Keresés

Részletes keresés

Cilic_elmeallapota Creative Commons License 10 perce 0 0 385419

Egy évvel később mint Federer Roland Garrost és kettővel később mint legutoljára Us Open. Akkor ezek szerint a svájci is szarul játszik ezeken a tornákon már legalább 10 éve.

Előzmény: convar (385418)
convar Creative Commons License 2 órája 0 0 385418

Na de milyen jól! :)

Ellenben Nadal, a "minden típusú pályára van játéka"-val mikor is nyert utoljára Wimbit? (amúgy tudom)

Előzmény: Cilic_elmeallapota (385406)
alphst Creative Commons License 6 órája -1 0 385417

Azok majd csak a Moholy-Nagy után, ha már papírjuk van. Addig csak esztétikusok:)

Előzmény: twohandedtweener_ (385413)
Tonio 2.0 Creative Commons License 6 órája -1 0 385416

Jobb ma egy esztéta, mint holnap egy aszkéta...

Előzmény: twohandedtweener_ (385413)
cicipász Creative Commons License 7 órája -1 1 385415

igen, így van, valóban nagy marhaság.

Előzmény: Bari8 (385414)
Bari8 Creative Commons License 7 órája -3 0 385414

Akkor kacagjál egyet, pedig így van. Akár sikerül neki, akár nem.

Előzmény: Mágikus76 (385402)
twohandedtweener_ Creative Commons License 7 órája -1 0 385413

esztétákat.  :-P

Előzmény: alphst (385411)
Bari8 Creative Commons License 7 órája -2 0 385412

Akkor evvel nyugodtan magyarázhatod a biciklit és egy majdnem biciklit?

Előzmény: Hepci (385384)
alphst Creative Commons License 7 órája -2 0 385411

Az biztos, hogy felpörgött az élet az utóbbi napokban. Előkerültek a koktélbárók, volt Djokovic tehetségtelen és Nadal a leguniverzálisabb, szóval van itt mulatós bőségesen.
Emellett ugye már a szó már maga vörös posztó nekem, úgyhogy az esztétikusokat küldözgetem a Moholy-Nagyra lendületből...  legalább nem vagyunk unalmasak, érdemes ránk kattintani.

3XTREME Creative Commons License 9 órája -1 0 385410

Hát de nem te vontál le messzemenö köviket tegnap? :D Nem vagy akármi:D

Előzmény: Mágikus76 (385396)
Lacanist Creative Commons License 10 órája -2 2 385409

Ez még a te szinteden is vad kommentnek számít. :DDD

Előzmény: Cilic_elmeallapota (385401)
BBrandon Creative Commons License 11 órája -5 0 385408

Mondja ezt egy olyan valaki, akinek csak az esztétikum számít és elélvez egy-egy fineszes pont után, mindenki más meg tehetségtelen fakezű.

Előzmény: Mágikus76 (385407)
Mágikus76 Creative Commons License 12 órája -4 2 385407

nulla realitás érzék, abszolút elfogultság...

Előzmény: Omar Khajjám (385404)
Cilic_elmeallapota Creative Commons License 13 órája 0 0 385406

Wimbledonban mindig kiélezett meccsen esett ki ami 50-50%, nem azért kapott ki mert rossz lett volna füvön. A szervája már 10 évvel ezelőtt is teljesen más volt a két borításon, salakon csak bepörgette hogy menjen a játék, míg füvön vagy a gyorsabb kemény pályákon jobban meghúzta őket. Neki minden típusú pályára van játéka, Djokovic még füvön is csak bekkel és spárgázik...

Előzmény: Omar Khajjám (385403)
Cilic_elmeallapota Creative Commons License 13 órája 0 0 385405

Monte Carlo és Barcelona mióta tartozik a kevésbé lassú pályák közé? Mind a kettő nagyon lassú, ott egyszerűen formán kívül volt, 2014-ben sem nyerte meg ezeket a tornákat ha jól emlékszem, Ferrer és Almagrótól kapott ki de a Garrost mégis vitte, az előző két évben extrát ment az egész salakos idényben de előfordult már korábban is hogy csak a Garros előtt vagy a Garros második hetére került csúcsformába, úgy néz ki a történelem ismétli önmagát.

Egyébként Madrid is lassú pálya, sőt talán az a leglassabb salakpálya mind közül csak a magaslat miatt és a ritkább levegő miatt gyorsabban szállnak a labdák, nézz utána a dolgoknak mielőtt ostobaságokat írogatsz.

Előzmény: Mágikus76 (385398)
Omar Khajjám Creative Commons License 13 órája -3 0 385404

Ez kb. a valaha ide leírt legnagyobb hülyeség, ebben a topikban.

Előzmény: Mágikus76 (385402)
Omar Khajjám Creative Commons License 13 órája -2 0 385403

"a leguniverzálisabb játékos a touron"

LOL

És ezt mi is támasztja alá? Mikor mindenki tudja, hogy pl. a fűre is a salakos pörgetéseivel és dominanciájával ment át annak idején, és azzal sikeres is lett néhány évben. Aztán meg 2012-től már nem, a tavalyi évet nem tekintve.

"Federer vagy Djokovics mindenhol ugyanazt a játékot próbálja játszani"

Ez ugyebár nagyon nem igaz. Pl. füvön sokkal gyorsabb teniszt játszanak, és jól fogadnak/szerválnak, míg salakon/lassú hardon az alapvonalteniszük érvényesül inkább.

Mágikus76 Creative Commons License 13 órája -3 4 385402

"Nadal úgy teniszezik ahogy azt az adott borítás megkívánja, a leguniverzálisabb játékos a touron...."

LOL :) :) :) ez a hét poénja  és még csak hétfő van:)

Cilic_elmeallapota Creative Commons License 13 órája -3 0 385401

Nadal úgy teniszezik ahogy azt az adott borítás megkívánja, a leguniverzálisabb játékos a touron, Federer vagy Djokovics mindenhol ugyanazt a játékot próbálja játszani, a svájci salakon is variált mintha keménypályán lenne de itt sokra nem ment vele, egy kicsit komolyabb játékos ellen ez már nagyon kevés. Nadal Ausztráliában nem így játszott hanem sokkal agresszívabban és szettveszteség nélkül jutott el a döntőig, salakon mélyebbről játszik, füvön majd megint közelebb fog menni az alapvonalhoz, ő jelenleg minden borításon versenyképes és minden GS-en nagy esélyes, minden borításra van egy ütőképes játéka.

Rafa18GS Creative Commons License 13 órája -1 1 385400

Hát ha szerinted Nadal ugyanolyan formában játszott tegnap mint az említett úriemberek elleni vereségeknél akkor itt csak te veszítheted el a hitelességed (ami egyébként már réges régen megtörtént).

Hepci Creative Commons License 14 órája -3 0 385399

Többek között ezért nem kedvelem Nadalt, mert meg vagyok győződve arról, hogy ő a modern orvostudomány csodája, a tenisz Lance Armstrongja.

Valami zavar van ezen a téren az erőben mostanában, talán nem úgy reagál már a szervezete, mint régen. Már nincs akkora fizikai fölényben a többiekkel szemben, 3-4 ember elkaphatja, különösen 2 nyert szett esetén.

De mielőtt rám támadnak a nadalisták, eszembe jut, hogy Djokovic verhetetlensége is úgy kezdődött, hogy egy szép tavaszon a téli alapozás után úgy tűnt fel, hogy terminátorosra váltott a külseje (kidagadó nyaki erek, másfélszeresre vastagodott izmok, stb.). Ez se feltétlen attól volt, hogy baromi sok spagettit evett és nyomott napi 500 fekvőtámaszt.

Mágikus76 Creative Commons License 15 órája -4 0 385398

kb ezt akartam leírni én is, lehet nem jobb teniszező Nadalnál, de a szerb játéka korszerűbb, a legtöbb labdát próbálja felszálló ágban ütni, még a spanyol jellemzően az alap mögött 5-6 méterről mélyből próbál teniszezni, ami egy ennyire lassú pályán kifizetőtő, de a Tour többi állomásán már nem annyira...

Nem véletlen, hogy kevésbé lassú salakpályákon már el is kapták a spanyolt, gondolok a Thiem, Cicic és Fonya meccsekre, persze a Nadalosok rögtön el fogják mondani, hogy időzítés (koktélbevétel) előtti formában volt Rafa :)

Előzmény: Hepci (385397)
Hepci Creative Commons License 15 órája -3 0 385397

Én nem gondolom, hogy Djokovic egyértelműen jobb teniszező Nadalnál, és egyiket se kedvelem különösebben (illetve Nadalt nem kedvelem, Djoko iránt meg nagyjából semleges vagyok).

Tegnap kétségtelenül minden Nadal mellett állt, az általa lejátszott viccmeccsektől kezdve a pálya állapotáig és a hőmérsékletig. Ennek ellenére nem nyert 2 szettben, illetve meg vagyok róla győződve, ha pár labdamenetet még behúz a 3. szett elején Djokovic, minimum nagyon szoros lett volna az a szett.

Ha pedig a Garros ennél közelebb áll majd egy kemény pályához (és ennél csak közelebb állhat), Djoko esélyei növekednek.

Nadal egyébként szerintem tegnap elérte a csúcsformáját, Djokónak meg ilyen szempontból is van még tartaléka.

Előzmény: Mágikus76 (385396)
Mágikus76 Creative Commons License 15 órája -4 0 385396

csak a Nadalosokon van rajta az a bizonyos szemüveg és próbálnak a tegnapból messzemenő következtetéseket levonni, hogy ha így játszik meg úgy játszik Rafa, akkor nincs mit tenni...

Ezzel csak az a baj, hogy mindig van egy másik játékos a háló túloldalán, arról nem beszélve, hogy ez a teniszező jobb teniszező a spanyolnál ráadásul az utóbbi pár évben ezt azért az esetek döntő többségében a pályán is bemutatta...

Kár ezt túlragozni, a Garroson kiderül minden, csak tényleg egyenlőek legyenek a feltételek, nem úgy mint Rómában.

Előzmény: Hepci (385395)
Hepci Creative Commons License 16 órája -3 0 385395

+ 1

Előzmény: twohandedtweener_ (385394)
twohandedtweener_ Creative Commons License 17 órája -4 0 385394

Az a 30 % annyit jelent, hogy ilyen 6:0-s meg 6:1-es bukott szetteket ő nyer meg?

Igen.   Sőt, szerintem már kevesebb is azt jelenti. Az ő szintjükön csak pár % is komoly libikóka hatást tud eredményezni.

Előzmény: Rafa18GS (385390)
Hepci Creative Commons License 24 órája -3 0 385393

Úgy láttam, hogy hajszálon múlt, az egyoldalú eredményt sejtető szettek ellenére, de ezt már leírtam korábban.

Szerintem a relatív fáradtságánál sokkal többet jelentett, hogy a vendéglátók úgy belocsolták a pályát, mintha mindenképp Nadallal akarnák megnyeretni ezt a versenyt. Ilyen talajon senkinek nem lehet ellene 20-30%-nál nagyobb esélye.

Előzmény: sinisa (385386)
Bogáncs11 Creative Commons License 26 órája -2 2 385392

Djokovic halálosan fáradtan, tudásának a töredékét tette csak a pályára, Nadal pedig megint az életéért játszott. Jól ment neki, minden sikerült, mert az ellenfél két fizikálisan és mentálisan kimerítő, kemény meccset játszott előtte, s a késői időpontok miatt nem tudott regenerálódni, és tulajdonképpen fegyverzet nélkül ment a csatába.

Nadal ma a képességeinek csúcsán játszott, régi fényében ragyogott, minden szempontból lehengerlő volt - mint mindig, amikor megérezte a vérszagot.

Nem lesz ez mindig így, Djokovic legalább olyan nagy harcos, mint Nadal, visszavághat a Garroson.

Rafa18GS Creative Commons License 26 órája -2 1 385391

Djokó 12 szervagémjéből 9-ben breaklabdáig jutott Nadal. Az a 3 amiben nem a 2. szett eleje volt 3:3-ig. Salakon Rafa még Djokovicsnál is jobb fogadónak számít. Úgy néz ki erőnlétileg is rendben van Nadal, minden labdára ment, helyenként fénykorát idézően védekezett, az első alkalommal meg rögtön közbegyorsított, sült a tenyó, fonák is rendben volt. Ha ezek együttesen megvannak nála akkor a Garroson illetlenség lenne Djokovicsot favoritnak kikiáltani ellene. Továbbmegyek: amikor így játszik Nadal salakon mint például ma, még nem láttam veszíteni.

Rafa18GS Creative Commons License 26 órája -1 1 385390

"A lényeg, hogy Djokovicban benne ragadt kb 30% még, ha az kijön és nem szól közbe a fentiekhez hasonló tényező, akkor megfogja a szerb Nadalt a Garroson is...."

Az a 30 % annyit jelent, hogy ilyen 6:0-s meg 6:1-es bukott szetteket ő nyer meg? A 6:0, 6:1 ma is megvolt. Volt közte egy szett ahol Nadal 3:3-ig nem rohamozott fogadóként igazán, aztán onnantól állandóan breaklabdákat hárítgatott a szerb, majd 5:4-nél volt 2 rossz perce Nadalnak. Összességében brutális verést osztott ki, a 3 szett nem önmagában ezt nem adja vissza. Nadal játékában semmilyen gyengeséget nem láttam, ha ugyanezt odateszi 4-5 szettben akkor csak brutál fejjel lehet megverni, minimum 4 órás csatában de inkább több. 

Előzmény: Mágikus76 (385387)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!