is nagyon parázós vagyok,  de mindentől úgysem lehet őket megóvni, azért egy kis óvatosság sosem árt.

 

Előzmény: miszmészi (5245)
gyuttment Creative Commons License 2007.10.02 0 0 5246
Én, a nagy áruházláncokban nem nagyon bízom, sokkal inkább a piacon vásárolt dolgokban.
Előzmény: miszmészi (5245)
miszmészi Creative Commons License 2007.10.01 0 0 5245
Lányok, még egy kérdésem lenne:

Ti honnan szerzitek be a babáknak a főznivalót?
Nekem ez elég nagy problémát okoz.

AZ AUchan, Tesco, de még az egyébként normálisnak mondtható Interspar zöldségei közül sem szívesen vásárolok még magunknak sem. A védőnő szerint a piaci zöldség sem mindig megbízható, mert nem tudni a gazda használt-e permetet, műtrágyát. A bio brutál drága és sajnos nálunk még az sem biztos. SOk olyan esetről hallottam, hogy bár magát a zöldséget bio körülmények között termesztették, de a tárolás során az eladó permetezte, hogy tovább elálljon :o(:o( Most akkor mégis miből főzzek? Vagy túlparázom, mi is felnőttünk valahogy? (Bár a mi időnkben hol voltak még génmanipulált növények ? :o)

Kiváncsian várom a véleményeteket! :o)

Noémi
miszmészi Creative Commons License 2007.10.01 0 0 5244
Neked is köszi Monkat! :)

Remélem hamar múlik az éjszakai ébredés!

Noémi
Előzmény: monkat (5243)
monkat Creative Commons License 2007.10.01 0 0 5243

Szerintem is hagyd meg még reggel csak a szopit, az én kislányom 17 hós, de még mindig tápszer a reggeli és vacsora, este képes meginni 260ml-t egyhúzásra:-), (ő "csak" 8 hónapig volt anyatejes.)A nagyobbnál is így volt sokáig,még 2 évesen is tej volt a reggeli, meg a vacsora.

 

Mi az uzsival kezdtük,Sinlacot adtam, mert ő is hasonlóan a Te kisbabádhoz, sokszor felébredt éjszaka.Nekem anno azt mondta a védőnő, hogy ha éhes a baba, akkor éjszaka sokszor  felébred,ha nyugodtan alszik, akkor tuti  elég neki a napi kaja.Nekem ez a támpont.

 

Majd a tízórai jött, gyümölcspép, ilyenkor már pár db.babakekszet is reszeltem bele.

Aztán az elején ebédkor még volt szopi,majd szépen az is elmaradt.

 

Mostanában  az enyém is felsír sokszor éjszaka, persze lehet más oka is, de lehet,hogy eljött az ideje a napi 2*-i főtt kajának.vagy bejön, vagy nem:-)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: miszmészi (5242)
miszmészi Creative Commons License 2007.09.29 0 0 5242
:o))))

A mellem már rég nincsen tele. Most arra jutottam, hogy kap tízórait is a csajszim. Ugyanis még csak 2 x eszünk szilárdat. Egy ebédet és egy vacsit. Gondoltam a reggeli lehetne szopi, illetve alvás előtt is szopizunk - altató gyanánt. Azt hiszem a reggelit hagyjuk el majd utoljára. Nem hiszem, hogy én még valaha az életben alszom 10-ig, de köszi! :o)
Előzmény: Danae (5241)
Danae Creative Commons License 2007.09.29 0 0 5241
Én is belepofázhatok?
A reggeli szoptatást akkor tudod elhagyni, ha reggel nem feszül a melled és nincs nagyon tele. Ha ez megvan, akkor mindenképp ezt váltanám ki a helyedben, mert akkor egyszer-egyszer alhatnál 10-ig.
Előzmény: miszmészi (5240)
miszmészi Creative Commons License 2007.09.29 0 0 5240
Lányok, mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget! :)

Noémi
Előzmény: kisbabi (5234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!