Keresés

Részletes keresés

mpd Creative Commons License 2001.08.22 0 0 58
Kedves Gida!
Javasolni fogom kutatótársaimnak, hogy mihelyst hozzákezdünk a politikai biológia téziseinek kidolgozásához, hívjunk meg Téged is, címzetes szakértő minőségben.
Ha nem fejted ki a vakond-gyöngypipi-sas modellt, majd ellopjuk, és kifejtjük mi.
mpd, a Polfizikai Intézet munkatársa
Előzmény: gedeon_2001 (55)
bloki Creative Commons License 2001.08.22 0 0 57
Kedves gedeon_2001,

a két mondattal csak kedvezni akartam, a TGM-t méltatók lehetőségeinek spektrumát igyekeztem szélesíteni. Érdekes, hogy forrásmegadás* nem felel meg; másoktól származó tanulmány - mint példa a minőségi marhaságra, vagy TGM méltatására, összefoglaló szintén nem**; s konkrét idézetek sem - akár kétmondatosak sem. Szerinted elegendő bizonyíték az, hogy te óvatosságra intesz? ;-)

Félek, az 50 év említésével olyat akarsz mondani, hogy korát megelőzve gondolkodik (Ez egyébként nem az abszolút nagyság méltatása?). Akkor végképp nem értem, hogy méltatásának jogosságát miért olyan nyögvenyelősen tálaljátok (Hófúvás is). A korát megelőző gondolatait egy méltatónak fejből illik idézni.

A zoológiai párhuzam rendkívül érzékletes. S a mentálhigiénés megfontolást is emberbaráti mozzanatnak könyvelem el. Bár nagyobb lenne eme megfontolásnak a hatásfoka, ha azokra érvényesítenéd, kik mondandójukat nem tudják alátámasztani, elemi kéréseket nem hajlandóak teljesíteni, s ellentmondásba is keverednek önmagukkal egy egyszerű esetben.

"A lényeg mindig egyszerű!"

------------------
*(30): "...példa alatt néhány soros idézetet, vagy forrást jobbnak tartottam volna."
**(6): " Ha esetleg példát adnál (akár TGM-tól is) egy ilyetén minőségire..."
(40): "Mellette, érte szóló példa?"

Előzmény: gedeon_2001 (55)
Tiborc Creative Commons License 2001.08.22 0 0 56
Köszönöm.
Tiborc
Előzmény: gedeon_2001 (53)
gedeon_2001 Creative Commons License 2001.08.22 0 0 55
Azért nem, kedves bloki, mert két mondatot az ember bimbódzó lyányok emlékkönyvébe szokott beleidézni, és ezzel egyúttal tönkre is teszi, emlékkönyv-szöveggé korcsosítja azt, ami eredetileg vagy nagy volt, vagy nem is volt olyan nagy. Meg az ilyen két mondatok általában nem magukban nagyok, hanem abban a kontextusban, amelyet vagy az eredeti szövegkörnyezet, vagy az a kultúra szolgáltat, amelyet a mu alakított. Ez utóbbi értelemben TGM-nek egyáltalán nem biztos, hogy vannak nagy mondatai, de ez legkorábban ötven év múlva fog kiderülni.
Egyébként is zavarban lennék, mert egy pillanatig sem érveltem TGM abszolút nagysága mellet. Én csak azt próbáltam mondani, hogy egy vakondokkórusnak nem kéne azt hörögnie, hogy ez a baromfi vaksi, mivel nem sas. De ha már teszi, akkor valakinek helyénvaló rámutatnia, hogy a gyöngytyúk is jobban lát a vakondoknál, még ha nem is sas. Már csak mentálhigiénés megfontolásokból is.
Előzmény: bloki (54)
bloki Creative Commons License 2001.08.21 0 0 54
Kedves gedeon_2001,,

ha megengeded, a végén kezdem. Miért ne lehetne bemásolni ide két mondatot, ami mellette szól? Tőle, bárkitől. Ha van mit bemásolni!
Eddig sem te, sem mások nem említettek olyat, amitől seggre kellene esni - TGM szellemi nagysága előtt.
Mi olyat írt, mondott, ami előrevivő, építő, megragadható? Volt pártja véletlenül áhítozik az 5% után, vagy a szellemi aknamunka nem kifizetődő volta miatt?
Szóval, segíts felismernem a minőséget! Hogyan foglalnád össze munkásságát, mi ténykedésének füle-farka?

Előzmény: gedeon_2001 (52)
gedeon_2001 Creative Commons License 2001.08.21 0 0 53
Kedves Tiborc! A különbség pusztán annyi, hogy értelmes emberek Csurka irodalmi produkciójának minoségét nem szokták kétségbe vonni. Sot azt is elismerik, hogy nyelvi kifejezo ereje még mindig figyelemre méltó. Nekem például tetszik az, hogy "transzvesztita nomenklatúra-burzsoázia". Tudom, hogy TGM-nek is, mert már azt hiszi, hogy o találta ki.
Csurka politikai nézeteit pedig bárki ostorozhatja, hiszen ezek nyilvánvalóan aljas baromságok. Nem kell szellemi erofeszítés megfejtésükhöz. TGM politikai nézeteit pedig jobb lenne csak azoknak kritizálni, akik agyilag kalibrálva vannak a megértésükre. Ezt talán pocskondiázói is érzik, mert általában megelégszenek azzal, hogy írásait érthetetlennek, követhetetlennek minosítik, amelyeket nem is érdemes elolvasni. Csak tudnám, hogy akkor honnan veszitek, hogy hazát árul bennük.

Egyébként pedig sok párttitkár származott osi székely református családból, miként osi matyó katólikus családból is. Ugyanilyen családokból -- gyakran ugyanabból a családból -- származtak még nyilas pártszolgálatosok, kerretlegények, igaz demokraták, költok, írók, apolitikus körorvosok, kondások és kollégiumi nevelotanárok. A világ bonyolultabb, mint ahogy azt a neonyilas imbecilisek elképzelni képesek.

Előzmény: Tiborc (51)
gedeon_2001 Creative Commons License 2001.08.21 0 0 52
Kedves bloki, a világért sem akarlak rábeszélni, hogy kedveld TGM-et. Csak arra próbáltam rámutatni, hogy lenne okod felismerni produktumában a minoséget.
Az írók ritkán építo jelleguek, ahogy ezt nagy és hihetetlenül sikeres politikusaink is felismerték már a XX. században is. Tisza destruktívnak tartotta Adyt, Gömbös is gyorsan kiábrándult Németh Lászlóból és Illyés Gyulából, Révainak is megvolt a véleménye a hasfájós firkászokról. Te meg TGM-et tartod destruktívnak.
Szvsz nincs nevetségesebb a staatstragende Kunstnál, a bezupált kincstári gondolkodónál. Erbauliche Literaturt pedig butább falusi plébánosok szoktak írni.
Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy be kéne ide másolnom két olyan mondatot, amely mellette, érte szól?
Előzmény: bloki (40)
Tiborc Creative Commons License 2001.08.21 0 0 51
Kedves Gedeon 2001!

Csak azt nem értem az ilyen szép életút mellett miért van az a sok kilengés.
Olvasom az archív Ring c. folyóirat 1991 - es számában TGM önazonosítását:
"Ősi székely reformata családból származom."
Aztán az első Demokratában olvasok a párttitkár apukáról.
Az apák - fiúk viszonyt kéretlenül hozta elő.
Az életút:
"TAMÁS Gáspár Miklós
filozófus, politikus
Született: Kolozsvár, Románia, 1948. nov. 28.
Családi adatok: Sz.: Tamás Gáspár, Krausz Erzsébet. Nős (1969 Fränkel Anna), 1987, Georgina Mary (Nina) Elston. Gy.: Ábel, 1981, Rebecca, 1988, Jonathan, 1991.
Tanulmányok: Babeş–Bolyai Tud.egy., Kolozsvár, filozófia, 1966–67, 1969–72, Bukaresti Egy., klasszika-filológia, 1967–69.
Életút: 1972–75 az Utunk c. kolozsvári hetilap szerk., 1975–78 korrektora, 1978– Magyaro.-on él, 1981 kiutasítják Romániából, 1979–81 az ELTE BTK filozófiatört. tanszékén tud. munkatárs, ellenzéki magatartása miatt megfosztották állásától, a szamizdat sajtó munkatársa, 1986– amerikai, angol és francia egy.-eken tanít, 1988– a K-európai Konzervatív Tan. tagja, 1989– az ELTE JTK filozófia tanszékén docens, 1991–94 az MTA Filozófiai Int. ig., 1993 a washingtoni Woodrow Wilson Közp. kut., 1994– a Chicagói Egy. vendégtanára. 1991– a Magy. Filozófiai Társ. aleln. A Magyar Filozófiai Szemle szerk.biz. tagja, 1995– a Világosság szerk.biz. eln. A Magyar Narancs főmunkatársa. 1985 országgy. képv.jelöltségét megakadályozzák, 1988 a Szabad Kezdeményezések Hálózata szóvivője, 1988–90 az SZDSZ ügyvivője, 1992–94 az Orsz. Tan. eln., 1994–96 tagja. 1990. jan.–1994 országgy. képv. (1990. jan.–ápr. Bp., V. ker., 1990. ápr.–1994 Csongrád m.), 1990. máj.–1992. febr. a külügyi biz. tagja, 1990. júl.–1994 az IPU magy. csop. eln.h., 1991. jan. az SZDSZ-frakció vez.ségi tagja, dec.– a Liberális Konzervatív Unió szóvivője. 1990–94 az IPU magy.–brit tagozata eln. A Soros-alapítvány díja (1996).
Főbb művei: A teória esélyei (1975), Descartes: A módszerről (1977), A szem és a kéz (1983, franciául 1985), Idola tribus (1989, franciául 1991, angolul 1995), Másvilág (1994), Törzsi fogalmak I–II. (1999), tanulmányok 14 nyelven.
Cím: MTA Filozófiai Intézet, 1398 Bp. 62. Pf. 594. Tel.: (10312–0243."

Bátran merészeltem még a telefonszámot is megadni, mert ezen a számon nemigen fogják zaklatni!
Valami pejoratív megjegyzése volt Horn Gyula ex - miniszterelnök Úrnak a kellő mennyiségű filozófusképzésről, emlékszik valaki még erre?
Tiborc

Tiborc Creative Commons License 2001.08.21 0 0 50
Gazsi sokadszor bunkó, 17re válasz
Kedves Gedeon 2001!
Kedves Gedeon 2001!
Bár látom szomorú sorsomat, hogy egy másik topicban nekem kell keresgélnem órák hosszat Szabad György dokumentumai között, kivételesen teszek egy gúnyos megjegyzést itt is. Nem szeretem, de ez a tiltakozás kiváltotta:
"igen komikus, ha nála föltunoen butább, tudatlanabb tacskók rajta próbálnak vadászni tanulni."
Ez a tiltakozás nem hangzott el, amikor Csurka Istvánnál föltűnően butább, tudatlanabb tacskók rajta próbáltak vadászni tanulni.
Pótolom TGM vonatkozásában: Ő a nagy magyar filozófia TEJSAVTÁLTOSA.
A tejsav (α - hidroxipropionsav ) egyike a legbüdösebb vegyületeknek. Fiatal koromban egy egész rendezvényt tettünk tönkre használatával. A D - tejsav, amely az izmokban termelődik, (TGM - nél pedig az agyban), az emberi szervezetben izomlázat okoz, hogy TGM szellemi erőfeszítései mit okoznak, azt bízzuk a topic résztvevőire.
Igen penetráns illatú váladék, ismerek kozmetikust, aki a tejsavval telt bőrelváltozásokat csak gázálarcban hajlandó eltávolítani.
Csoda, ha egyesek nem kedvelik Tamás Gáspár Miklós filozófus - tejsavtáltost?
Némely kifakadása valóban penetráns, nem csodálom, elég sok "missed abortion" produktuma van, amelyektől a publicisztikában óhajt megszabadulni, ezért fogadjuk el ilyennek, fogadjuk el csúfnevét is, mert megérdemli. Sokat fogják használni a "kis tacskók"; nem baj, legalább a nagyközönség is megtanulja.
Elvégre szólásszabadság van az index.hu politikai fórumán.
Tiborc

Előzmény: gedeon_2001 (17)
mpd Creative Commons License 2001.08.17 0 0 49
Az rendkívül egészséges!
Örülök, ha mulattatlak!
(Mi másért hőbörögne itt az emberfia, minthogy jól érezze magát?)
Előzmény: wizes (48)
wizes Creative Commons License 2001.08.17 0 0 48
Bocs!
Nevettem!
wizes.
Előzmény: mpd (47)
mpd Creative Commons License 2001.08.17 0 0 47
Szerencsés!
Ha politikusok vagy pártok anyázzák egymást, ám tegyék.
De a leszarás, az pl. az egész intoleráns lakosságnak szólt, ha nem imádod a melegeket, Neked is!!!!
Azért nem hallottam Kövértől még nyílt, névreszóló felszólítást orális aktusra, ez némileg (és nemileg) durvább, mint hernyózni.
Előzmény: figyelő (45)
wizes Creative Commons License 2001.08.17 0 0 46
Sokan tudják!
Csak!
WG.
Előzmény: Hófúvás (42)
figyelő Creative Commons License 2001.08.17 0 0 45
Szerencsétlen!
A taplóság, a bunkóság, a gyökérség ott van előtted... talán túl közel van hozzád, azért nem látod? Igaz, Kövér, de azért kiszúrja az ember szemét...
Előzmény: mpd (4)
mpd Creative Commons License 2001.08.17 0 0 44
Hiába, ez a zsenik sorsa - saját koruk nem érti meg őket.
A történelem tele van ilyen példákkal. Marx is csak jóval halála után lett ideológia.
De évszázadok múltán majd száll a szentté avatott TGM felé a hálás utókor Hozsánnája!
Remélem, Hófúvás, majd méltóképp gondozod hagyatékát, gondoskodsz a kiadásról, jogdíjakról stb.
Előzmény: Hófúvás (42)
bloki Creative Commons License 2001.08.17 0 0 43
Kedves Hófúvás,

tennél kisérletet macskakörmök alkalmazásával szuperlatívuszaid alátámasztására?

Előzmény: Hófúvás (42)
Hófúvás Creative Commons License 2001.08.17 0 0 42
TGM a legműveltebb és a legokosabb ember Magyarországon. Mellesleg minden idők legjobb tollú magyar publicistája. Szellemi fölénye olyan hatalmas, hogy az menne csodaszámba, ha a közvélemény túlnyomó része - köztük ti, akik most szemtelenkedtek vele - értené, tolerálni tudná őt.
Előzmény: Törölt nick (38)
mpd Creative Commons License 2001.08.17 0 0 41
Nagyikám, rég volt menyecske, igaz-e? Mer akkor még biztosan értette vóna!
Egyébként a bekaphattya kifejezés Toller nyelvművelő óta világos jelentésileg.
Előzmény: kovacsmami (33)
bloki Creative Commons License 2001.08.17 0 0 40
Kedves Gedeon_2001,

miért kellene akárcsak egy pillanatra is elszakadni TGM személyétől? Ez a rovat róla és produktumairól szól.
Természetesen, a marhaságok indulatot keltenek, józan emberben fokozatabban. Ha ráadásul "minőségi" módon írták a marhaságot, ez még érthetőbb, és a felismert marhaság mellett az is dühítő, hogy az író építő jelleggel is felléphetne (szellemi képességei lehetővé tennék), ha akarna. Továbbá az is erősen el kell hogy gondolkoztasson bennünket, hogy TGM futtatása (méltatói köre, publikálási lehetőségei, médiatámogatottsága) miféle érdekeket szolgál, kinek kifizetődő ez.
Hogy az olvasó indulata milyen formát ölt, az már rajta múlik, talán kiveszed visszafogottságomat.

Mellette, érte szóló példa?

Előzmény: gedeon_2001 (35)
Funk Creative Commons License 2001.08.16 0 0 39
Lenyelted a Bakos féle Idegen szavak szótárát?
Előzmény: gedeon_2001 (28)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.16 0 0 38
Azért engedtessék meg, hogy TGM-e ne soroljuk az értelmiségiek közé, mert kijelentései inkább hasonlitanak egy bunkó-értelmiségi reakciójára, sem mint egy józanul és reálisan gondolkodó és visszafogott értelmiségi gondolkodására..
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.16 0 0 37
Lehet, hogy összekeversz valakivel? ;-)
Csak untam az örökös átjelentkezéseket. A többi fórumon már nem nagyon fordulok elő, akkor meg minek a két nick? ;-)
Előzmény: Subiaco (34)
gedeon_2001 Creative Commons License 2001.08.16 0 0 36
Ilyen sokan a szívükön viselik TGM jó közérzetét?
He thrives on adversity :)
Előzmény: Kvant_II (32)
gedeon_2001 Creative Commons License 2001.08.16 0 0 35
Kedves bloki, szakadjunk el egy pillanatra TGM-tol, mert o -- nem eloszörre tapasztalom -- indulatokat kelto tárgy.
Szekfu Gyula Három nemzedéke kártékony is, marhaság is. De hányan vágatnák le a fél karjukat, ha meg tudnának egy ilyen kártékony marhaságot írni :)
Hát valahogy így van ez TGM-mel is. És Szekfutol TGM-ig már nem is olyan hosszú az az út lefelé.
Előzmény: bloki (30)
Subiaco Creative Commons License 2001.08.16 0 0 34
OFF
Banyek, épp ma reggel gondoltam arra, hogy dobok egy mailt, hogy hol a fenében vagy... :-)
vagy csak egy másik nicken, és vak vagyok?
áruld már el, lécci... akár mailben is... ;-)))
ON
Előzmény: Virág Árpád (29)
kovacsmami Creative Commons License 2001.08.16 0 0 33
TGM szájába ne adj olyan dolgokat amiket Ô sem adott a másokéba! :-) Legalábbis kövérébe nem :-(
Mert milyen trágárságot is mondott? Vagy Te valami csúnyára szocjaliztáztál ? Hö
Előzmény: mpd (4)
Kvant_II Creative Commons License 2001.08.16 0 0 32
"Eloször olvasni kell, másodszor olvasni kell, harmadszor olvasni kell, utána esetleg majd valaki bemutat neki."

Ha tudnad, mennyire igazad van, kedves gedeon. Lassan szamolni sem tudom mar, hany olyan emberrel beszeltem mar, akik ugy nyilatkoztak, hogy egy-egy TGM-iromany elolvasasa utan olthatatlan kesztetest ereztek arra, hogy bemutassanak a jeles filozofusnak...

Előzmény: gedeon_2001 (3)
armagnac Creative Commons License 2001.08.16 0 0 31
Miről beszél ez? Én meg az óvónénitől kérdeztem meg, sok-sok évvel korábban, hogy lehet-e a kutyából (akkoriban minden kutya kommunista volt) olyan fehér, sonkaszerű izét (szalonnát, ami egy tipikusan népi sőt nemzeti étel) csinálni. Na ugye. TGM meg bekaphattya a szalonnáját.
Előzmény: klio (-)
bloki Creative Commons License 2001.08.16 0 0 30
Kedves gedeon_2001,

nem kívánok akadékoskodónak tűnni, példa alatt néhány soros idézetet, vagy forrást jobbnak tartottam volna. De, természetesen a te általad röviden összefoglaltak sem haszontalanok.
Az első esetben a valóságtól elszakadásra hoztál példát. Az "újdonsült antiglobalizmusa" meg már önmagában minősít.
A szépen, hihetően megírt marhaság ködösítés*, érthetőbben kifejezve: fekáliakavarás.

----------------
*szerinted TGM nem tudja hogy Nagy-Brittania és Magyarország között, múltjukban, jelenükben, lehetőségeikben óriási a különbség, ill. hogy a kapitalizmusnak nincs alternatívája?
(A kapitalizmust nem teoretikusok hozták létre, míg a kommunizmust igen.)

Előzmény: gedeon_2001 (28)
Virág Árpád Creative Commons License 2001.08.16 0 0 29
Mi van velem már megint? :-)
1ébként TGM-nek azon mondata, miszerint "le vannak szarva" abban a környezetben szvsz akár jogos is lehetett.
Ami mocskolódás folyt akkor a homokosok ellen... No comment...
Előzmény: Subiaco (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!