Keresés

Részletes keresés

In Lak'ech Creative Commons License 15 órája 0 0 62958

Köszönöm mindkettőtöknek!

t.lantos Creative Commons License 15 órája 0 0 62957

A transferwise-nal tok ingyen lehet egy kartyad, ami moge tucatnyi fajta valutat rakhatsz.

Ezekhez akar teljesen sajat bankszamlaszamod is lehet (pl. EUR-ban nemet bankszamlaszam lesz). Ide akar a kincstarbol is lehet utalni.

Kedvezo arfolyamon lehet valtani, atutalni.

Ingyen kp felvetel is jar hozza.

Revolut regisztraciom nincs, de a virtualis kartya miatt lehet, hogy neked most jobban tud mukodni, mert az azonnal megvan. Mig a transferwise kezzel foghato plasztikot postaz.

Előzmény: In Lak'ech (62955)
Irgum76 Creative Commons License 15 órája 0 0 62956

igazából én is csak most regeltem a revolutra a 3000Ft-os bonuszért úgyhogy nem igazán használtam

de itt egy cikk mindkettőről:

https://www.portfolio.hu/befektetes/20190624/osszehasonlitottuk-a-ket-bankgyilkost-a-transferwise-vagy-a-revolut-a-nyero-328455

Előzmény: In Lak'ech (62955)
In Lak'ech Creative Commons License 15 órája 0 0 62955

Tibi, Irgum, kifejtenétek ezeket a lehetőségeket bővebben? Hogy működnek?

Irgum76 Creative Commons License 17 órája 0 0 62954

mostanában a Revolut-ot ajánlják külföldi fizetésre csak pár perc és meg van a virtuális kártya

de azért nézz utána nem akarlak belehülyíteni valamibe 

Előzmény: In Lak'ech (62951)
t.lantos Creative Commons License 17 órája 0 0 62953

Amennyiben mindenkeppen paypal, akkor transferwise, es hozza akrtya. Csak hat az nem holnapra van meg.

Valaki amugy regisztralhatna alam, mar csak 1 kell :)

transferwise.com/u/tiborl4

Előzmény: In Lak'ech (62951)
Irgum76 Creative Commons License 17 órája 0 0 62952

köszi szépen

akkor ma rá is kérdezek

Előzmény: t.lantos (62950)
In Lak'ech Creative Commons License 17 órája 0 0 62951

Talán kicsit off a kérdésem, de ti biztosan tudtok ötletekkel segíteni.

Vásárolnánk Németországból egy viszonylag drága terméket (nem ebay, közvetlen a gyártótól). Fizetni payPal-al és bankkártyával lehet. Nos az volna a kérdés, hogy mi módon lehet a legjobban kijönni a buliból? Tusom, az volna a legegészségesebb, ha gyorsan eladnék az eBay-n 1.000 eur értékben. :-) Van eurós bankszámlánk, de azon sincs eur. Ha befizetünk forintot rá, akkor a júzerbarát OTP roppant kedvező váltásával kerülne rá euróban.

Van valami okos ötletetek?

t.lantos Creative Commons License 17 órája 0 0 62950

Akkor elso kanyarban nezd meg a nemet postanal is. Esetleg 17track, az mindenhol keres kapasbol.

Ha semmit sem mutat, akkor a feladovevennyel be kell faradni egy postara, es tudakozvanyt kitolteni.

Most epp farasztom oket egy ilyennel, EMS, ami azert eleg szigoruan konyvelt, es nincs meg a delivery scan.

Előzmény: Irgum76 (62948)
Irgum76 Creative Commons License 17 órája 0 0 62949

hát bárcsak így lenne

de az ebayen a 17tracken és a posta oldalán is az van, hogy a német elosztóban van

Előzmény: XANTIi (62947)
Irgum76 Creative Commons License 17 órája 0 0 62948

Magyar postánál adtam fel ajánlott levélként

Előzmény: sjohn (62946)
XANTIi Creative Commons License 17 órája 0 0 62947

Lehet, hogy már át is vette, de a papírmunka lemaradt?

Itthon van ilyen. Nézve a Posta nyomkövetéjét, örömmel láttam, hogy most érkezett a budaörsi elosztóba. Onnan  kb. 3 nap. Miközben csengettek és a postás adta a kezembe. Érdekes módon 1 óra múlva már a "kézbesítve" lett a státusza.

Előzmény: Irgum76 (62945)
sjohn Creative Commons License 18 órája 0 0 62946

...kerestesd azzal a céggel amelyiknél feladtad!...

Előzmény: Irgum76 (62945)
Irgum76 Creative Commons License 18 órája 0 0 62945

lehet reklamálni ha elakadt a küldemény?

németekhez megérkezett a DELDHA-ba pont két hete

egyenlőre még nem reklamált a srác de szerintem hamarosan kéri vissza a pénzét

mi a szart tudok tenni?

vessek rá keresztet és utaljam vissza neki?

100 eurós tétel az nekem elég nagy pénz, hogy csak úgy lenyeljem

tudtok valami biztatót mondani?

XANTIi Creative Commons License 1 napja 0 0 62944

Ma érkezett meg dzsunkaországból egy kis csomagom. Kicsit törötten, de ideért. Június 30.-án vettem! Közben az eladó eltűnt, törölték. De mivel 5 dolcsi sem volt a cucc, lemondtam róla. Viszont most vasárnap vettem valamit Angliából és ma reggel ide is ért. Pedig még csak ajánlott sem volt, ingyenpostás küldéssel.

Szélsőséges ez a postázási rendszer.

Irgum76 Creative Commons License 1 napja 0 0 62943

Hi,

ha valaki esetleg refoundot kérne mert a rohadt csomag ott dekkol 2 hete németeknél akkor visszatudom hívni a csomagom?

ajánlott levélként adtam fel

t.lantos Creative Commons License 2 napja 0 0 62942

https://www.ebay.com/help/selling/fees-credits-invoices/taxes-import-charges?id=4121#section4

Alapjaban veve sz.r az egesz, hiszen nem vonatkozna rad, de megis.

Előzmény: GKPW (62939)
t.lantos Creative Commons License 2 napja 0 0 62941

Erdekes. Gyanitom, hogy a .com-os regisztracio okozhatja. Bar ezeknel nem lehet tudni. Szerintem valamit elszurtak a legutobbi berhelesnel.

Ne kuldj szamlat neki, ugyis csak formasag.

Előzmény: GKPW (62940)
GKPW Creative Commons License 2 napja 0 0 62940

ha a kis info ikonra kettintok, ezt írja:

We're collecting this sales tax in accordance with applicable state law. You don't have to collect it and pay it to the state.

Előzmény: GKPW (62939)
GKPW Creative Commons License 2 napja 0 0 62939

Magyarországról árulok, Amerikába küldeném a terméket. Csatolom a print screent az invoice-ról.

Semmit nem tudok módosítani a sales tax mezőben.

Előzmény: t.lantos (62938)
t.lantos Creative Commons License 2 napja 0 0 62938

A sales tax az usa-ban akkor fizetendo, ha allamon belul adsz el.

Ez rad nem vonatkozhat.

Viszont regen is be lehetett ikszelni, hogy adja hozza.

Előzmény: GKPW (62937)
GKPW Creative Commons License 2 napja 0 0 62937

Sziasztok! Ez a "sales tax" valami új dolog, vagy csak én nem találkoztam vele eddig.

Washingtonba adtam el egy terméket, küldeném az invoice-t, és látok egy új 10.4%-os tételt a fizetendők közt. Próbáltam elolvasni az információt róla, de nem tökéletesen értem az ennyire "speciális" angolt.

Valaki el tudná nekem magyarázni, mi ez?

Ha ez ezentúl mindig így lesz, akkor elég sokat drágulnak a termékeim.

t.lantos Creative Commons License 5 napja 0 0 62936

otp hirdetmény

Előzmény: Alhambra10 (62934)
Savanyuhas Creative Commons License 2019.10.11 0 0 62935

Sziasztok!

Európán belül melyik országot javasoljátok, ha el akarok adni és csak az angol megy? UK-bol brexit miatt menni szeretnék.

Köszi

Alhambra10 Creative Commons License 2019.10.11 0 0 62934

Sziasztok!

Érdeklődnék, ha paypal-on az van bekapcsolva hogy a bankom (OTP) váltja át az összeget, akkor azt hol tudom megnézni hogy az adott napon pontosan milyen árfolyamon fog váltani? Euro-ról lenne szó.

Köszönöm szépen előre is.

L_Press Creative Commons License 2019.10.09 0 0 62933

Köszi, én is erre jutottam. Így biztos nem utalok neki, de telefonon hamarosan egyeztetünk.

Előzmény: t.lantos (62932)
t.lantos Creative Commons License 2019.10.08 0 2 62932

Ezen esetben semmi sem garantalja, hogy feladja, es hogy meg is kapod. Es hogy azt kapod.

Viszont ha abrmi gond van, a penzeded sosem fogod viszontlatni.

Előzmény: L_Press (62931)
L_Press Creative Commons License 2019.10.07 0 0 62931

De jó, hogy válaszoltál, köszi! 700 €-val, de ha biztonságos a tranzakció, vállalom, csak így nem értem, mi a garancia arra, hogy megkapom. Ez így is e-bay-en keresztüli tranzakciónak számít majd? 

Előzmény: raider (62930)
raider Creative Commons License 2019.10.07 -1 0 62930

Az IBAN-szám az övé, ha neki utalsz, és a megjegyzésbe beírod az ebay tranzakció számát, akkor semmi gond nem lehet. A szállítás az ő felelőssége, ha a magasabb költséget nem vállalod, akkor lépj vissza. Lehet, hogy volt már negatív tapasztalata, ezért ilyen óvatos. Mennyivel drágább az ő szállítója?

Előzmény: L_Press (62929)
L_Press Creative Commons License 2019.10.07 0 0 62929

Sziasztok, segítséget kérnék. Megegyeztem egy eladóval, akinek van 852 pozitív értékelése, más nincs. Egy Franciaországban lévő gépet vettem tőle, előzetesen leegyeztettük, hogy én küldöm a szállítót. Ez végül nem felelt meg neki, mert hogy az e-bay felé nem tudja igazolni, hogy leszállította a terméket. Ezért küldött egy IBAN bankszámlát, hogy oda utaljam a pénzt. Így viszont, ha nem az e-bayen keresztül utalok, nem lesz kifizetett a termék. Tehát gyakorlatilag egy magánszemélynek utalok, egy sokkal drágább postaköltséggel, mint amit én tudtam volna intézni. Ergó gyakorlatilag kikerüli az e-bayt és lehúz a szállítással is, mert neki mindegy, nekem viszont nyilván nem. Töröltessem a tranzakciót? Köszi előre is, ha valaki véleményezi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!