Keresés

Részletes keresés

Anna Eőssi-gyulaieossi Creative Commons License 2018.10.02 0 0 105

Szia ! Horváth Mária /Manci/ vagyok a zenei osztályból, de ismerlek kérlek válaszolj,ha érdekel ami volt.

Előzmény: Pantera61 (90)
Anna Eőssi-gyulaieossi Creative Commons License 2018.10.02 0 0 104

Szia! Az én osztályfönököm Gábor Béla Volr Szabolcsi tanár úr oroszt tanított akkor amikor nem nézte az ablakból az új Trabantját. remélem jelentkezel majd Zenei általánosba jártam Horváth Mária.

Anna Eőssi-gyulaieossi Creative Commons License 2018.10.02 0 0 103

A zenei általánosba jártam Osztályfőnökünk Gábor Béla volt. Csodálatos matematika és fizika tanárunk volt.

Ének tanárunk Niedermayer Kálmán volt.Nagyon sok szeretettel gondolok a volt tanárainkra és  remélem tudunk találkozni veletek akik ezt a szép időt együtt éltük át. A mostani Budapest IV.kerületi zenei általános iskola amit Pécsi Sebestyén zenei általános iskolának hívnak aminek az elnevezésében egy kicsi részem volt.

Üdvözlettel a Pécsi családnak

Előzmény: anyika55 (50)
Kubi61 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 101

Sziasztok!

1963/64 tanévben végeztem. A osztály.  Of. Tegzes Lajosné, Ig. Enyedy Janka. Keresem az osztálytársaimat:

Palágyi, Barabás, Kinces, Nyári, Szakács, Farkas, Nagy, Kapta Ildikó, Kiss, Szép Jolán, Szente, Tursics, Kristály, Medek Mari, Vasas, Szűcs, Kálmán, Üreg, Alaszkai, Serák, Rajos Irén. 

Remélem sikerül. Köszönöm. Üdvözlettel: Kubicsek Erzsébet 

ex Dafkó Creative Commons License 2015.04.03 0 0 99

Szervusztok . Gondolom sokaknak ismerős a név és az aláírás. Üdvözlettel Mindenkinek.

eszterhaz Creative Commons License 2014.12.25 0 0 98

Bocsánat anyika előző irásomban elirtam a nevede !!

eszterhaz Creative Commons License 2014.12.25 0 0 97

Szia Nayika!! Most véletelnül találtam erre a forumra jo egy évvel később és megállapitottam a bejegyzésedből osztálytársak voltunk:)

Én is Héjja atanárnő osztályában jártam és 1966 ban végeztem Ági vagyok, de hogy Te ki azt nem tudom. Hogy tudnám Veled felvenni a kapcsolatot :I

Előzmény: anyika55 (50)
Pantera61 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 96

Kedves öcsém ha kutatok az emlékeimben mintha sejteném ki vagy... Megvan!!!! Te az öcsém vagy de régen volt ó ,my god!!!!

Pantera61 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 95

Szia Kusze véletlenül találtam meg ezt a topikot . Annyi emlék jutott eszembe , alig tudnám felsorolni.. Emlékszel? Lénárt Gazso Schmidt nem kell orára jönni kettes. Meg a gyalogolás haza végig a macskaköves Attila utcán.. Baxameg megint tele lett a szemem könnyekkel. Irj ha tudsz üdv a volt legjobb barátod !!!!

missbungle Creative Commons License 2013.05.02 0 0 94

http://www.pecsisebestyen.hu/index.php?news&nid=31

öregdiák találkozó június 1-én!

Gazsó Gábor Creative Commons License 2013.03.29 0 0 93

Szia Kúsze vagyok. Felismertelek a felsorolásból,de a Marika nénit a trafikost aki szálra adta nekünk a cigit.A foxi fajtájú Vuca nevűnek hívták.

Nekem a Tacskómat Samunak hívták. A VÍZMŰ-tó volt a kedvenc horgászhelyünk. Az iskolába a rajzóra volt az utolsó óra amiről az ablakon keresztül másztunk ki,írány a LIDÓ.

puxinguser Creative Commons License 2012.07.10 0 0 92

Szia Józsi!

Én emlékszem rád 3 évvel jártam alattad és Cseh tamásné volt az of. öm! Szemüveges vagyok És a Paksi J u.55 ben laktam azt hiszem ebből rájöttél,hogy az öcséd vagyok:))!!!

dafko54 Creative Commons License 2012.06.02 0 0 91

Szervusztok. Nagyon régen volt, de aki magára ismer " jelentkezzen " . Ne felejtsük el, hogy sajnos már kevesebb időnk van hátra, mint ami elmúlt. Üdvözlettel : Dafkó Károly

Pantera61 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 90

Sziasztok, én 1968-76 évfolyamba jártam mikor megtaláltam ezt a blogot könny szökött a szemembe....-Szabolcsi Elek  volt az osztályfőnökünk, meg utána a Nánási Zoltánné a Kornidesz, a lángos, a trafikos meg a méh telep ahonnan mágnest kértünk...-Lénárt Jozsi vagyok, hátha ismer valaki......

Angyalka Boy Creative Commons License 2007.11.08 0 0 89
1984-ben (4. osztályosként) kerültem a K. A. utcai (most Szondi u.) ált. suliba és 88-ban végeztem. Ha emlékeim nem csalnak, 8. b-ben végeztem. A tanárok nevére már nem nagyon emléxem, de a kémiát Gabi néni, a bioszt Rózsi néni, a matekot Sárközi "Mártás" tanította, és bizony, bizony sokat köszönhetek nekik.
Ezúton is üdv minden egykori, és jelenlegi diáknak, tanárnak, illetve emléke éljen mindazoknak, akik azóta eltávoztak az élők sorából...
oroszlan666 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 88

Szia Petrazs.

Oroszlan Attila vagyok en emlekszem rad,bar a nevem megvaltozott mivel adoptaltak

mar reges reg ,de en rogton a suli mellett lakom Lorincz utcza 33 ban most 66 eves leszek oktoberben es californiaban lakom ha akarsz irjal andredesz@yahoo.com

Előzmény: 41es (87)
41es Creative Commons License 2007.07.07 0 0 87

Helló Fiúk.

Szóljatok  nagyapának!

Hátha talál ismerőst???????????????

Kereshettek: petrasgy@vnet.hu

Kis Dobos Creative Commons License 2007.06.28 0 0 86
Mindenkinek, aki ismerte és szerette: meghalt Cseh Gézáné (Margit néni).

Július 5-én lesz a temetése Cegléden.

Nekünk földrajzon kívül történelmet is tanított, plusz osztályfőnökünk is volt.

bigabatka Creative Commons License 2007.03.01 0 0 85

http://www.mno.hu/index.mno?cikk=399226&rvt=2

http://www.hirtv.hu/?tPath=/belfold/&article_hid=141653
Előzmény: bigabatka (82)
Lean Creative Commons License 2007.02.26 0 0 84

Szia!

Köszi,hogy válaszoltál helyettem,de nem jutottam el idáig.

Ha van kedved nézz be a :Na és hol vannak az újpestiek? tpoikba,ott is egy-két érdekes dolgot lehet olvasni.

Üdv:Lean

Előzmény: ispanos (79)
ispanos Creative Commons License 2007.02.26 0 0 83

Nem sikerült megkapnom, megpróbálnád mégegyszer? Köszönöm!

ispanos<kukac>citromail.hu

Előzmény: bigabatka (82)
bigabatka Creative Commons License 2007.02.25 0 0 82

elküldtem :)

Előzmény: ispanos (81)
ispanos Creative Commons License 2007.02.25 0 0 81

OK és köszönöm!

Ha kapok egy mailcímet, küldök egy elektronikus meghívót!

A Muzsikás együttes levele iskolánk mellett:

"Támogatom, hogy a Pécsi Sebestyén Általános és Zenetagozatos Iskola és az
általa képviselt érték fennmaradjon. Megszüntetése, de akár
tevékenységének akár a legkisebb mértékben való csökkentése mérhetetlenül
nagy, helyrehozhatatlan károkat okozna. Bármilyen ilyen szándék semmivel
nem magyarázható és semmiképpen nem menthetõ. A közös felelösség hatalmas,
a kodályi életmû további csonkitása innentõl egyéni felelösség. Aki
poziciójában egy ilyen változtatást nem akadályoz meg, vagy
kényszerhelyzetben nem távozik, a nemzet kulturájának árulói közé kerül,
magát soha, semmivel nem tisztázhatja.

Ezt kérem az arra illetékeseknek szives tudomásul venni, hogy késöbb azzel
se lehessen takarózni, hogy mindezekröl nem volt tudomásuk.

Hamar Dániel
Muzsikás együttes
cím"

Előzmény: bigabatka (80)
bigabatka Creative Commons License 2007.02.25 0 0 80

köszönöm, hogy válaszoltál

holnap én is megírom, nálunk (Árpádf.) mi a helyzet

és természetesen én is buzdítók mindenkit, hogy csatlakozzon hozzátok

Előzmény: ispanos (79)
ispanos Creative Commons License 2007.02.25 0 0 79

A száraz tényeket:

1. A Pécsi S. Zenetagozatos iskolát be akarják olvasztani a Károlyi 12 osztályosba, ezzel felszámolva a zeneoktatást Újpesten.

2. Erről a két iskola igazgatója egyszerre értesült egy pársoros levél átadása keretében.

3. A döntések szakmailag előkészítetlenek. A két iskola egybeolvasztása nem csak pedagógiai képtelenség, hanem fizikai is, mivel a másik iskola épületében nincs hely ennek az akciónak a lebonyolítására. 

4. A tervezet előkészítése titokban zajlott, semmiféle hatástanulmány, háttérinformáció nem áll rendelkezésünkre, és a többi iskoláról szóló bezárási tervekről is csak informális csatornákon keresztül értesültünk. Derce Tamás polgármester is csak az iskolától értesült, hogy egykori iskoláját a bezárás réme fenyegeti.

Egyszerre több iskola felszámolása fenyeget.

Ha a közgyűlési többségnek sikerül keresztülvinni akaratát, abban az esetben egész Újpest, annak valamennyi gyermeke - még azok is, akiknek iskoláját közvetlen felszámolás, vagy oda történő beolvasztási kisérletek nem fenyegetik rosszul jár:

- növekvő osztálylétszámok,

- felszakadó  közösségi kapcsolatok

- az oktatási színvonal zuhanása

- iskolaprivatizálások után a fizetős iskolák megjelenésével a társadalmi szakadék mélyülése,

- a zeneoktatás kerületi eltörlésével a művészeti alapoktatás lehetősége megsyűnik

stb.

Az iskola közössége szerdára - feb 28-ra hív valamennyi újpesti lakost, szülőt, szimpatizánst egy koncertre - közös éneklésre a Polgármesteri hivatal elé, melyen kórusaink és diákjaink énekelnek együtt és állnak ki iskoláik, és annak értékeinek megtartása mellett. 16 órakor indulunk az iskola elől (Lőrinc utca) és a demonstráció kb este hétig tart a Polgármesteri Hivatal előtt.

Örülnénk, ha Ti is eljönnétek, és kiállnátok közös értékeink védelme érdekében, mint ahogy mi is csatlakozunk a Szőnyisek kedd délutáni demonstrációjához. Együtt sikerülhet megakadályozni az iskolarombolásokat, és elérni, hogy az iskolastruktúra-racionalizációja ne üzleti érdekeket, hanem lakossági érdekeket szolgálva kerüljön kidolgozásra, a szülőkkel, pedagógusokkal történő párbeszéd keretében.

Üdv

Előzmény: bigabatka (78)
bigabatka Creative Commons License 2007.02.24 0 0 78

És nektek mit mondtak el a szülőin?

Nekünk hétfőn lesz rendkívüli szülői, mi az Árpádfejedelembe járunk

Előzmény: Lean (77)
Lean Creative Commons License 2007.02.23 0 0 77

Ez így igaz!

Én most jöttem haza a szülőiről,és nagyon kibuktam.:((

Aki tud jöjjön el szerdán,a gyerekek és a régi diákok énekléssel fognak demonstrálni.

Előre is köszi mindenkinek.

Egy másodikos gyerek anyukája.

Előzmény: ispanos (76)
ispanos Creative Commons License 2007.02.23 0 0 76

Sziasztok!

Az iskolát a bezárás réme fenyegeti.

Iwiw-es üzenet:

"Szeretett öreg iskolánkat a bezárás réme fenyegeti!
Kérünk MINDENKIT, aki valami jó ötlettel segíteni tud, ne habozzon....
Segítsetek, mentsük meg a SULIT!"

"KEDVES DIÁKJAINK, RÉGI, MOSTANI, LEENDŐ PÉCSISEK ÉS SZÜLŐK!

FEBRUÁR 28-án, SZERDÁN 16 ÓRAKOR,
TALÁLKOZUNK AZ ISKOLÁBAN ÉS EGYÜTT MEGYÜNK AZ ÖNKORMÁNYZAT ELÉ, KIÁLLNI ISKOLÁNK MELLETT, TILTAKOZNI A BEZÁRÁS ELLEN!!!"

Kérem, terjesszétek!

I

mukicica Creative Commons License 2007.02.16 0 0 75
Tudjátok, hogy idén ünnepli fennállásának 50. évfordulóját a zenei tagozat? Ezért a tanévzáró hangverseny a Thália Színházban lesz májusban. Ha van kedvetek énekelni, üzenjetek itt, vagy a suli honlapján, esetleg az iwiwen keresztül. A suli már ott is fenn van!
nahátén Creative Commons License 2007.01.22 0 0 74

Sziasztok!

Èn 62-töl 64-ig az érettségizett elektrómüszerész osztályba jártam.Keresem osztálytársaim.Osztályfönök:Feyér Géza (vezetéknév írása nem biztos),szakrajzot tanított.Az Izzóban dolgoztunk.Jó lenne, ha elökerülnétek, már öregek vagyunk!(csak az évek száma, nem igazán)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!