Keresés

Részletes keresés

horex Creative Commons License 2007.05.02 0 0 39

Akkor elmondom én :)

Mint egy csekk, hasonloan mukodik.

Bemész vele a bankodba, ott aláirod, az kikuldi az illetekes kulfoldi bankjába, a kulfoldi igazolja , hogy átutalhato, kb. 3 hét mulva jon a penz a számládra.

 

Ha persze árut elore kuldesz, nem biztositek arra, hogy majd igazolja is az átvételt, bár megerkezett. Szélhámosok mindenhol vannak.

 

by horex

 

 

Előzmény: horex (38)
horex Creative Commons License 2007.04.29 0 0 38

Valaki?

Fel

 

by horex

Előzmény: horex (37)
horex Creative Commons License 2007.04.28 0 0 37

Udv. Hozzáértők!


Nekem forditott a gondom.
Eladnék valamit Irországba.

A vevő boritékban kuldott "Bankers Draft"-ot + összeggel, merthogy szállítani /szállítatni/ is nekem kellene.
Mit kezdjek ezzel?

Ez azt igazolja , h. a vevo bankszámláján részemre lekötött pénz van?.
Ez az osszeg visszavonhatatlan a vevő részéről?
Hogy, mikor kapom meg?
Kiszállítatom a tárgyat. És?

 

by horex

samfisher Creative Commons License 2006.05.29 0 0 36
szia!segitségre lenne szükségem.az általad megadott oldalon hogy kell money order csekket küldeni?nem beszélek jol angolul és elég zavaros számomra ez az egész.légyszi segits! hogy működik?köszi.peti
Előzmény: transprox (35)
transprox Creative Commons License 2004.06.06 0 0 35
http://www.auctionpayments.com/ volt BidPay, itt vehetsz online Money Ordert, elküldik a címzettnek, csodás szolgáltatás, csomó eBayes vásárlást ezzel fizettem.
sziti Creative Commons License 2004.06.04 0 0 34
Való igaz, a MasterCard az USÁ-ban eléggé korlátozottan használható (akad pár kivétel).
Ha megéri Neked, válts VISÁ-ra!
(Több itthoni bank kínál már kifejezetten internetes vásárláshoz ilyen kártyát sms-küldéses védelemmel!)

Látod az előző hozzászólásomból, hogy jó másfél éve Nekem is gondjaim voltak, de már bő éve van ilyen netes VISA-kártyám, amit sok helyen (ám tény: a nem mindenhol ehhez elégséges hardver-ellátottság miatt némi korlátokkal) sikeresen használok!

Előzmény: Potte79 (33)
Potte79 Creative Commons License 2004.05.21 0 0 33
Sziasztok!
Lehet hogy egy kicsit off leszek (nem olvastam vissza ezt a topicot nagyon) én neten rendelésnél egyszerűen nem tudok fizetni csak a legritkább esetekben. Van Mastercardom, de amerikában ezt a sok visszaélés miatt nem fogadják el. Miután én is mindenhol csak ezt a nyomorult Money Ordert találtam mint alternativa utánajártam. Mint kikupálódtam, a Western Union is Money Order. Azonban cégnek nem utalnak pénzt csak személynek, személyi adatokat viszont többszöri mélemre sem adtak, úgyhogy itthonról vagy bankkártyával vagy sehogy...?
Potte
sziti Creative Commons License 2002.10.17 0 0 32
Szűk egy év elteltével úgy látom, e téren hazai bankjainknál a helyzet változatlan, netán csak rosszabb:-(

Azok számára, akik az online-vásárlással viszonylag ritkán élnének, tehát nem érdemes hitelkártyával + a hozzátartozó (sokak szerint kétes, nem tudom, tényleg nincs erről tapasztalatom) bizalommal operálni, egyszerűen nincs normális, kifizetődő lehetőség...

Netán van más tapasztalatotok???

Én meg fogom oldani, mert van, aki segítsen e téren az USÁ-ból. Akinek nincs?

Előzmény: julesss (31)
julesss Creative Commons License 2001.12.26 0 0 31
Nos, inditsuk ujra utjara a dolgot, hatha vkinek lett mar konkret tapasztalata ezekkel kapcsolatban.
Amugy szinten zenesz, tehat enis partiz, max 100 dollart szeretnek kijuttatni, lehetoseg szerint nem 30%os koltseggel.
MuzX Creative Commons License 2001.08.29 0 0 30
Szia matchbox, köszönöm, ez eddig a legjobbnak tűnő módszer, utánanézek!
Előzmény: matchbox (29)
matchbox Creative Commons License 2001.08.28 0 0 29
Szia,

Ezt a piackutatást magam is végigcsináltam anno.
Sajnos nálunk a posta még mindig a régi metodusok alapján müködik. Az hogy pl. a forint konvertibilis lett náluk valahogy elsikkadt.
Még régebben azt mondták azért nem, mert csak MNB engedéllyel lehet külföldre pénzt küldeni. Viszont én találtam 1 megoldást! Az American Express-nek (Bécsi utca) van Money Order csekkje.
Az összeget Te választod meg 1 csekk max 200 USD.
A költsége csekkenként 1100 ft. Egyszerüen megmondod az összeget, Ők ráirják, Te ráirod a kedvezményezett nevét. Elküldöd levélben a csekket és a külföldi beváltja a saját bankjában. Én már többször használtam, soha semmilyen próblémám nem volt vele.

MuzX Creative Commons License 2001.08.28 0 0 28
Szia,

úgy értettem, milyen az a csekk, amit postán el lehet küldeni, és aki megkapja, az beválthatja? Az speciális csekk?

Egyébként nem egészen értem ezt a kettős aláírást... gondolom, ennek csak az utazási csekken van értelme, mert ott én veszem fel a saját pénzem vagy ilyesmi...

Az ilyen fizetős-küldős csekkeknél inkább az jelentheti a biztonságot, hogy névre szóló, és a kedvezményezett igazolja magát a felvételkor, nem?

Előzmény: Moll Flanders (26)
MuzX Creative Commons License 2001.08.28 0 0 27
Köszönöm, kezd derengeni :))))

Csak azt nem értem, miért ilyen nehéz (gyakorlatilag lehetetlen) nálunk ezt a postal ordert használni?

Akkor gyakorlatilag a Western Union ezt csinálja? Azzal viszont olyan gond lehet, hogy mivel ők nem posta, a pénzt csak a legközelebbi Western Union irodában lehet felvenni, és fogalmam sincs, ez mennyire elterjedt a jenkiknél...

Előzmény: kzt (25)
Moll Flanders Creative Commons License 2001.08.28 0 0 26
Szia,

az Amex is utazási csekk (nem speciális), csakúgy mint a VISA, Thomas Cook stb.

Előzmény: MuzX (24)
kzt Creative Commons License 2001.08.28 0 0 25
Postal money order: kb olyan mint a penzkuldes rozsaszin csekken Mo.-n. A postan befizeted (nevre szoloan), lebelyegzik, beteszed levelbe a cimzett megkapja, elmegy a postara es kifizetik neki. (angolszasz orszagokban nincs penzes postas) Elony: sem neked, sem a cimzettnek nem kell bankszamlajanak lenni. A postan kivul csinal ilyet mas ceg is. Ennek van tavirati valtozata is.

Personal cheque: gyakorlatilag egy keres a bankod fele hogy x osszeget fizessen a szamladrol a kedvezmenyezettnek. A kifizeteshez szukseges osszeget te garantalod. Account payee vagy (double) crossed csekket csak szamlara fizetnek ki. Elony:
tudod hogy mikor / hova ment a penzed, hatrany: kell hozza bankszamla es egymast elismero bankok.

Bankers draft: mint a csekk, csak a bank(ar) garantalja az osszeg megletet. (miutan biztonsagba helyezte a szamladrol :) )

Előzmény: MuzX (24)
MuzX Creative Commons License 2001.08.28 0 0 24
Ez érdekes...

Akkor ezek milyen csekket kérnek? Mert az esetek 90%-ban personal cheque, cashiers cheque vagy money order az elfogadott módszer.

Ez valami speciális csekk?

Előzmény: blaumann (23)
blaumann Creative Commons License 2001.08.28 0 0 23
"ha már aláírva kiküldöd, az ánglius be fogja tudni váltani"

Nem tudja beváltani.
Az ellenőrző aláírást a beváltáskor kell megejteni a pénztáros előtt (szeme láttára).
Ez garantálja, hogy az ellopott csekket nem lehet beváltani, ettől biztonságosabb, mint a készpénz.
Tehát az eredeti célra ez semmiképpen sem felel meg.

Előzmény: CsTom (22)
CsTom Creative Commons License 2001.08.28 0 0 22
Hi MuzX,

Próbáld még meg az American Express csekket. Ez ugyan elvileg nem erre szolgá (merthogy utazási csekk)l, de kit érdekel? :)
Amex iroda Budapesten a Deák tér és a Vörösmarty tér között van valahol, annak az utcának a sarkán, ahol a 15-ös busz jár.
Az alábbi infókért felelőséget nem vállalok, mert sajnos nem vagyok bennük biztos, de nagyjából igazak ;-)
Naszóval ez a csekk ha jól emlékszem USD, EUR, DEM meg talán GBP pénznemben váltható, fix címletekben (10-20-50-100), a költsége minimális (1% ?). Van rajta két aláírás hely,
az egyiket ott a vásárlás helyén kell aláírni, a másikat a beváltáskor. Ez utóbbival érvényesíted
a csekket, azaz ha már aláírva kiküldöd, az ánglius be fogja tudni váltani, általában kezelési
költség nélkül.
Utánanézni legalábbis érdemes szerintem :-)

Előzmény: MuzX (17)
MuzX Creative Commons License 2001.08.28 0 0 21
Kösz, erre azért én is rájöttem :))))

A konkrét folyamat érdekelt volna, milyen módon működik, milyen feltételekkel... elsősorban persze nem spekulatív szempontból, hanem kimondottan gyakorlati használat céljából. Már ha lehet használni. De amint látható, azóta már kiderítettem, hogy nem lehet.

Igaz, a "postal money order" működését még eddig senki se tudta elmondani, a bankoknál se :)))

Előzmény: Justis_4_US (19)
MuzX Creative Commons License 2001.08.28 0 0 20
Sajna, ez nem hiszem, hogy járható.

Kis tételekről van szó (50-200 USD), ritkán (félévente néhány), és véletlenszerű időpontokban.
Szerintem a külker cég kapásból elhajtana, vagy ha mégse, horribilis jutalékot kérnének.

Előzmény: KissMe (18)
Justis_4_US Creative Commons License 2001.08.28 0 0 19
Különböző, bankon keresztüli fizetési - átutalási módozatokat soroltál fel a topiknyitogató szábdzsektben.
KissMe Creative Commons License 2001.08.28 0 0 18
Szia MuzX,
ez tényleg elég elkeserítő. Keress meg inkább egy külkereskedelemmel (is) foglalkozó céget, akik mint kereskedelmi áru behozzák neked, és ki is tudják fizetni a saját bankjukon keresztül, aztán továbbszámlázzák neked, forintban. Így neked max. a külker cég felé kellene valami jutalékot csekkolni. Ebben az esetben viszont lehet, hogy érdemesebb lenne egyszerre nagyobb mennyiséget megrendelni, mert akkor kevesebb a papírmunka, és a költség.

Üdv

Előzmény: MuzX (17)
MuzX Creative Commons License 2001.08.28 0 0 17
Milyen jól ellevelezgetek magammal :)))))

Na mindegy, elmondom, hátha mást is érdekelni fog valamikor, és megtakarítom az időt a keresésre.

Eddigi infók alapján jelenleg Magyarországról a banki átutaláson és a hitelkártyás vásárláson kívül semmilyen normálisan használható módja nincs a külföldről történő vásárlásnak.
Márpedig e kettőt a magánszemélyek vagy nem tudják vagy nem akarják használni a nyugati országokban.

Az OTP Telebank centere semmit nem tudott csekkekről mondani, megadtak néhány OTP fiók telefonszámot, mert természetesen (?) devizás ügyekkel csak bizonyos fiókok foglalkoznak, és máshol még kérdezni se lehet, illetve érdemes.

Felhívtam a megadott telefonok egyikét, ahol immel-ámmal elmondtak dolgokat, de elküldetek egy másik fiókhoz, hogy "ők igazán a devizásak...". Felhívtam ezt is, itt felvilágosítóttak, hogy az OTP-nél egyáltalán nincs lehetőség olyan csekk küldésére, amit a címzett külföldön be tud váltani, de olyan van, hogy én kivihetem magammal, és én be is válthatom ott. Mindezt olyan hangnemben, mintha valami nagyon erkölcstelen és gusztustalan dolgot kérdeztem volna.

Aztán felhívtam az MKB-t, mint külker bankot. Igen, természtesen van erre mód, ha nyitok náluk számlát, és persze folyamatosan tartok rajta pénzt. A csekküldés díja a legolcsóbb változatnál min. 10 USD+ x% (nem emlékszem pontosan), de azért a beváltásnál - főleg amerikában - ezzel is lehetnek komplikációk. Ja, és ők is valami Citibankos csekket adnak egyébként...

Felhívtam a Citibank telefonos "személyi bankárát", ő legalább már ismerte a topic címében említett fogalmat, mondta is, hogy már sokan keresték náluk ezt a "money order" lehetőséget, de sajnos ez náluk se működik.
Ha számlát nyitok náluk, akkor van lehetőség csekküldésre, melynek díja 30 USD-nél kezdődik. Úgyszintén az átutalás, ha jól értettem.

Nem egészen értem, hogy egy ilyen alapvetően informatikai tranzakció miért ilyen szemtelenül drága?

Szóval, magyar pógár, felejtsd el szépen az online shoppingot külföldről, nem neked való még ez, kiskorú országokkal nem foglalkoznak a komoly, nyugati bácsik-nénik, és főleg nem Samu bácsi... :(((((

MuzX Creative Commons License 2001.08.27 0 0 16
Újabb kérdés: mi az a "cashiers cheque"?

(Továbbá az is érdekelne, miért ilyen veszettül nehézkes és drága magánszemélynek a sajt pénzét külföldre eljuttatni? Ez normális más országokban is?)

MuzX Creative Commons License 2001.08.27 0 0 15
A posta nálunk pénzküldésileg használhatatlan ilyesmire. Lásd alább.

-------------------------------------------------
Magyarországról külföldre irányuló postautalvány
Ha Magyarországról kíván külföldre pénzt feladni, jelenleg 12 európai országba (Ausztria, Belgium, Cseh Köztársaság, Franciaország, Jugoszlávia, Litvánia, Németország, Románia, Spanyolország, Svájc, Szlovák Köztársaság, Törökország) küldhet nemzetközi postautalványt négyféle jogcímen:

hirdetési díjként,
nemzetközi és külföldi szervezetek tagsági díjaként,
nemzetközi rendezvények részvételi díjaként,
újság, folyóirat, könyv, zenei kiadvány előfizetésével vagy megvásárlásával kapcsolatos kiadásként.
A feladáshoz a "Nyilatkozat a Magyarországról külföldre irányuló postautalványok jogcíméről" elnevezésű postai nyomtatvány kitöltése szükséges. 20.000 Ft-ot meg nem haladó pénzküldés esetén magánszemélyeknek jogcímet megnevezniük nem kell.

A hatályban lévő devizatörvény szerint nemzetközi postautalványt devizabelföldi adhat fel.
A pénz feladásához folyószámla nem szükséges, díja a banki átutalás költségeinél kedvezőbb.

Az utalványozható pénz felső határa országonként változó, általában 400 000 és 800 000 Ft közé esik (min. devizaösszeg 100 Ft-nak megfelelő). Az összeget néhány célországban akár a címzett postai folyószámlájára is továbbítjuk. A befizetés mindig forintban történik, melyet a befizetés napján érvényes postai utalvány/utánvétel befizetési árfolyamon váltanak át a címzett ország által elfogadott devizanemre.

Az utalványokból kétféle készült. A piktogrammal jelölt ablaknál munkatársunk tájékoztatást nyújt arról, hogy az adott célországba melyik küldhető.

Kérhető Többletszolgáltatások: tértivevény, saját kezébe, expressz
-------------------------------------------------

Azt se értem, miért csak ennyi országba, meg azt se, mi az, hogy négyféle jogcím... és ha nem ilyen jogcímen akarom? Akkor nem küldhetem a saját pénzemet oda, ahivá akarom?

MuzX Creative Commons License 2001.08.27 0 0 14
Western Union: 266-4995

Hát igen... szemérmetlenül drága.
50-100 USD küldése 14 USD, 101-200 már 21... nem igazán éri meg...

MuzX Creative Commons License 2001.08.27 0 0 13
Köszönöm, ez jól hangzik, utánanézek! :)
Előzmény: noidea (12)
noidea Creative Commons License 2001.08.24 0 0 12
Az egy jó pénzküldő hálózat, órák alatt átmegy az összeg. A világnak inkább csak ezen a felén működik, meg persze elsősorban USA felé/felől. De pl. a távol-keleten nem nagyon tudtommal.

Pesten a Deák térnél, a Király utcában, a Budapest Bank székházában van irodájuk.

Előzmény: MuzX (11)
MuzX Creative Commons License 2001.08.24 0 0 11
Az lesz... bár szombaton aligha találok ilyet...

Erről a Western Unionról senki se tud?

Előzmény: KissMe (10)
KissMe Creative Commons License 2001.08.24 0 0 10
Akkor próbálj meg utánanézni a postai utánvétnek. Ne az utcai postást kérdezd, és ne is a kis hivatalban a postáskisasszonyt, hanem a központjukban valami nagyobb fejest. Hátha.

Üdv

Előzmény: MuzX (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!