Keresés

Részletes keresés

szmetus Creative Commons License 2020.06.09 0 0 480

Segítséget kérnék!

3 hete az arnyhalaim mellé /kb 30 db/ + 2 koi, vettem 9 db 4-5 csm-es koit és 4 db aranycompót.

A tó 10 m3-es pár nap múlva a kezes halaim depressziósak lettek, lent vannak a tavirózsák tövénél vagy a levelek alatt kuksolnak.

A tápot, ami imádtak nem eszik meg, csak a leveleket meg a hínárt tépik. Sikerült kihalásznom nagynehezen egy halat, amin látható sérülések vannak, másikon nem láttam ilyet.

Tud valaki segíteni, hogy mi a baj?

nedolaci Creative Commons License 2020.05.20 0 0 479

Aran(y)káim!Segítséget kérnék!

Van egy tavam,benne pár száz aranyhal. Az oxigén ellátásukat szökőkúttal oldottam meg ez idáig.

De!Rendre megpusztulnak a szivattyúim.A kerámia tengelyek algásodnak, törnek időről időre.Persze mire törik a tengely rég leáztak a motorról a fóliák,amiken a típusszámok  bújnak. Itt gyűjtöm a tengely nélküli szivattyúkat,a halaimat pedig lassan mesterséges lélegeztetésben kell részesítenem.

Nem tudtok valahol valami céget,ahol méret alapján lehetne vételezni ilyen tengőket?

86gaben Creative Commons License 2019.12.13 0 0 478
Sziasztok. Van 2 db alváriumi arany halam. Az egyiküknek egy daganat szerű kinövès lett az oldalán. Úgy 4 pikejt èrint a daganat. A hal ettől függetlenűl jól èrzi magát. Eszik is rendesen. Valószínüleg nem fertőző mert a másik halnak semmi baja. Rajtuk kívül csak egy lávacsiga van csak az akváriumban. Vajon milyen betegsèg lehet ez vagy valami sèrülèsből eredhet. Ès ez gyógyítható? Ebben kèrnèm a segítsègeteket.
Tarzy52 Creative Commons License 2017.10.23 0 0 477

https://www.mozaweb.hu/Lecke-FIZ-Fizika_7-4_Kozlekedoedenyek_hajszalcsovek-105275

 

 


"HAJSZÁLCSÖVEK
A kis belső átmérőjű csöveket hajszálcsöveknek nevezzük.Ha egy közlekedőedény ágai között hajszálcsövek is vannak, a folyadékfelszínek nem ugyanabban a vízszintes síkban helyezkednek el. Ezt a jelenséget hajszálcsövességnek nevezzük. Megfigyelhető, hogy pl. az üveg hajszálcsövekben annál magasabbra emelkedik a vízfelszín, minél kisebb a cső belső átmérője. "

 

A tó szélére a sarokba behajtogatott fólia között kialakulnak "csövecsék" ezeken felemelkedik a vízszint, majd amikor átbukik a peremen egy szívóhatás alakul ki és kiszívja a vizet a tóbol, mint amikor egy edényből egy megszívott csővel üríted ki a vizet!

 

Gondolom én!!!!

 

 

Előzmény: lilla2425 (475)
Tarzy52 Creative Commons License 2017.10.23 0 0 476

Nincs valamilyen "hajszálcsövesség" a felső 5 cm-en a fólia felső szélre történő behajtogatásából adódóan ami kivezeti a vizet?

Előzmény: lilla2425 (475)
lilla2425 Creative Commons License 2017.10.17 0 0 475

Sziasztok!!

Segítséget szeretnék kéri vagy csak ötletet.

3 hete készítettetm el kerti tavamat ami 3-4 m3 több teraszbál áll mély víz 110cm aztán van egy 80 cm 40 cm 20 cm és egy 5 cm terasz  a széllén. A problémám az hogy az 5 cm teraszról elfolyik a víz. A mélyebben részeken meg áll a fogyás. Először azt hittem, hogy  valamit nem jól csináltam arra is gondoltam hogy lukas. Szétszedtem és másik fóliával újra csináltam de  a probléma ugyan úgy fenn áll. Gondolom párolgás ilyen időben nem áll fent se meleg se szél nincs a másik hogy ez este ill éjszaka történt először. Igazából esztétikailag nem tetszik így kevesebb vízzel .

válaszokat előre is köszönöm

Rob-bp Creative Commons License 2016.08.13 0 0 474

Sziasztok!

 

nem tud valaki segíteni, hogy mi lehet ez a koi/aranyhal testén? (Feketés vattaszerű cucc)

FMC-t tettem a vízbe, naponta...de nem segít.

 

tippeket kérhetek?

 

Képek a nevemre klikk elve láthatóaK.

 

Köszönöm,

Robi

NAPSUGÁRKA77 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 473

Sziasztok! Sürgösen eladó 8db szép Koi ponty 20-30cm,Szentendrén!

Lion Kenkra Creative Commons License 2016.02.04 0 0 472

Szia! Szerintem a törpe aranyhalnak   kb 50 l-es akvárium a minimum.

Klauxd Creative Commons License 2015.12.30 0 0 471

Sziasztok! Nekem van 2 aranyhalam, egy 35 literes akváriumban, még nagyon kicsit, de azt olvastam, hogy 100 liter alatt nem szabad őket tartani. Viszont egyik ismerősöm mondta, hogy van neki egy ismerőse ahol vannak törpe aranyhalak, és max 7 centisre nőnek meg, amiknek elég a 35 liter. Mi a véleményetek erről? :)

Pitta1989 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 470

Ha valakit érdekelne van szép koi pontyok eladó:16-21cm,45-65cm!

Gyönyörű egészségesek,minden színben vannak.

Bármikor meg lehet őket nézni.

Tel:06303908894

bogyóka2004 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 469

Sziasztok!

 

Ugyan azzal a problémával küzdök mit Remig, aki tud segítsen, 10 nap alatt 12 halam pusztult el, pedig vettem Sera pond omnipurt is, a vizet is lecseréltem előtte, és mindezek ellenére nincs nap, hogy 1-2, vagy akár 3 halacska is elpusztuljon egy nap alatt! Ma reggel az elpusztult halacska kopoltyúja mögül 2 db pióca nézett rám, ez nem fura?

 

Köszönöm előre is aki segít!

Szép napot!

reticolo Creative Commons License 2014.04.21 0 0 468

szia! Láttam az írásodat, hogy vannak aranyhalaid. Érden csináltunk most tavasszal egy kis halastavat (1000 liter) és ebbe keresek halakat és növényeket. Örömmel veszem, ha tudsz adni. Hogyan juthatok hozzá. Természetesen én elmegyek érte. Üdv és még a mai napra kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok!

Előzmény: Nerdy (464)
balika2000 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 467

szia mennyit tudnál adni?

Előzmény: kőmű (295)
balika2000 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 466

sziasztok valaki árul tavi aranyhalat?

 

cuki 2 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 465

Helló mindenkinek. nem tud valaki eladó fekete sügért?vagy pisztrángsügért.?

Nerdy Creative Commons License 2013.07.31 0 0 464

sziasztok!

Balaton vagy Bp. környékén ha valaki szeretne kicsi aranyhalakat vagy aranykárászt, szívesen adok, mert nagyon sokan lettek a tóban

Remig Creative Commons License 2013.07.21 0 0 463

Szisztok!

 

Segítsen valaki mert bajban vagyok!

Kerti tavunk van. Gondozzuk, van ülepítő, szökökút és sok vízinövény. Minden ideálisnak tűnik mégis pusztulnak az aranyhalak. 

Először vettünk öt aranyhalat. hetekig nem volt semmi probléma. Én hülye algátlanítót tettem a vízbe (nyilvánvalóan az algák súlyos elszaporodáa miatt)és bár betartottam az adagolását egy hal mégis elpusztult. Azonnal lecseréltem a kerti tó vizét és vettem egy darab új halat. Három hétig úgy tűnt minden a legnagyobb rendben de minden látható ok nélkül ma reggelre elpusztult egy, majd pár órára később mégegy és estére a harmadik. Tegnap már kicsit furcsán viselkedtek, nem nagyon úsztak inkább csak egyhelyben voltak de azt gondoltam talán a meleg idő miatt a víz is melegebb és azért. 

Hozzá tartozik hogy a ma délután elpusztult halon a kopoltyújánál mintha feldagadt volna és vörös volt. 

Már csak két hal maradt és nem merek újat venni mert úgy tűnik hogy ezek jól vannak és nem értem hogy a többi hal miért pusztult el egy nap alatt.

Valaki segítsen!!!

Köszönöm!

Borisz1978 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 462
Sziasztok Fehér tavirozsám eladó.vastag anyatö nagyon gyorsan szaporodik.
Bármikor elvihetö nekem kettö van a tóba .már nem fér bele mindkettő.ezért elado.
Az áruházakba 3-4 ezer forint egy két levél ez nagy vastag sok levelü toba van megnézhető..06-30-686-1978. Gödöllön.
Hun15 Creative Commons License 2013.05.25 0 0 461

Sziasztok!

 

Kertitó építésébe fogtam,szertnék ezzel kapcsolatban kérni 1-két jó tanácsot.

A meder már ki van ásva.

Hol lehet legolcsobban beszerezni tófóliát és hozzá tartozó dolgokat?  Növényeket,halakat?

 

Előre is köszönöm,Kellemes hétvégét!!

SGery76 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 460

Ne hari!

Előző hozzászólásomat azt hiszem nem a legmegfelelőbb helyre írtam, most látom, hogy van tavas topik is. Azért ha tudtok akkor szívesen fogadom a válaszokat. :)

Köszi

SGery76 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 459

Kedves tapasztalt kerti tavas fórumózók!:)

A napokban saját kezűleg építettünk egy kerti tavat, ami alapvetően szép lett, de most látjuk csak, hogy néhány helyen erősen elbaltáztuk. Szeretnénk orvosolni ezeket, de lenne néhány kérdésem.

A tó maga 6-7 nm, és 60-70 cm mély, délután árnyékolja félig egy akácfa.

Baj-e, ha a víz szintje eléri a szélén túllógó fóliára rakott köveket, földet, fenyőmulcsot? Most nincs addig feltöltve, de így kilátszik a fólia, és nem szép természetes hatású.

Kell az aljára kavics?

A vizinövényeket ültetőkosárban kell elhelyezni?

Nincs benne szűrő. Muszáj? Nem elég néhányszor átforgatni a vizet?

Ha halakat tennénk bele, akkor azokat csak akváriumban lehet átteleltetni, gondolom. Van olyan vizinövény, amelyik ekkora vízben is kitelel? Egyéb módja a növények teleltetésének?

Itt egy kép linkje, hogy lássátok is mire gondoltam.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=570839862956624&l=af585516c8

 

Köszönöm előre is.

Üdv

Prága Zoltán Creative Commons License 2013.05.04 0 0 458

Üdvözlöm Kispesten tudnék felajánlani kb 20 arab aranyhalat ingyen,megszünés miatt.

ha érdekli hivjon nyugodtan

Prága Zoltán 06 20 221 45 99

Előzmény: g55 (456)
nóra0712 Creative Commons License 2013.04.27 0 0 457

Sziasztok !

 

SOS légyszí adjatok tanácsot.

Kicsi kerti tavamban 16 db halacska van ,abból 3 fányolfarkú, szépen kiteletek, de néhány napja a két aranyszínün fehér pikkelyhiányszerű dolgot vettem észre, rá kb 2 napra a farkukon piciny fehér foltok jelentek meg. Akkor külön raktam őket Parakill nevű szerrel próbáltam kezelni, néhány napig. Amikor a tóba visszakerültek romlott a helyzett mert azóta rozsdaszínű az egész hal , amúgy fürgék, esznek, elevenek.

A többi halon elváltozást még nem látok. Mit tegyek ? Mi lehet ez ?

 

Nagyon köszi előre is ha valaki tud erről valamit.

g55 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 456

Sziasztok!

Eladó(olcsó) aranyhalakat keresek Bud.17.ker.közelében!

Köszönöm

pockorocki Creative Commons License 2013.04.11 0 0 455

Érden van egy kis park, benne egy mesterséges tavacska. Na, ott vannak gyönyörű koik. A Balatoni út-Kövirózsa utca kereszteződésénél található.

alosz Creative Commons License 2013.04.11 0 0 454

Sziasztok!

 

Sajnos a télen valami ok miatt az aranyhalaim elpusztúltak a tóban. Ha Debrecen környékén lenne valakinek fölösleges aranyhala, illetve sellővirága  szivesen fogadnám a segítségét, cserébe tavirózsát tudok felajánlani.

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.21 0 0 453

Sziasztok!

 

Kerti tóba lenne szükségem minél több vízi növényre. A 17. kerület és Pécel környékén érdekelne akinek van. Nem nád vagy sás, hanem ami víz alatti növény lenne az ideális. Olyan 2négyzetméter kellene kb. Minél olcsóbban szeretnék hozzájutni (ha mód van rá akkor ingyen). Cserébe fel tudok ajánlani tavi aranyhalakat és/vagy pénzt/sört :).

 

 

Ha tudtok ebben segíteni, akkor akár még ma érte tudok menni!

Bármilyen ötletet/tanácsot hálásan köszönök beszerzést illetően!

 

Üdv,

Zoli

Magda13 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 452

Sziasztok! Új vagyok itt köztetek, 6 éve van egy kerti tavunk, amiben azóta ugyan azok a halak éltek. Idén a tó takarításakor megsérült egy koi, amelyiknek a fején nagy területen megsérült a bőr. 2 hét múlva hirtelen elpusztult, addig minden rendben volt, szépen úszott, evett, nem volt semmi jele a betegsének. Rá pár napra ikrázni kezdtek, és egy másik is megsérült, amelyiket folyton kergették, és megsérült. Ez a fátyolos farkú aranyhal beteg lett, kivettem, kapott gombára gyógyszert, és 1 hétig karanténban volt. Ez idő alatt hirtelen pusztult el egy másik koi. A Fátyolos visszaengedésekor jól volt, és az óta újabb és újabb halak lettek betegek, ez is, uszonyrothadás, és valami a szemem látható betegség, valamint a bőrük alatti vérzések láthatók. Baktérium elleni szerrel kezeltem az egész tavat, de semmi javulás. Nem pusztulnak el, és nem is javulnak. Most már teljesen kétségbe vagyok esve. Nem tudom mit tegyek, vagy ne tegyek. Tanácsot tud adni valaki?

Feco1111 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 451

Másfél évesek a halak! :) Kicsit félreérthetően foglamaztam :)

Előzmény: Feco1111 (450)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!