Keresés

Részletes keresés

HLaci60 Creative Commons License 2 órája 0 0 63389

Sziasztok! Keletkezett némi pénzem a PP számlámon. Nem szeretném forintosítani, ezért segítsetek már elkölteni! :) Miket érdemes venni az ebayen?

Kabala Baba Creative Commons License 12 órája 0 0 63388

Köszönöm a választ!

Előzmény: t.lantos (63387)
t.lantos Creative Commons License 2 napja 0 0 63387

Joreggelt.

Evek ota nem. De az ebay feluleten kovetheto.

Előzmény: Kabala Baba (63386)
Kabala Baba Creative Commons License 2 napja 0 0 63386

USAba kuldott levelkuldeményt ar nem mutatja a USPS? Nemzetkozi reptérnél elakadt vagy 10napja :(

XANTIi Creative Commons License 2 napja 0 0 63385

Miközben folyamatosan drágul a szolgáltatásuk. Messze jobban, mint a beismert infláció.

Előzmény: gojkomitics16 (63384)
gojkomitics16 Creative Commons License 2 napja 0 0 63384

Igen, egy ideje a levélfeladás van a leghátul a prioritási sorban a postákon... Biztosítás/csekk stb. az megy, de az alapszolgáltatás kb. csak púp a hátukon, közben meg nem merik megnyitni a piacot külföldi szolgáltatók előtt. Valószínűleg nem véletlen...

Előzmény: t.lantos (63383)
t.lantos Creative Commons License 2 napja 0 0 63383

Talan kellene fejleszteni.

Online ki lehet tolteni a csomagpapirt, miert nem elhet automatanal feladni?

Ajanlott levelet miert nem lehet mondjuk e-szemelyivel automatabol atvenni 0-24?

Bonusz: a f.szert kell csokit arulni a postan?

Előzmény: XANTIi (63380)
tbalint3 Creative Commons License 2 napja 0 0 63382

Az gond, mert a vevő meg fizetett. Megpróbálom azért, hátha.

Egyébként szlovákia is tud küldeni oda (ott biztos nem fertőz a vírus, kikerüli őket): https://www.posta.sk/stranky/obmedzenia-a-upravy-v-medzinarodnej-poste

Szerintem ezek a nagyon okos emberek csak simán nem frissítették a listát május 6 óta. Ami azért kicsit régen volt annak fényében, hogy naponta változnak a dolgok most. Bár ezen nem vagyok meglepve ismerve a postát.

Előzmény: .:(gabor):. (63374)
gojkomitics16 Creative Commons License 2 napja 0 0 63381

Ráadásul így legalább sikerül a napközbeni népsűrűséget is növelni, tekintettel a szűkebb nyitvatartási intervallumra...

Előzmény: t.lantos (63376)
XANTIi Creative Commons License 2 napja 0 0 63380

Katasztrofális munkaerő hiány van. Keresztbe kasul helyettesítgetik egymást. Jó pár nyugdíjas félrevonult. A pár megszállott még bírkózik.

t.lantos Creative Commons License 2 napja 0 0 63379

A regi fiokokkal van valami fennakadas. (regen volt personal, premier es business account, mas mas limitekkel, piszkaltak, hogy upgrade, sose csinaltam meg, es az ott is maradt, no limit)

Csak nem merem piszkalni, mert a vegen meg zaroljak, aztan nezhetek a lukon.

Előzmény: radikál (63378)
radikál Creative Commons License 2 napja 0 0 63378

Nekem a magyar otp-s számlát sem engedi hozzáadni.

Csináltam egyszer egy új "kamu" fiókot ahhoz egyből hozzáadta csont nélkül.

A 14 éves account-hoz amin befolyt $65-70.000 idáig ahhoz nem.

Érted...

Előzmény: t.lantos (63367)
triker Creative Commons License 2 napja 0 0 63377

:)

t.lantos Creative Commons License 2 napja 0 0 63376

Mellesleg a virusra hivatkozva szombaton zarva, es legkesobb  6-kor minden posta bezar (kiveve kb 3 darab).

Mert ugye ez egy okos virus, tudja, hogy a postan csak este 6 utan lehet fertozni.

Előzmény: XANTIi (63375)
XANTIi Creative Commons License 2 napja 0 0 63375

Elviekben a 2,5 cm vastagságnál nagyobbat nem hozhatja ki a kézbesítő. Ez a normál levél határa náluk. A sima levélnek látszó leveleket mindig kihozzák, a távolkeletiekkel már talán gatyáznak. Angol, francia, holland levelet is simán kézbesítik. Jelzem a tegnapi 3 küldemény mind bőven belefért a 2,5 centibe. Hiába, állam az államban ez is.

Előzmény: triker (63373)
.:(gabor):. Creative Commons License 2 napja 0 0 63374

Komolyan veszik.

2-3 perc alatt kikeresik egy 4-5 oldalas nyomtatott listából a célországot, hogy mehet-e oda a küldemény.

Mennyivel egyszerűbb lenne, ha a számítógép egyből megmondaná, amikor regisztrálják a feladás tényét, hogy mehet-e vagy nem mehet.

Bár régebben a Fehéroroszországba feladott küldemény Moszkván keresztül ment, de nem jó ötlet, ha Oroszországba címezed.

Előzmény: tbalint3 (63368)
triker Creative Commons License 2 napja 0 0 63373

Csak azért kérdeztem mert nálunk (Kaposvár) leálltak a postás által házhoz kézbesítéssel. Mintha egy új szabály jött volna? Nagyobb csomagnál rendben, de néhány grammos pici kütyüt hozzák már ki!

Előzmény: XANTIi (63372)
XANTIi Creative Commons License 2 napja 0 0 63372

Ezért most be kellett menni, alkalmi kézbesítő van. Általában ha nem túl nagy, kihozza az ismerős postás. De most több jött egyszerre és egy sem volt nyomkövetős.

Előzmény: triker (63371)
triker Creative Commons License 2 napja 0 0 63371

Szia. Kivitte a posta házhoz, vagy kiértesítés után be kellet menni a postára átvenni?

Előzmény: XANTIi (63370)
XANTIi Creative Commons License 2 napja 0 0 63370

Egyébként müxik a kínai posta rendesen. Bőven határidőn belül megjöttek a válság közepén rendelt apróságok.

tbalint3 Creative Commons License 2 napja 0 0 63369

Német posta szerint lehet (kb mindenhova): https://www.deutschepost.de/en/c/coronavirus.html#

mondjuk eleve a tisztelt magyar pista már vagy egy hónapja nem frissítette ezt a hibátlan listát

Előzmény: tbalint3 (63368)
tbalint3 Creative Commons License 2 napja 0 0 63368

Ezt a listát: https://www.posta.hu/aktualitasok/fennakadasok_a_nemzetkozi_kuldemenyforgalomban_20200318 mennyire veszik komolyan?

Lenne egy csomagom Belarus-ba, de nem látom kiírva sem így, sem Fehéroroszo-ként. Viszont Ukrajna és Oroszo. is ki van írva. Vajon csak lemaradt? Beveszik ettől még ha erősködök? Vagy csak tettessem magam hülyének és írjak az országhoz Oroszt aztán majd Moszkvából átküldik Minszkbe?

Egyáltalán a vírusnak ehhez mi a f*sz köze van? Ez így totál értelmetlen ráadásul más ország postájának oldalán nem is látni ilyen hülyeséget (pl royal mail).

t.lantos Creative Commons License 3 napja 0 0 63367

Ami lehet HUF vagy amerikai USD szamla. Ilyenem meg lenne, de nem sikerul hozzaadni. Egyszer csinaltam egy kamu pp fiokot, ahhoz sikerult.

Előzmény: radikál (63366)
radikál Creative Commons License 5 napja 0 0 63366

Hozzá kell adnod egy bakszámlaszámot a PP accountodhoz.

Előzmény: HLaci60 (63365)
HLaci60 Creative Commons License 5 napja 0 0 63365

Helló! Akadt némi pénz a PPal számlámon. Kérdésem, hogy hogyan kell ezt "hazautalni?" Kell hozzá bankszámla szám, vagy elég a kártyaszám? Megköszönném a segítséget!

radikál Creative Commons License 5 napja 0 0 63364

Amit írsz az részben igaz de csak részben.

Anno én is sokat szenvedtem azzal, hogy nem írták jóvá a PP számlámon az eladás után járó összeget csak 21 nap elteltével. (ebay szabály alapján)

Már nem emlékszem a tételes felsorolásra de ennek a limitnek az eltörléséhez konkrét követelményeknek kellett megfelelni a .com-on mint pld. meghatározott számú minimum feedback, legalább 25 USA pozitív feedback, legalább egy $300 értékű vagy magasabb eladás (lehet nem jól emlékszem) stb. stb.

Szóval jó kis szopóroller volt pláne ha USA-ba nem is adsz el soha.

Szóval ilyen nincs : " Ha régebbi nagy forgalmú leszek, akkor a vevő utalása után pár napon belül már csengetnek."

Vagy azonnal jóváírják vagy rajtad van még a 21 napos limit ( ami lerövidülhet ha pld megadod a trackin number-t )

Rólam viszont ( mivel eleget tettem a feltételeknek ) 3-4 évvel ezelőtt lekerült a korlátozás és azóta mindig mindent megkaptam azonnal.

Kivéve ezt a szóban forgó tételt ami azóta is pending-ben van.

Előzmény: XANTIi (63363)
XANTIi Creative Commons License 5 napja 0 0 63363

Természetesen nem a feedback-től függ. Nekem anno mikor az eladás kezdtem, azt mondta az ibéj, hogy amíg kevés értékesítésem van, csak a tracking visszajelzése után utalnak, kivárva hátha valami nem gömbölyű. Ha régebbi nagy forgalmú leszek, akkor a vevő utalása után pár napon belül már csengetnek. Az pikáns, ha nem azonos amit a PP és az ibéj lát.

Előzmény: radikál (63362)
radikál Creative Commons License 5 napja 0 0 63362

Ha a lejelentés alatt azt érted, hogy a nyomkövetésen az látszik, hogy delivered akkor ráb*sztam ugyanis a Paypalon ha rámegyek a trackingre amit megadtam akkor ezt mutatja:

És mivel nem az ebay tette pendingbe az összeget hanem a Paypal hiába is látszik esetleg az ebay oldalán kiszállítottnak a csomag ( már ha Szaudarábiában ez egyáltalán látszani fog ) a Paypal oldalán - mint láthatod ebből - nem fognak látni semmit.

De az alapprobléma felett elsiklottál.

Mi ez a f*sság, hogy nekem eladónak meg kell várnom mire megkapja a címzett?

Ez valami új rendelkezés?

Alig 1,5 hete küldtem Franciaországba hasonló értékű csomagot akkor még nem volt ilyen.

Ezt viszont végképp nem értem:

" Magyarul nem kell  megvárnod, amíg a vevő megírja a feedback-et."

Ezzel mintha azt akarnád mondani, hogy alapesetben a vevő feedback-jén múlik, hogy jóváírják e az összeget a számlán.

Ne haragudj de ez nettó marhaság ilyenről szerintem még te sem hallottál!

Jól néznénk ki ha az eladó nem kapná meg a pénzét soha mert a vevő nem írt feedback-et.

Ez nonszensz.

Előzmény: XANTIi (63361)
XANTIi Creative Commons License 5 napja 0 0 63361

Azt jelentheti, hogy a szállító cég amikor lejelenti az átadást akkor indul a kifizetés. Magyarul nem kell  megvárnod, amíg a vevő megírja a feedback-et.

Előzmény: radikál (63360)
radikál Creative Commons License 6 napja 0 0 63360

Meg jött egy ilyen is (email-ben) magyarul:

"A(z) xy általi kifizetést ideiglenesen felfüggesztettük.

A kifizetést felfüggesztettük, mert ez a tranzakció jelentősen eltér a korábbi értékesítési tevékenységétől.

Az összeg a függő egyenlegén fog megjelenni, és a rendelés teljesítése után lesz elérhető.

Így juthat hozzá hamarabb a kifizetéséhez. ( EZ MIÉRT HAMARABB? MIHEZ KÉPEST AZ?? teljesen értelmetlen az egész )

Adja meg a szállítási adatokat.

Adjon meg egy érvényes követési számot, és kifizetése 1 nappal azután elérhetővé válik, hogy a szállító jelenti a szállítmány kiszállítását.

Agyam eldobom tényleg.

Mi az, hogy a szállító jelenti???

Milyen szállító jelentene a Paypalnak bármit is?

Ezek degeneráltak.

Asszem kinéz az első bukó tranzakcó.

Előzmény: radikál (63359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!