Keresés

Részletes keresés

Rozsdás öreg buldózer Creative Commons License 2015.08.11 0 0 402

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem. Lányomnak másik iskolát keresek a 11. kerületben.Most lesz ötödikes és négy éve tanulja a németet. Nekem eddig a Gazdagréti Törökugrató Iskola a legszimpatikusabb, mert ott német nemzetiségi osztályba járhatna. Viszont nem tudok semmit a felső tagozatról. Milyenek a tanárok, milyen a légkör illetve az elvárásokról.

A másik jelölt a Kelenvölgyi Általános Iskola, ott is a németes csoport érdekelne, de erről sincs túl sok információm.

Kérlek benneteket ha bármelyikről van információtok vagy tapasztalatotok írjátok meg azt.

Előre is köszönöm!

petra8011 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 401

Sziasztok!

A Pilis környékén keresek német általános iskolát a kisfiamnak.

Jövőre költöznénk, még nem döntöttünk pontosan hová( Pilisvörösvár, Pilisszentiván stb.) A kisfiam egy rendkívül értelmes viszont nagyon érzékeny kisfiú. Ezért fontos , hogy egy kellemes családias hangulatú iskolát találjak neki. Akinek van kisgyereke az biztosan megért:)))

Előre is köszönöm.

IldusM Creative Commons License 2014.09.23 0 0 400

Kedves Judit!

Köszönöm, e-mail címem: ildusm@hotmail.com

Üdv

Ildikó

Előzmény: drtm (399)
drtm Creative Commons License 2014.09.08 0 0 399

kérlek küldj egy privát mail cimet, szívesen leirom, hogy ki az aki megnézi a gyereket ilyen szemmel, hogy odavaló e, ha kell felkészíti, és szinte mindent elmond a suliról. Zseniális szakember. Judit

Előzmény: IldusM (398)
IldusM Creative Commons License 2014.08.11 0 0 398

Üdvözlet mindenkinek!

Jövőre kezdjük az általánost, és elkezdeném gyűjteni az információkat. Elsősorban a Nádor utcai Hild József ált. iskola érdekelne, régebbi hozzászólások alapján elég jó iskolának tűnik, jó tanárokkal.

Friss véleményeket viszont nem találtam, ha lenne valaki, aki leírja a tapasztalatait (tanárok, különórák, napközi stb.) azt nagyon megköszönném!

Azahar Creative Commons License 2014.05.08 0 0 397

Mi részt vettünk a Hermina úti "felvételin." Egy percig se gondolja senki, hogy a gyereket ez alapján veszik fel. Illetve helyesbítek, lehet, hogy van olyan gyerek, akit a válogató alapján vesznek fel. Viszont felveszik a testvéreket, még akkor is ha beszédhibásak és első ránézésre gyenge képességűek, de ha másodikra is, akkor is. Az arány szerintem kb. olyan lehet, hogy 96 gyerekből min 20  testvér, 60 protekciós (szülő Herminában tanít, celebgyerek, % stb.) A többi 16 hely marad a "zseniknek".

Örök Álmodó Creative Commons License 2014.02.14 0 0 396

Mindenkinek a figyelmébe ajánlom a Rogers Akadémiát.

 

Ez egy nem iskola :) Konkrétabban magántanulói rendszer, 7-12.-eseknek, pont olyan, amilyet most látni abban a híres TED videóban a 13 éves amerikai sráccal (Logan Laplante). Teljesen szabad, saját érdeklődés szervezi a tanulást a normál tananyag mellett, körülugrálják őket tanárok, mentorok. A lényegi különbség azonban, ami általános ellenérv is az alternatív oktatással szemben, hogy nem könyöklő, öntörvényű gyerekeket akarnak gyártani. Itt arra irányul a nevelés, hogy a fiatal ne eszközként lássa az embert, hogy emberséget gyakoroljon. A kiinduló filozófiájuk, hogy az ember nem attól pusztán boldog, hogy önmegvalósító, hanem hogy eredendően odafordulóan éli életét, ettől lesz emberi. Azt mondják, ez a "társas oázis".


Nem olcsó mulatság, de aki megteheti, nézzen rá. Úgy tűnik, ez nemzetközileg is újnak számít. Meg mellesleg hol van ilyen? A webcímük a nevük:
www.rogersakademia.hu


Vannak saját órák, kötelező szociális oktatás, elmenős programok. A tanítók, mentorok normálisak. Kosztolányi térnél van. Egyébként a volt Rogers Középiskola gárdája csinálta tavaly, ezt tartják a továbbgondolásnak.

ListOfSchoolsEU Creative Commons License 2013.04.29 0 0 395

Hi! :) A gyermekeim számára megfelelő iskolák keresésében az http://www.iskolaklistaja.eu/ weboldal segített nekem.

Vid ispán Creative Commons License 2011.01.25 0 0 394

Sziasztok, a Bp. V. kerületi Szemere Bertalan Általános Iskola és Gimnázium iránt érdeklődnék - mi a benyomásaitok, tapasztalataitok?

Köszönöm előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.13 0 0 393
Szia!

Kinéztem kislányomnak a Németh Lászlót!Érdeklődnék,hogy "bejött e" nektek?

Várom válaszod!

Előre is köszike!
Előzmény: Mama Queen (391)
zso70 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 392

Estee, ha még olvasol errefelé ( mert nem publikus a címed ), még mindig jó a meixner??

Tulajdonképpen eldöntöttem, hogy vagy oda, vagy oda....csak a megerősítés, az jó lenne mástól is :)

köszi

 

Előzmény: Estee (341)
Mama Queen Creative Commons License 2007.12.28 0 0 391

sZIASZTOK!

 

A nagyobbik gyermekem most 5-es. Jól tanul, jó eszű gyerek. Mivel az osztályközösség viszont nagyon rossz, így gondolkodom, hogy felvételizzünk-e egy 8 osztályos gimibe, még úgy is, ha így veszít egy évet?

 

Ti ismeritek valamelyiket. Bár mi a Vewreshez lakunk a legközelebb, vmi miatt mégis a Németh László szimpatikus. Van aki ismer onnét gyerekeket?


Üdv!

lullabydesign Creative Commons License 2007.06.22 0 0 390

Hali! Én is kíváncsi lennék a BKF-re! Néhány bulin találkoztam ottani diákokkal, és azt mondták, nagyon jó a suli meg a tanárok is.

 

Ti mit tudtok róla?

djolan Creative Commons License 2007.02.09 0 0 389

Sziasztok!

 

Kérdés: ki jelentkezik a BKF-re? Tud valaki valamit mondani a suliról?

Parducbogyo Creative Commons License 2006.08.15 0 0 388
Sziasztok!
XVII. kerületben tudtok iskolát ajánlani?
szomorce Creative Commons License 2006.08.12 0 0 387
Cascada Creative Commons License 2006.08.09 0 0 386

Sziasztok!

 

Német nemzetiségi vagy kéttannyelvű iskolát keresek a kislányomnak, aki 2007-ben lesz majd elsős. XIII. kerület vagy III. kerület lenne jó.. van valakinek tapasztalata ebben?

 

Előre is köszi a tippeket..

 

Casca

(nelliv@gmail.hu)

 

 

 

Parducbogyo Creative Commons License 2006.03.30 0 0 385
Köszönöm!
Előzmény: zelmi (384)
zelmi Creative Commons License 2006.03.30 0 0 384
A Szent László tér 1. sz. alatt Kőbányán.     
Előzmény: Parducbogyo (383)
Parducbogyo Creative Commons License 2006.03.30 0 0 383
Ez a suli hol van?
Előzmény: zelmi (382)
zelmi Creative Commons License 2006.03.30 0 0 382
Aki iskolát keres jövőre gyerekének, mindenkinek ajánlom a mi tanító néninket Edit nénit a Szent László Általános Iskolába. (de csak azért, mert mi már negyedikesek vagyunk). Jövőre sajnos elsős lesz, de fantasztikus ember. Következetes, rengeteget  programot szervez,( pl. elvitte a gyerekeket síelni Ausztriába szinte ingyen, korcsolyázni vitte őket, estig sorolhatnám).  Mindenkivel jó a kapcsolata, közvetlen.                                                                                                                                                                                        
Kisfarkas69 Creative Commons License 2006.03.02 0 0 381
Nekünk nagyon! Leánygyermeknek nagyon megy, tanulással minden rendben és a gyerek nagyon kinyílt. Az én visszafogott, csendes lányom állandóan szervez valamit, mindenben részt vesz. Judit nénivel nagyszerűen tudunk együtt működni.
Előzmény: földikutya (380)
földikutya Creative Commons License 2006.03.01 0 0 380

És nektek továbbra is tecc?

Előzmény: Kisfarkas69 (379)
Kisfarkas69 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 379
Kedves Pink Hód!

Mi nem oda járunk, de az egyik ismerősöm fia igen, és ők nagyon dicsérik, szeretik. De egyre figyelmeztetlek, ha komolyan gondoljátok, menj be minél hamarabb, mert érkezési sorrend van és könnyen lemaradhattok! Szerintem nyugodtan hívd fel őket, nagyon barátságos, nyílt emberek, úgyhogy nem hiszem, hogy gond lenne vele.
Előzmény: Pink Hód (378)
Pink Hód Creative Commons License 2006.02.19 0 0 378
Kedves Estee!

Mi a helyzet a Meixnerrel mostanában? Még mindig elégedettek vagytok? Bár nem oda készültünk, az óvónéni javasolta most utolsó pillanatban, hogy ott nem veszne el a lányom művészi tehetsége, ill. jobban megfelel az álmozó, de okos alkatának. Szóval bejelentkeztünk, de a nyílt napokat lekéstük. Tudsz valamit a leendő tanítónéniről?
köszi
Előzmény: Estee (341)
Tralfamador Zog Creative Commons License 2005.10.13 0 0 377

Köszi szépen!

 

A mi fiunk is ilyesmi: fizikálisan férne rá a plusz év, illetve a kudarctűrő képesség hiánya miatt.

De úgy néz ki, hogy a szülők egységfrontba tömörülnek, és így nem kerül sor konfrontációra...

Előzmény: agimami (376)
agimami Creative Commons License 2005.10.12 0 0 376

Szia Tralfamador!

 

Szerintem ez ovifüggő, nálunk simám maradhatott minden tavaszi gyerek (még februári is!) a "maxicsoportban". Úgy tudom, hogy ők, vagy pedig a nevelési tanácsadó javasolhatja a maradást, és ha ez utóbbi javasolja, akkor az elég indok, hogy ne menjen a gyerek. Nálunk simán az óvónénik javasolták (megbeszélték a szülőkkel és kész). Szerintem Nálatok pech, h. nem ez van.

 

Nekem is márciusi a fiam, és mi is megvártuk a 7. évét (most "maxicsportos"), és (egyelőre még) nem bántuk meg. Pedig "okos", olyan kis matekozós agyas-pasas, százas számkörben biztonsággal mozog stb., nincs vele semmi "agyi" vagy viselkedésbeli gond. Inkább az, hogy egy kicsit túlérzékeny, néha lassan oldódik fel, néha nehezen dolgozza fel a kudarcot... Ezért is értettünk egyet az óvónénikkel, hogy hadd erősödjön még lelkileg is, testileg is, legyen nagyobb, erősebb, lazább. 

 

Ezt csak azért írtam le, hogy ilyesmire is lehet hivatkozni. A barátnőm kislányát meg azért tartotta vissza - a nev. tanácsadó - mert még naygon játékos volt. Okos, nagy, de nagyon játékos, nem bírt napi 4x45 percet végigfigyelni.

Egyébként én talán a helyetekben - ha biztosak vagytok a visszatartásban - akkor keresnék egy olyan nev. tanácsadót, aki kiadja az igazolást, és azt az óvódának el kell fogadnia.

 

Előzmény: Tralfamador Zog (374)
magdolnavolgy Creative Commons License 2005.10.07 0 0 375
Kedves nannics!

Nagyon kereslek infókat szeretnék Tőled kérni, sajnos az emailed nem publikus ezért terhelem a topicolókat -bocs.
Ha erre jársz kérlek jelentkezz blzy@freemail.hu

Előzmény: Nannics (262)
Tralfamador Zog Creative Commons License 2005.10.04 0 0 374

Sziasztok!

 

A fórum címe alapján írok ide is, biztos van valaki aki tud segíteni. Röviden: ovis a fiunk, jövő márciusban tölti be a 6. évét.

 

Számtalan ismerősünk, barátunk, rokonunk van az országban, aki javasolta, hogy csak a 7. éve betöltése után "asdjuk be" suliba, jobb lesz neki.

Mi is így gondoljuk, rengeteg tépelődés után, és a csoportunkból is majsdnem minden szülő, akit ez érint.

 

De az oviból passzírozni akarnak mindenkit az iskolába, kis falu ez, ahol az a tét, hogy 1 vagy 2 osztály indul jövőre... tanítók sorsa dőlhet el.

 

Mi jogászok vagyunk, egész nap a jogtárat bújtuk, de a semmitmondó közoktatási törvény 6. §-án túl semmi pontos szabályt nem találtunk, illetve csak a 8 évesekre, de az tény, hogy iskolaköteles lesz jövőre a törvény alapján a fiunk.

 

A kérdésem: mindenki (az érintettek 80 %-a....) nevelési tanácsadóba viszi a gyerekét, vagy máshol az ovik örülnek, ha marad a gyerek és nem feszegetik ezt a kérdést?????

 

Szülői értekezleten biztosan előjön ez a dolog, úgyhogy kérlek titeket, aki tud, segítsen és írja le, mi alapján maradhatnak a gyerekek 7, 7és fél éves korukig az oviban (És most ugye nem a sajátos nevelési igényű gyerekekre gondolok.)

 

Bocs, hogy hosszú voltam, hátha valaki elolvassa azért és válaszol!

 

agimami Creative Commons License 2005.09.23 0 0 373

Földi: igen.

Énekfelvételi: hát ez az, én sem tudom, mi kell. Majd kiderül.

Előzmény: földikutya (372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!