Keresés

Részletes keresés

alphst Creative Commons License 4 órája 0 0 400542

Haha, nekem is van egy spinning oktató ismerősöm, ő meg a homoktól, de gyakorlatilag bármilyen földúttól fél nagyon:)
Ha valaki olvassa ezt a pár offtopik hozzászólást, és kedvet kap a dologhoz, nyugodtan vegye elő a sufniból rég nem látott bringáját, és kezdje el a kilométereket megtaposni, sosem késő elkezdeni. Tényleg élményekkel teli világ.

Előzmény: irreverzibilis (400541)
irreverzibilis Creative Commons License 12 órája 0 0 400541

a tekerésben az a legjobb "saját hegyed" van,annyit tekersz,amit bírsz és akarsz,ha csak nem olyan útitársad van aki igaz spinning oktató,de bicajon fél és nem mer taposni:D élményben össze nem hasonlíthatlan mással,életem egyik legnagyobb alkotása volt amikor érettségi után körbetekertük egy haverral az országot,egy hónap volt,de csodálatos,máig visszaköszönő

Előzmény: alphst (400535)
Lupertazzi Creative Commons License 18 órája 0 0 400540

-p

Előzmény: Lupertazzi (400539)
Lupertazzi Creative Commons License 18 órája 0 0 400539

Meg jó sok doppping.

Előzmény: alphst (400536)
alphst Creative Commons License 18 órája 0 0 400538

Tegnap mindenképpen az operában voltunk:)

Előzmény: SzaLev (400537)
SzaLev Creative Commons License 19 órája 0 0 400537

És természetesen egy kis hagyma:)

Előzmény: alphst (400536)
alphst Creative Commons License 21 órája 0 0 400536

A tésztát is tésztával:) Szénhidrát-függőség keményen.
Szakasz után könnyű húsok (szárnyasok, hal). Menet közben meg energiazselék (nem mindenki gyomra bírja), müzliszeletek, banán.

Előzmény: Omar Khajjám (400533)
alphst Creative Commons License 21 órája 0 0 400535

Kemény sport a bringa, persze én fényévnyi távolságban vagyok a profiktól. De nagyon megéri amatőr szinten is űzni, rengeteg élményt ad. Mellékes jótétemény, hogy világot látsz (Nemrég voltam pl. a szarvasi arborétumban, van ott egy Mini-Magyarország kiállítás, trianoni döntésben meghúzott határokon túli nevezetességekkel is felbővítve, és hát alig-alig volt olyan modellhelyszín, amire ne tudtam volna rámondani, hogy itt is jártam).

Előzmény: irreverzibilis (400531)
2egon Creative Commons License 21 órája 0 0 400534

szóval étterem, sajtüzem... mi van még a portfolióban? kvantumszámítógépfejlesztés van?

Előzmény: Omar Khajjám (400532)
Omar Khajjám Creative Commons License 22 órája 0 0 400533

A bringások és a maratonfutók tudtommal sok tésztát tolnak, úgyhogy ez nem nyert. 

Előzmény: SzaLev (400530)
Omar Khajjám Creative Commons License 22 órája 0 0 400532

Egészen pontosan nyilván nem fogja elárulni, hogy mi van a csodakoktélban, de azért nagyjából azt leírta, hogy mit eszik és iszik egy ilyen döntő előtt (leginkább semmit, csak egy erősebb reggelit tol, de a déli étkezést kihagyja) és alatt. 

"Esetleg ha az adott cég fizetne érte"

Miféle adott cég?

A gluténmentes diétáját 2015-ig, azóta pedig a vegánt is a fitnesz edzőjével, Gebhard Phil-Gritsch-csel együtt dolgozták ki.  

Soha nem reklámozott egyetlen csodaital- vagy táplálékkiegészítő céget sem, csak a saját szerbiai gyártású kecskesajtját...

Előzmény: SzaLev (400529)
irreverzibilis Creative Commons License 30 órája 0 0 400531

és az a durva,hogy ezt naponta teljesítik 1-2,sőt 3 heteseken

Előzmény: SzaLev (400530)
SzaLev Creative Commons License 1 napja 0 0 400530

Szerintem valami olyasmi étrendje lehet, mint a bringásoknak. Ők is meglehetősen vékony, izmos, erős alkatúak és a 4 órás etapokat végig tudják tolni nem kicsi intenzitással, ráadásul 1-2 héten keresztül is.

Előzmény: Omar Khajjám (400528)
SzaLev Creative Commons License 1 napja 0 0 400529

Ettől nem lettünk okosabbak.

Nyilván nem fogja - és én sem tenném - elmondani, hogy pontosan mik azok a extra dolgok amiket fogyaszt és neki nagyon jól működik. Esetleg ha az adott cég fizetne érte, akkor talán más lenne a helyzet, de így biztos nem árul el semmit.

A reklám érdekében sokszor mondanak olyat a sportolók (is) hogy ezt meg azt eszik, használják, de azért tudjuk hogy mennyi az igazság mögötte.

Előzmény: Omar Khajjám (400528)
Omar Khajjám Creative Commons License 1 napja -1 0 400528

Itt némileg kitért rá, nagy meccsek előtt-közben mit eszik, mit iszik:

https://www.sportskeeda.com/tennis/news-novak-djokovic-shares-details-ate-wimbledon-2019-final

Előzmény: Cilic_elmeallapota (400424)
Opistho Creative Commons License 1 napja -1 0 400527

Dehogy vezet le. Ha így lenne, akkor nem ment volna vissza edzeni tavasszal a vereség után, vagy lépett volna vissza a RG-tól energia-spórolás céljából. Ő olyan nem tudna, ennyi versenszellem azért benne is van. Pont ez a gond, hogy nem levezet, hanem még mindig elhiszi, hogy nyerhet és komoly céljai vannak, csak éppen nem tud nyerni. De a célja az, hogy nyerjen, nagyon is akar nyerni. Csak nem jön össze.....

Előzmény: Warlimont (400503)
Omar Khajjám Creative Commons License 1 napja -1 1 400526

Medvegyev szabadkártyát kapott Marbellára (ATP 250, fű), mivel a Boodles (Stoke Park, Bucks) WB előtti szokásos bemutató torna idén a brit kormány korlátozó Covid intézkedései miatt elmarad...

Marbella sorsolás:

http://www.protennislive.com/posting/2021/8994/mds.pdf

Medvegyev, Thiem, PCB, Hacsanov, Ruud, RBA és Struff a kiemeltek + formában lévő játékosok.

Thiemnek rögtön Struff a R2-ben, Medvének Harris, elég kemény mindkettő...

Omar Khajjám Creative Commons License 2 napja -1 0 400525

Halle döntő: Rubljov-Humbert, utóbbi nagy csatában döntő TB-ben FAA-t búcsúztatta

Semmi meglepetés nem történt Zverev és Federer kiesése óta ott.

Queen's döntő: Berrettini-Norrie, a brit Shapot ejtette ki az elődöntőben, akinek így az elődöntős rekordja 2-11-re (csak ATP; CH tornák/DC nélkül) rosszabbodott

Nála kb. akkora lehet a mentális blokk elődöntőkben, mint Felixnél döntőkben...

Norrie viszont az év legtöbbet javult játékosa címére is pályázhat immár...

SzaLev Creative Commons License 2 napja 0 0 400524

Most 26 éves, az elmúlt 8 évben kellett volna ezt megtenni...

És ennyi idő szerintem elég is lett volna arra, hogy idén Wimbyben esélyes legyen a végső győzelemre, de jelenleg egy 250-es torna is meglepetés lenne tőle.

Előzmény: Lacanist (400523)
Lacanist Creative Commons License 2 napja 0 0 400523

Nicknek nem konzisztens a tenyerese. Néha üt belőle egy sistergőset, máskor meg olyan ergyán és felpörgetve sikerül, hogy kb a T-vonalig megy el. Sokat kellene még azon az alapjátékon csiszolni. 

Viszont arra a lób@szó szervájára lehetne építeni, én szervaröptézni tanítanám meg. 

Előzmény: SzaLev (400520)
Omar Khajjám Creative Commons License 2 napja -1 0 400522

az datolya, annak a természetes cukortartalma hasznosul a leggyorsabban a gyümölcsökből...

Előzmény: convar (400486)
Omar Khajjám Creative Commons License 2 napja -1 0 400521

Az olimpia egyes torna csak 6 meccs – Bo3, a döntő Bo5. Gyorsan túl van rajta az ember...

Aztán még 1 hónap a USO-ig...

Előzmény: Tusmi (400471)
SzaLev Creative Commons License 3 napja 0 0 400520

Szerintem Nick gyerekben sokkal több van/volt ennél. Nem csak nagy szervája van, remek keze is röptéhez, rövidítéshez. Elég vagány hogy sokszor meglepő ütést vegyen elő. Jól mozgott, nagyon jó ütőerő stb. Szerintem minden meg volt benne hogy nagy bajnok legyen az elhivatottságot leszámítva, pedig az a legfontosabb. Sok, a teniszéletben jelentős személy mondta, hogy komolyabban kellene vennie az edzést, felkészülést, gondolom nem véletlenül. Lehet neki kéne Tóni bácsi vas keze:)

Előzmény: Cilic_elmeallapota (400516)
dokeee Creative Commons License 3 napja 0 0 400519

Nekem Edberg a forever kedvencem, de amikor Chang Párizsban megverte, az kibaszott dühítő volt. Amit ott Chang előadott nagyhalál ügyben, az tanítani való. :)

Előzmény: Rafa18GS (400518)
Rafa18GS Creative Commons License 3 napja 0 0 400518

Csak azt ne akard nekem bemesélni, hogy a régiek nem chokerkedtek. Amúgy azok még jól is jártak mert nem kellett Nadal és Djokó ellen játszaniuk. Ugyanúgy chokerkednének ma is. Egy Davydenkó...Az egyik legnagyobb GS lúzer volt.

Előzmény: Tonio 2.0 (400514)
twohandedtweener_ Creative Commons License 3 napja -2 0 400517
Cilic_elmeallapota Creative Commons License 3 napja 0 0 400516

Kergétől nem kell hanyattesni, ha komolyan venné akkor is legfeljebb Wimbledonban lenne tényező a szervája miatt. Én nem látok a csávóban semmi különöset, üt néhány alsószervát meg látványos röptét, ennyitől nem kéne elélvezni. Persze nyerhetne Gs-eket de nem a zsenialitása miatt hanem a mezőny gyengesége miatt, tehetségben sehol nincs egy Federer, Nadalhoz képest de még Dimitrov, Thiemhez sem. Közepes képességű teniszező hatalmas egóval, semmi több.

Előzmény: alphst (400512)
alphst Creative Commons License 3 napja 0 0 400515

Oké, vállalom, hogy az analógia nem volt jó Safin kapcsán.
De hogy nosztalgia van, meg mentegetés, meg túlértékelés, azt is vállalom.

A chokerkerés a fej minősége. Na pont ebben nincs mit fényezni azon korszak játékosait sem.
A lapátolás-futás meg a masszívabb alapvonaljáték hozadéka, tendenciális jelenség. De itt is megemlítem a korábbi hozzáállásomat, hogy a hálójáték, a röptézés marginálissá fog válni, amiben nyilván tévedtem. Temettem, nem lett igazam, hülyeség is volt olyan sarkosan fogalmazni vele kapcsolatban. A sport része maradt, marad, csak a 90-es évek vége azért már nem fog visszajönni e tekintetben.

Ehhez plusz adalék: Mostanában lapozgattam a 30 éves Tenisz Magazinokat, olvasgatom alaposabban... Tudtátok, hogy a 90-es évek elején meg pont a pályagyorsítások miatt nyüszítettek úgy, ahogy a mi időszakunk alatt a pályalassítások miatt volt meg a panaszkórus?
Tök érdekes szembesülni ilyen 30 éves cikkekkel.

Előzmény: Tonio 2.0 (400514)
Tonio 2.0 Creative Commons License 3 napja 0 0 400514

Safin helyére nyugodtan behelyettesíthetjük Kyrgiost.

Nadal meg kb olyan, mint Thomas Muster.

Ekkora marhaságokat bárki tud írni - csak minek?..

Nem nosztalgia, egyszerűen jobb meccsek voltak.

A maiak lapátolnak, futnak, chokerkednek. Kevés a kivétel.

Előzmény: alphst (400509)
Cold Heart Creative Commons License 3 napja 0 1 400513

hogy mit csinál manapság, fingom sincs róla, de pont azért nem lehet őket összevetni, mert Szafin annyira sosem szart a játékra, mint Kerge - hiába van tehetsége Kergének, mivel a munkát nem rakja bele, nem olyan ellenfél GS-en, mint Szafin anno

Előzmény: alphst (400512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!