Keresés

Részletes keresés

-Stussy- Creative Commons License 2001.08.23 0 0 28
Hat itt nem igy megy....
Az autot siman megveszed! Viszont a biztositasnal neked egy kicsit tobb mivel nem vagy amerikai.
Dehat azt is tul lehet elni.
Előzmény: Oborzil (27)
Oborzil Creative Commons License 2001.08.23 0 0 27
Hogy mit csinálj, arról nem tudok újat mondani.
Hogy veszel autót, ha csak turista vagy? Kinek a nevére?
Előzmény: -Stussy- (26)
-Stussy- Creative Commons License 2001.08.23 0 0 26
Ismeroshoz, de mar nem olyan jo. (eleg jol osszekulonboztunk) Es jovore ezert is akarok New York-ba menni. A melo meg ugy jott. Igazandibol ha van hol laknod es van egy autod (amit 1000$-ert) vehetsz akkor max, 1 honap alatt beindul a taliga es ha lassan is de jon a penz! Ha nincs aki segitsen (auto, lakas) Akkor kicsit huzosabb, de mondjuk 2 honap alatt ugy is egyenesbe tudsz jonni es utanna mar csak a haszon. (es a szaguldozas)

Jaj, jaj mit tegyek??!!?!

Előzmény: Oborzil (25)
Oborzil Creative Commons License 2001.08.23 0 0 25
Valami ismerőshöz mentél ki, vagy hol laksz?
A munkákat honnan szerzed?
Előzmény: -Stussy- (24)
-Stussy- Creative Commons License 2001.08.23 0 0 24
Hat mindent ami van...
Funyiras, festes, medence takaritas, de epitettem mar golfpalyat is!
Mindent, mert csak a szunidore vagyok itt es ilyen rovid tavon mindent el kell vallalni sajnos ami adodik, ha az ember nem akar otthon isi mellett dolgozni. (ja es szaguldozni akar... :-( )
Előzmény: Oborzil (23)
Oborzil Creative Commons License 2001.08.23 0 0 23
És mit dolgozol, ha nem vagyok indiszkrét? Pont ezt pedzegettük pár napja egy másik amerikás topicban.
Előzmény: -Stussy- (22)
-Stussy- Creative Commons License 2001.08.23 0 0 22
Nyaralgatok, utazgatok (neha tul gyorsan), kicsit dolgozgatok (foleg)!
Előzmény: Oborzil (20)
-Stussy- Creative Commons License 2001.08.23 0 0 21
Az auto berelt! Nem en bereltem es elvileg nem is vezethettem, csak a baratnom rosszul volt!
A berlest egy amerikai baratunk intezte es ha jol tudom keszpenzel!
Sajna minden adatomat jol irt be, ezt mar megneztem.... :-(
Előzmény: Törölt nick (19)
Oborzil Creative Commons License 2001.08.23 0 0 20
Nem, nem vagyok kint és nem is voltam soha, csak itthonról vagyok ilyen okos és bátor.

Kérdezz meg kint valakit, de ne olyat, akiről az rí le, hogy egy példás, törvénytisztelő állampolgár, mert az úgyis azt mondja, hogy fizess.

Mit csinálsz te ott, egy kis feketemunka?

Előzmény: -Stussy- (18)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.23 0 0 19
Ha csak jogsit kerte el nincs gaz. Nekunk volt olyan hogy, osszekeverte a szul. helyet a nevvel stb a csekket nem fizetuk azota is voltunk ott.
Viszont ha berelt az auto es megbuntettnek es nem fizeted be akkor az auto kolcsonzonek joga van megterhelni a hitelkartyadat visszamenoleg,hogy a buntetest fedeze tovabba minden adatott tovabb adni a hatosag fele.
Ez a Hertz/Avis -nel szinte vilagszerte "policy"
Előzmény: Oborzil (15)
-Stussy- Creative Commons License 2001.08.23 0 0 18
Te kinnt vagy, vagy csak voltal?
Szemelyes tapasztalat?
Mar arra is gondoltam felhivok valami ugyfelszolgalatot a rendorsegnel es rakerdezek....
:-)
Nagyon nem tudom mit csinaljak...
Kicsit felek, de aze a masik oldalon meg 270$ van!
Amugy ha jol tudom ez a csucs a fizetesnel.
Es ez a levezetek 4 orat dolog? Hulyesegnek hangzik....
Előzmény: Oborzil (17)
Oborzil Creative Commons License 2001.08.23 0 0 17
Ha csak nincs olyan szabály, hogy az ártatlanság vélelme a kelet-európaiakra nem vonatkozik.
Előzmény: -Stussy- (16)
-Stussy- Creative Commons License 2001.08.23 0 0 16
60 Helyett 90! Nyilegyenes ures orszagut! Eszre sem vettem....
Tudom, hogy minden szarert hazakuldhetnek.
Csak erdeklodom hatha meguszhatom! :-)
Tudom, hogy hibaztam de azert nem akarok 270$-t fizetni! Ma mar a varosban is csak 45-tel mentem... :-))
En is ugy gondolom, hogy mivel csak a nevem es a szuletesi datumom van meg "nekik", ez alapjan meg nem kuldhetnek haza... REMELEM!
Előzmény: chromax (14)
Oborzil Creative Commons License 2001.08.23 0 0 15
És hogy kerülne elő az ügy? Mert Tóth Bélának hívják?

Szerintem ennek csekély az esélye és valószínűleg el is évül idővel az ügy.

Előzmény: chromax (14)
chromax Creative Commons License 2001.08.23 0 0 14
270-ért jó kis gyorshajtás lehetett...

A 'bizonyítsák be hogy én voltam' kitételre annyit, hogy itt sajnos tévedsz. Ha legközelebb mész és a határon előkerül az ügy, akkor nem fognak semmit sem bizonygatni, hanem repülsz haza az első géppel igen gyorsan...

Ne feledd, nem Te teszel szivességet hogy odamész...

Előzmény: Oborzil (13)
Oborzil Creative Commons License 2001.08.22 0 0 13
Szerintem csak blöff ez a részükről, ha befizeted jó, ha nem, nem tudnak semmit csinálni veled, ha még lakcímed sincs az országban. Más is születhetett veled egy napon a te neveddel, bizonyítsák be, hogy nem.

Olyan ez, mint amikor mondjuk Németországban ott szokták hagyni a csekket a magyar rendszámú kocsimon, amikor rossz helyen parkoltam, sosem fizettem be. Ha tízből van egy madár, aki kifizeti, már jól jártak.

Előzmény: -Stussy- (11)
Bütyi Creative Commons License 2001.08.22 0 0 12
hi,

270$ nem kevés...
szerintem az mar nem is sima kis közl. kihágás hanem a magasabb kategoria (criminal), vaszeg szabálysértés (nem vagyok tisztában a pontos szakkifejezéssel)
mennyivel mentél? minyima 100 mph-del (a 70 helyett???) ezért szerintem itthon ugrik a jogsi...
mi is beleestünk eccer régen, és be is fizettük a hely bíróságon (a 66-os úton történt Arizonában). lehetett volna itthonról is utalni ha jól emléxem...

ha már hibáztál, vállald a következményeit!

1ébként kint nem érdemes nagyon vagánykodni, mert mérnek mindehogyan (földön, vízen, levegőben... szó szerint...) sajnos tapasztalatból mondom.
bennünket kétszer kaptak el gyorshajtásért. az elsőt már említettem, azt perkáltuk keményen.
a másodiknál kb 70 mph-del mentünk 60 helyett. annál a rendőr is azt mondta, h várjuk meg amíg kapunk csekket (asszem az autókölcsönzőnek küldik először). azt biztos h nem fizettük be azonnal.

nagyon béna rendőr lehetett, ha csak az útleveledet kérte el... ez ad neked esélyt.
ne feledd azonban, hogy a jogsiban is van szül hely, lakcím, stb. legközelebb csináltass nemzetközi josit és akkor használd azt.

üdv,

-Stussy- Creative Commons License 2001.08.22 0 0 11
Akkor szerinted, ebbol a ket adatbol nem lehet gond?
Előzmény: Oborzil (10)
Oborzil Creative Commons License 2001.08.22 0 0 10
Ha csak mint turista vagy ott, akkor ne fizesd ki szerintem, hülyeség lenne, főleg, hogy csak a nevedet és a születésnapodat tudják.
Előzmény: -Stussy- (9)
-Stussy- Creative Commons License 2001.08.22 0 0 9
Igen szerintem is csak az allamot gazdagitanam! (Florida) Es jovo nyarra New Yorkba keszultunk...
De az igazolvanyaim kozul semmit nem kertek el!! Csak a MAGYAR jogsimat! Abbol pedig csak a nevemet es a szuletesi datumomat irta ki a bacsi!
Előzmény: Degeczi (8)
Degeczi Creative Commons License 2001.08.22 0 0 8
Kamatozik, az biztos, es az is, h az osszeg nem az Egyesult-et hanem csak azt az allamot gazdagitana ahol elkovetted a dolgot.
Ebbol viszont sajnos nem kovetkezik, h ha egy kesobbi ujabb utazaskor egy masik allamban szallsz le nem csipnek nyakon. Technikailag semmi akadalya, de kerdes megteszik-e. Ha igen, akkor meg mindig kerdes mivel azonositanak, mert a legkezenfekvobb az utlevel szama, azt viszont ugye konnyen kicserelheted addig...
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.22 0 0 7
Kifele nem lesz bajod, de ha visszajonnel, javaslom, fizesd ki a buntetest, vagy pedig kerj gyorsitott targyalast, hatha ki tudod magad dumalni a fizetnivalo egy reszebol. Nem erdemes 270 dollarert kockaztatnod, hogy rakerulj valami persona-non-grata listara.
Előzmény: -Stussy- (6)
-Stussy- Creative Commons License 2001.08.22 0 0 6
Szia!
Akarok!
Ezek szerint halmozodik es bantanak, kifele, vagy befele?
Most hallottam egy olyat, hogy elmegyek vezetek 4 orat 30$-ert valami embernek aztan le van tudva a dolog!?! Errol valaki?
Előzmény: zsengevagyok (5)
zsengevagyok Creative Commons License 2001.08.22 0 0 5
Halmozódik. Késedelmi dij stb. Attól függ, akarsz-e még visszamenni életedben :)
Campi Creative Commons License 2001.08.22 0 0 4
:))
Hatha sikerul :)
Előzmény: -Stussy- (3)
-Stussy- Creative Commons License 2001.08.22 0 0 3
Aze koszi!
Lehet egy utcai fulkebol felhivok valami ugyeletet. Abbol bajom nem lehet!
Előzmény: Campi (2)
Campi Creative Commons License 2001.08.22 0 0 2
Ok, csak tanacs volt. Meg sosem voltam usa-ban (nem is vágyok, de ez maganvelemeny) igy nem tudok segiteni, bocs.
Előzmény: -Stussy- (1)
-Stussy- Creative Commons License 2001.08.22 0 0 1
Kitol?
Kerdezzem meg a helyi rendoroket?
Szerintem nem jo megoldas! :-)))
Előzmény: Campi (0)
Campi Creative Commons License 2001.08.22 0 0 0
Szvsz toluk erdekeklodj, ok kepben vannak. Bar lehet hogy itt is.
Előzmény: -Stussy- (-)
-Stussy- Creative Commons License 2001.08.22 0 0 topiknyitó
Szasztok!

A kovetkezoben szeretnek tanacsot kerni:

Egy "kicsit" gyorsan mentem es kaptam egy 270$(!!!)-os csekket! En ket het mulva repulnek haza, es olyan nagyon nem szeretnek fizetni!

Jart mar valaki elottem igy? Kifele v. legkozelebb befele a repteren volt valami balhe? Ha nem fizetek halmozodik, vagy egy ido utan elevul? Esetleg ha legkozelebb van valami gondom fizethetek ezreket, v. jail?

Elore is koszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!