Keresés

Részletes keresés

lxt Creative Commons License 2020.10.02 0 0 24

Ami a probléma(kör keresett) középpontját illeti:

- mire akarom használni a számítógépet

. ahhoz milyen hardverre és milyen szoftverekre lesz szükségem

- mindezek beszerzése és kezelése, milyen előfeltételeket, mármint ismereteket igényel tőlem

- és ha mindez számomra túl sok (csak őszintén!), akkor minek is nekem az a számítógép (drága pénzért), aminek léte arra döbbent rá, hogy (mert akárhogyan is húzom-tolom az egeret, a végén csak az derül ki, hogy) én vagyok kevés

 

...pedig csak annyi volna a bárkik dolga, hogy pont olyan probléma megoldására írnak egy/több (lehetőleg free) szoftvert nekem (és persze minden hozzám hasonló számára), amilyen elemi problémák megoldására ők még csak gondolni se képesek… a nagy zöld gomb, még csak eszükbe sem jutott (amire kattintva bárki az lehet, aminek csak hiszi magát)… mert hát ugye, nagy az isten állatkertje!:-)

Előzmény: Törölt nick (22)
m54-b Creative Commons License 2020.10.01 0 0 23

Persze, mert a rácspontokra ugrik! A beállítást segíti ezzel. Vedd sűrűbbre a rácsokat, akkor kevésbé szakaszos. De neked pont a szakaszos segít a pontos beállításhoz.

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.01 0 0 22

Az egér nagyon szakaszosan, darabosan mozgatja, nem finoman. :-((

Előzmény: m54-b (21)
m54-b Creative Commons License 2020.09.29 0 0 21

A [SHIFT] nyomvatartásával való mozgatás nem működik az OpenOfficéban? Az EuroOfficeban megy. Aztán, ha van egy sorod, vagy egy oszlopod, akkor azt kijelölve másolás, beillesztés, máris nem kell egyesével. Létrehozod a maximális számút, elmented, később csak törölni kell a felesleget, és átírni a betűket.

Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.29 0 0 20

Köszönöm, eddig jutottam, nehéz egyesével pontosítani minden kört.:-(

Előzmény: m54-b (18)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.28 0 0 19

Köszönet, valami gond van a linux-al, megyek telepíteni, majd utána visszajelzek, hátha az office is jobb lesz vele.;)

Előzmény: m54-b (18)
m54-b Creative Commons License 2020.09.28 0 0 18

Itt találod: eletmod.atw.hu/korok.pptx

 

Amit hibáztam, [CTRL] + [SHIFT] lenyomásával kell a kört rajzolni, hogy a kurzor helyére kerüljön a középpont. Szerintem lényegtelen a pontosan a rács kereszteződésre igazítani, mert a rács úgysem látszik nyomtatáskor/képként való mentéskor, lényeg, hogy egyformán legyen igazítva.

EuroOfficeban az [ALT] + [SHIFT]-el lehet ezt elérni.

 

EuroOfficeban -nekem- alapértelmezetten a másolás-beillesztés pontosan ott marad, ahol az eredeti van. Kijelölve és a [SHIFT] nyomása közben mozgatva csak vízszintesen, vagy függőlegesen lehet elmozdítani, ez sokat segíthet az igazításon.

 

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.28 0 0 17

Köszönet, hogy ilyen sokat foglalkoztál vele.
Talán olyan program kellene, ahol meg lehet adni a kör középpontját és sugarát és pontosan oda és akkorára teszi.
 
 
Itt Libreofficce van, de sokkal rosszabb az eredmény, mint a képeden látszik, lehetetlen a köröket pontosan a rácspontokra illeszteni, és nem tudom pontosan másolni őket.
 
Esetleg tudnál csinálni egy mintát, ahol két kör pontosan illeszkedik a rácspontokra ppt-ben elmentve, és megpróbálnám azt megnyitni libreoffice-ban és kipróbálni, hátha annak alapján meg tudom mondani neki, mit kellene csinálnia?

Előzmény: m54-b (16)
m54-b Creative Commons License 2020.09.24 0 0 16

PowerPoint gondolom van.

 

Nézet, rácsvonalak megjelenítése --> Beszúrás, alakzatok, ellipszis, [SHIFT] nyomva tartásával kör rajzolása. Alakzat beállítása, kitöltés, vonalszín megadása. A körbe Szövegdoboz beszúrása, beleírsz egy betűt, igazítod, majd együtt kijelölni az ábrát és a szöveget -->  Csoportosítás. Aztán [CTRL] + "c", [CTRL] + "v". Ez utóbbi többször megismételve. Az egyes alakzatokat a megfelelő rácspontra mozgatod.

 

 

 

Kijelölt ábra esetén a Formátum --> Igazítás --> Rács beállításainál  lehet még variálni az igazítással.

A PowerPoint tud képként is menteni bemutatót!

A másolás utáni beillesztést emlékeim szerint lehet állítani, de most nem jöttem rá, hogyan is volt.

 

Biztos van direkt célszoftver, ami jobb...

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.24 0 0 15

Ismer valaki olyan grafikus programot, amiben egy négyzetháló pontjaira lehet helyezni azonos méretű köröket, beleírni 1-2 betűt, összekötni őket rövid szakaszokkal, és képként elmenteni, de úgy, hogy a négyzetháló ne látszódjon?

Molekulákat kell rajzolni és jó lenne, ha azonos méretű képként tudnák később megjeleníteni őket.

Ahogy néztem, egy 6x10-es négyzetháló elegendő lenne, azért kell, hogy a körök azonos pozíciókban legyenek.

XNC Creative Commons License 2019.12.05 0 0 14

Tetszik, amikor elképzeltek valamit, aztán azt keresitek.

Már csak 1 programozó kell, aki megcsinálja.

Azt a pár milkó munkadíjat meg csak úgy lazán kicsengetitek.  :D

Előzmény: Farkas19 (12)
kisbetu Creative Commons License 2019.12.02 0 1 13

Meg kell venni, ennyi.:-))

Előzmény: Farkas19 (11)
Farkas19 Creative Commons License 2019.12.02 0 0 12

Könnyen kezelhetõ (nyugdíjas néni) ingyenes programot keresek több ezer étel és ital recept tárolására és gyors keresésére.


Extra feltétel a szükséges összetevõk szerinti csoportos megjelenítési lehetõség is.;)

Farkas19 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 11

Sajnos nem ingyenes.:-(

Előzmény: seci (9)
seci Creative Commons License 2019.11.25 0 0 10
Előzmény: seci (9)
seci Creative Commons License 2019.11.25 0 0 9

Nezd meg ezt, mi ifj secivel hasznaltuk vagy 15 eve, mar akkor is nagyon jo volt.

https://www.mozaik.info.hu/Homepage/Mozaportal/MPdigitalis.php?op=euklides

-seci

Előzmény: Farkas19 (8)
Farkas19 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 8

Keresek ingyenes rajzoló programot, amiben ki lehet szerkeszteni az alakzatokat.

 

Pl. háromszöget szerkeszteni, aminek egyedi szögei vannak, csak az oldalak hossza ismert, szögfelezőt behúzni, stb.

 

Farkas19 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 7

Közismerten Placidus pont hu évtizedek óta a program lelőhelye.
Most néztem rá a weboldalra, ráadasul meg akció is van olcsóbb vételre.;)

Előzmény: fidelio-Pyrandus (6)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.11.18 0 0 6

Akkor adsz linket, hogy mit kell megvenni?

Előzmény: Farkas19 (5)
Farkas19 Creative Commons License 2019.11.16 0 0 5

Meg kell venni, ennyi.:-))

Előzmény: Róbert Kiss (4)
Róbert Kiss Creative Commons License 2017.09.26 0 0 4

Placidus fullos változatban segítsetek kérlek :) a demo nem elég... 

Parolet Creative Commons License 2017.09.17 0 0 3

Sziasztok!

 

Egy sportfogadó szoftvert keresek, ami több weboldalból is ki tud nyerni adatokat (tudnia is kell mit keressen az oldalon) és egy bizonyos időben fogad a fogadóirodában.

Nem olyasmit akarok hogy statisztika meg miegymás alapján ő csináljon mindent, hanem ÉN mondom meg neki melyik weboldal, melyik csapat és mikor.

Idő hiányában szeretném ezt.

 

Köszi ha segítetek!

 

parol

papa5353 Creative Commons License 2001.08.16 0 0 2
Köszönöm, ezt kerestem.
Előzmény: NevemTeve (1)
NevemTeve Creative Commons License 2001.08.16 0 0 1
Végső esetben próbálj ki egy Altavista szerű keresőt, hátha kidob valami ilyesmit: http://www.delphinus.pt/pub/drivers/CD_Externo2/
Előzmény: papa5353 (-)
obsidian Creative Commons License 2001.08.16 0 0 0
én a 0-megoldás híve vagyok
papa5353 Creative Commons License 2001.08.15 0 0 topiknyitó
Kellene egy szoftver amely megoldaná az alábbi problémámat:
Van egy külső IDE házba szerelt HDD-m, amely párhuzamos porton kapcsolodik a géphez.
Eddig egy AOKIDE 2.71 szoftver biztosította a kapcsolatot.
Némi vírus okozta probléma után format c: következett, de az újratelepítések során kiderült, hogy a fennt említett programot tartalmazó lemez nem olvasható. Így nem tudtam telepíteni.
Windows Millenium van a gépemen és olyan megoldást keresek, hogy a külső HDD-t ismét használni tudjam.

Van valami megoldás?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!