Keresés

Részletes keresés

lecsóóó Creative Commons License 2008.04.08 0 0 24

Ez engem is érdekelne!!!

 

A CBA honlapon jelenleg 3 helyet említ:

 

Remíz, Üllői 266,  

 

Újhelyi, a Gyömrői úton,

 

Mirelite áruház a Haller utcában,

 

továbbá: a Bajcsyn a Toldi mozival szemben, de elég drága,

 és a Tűzoltó utcában egy új CBA-ban a Trafótól nem messze.

az Orczy téren is van egy kisebb CBA

 

írjatok  újabb meleg beváltóhelyeket, Budán is.....

Előzmény: vakrepulo2 (23)
vakrepulo2 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 23

jó lenne ha megosztanátok velem, hogy bp-en hol lehet meleg étkezési jegyet beváltani olyan dolgokra amik hidegek

 

halottam már cba-ról, ---- de melyik milyen?

vásárcsarnokokban hentesekről --  de melyik milyen?

 

étterembe nem járok, pizzát nem rendelek, meló helyen nem az üzemi menzán tömöm magam, viszont a jegyeim el kellene valahol költeni

kösz

vakrep

Wormie Creative Commons License 2007.05.15 0 0 22

Soha nem jársz étterembe? :-O Egy csomó helyen elfogadják...

Vidd el a barátnődet havonta 1-2x - nagyon hamar elfogy annyi jegy... :-)))

(nálatok nem lehet kérni 8ezernyi hidegjegyet? )

Előzmény: _Andrew_ (21)
_Andrew_ Creative Commons License 2007.05.15 0 0 21
Sziasztok! Melóhelytől minden hónapban kapok 10ezer forint értékű Ebédcsekket, amelyet sajnos csak meleg étkezésre lehet felhasználni. A hideg étkezési jegyet elfogadják hipermarketekben is azzal nem volna baj, de ezt nem nagyon használom el. Akinek van vmi 5lete, hogy hogyan 'szabaduljak meg tőle', az dobjon egy mail az andstahl(kukac)gmail(pont)com-ra. Olyasmire gondolok, hogy hátha tud vki olyan boltot ahol odaadom és adnak érte kp-t, természetesen kevesebbet, hogy a boltos is jól járjon. ;-) Üdv!
Wormie Creative Commons License 2006.12.10 0 0 20

Az APEH-et kérdezd. :-)

Elvileg csak élelmiszert lehet érte venni (mivel ugye azért adják, hogy ebédet vegyél rajta - ne pedig cigit, piát...), a gyakorlat azonban teljesen mást mutat.  Egyes helyeken keménykednek, hogy nem adnak vissza belőle 1 ft-ot sem, máshol meg lazán akár kilencvenet is... 

Nem ez az egyetlen terület, ahol a potenciális 10% csaló miatt a maradék 90%-ot büntetik ilyen kvázi-adminisztratív baromsággal.

Előzmény: szenyor Lopez (19)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.12.08 0 0 19

Tudom, hogy hogy működik. Nekem annyi a kérdésem, hogy miért nem kp-ben kapjuk. Havi 8ezret biztos, hogy elköltesz kajára. Akkor meg miért kell kifizetni a fegyveres szállítást, a nyomtatást és az adminisztráció költségeit? Teljesen felesleges...

Nem áfás tétel, nincs áfa vonzata.

Előzmény: tschuby (18)
tschuby Creative Commons License 2006.12.08 0 0 18

Az étkezési jegy egy olyan adómentes jövedelem, amely csak egyfaljat célra használható fel. Mondjuk havi 8e-rel sázmolva, az 96e Ft. Ha ezt SZJA-zva adnák neked, akkor nem maradna csak 55e Ft. Ezért van.

 

Lenne kérdésem is. ÁFA-ja is leírható? Azaz mondjuk 100e+ÁFA-ért veszek étkezési jegyet, akkor gyakorlatilag 120e Ft-nyi élelmiszert vehetek belőle és leírhatom az egészet?

Előzmény: szenyor Lopez (17)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.04.06 0 0 17
Na rájött már valaki, hogy mi a fenéért létezik ez az étkezési jegy?
vénember53 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 16

Dehogy kérdezik!

Bár lehet, egy ekkora cégnél nem is mehetnek oda mindenkihez, viszont a szakszervezetnek kéne jeleznie valamiképp a választási lehetőséget.

A karácsonyi "pulykapénzünk" 40 ezer forint volt, aminek legalább 30-40 százalékát

kidobtuk, mivel a SPAR-ba szóltak. Az meg irgalmatlan drága.

Valaki nagyot nyer ezeken az üzleteken, akadjék a torkán!

Ma voltam a cba-ban, eddig legalább olcsóbb volt a pékáru, de ennek is utánament a plusz. A húsáruk, konzervek, minden többe kerülnek, mint a plusznál, vagy pennynél, vagy matchnál.

Biztos van drágább bolt is, de ne azt nézzük.

És főleg azért dühítő, mert a béralapból fizetik, ha jobban tárgyaltak volna a szakszervezetisek, akkor ezt is bele kellett volna venni az alapfizuba.

Csak azok is járnak a Balcsira, meg máshová, "kihelyezett űlésre" mint mondják.

Az egész rendszert ki kéne vágni a szemétdombra, úgy, ahogy van.

Igaza volt az Antalnak, tetszettek volna forradalmat csinálni!

Az kellett volna, akkor legalább kicsit megcserélődtek volna a nagyfejűek!

 

Előzmény: Wormie (15)
Wormie Creative Commons License 2005.07.13 0 0 15
Szerintem a cégeknél megkérdezik, hogy ki kér meleg vagy hideg kajára váltható jegyet. Hidegre sokkal kevesebbet adnak, pontosabban mondva alacsonyabb az adómentes határ. Azok az ismerőseim, akik ilyen "melegjegyet" kapnak, de hétközben nem tudják elhasználni, havonta 1-2x elmennek a családdal vasárnapi ebédre egy étterembe. Nem kell hozzá túl nagy bűvészkedés, hogy ekkora összeget elköltsön az ember.
Fricibácsi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 14
Teljes mértékben megértelek, kedves Glycerin!
Én is már régóta füstölgök magamban a kajajegyekkel kapcsolatban.
A BKV-nál dolgozom, és idén, azaz tavaly karácsony előtt megversenyeztették a kereskedelmi cégeket, ki mennyiért adná a bónokat.
Mégis, ki győzhetett?
Persze az, aki a legdrágábban árusít, hisz neki van a legnagyobb nyeresége, és a legnagyobb engedményt így ő adhatta. Nekem még egy hónapja is volt a jegyekből valami 2000 forintnyi, mert egyszerűen sajnáltam a SPÁRban otthagyni 30-50 százalékkal többet, mint az addigi PLUSZban.
Azért az a párezerszer 15 ezer forint nem kis pénz még egy ekkora vállaltnál sem. Aztán még amiről mi nem is tudunk!
Hogy miért most ötlött ez az eszembe?
Mert, mint kiderült, maradt a karácsonyi bónokból, és azt most adták oda nekünk, fejenként 2000 forintot.
Vajon hogyan kalkulálták ki annak idején az összeget, ha ennyi megmaradt?
Hogyan számolták el akkor, illetve most?
A csuda tudja, nem is érdekel különösebben.
Inkább azt szeretném tudni, mikor kapunk megint a legolcsóbb üzletlánchoz tartozó jegyeket? Mert a havi étkezési utalványokat most a CBA-hoz adják, pedig az is jóval drágább az átlagnál. Ahányszor bejutok egy ilyen üzletbe, annyiszor elkerekítem az áldóját annak, aki aláírta ezt a szerződést.
Persze, kellene egy érdekérvényesítő szervezet, amit szakszervezetnek hívnak, de azok csak nevetnek, ha ilyesmire rákérdezünk.
Hát, füstölögjünk együtt, kedves Glycerin!
Előzmény: glycerin (13)
glycerin Creative Commons License 2005.07.10 0 0 13

Teljesen fel vagyok háborodva, így itt adom ki a mérgemet. Előre is bocs.

 

Tényleg, kinek a bulija ez??????????

 

Mert az egyértelmű, hogy nem a szerencsétlen dolgozóé!!!!!

 

Ki a FASZ hozta azt a törvényt, miszerint havi 8000 Ft adható maximálisan ilyen utalványban????? és most a melegétkezésire gondolok... amit, ha az ember magának főz, akkor KURVÁRA nem fog levásárolni sehol!!!!!!!!!!!!!!!

 

Milyen KÖCSÖG maffia van a háttérben??? Miért jó az, hogy a munkáltató cégem nem fizet adót a kajajegy után??? Mármint nekem miért jó??????????

 

Miért jó, hogy nem arra költöm a fizetésemet amire akarom??!!

 

DÖGÖLJÖN MEG az összes NYOMORULT SZÁJBABASZOTT GECI, aki ezen szedi meg magát!!! Kívánom, hogy az egész fizetésüket ilyenbe kapják, aztán próbálják meg belőle befizetni a rezsit... vagy vegyenek benzint a luxusautójukba (mer' biztos az van nekik)!!!

 

SZEMÉT MOCSKOS FASSZOPÓ KORRUPT banda, aki ezt kitalálta.

 

(Nagyon mérges vagyok!!!!! Eddig a hidegétkezésit legalább levásárolhattam a tescoban, de ezt...???!!!!!???!!)

 

BASSZA MEG, BASSZA MEG, BASSZA MEG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DILEN Creative Commons License 2003.09.26 0 0 12
Ha ACCOR-os akkor:

http://www.accorservices.hu/hu/affilies/index.asp

megtalálod a beváltó helyek listáját: Don Peppe, Mc Donald's, Burger King, PLURAL stb.

Előzmény: Andreas (11)
Andreas Creative Commons License 2003.09.26 0 0 11
Tud valaki olyan étel-ital házhozszállító céget, ahol ilyen bónokkal lehet fizetni?
PaciPista Creative Commons License 2001.08.23 0 0 10
Ez csak a mi csóró szemünkben nagy buli. Az úszó jéghegy tetején egy madársz@r. Piti csalók bulija.
Amúgy igazad van, ez egy jellemző jelenség.
Egy kis Magyarország. Amit a szívedbe...
Előzmény: cukk (9)
cukk Creative Commons License 2001.08.22 0 0 9
Tiszta röhej, megérdemli a nép, hogy jól átb@sszák, minnél többen, minnél jobban!
Ekkora nyilvánvaló nyerészkedés a csórók rovására, és ennyire nem érdekel senkit!?
Éljen a fehérgalléros bűnözés!?
Úgy kell nekünk! Szerencsétlen balekok :-(
cukk Creative Commons License 2001.08.16 0 0 8
Jó duma :-)))
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.16 0 0 7
Ilyen szöveg van a mi kajáldánkban: "cégünk nem vállalja fel a törvényellenes magatartást, ezért nem áll múdunkban visszaadni az étkezési utalványokból" jó mi?
Nagykátai COOP üzlet visszaküldte(!) a kajajegyet, mert "az csak meleg ételre váltható be" tehát elvileg még egy szendivcset sem ehetsz vele.

Süti, nem? Vannak még hülye emberek :-((((

Előzmény: Csülök (4)
cukk Creative Commons License 2001.08.16 0 0 6
Szia!
Pont ez az! Sokkal kevesebb adminisztrációval járna, ha mondjuk a kormány azt mondaná: a jövő évtől az alkalmazottaknak havi 1400 (csak?) Ft adómantesen fizethető, mert 1 hónap alatt titi, hogy költ annyit "közvetlen fogyasztású" (vagymilyen?)élelmiszerre. Kész! Innentől nem kéne nyomtatni ezeket a biztonsági jegyes papírokat, nem kéne külön dokumentálni ezer helyen, a munkáltatótól a boltokig, nem kellene KÜLÖN BOZTONSÁGI ŐRÖS páncélkocsival szállítgatni, stb.. stb...
Igaz,
akkor ki adna kinek százalékot és miért...:-)))

Előzmény: Csülök (4)
Ja-Je Creative Commons License 2001.08.16 0 0 5
Probalkozni kell.Elobb utobb ugyis lesz valaki...neki tok mindegy penz vagy ennikek...
Bar nem art egy ismeros:-))))

Pl nalunk a bufes emberke is elfogadja, aztan o vasarolja le.Neki is jo nekem is.Sac a havi kaveadagomat siman fedezi...

Előzmény: Lord Iffy (3)
Csülök Creative Commons License 2001.08.16 0 0 4
Az összes "Plussz"-ban elfogadják, és gond nélkül visszaadnak belőle, mint ahogy nálunk a büfében is a régi büfés szórakozott a visszaadással, de azt hiszem mikor kirúgták, megbánta. Ez a jegyes módszer a legegyszerűbb, legkevesebb adminisztrációval járó lehetőség arra, hogy a cégek a munkatársaiknak biztosítsák ezt a törvény szerint adómentes párszáz forintot. Ha pénzben fizetnék ki, nekik is neked is növekedne az adminisztrációd, meg se érné..
Lord Iffy Creative Commons License 2001.08.16 0 0 3
melyik üzletbe váltják át? megyek én is...:O)) (vagy ez már valami kiépitett kapcsolatokon alapul?)
Előzmény: Ja-Je (1)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.08.16 0 0 2
komolyra véve, utálom ezt a hüje ennikéket, mert
- nem adnak belőle vissza
- kevés helyen fogadják el
- ahol elfogadják, ott is belekötnek hogy csak élelmiszert lehet vásárolni érte
- mióta 200 ftos cimletekben adják, sokkal hamarabb elfogy mint amikor 100-as volt. :O))
- nagy helyet foglal, mert nem lehet összehajtani
- ha kilóg a pénztárcámból és összegyürődik akkor replikáznak érte a boltban
- egy párszor beégettem magam, mert elfelejtettem kidobni az elejéről a fedőlapot, ami ugyebár ugyanolyan mint a jegy, és azt hitték próbálkozom.
- ööööö....izé....több nem jut eszembe.:O)
Ja-Je Creative Commons License 2001.08.16 0 0 1
Hat engem aztan nemerdekel.En is joljarok...nem egy uzletbe beviszi az ember es mar valtjak is at neki forintra....
Nekem is jo uzlet, legyen nekik is
Előzmény: cukk (-)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.08.16 0 0 0
a 0 ft-os étkezési jegyből pl nem tudnak visszaadni. :O(
cukk Creative Commons License 2001.08.16 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Akkora marhaság a munkáltatók által "adómentesen adható étkezési hozzájárulás" Bónok formájában ( "enni-kék" stb. ), gondolom valakiknek anyagi érdeke ez a módszer, mert különben nem így működne. Nevetséges, mennyire átlátszó korrupciós buli az egész. Vagy valamit nem jól látok?
Mi a véleményetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!