Oh te szegény. A buszmegállóban láttam ma egy kiadó albérletet a itt a XVI-ban. 1 szoba, kert, pince, félig bútorozottan. Ha gondolod holnap leírom a számot.
Egyébkénz csigákra (meztelenre is) nincs valami ötleted? Mármint valami ami távol tartja őket a növényeimről. Ma 5 db-ot szedtem el az egyik krizantémról... A sima csigaölő kizárva, mert az kutyákra is súlyosan mérgező!
Ma megpróbáltam lefotózni az öngyilkos-jelölt kecsegéget, ami nem egyszerű dolog, mert hiába krisztálytiszta a víz, valahogy nem akar sikerülni. Monyuk kb. 140 mély a tó (ők lent vannak az alján), meg én a parton állok, ja és persze ha nem este fél hétkor próbálnám. Azért felteszem a képet, hátha látszik valami:
Pedig most akartam tőled menedékjogot kérni. Tegnap csalánlevéllel permeteztem, rokonság rögtön kiátkozott, hiába mondtam nekik, hogy a záptojás szag egy napon belül elmúlik, ők "még mindig az orromban érzem" elvet vallják.:-( Most meg közölték, hogy tüntessem el a lakásból az akváriumokat, büdösek és fertőzés is lehet belőle, és különben is... Most kereshetek egy albérletet, vagy raktárat.:-( Tényleg, valakinek nincs egy elfekvő kis helye, amit legalább átmeneti raktárnak lehetne használni?
Hát most a takonykór jött. Nálam. Szombaton rongyá áztam a kutyasuliban, aztán gondoltam - én szőke idióta -, hogy vasárnap majd jól beöltözöm, hogy meg ne fázzak. Kb. a gatya lerohadt rólam, olyan meleg volt. Én meg bélelt gatyában gumicsimmában... A vége köhögés, takony, láz...
De legalább a kedvem jó, mert végre aszfalt út lesz az utcánkban! Hétfőn kezdték és október 10. az átadás határideje :-)
JA, a kecsege valamelyik őse lehet, hogy félreívott valami balinnal vagy busával :-)))
Jöhet bárki bármikor, de az ölebbekkel vigyázni kell, mert az egyik összelapít, a másik meg felugrál és összenyálaz. Ja és mancsnyomok alul-felül a teljes ruházaton. ;-))
Jaj képzeljétek, tegnap az egyik lüke kecsege kiugrott a tóból a sóderre! Még jó, hogy otthon voltunk és pont a tó köré szóruk a fűmagot, így gyorsan vissza tudtuk tenni az öngyilkosjelöltet. Gondolom kedvet kapott az ugrálásra a koiktól, vagy megijedt valamitől. A fene tudja...
Ha van iszap a tavadba akkor egy jó nagy téglát köss a tőre és engedd le a tó fenekére, ha nincs akkor nagyobb vödörbe ültesd be, nagy kövekkel súlyozva engedd le! Így tönkremegy tápanyag hiányban, télen pedig megfagy a jégben, aztán megrothad!
A kis tavunkban van három tő tavirózsa, a töveik egybe vannak nőve, mert valaha egy cserépbe lettek elültetve. A nyár végén a cserepet a növény tövével együtt feldodta a víz. A télen kifagyhat ez a tő, mivel a víz tetején úszik?