Keresés

Részletes keresés

barbye Creative Commons License 2001.08.21 0 0 67
igazabol nem is keresem az elet ertelmet...de nem is a sajatomra ertettem, mert azzal jol megvagyok, hanem ugy altalaban...szerintem nincs tulbonyolitva, vagyis egy kicsit igen, dehat ez a lenyegebol fakad, hiszen az elet bonyolult...nem arra szamitottam, nem azt vartam, hogy valaki ide irja, hogy ez...es ez... az elet ertelme. csak kivancsi voltam, hogy kinek mi a valasza erre a kerdesre, ki mire jutott az evek soran ezzel a kerdessel kapcsolatban. attol, hogy valamire nehez, vagy lehetetlen valaszt adni, meg nem biztos, hogy ertelmetlen rajta toprengeni, mert olyan kovetkeztetesekre juthatsz, olyan gondolatok fordulhatnak meg a fejedben, amelyek egyebkent nem.
"lásd a Lényeget inkább. " epp a lenyeget nem latom :-), de ez nem baj, en is tudom, hogy szep az elet, vagyis nekem szep, meg meg sok mas embernek...de nagyon soknak sajnos nem...
koszi a jo kivansagot! :-)
Előzmény: Törölt nick (66)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.17 0 0 66
Nem akarok nagyon beleszállni ebbe a témába, barbye. Én megértem, hogy keresed az Élet Konkrét Értelmét.
Csak annyit szeretnék mondani, hogy az Élet izgalmas, érdekes, kihívásokkal teli, egyszer rossz, vagy szokatlan, másszor jó. Mindenáron az Élet értelmét, célját keresni, immár 65 beszóláson keresztül, nincs sok értelme. Én is nyitottam már ehhez hasonló topicot/topicokat, de fölösleges, már rájöttem. Az Élet azért van, hogy Éljük. Mert Élni Szép. Ennyi az egész. Miért kellene ezt túlbonyolítani? Miért kell ekkora ügyet csinálni belőle? Arra vársz, hogy valaki megmondja itt a topicban, hogy miért élünk? Hát senki nem fogja megmondani, barbye. Mert nincs rá válasz, és nem is kell tudnunk. Te azt hiszed, tudnunk kéne, pedig nem kell tudnunk. Nem érdekes. Fölösleges ezen töprengeni, mert úgysem kapsz rá kézzelfogható választ.
Azért élünk, mert Élünk. Mert az Élet Szép. Mert izgalmas lehetőségekkel kecsegtet. Mert Csak, Ahogy A Béla Mondja. A Dolgok Olyanok, Amilyenek. Ne töprengj fölösleges dolgokon, lásd a Lényeget inkább.

Üdvözlet, és sok sikert az Életben: Murdock

Előzmény: barbye (65)
barbye Creative Commons License 2001.08.17 0 0 65
ugy latom senki nem tudja, hogy miert elunk. de akkor megis, MIERT?

kezdem azt hinni, hogy azert, hogy amig elunk, addig boldogok legyunk! de nagyon sokan nem boldogok! :-(

en az vagyok!!!
:-)

zsuzsa Creative Commons License 2001.08.15 0 0 64
Faj- és önfenntartás ösztöne hajt.
Meg a lustaság és az örömök élvezete :-)))
De szivesebben lennék korall. Nyugisabb.
rice Creative Commons License 2001.08.15 0 0 63
a buta emberek idézgetnek. na akkor:

"megszült a világ, hogy sorsom is legyen,
hogy eltékozoljam az életem"

rizsa

Előzmény: rice (62)
rice Creative Commons License 2001.08.15 0 0 62
mert meghalni félek

rizsa

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.15 0 0 61
Nagy dilemma

Rendőr gondolkozik: Miért élünk a világon? A Béla azt mondja, csak. De mi van, ha a Béla téved?

Üdv!
Murdock

identicalmcqc Creative Commons License 2001.08.15 0 0 60
"..Es egy par uveg sortol majd mindenki elfelejti, hogy az lett amit ugy pont nem akart itt senki...Nezi az ordog es hatrebb nezi az Isten s a vegen belekerulsz a moslekba.. Tancolj diszno.."
Előzmény: CAIN (50)
identicalmcqc Creative Commons License 2001.08.15 0 0 59
mindig mas es mas ertelme van... most eppen azert hogy holnap reggel felkeljek majd ismet... hosszutavon? hmmm ez egy jo kerdes rossz a szemem rovidlato vagyok...
Tenyleg miert elek? segitseg tud valaki segiteni?
Darth ) Creative Commons License 2001.08.15 0 0 58
miért? Élek?
CAIN Creative Commons License 2001.08.15 0 0 57
Na látod azér' tudja :). Hisz írva is vagyon :)).
Előzmény: noidea (56)
noidea Creative Commons License 2001.08.15 0 0 56
Nem fogja tudni, csak bekábítózott szemekkel rebegi, hogy meg van írva.
Előzmény: CAIN (55)
CAIN Creative Commons License 2001.08.15 0 0 55
Keress egy HGY-st. Az biztos tudni fogja :).
Előzmény: barbye (52)
barbye Creative Commons License 2001.08.15 0 0 54
miert? titok?
Előzmény: noidea (53)
noidea Creative Commons License 2001.08.15 0 0 53
Az nem fogja az orrodra kötni, ebben biztos lehetsz :-P
Előzmény: barbye (52)
barbye Creative Commons License 2001.08.15 0 0 52
igen, tudom, hogy semmi nem ilyen konkret...es igazabol nincs valasz a kerdesemre..de mi van, ha megis van ra, es valaki tudja?
Előzmény: CAIN (50)
barbye Creative Commons License 2001.08.15 0 0 51
:-)
Előzmény: scarabaeus (48)
CAIN Creative Commons License 2001.08.15 0 0 50
:). Egy folyamatot nem modelezhetsz, vagy értelmezhetsz úgy hogy egy ponton befagyasztod és megvizsgálod. Majd a gyerekeid is találnak maguknak célt. Azt hogy globalice mi értelme életek milliárdjainak, majd kiderül talán az igen távoli jövőben. Lehet hogy semmi. Lehet hogy leváltjuk és nyugdíjba küldjük Istent, vagy az ördögöt. Megmentünk más fajokat, vagy kiirtjuk őket. Egyenlőre túl kicsik és buták vagyunk még ahhoz is, hogy egyáltalán átlássuk a rendszert. Mintha az E. Coli filózna a bélbolyhaid közt arról, hogy van e értelme a Coli-létnek... :)
Előzmény: barbye (47)
barbye Creative Commons License 2001.08.15 0 0 49
irjatok!
scarabaeus Creative Commons License 2001.08.15 0 0 48
"mi valtozna, ha nem lenne elet?"

Nem lenne szemlélője az élet híján kőrengetegnek.

Előzmény: barbye (47)
barbye Creative Commons License 2001.08.15 0 0 47
nem :-(
foleg nem a sajat eletem celja erdekel, mert azt konnyen tudok talalni magamnak. pl. : epitesz szeretnek lenni( lassan az is leszek), ha tehetem, segiteni a raszorulokat, boldogsagban szeretnek elni, csaladot szeretnek, a gyerekeimet felnevelni...stb. de itt rogton jon a kerdes: gyerekek, ujabb eletek, mi ertelme van?
szoval a fo kerdes az, hogy mi az ertelme az " elesnek", mint folyamatnak? mi valtozna, ha nem lenne elet? valtozna valami?
ennyi hulye kerdest feltenni! de ezek erdekelnek...
Előzmény: CAIN (41)
fönök Creative Commons License 2001.08.15 0 0 46
Valóban. Azonban létezik az elsö három parancsolat is.
Egyébként ebbe én sem akartam belebonyolódni. :)
Előzmény: Csülök (36)
fönök Creative Commons License 2001.08.15 0 0 45
Akkor nem értem, hogy mit nem értesz. on
Előzmény: noidea (35)
barbye Creative Commons License 2001.08.15 0 0 44
persze, hogy vannak celjaim, de azok a sajat "krealt" celjaim, azert, hogy jo legyen nekem, amig elek. de mi az egesz "elesnek" a lenyege?
Előzmény: noidea (40)
Senkiházy Creative Commons License 2001.08.15 0 0 43
Csak annyit tudok segíteni, hogy közöljem a tényt: megbukott a materializmus... ;-)))
Előzmény: barbye (42)
barbye Creative Commons License 2001.08.15 0 0 42
ha te ilyen okos vagy, akkor biztosan segitesz nekem! ugye? :-)
Előzmény: Senkiházy (39)
CAIN Creative Commons License 2001.08.15 0 0 41
Már többször is :))). Akkor megpróbálok konkrétabban fogalmazni. Nincs konkrét cél. Stimmt ? Legfeljebb akkor, ha kitalálsz magadnak egyet, mondjuk azt hogy varjakat tanítasz víz alatt repülni, vagy mittomén. Érted ?

Valóban. Feltehetted volna. Úgy sincs értelme a kérdésnek. Azért lett, mert megfelelőek voltak a körülmények, az értelme pedig az, hogy viszonylag kellemesen eltöltsük, lehetőleg úgy, hogy a többiekre is tekintettel vagyunk. Persze ezt lehet cifrázni olyasmikkel, hogy közben az ember feltalálja mondjuk a hajfestéket, a körömreszelőt, meg hasonló okos dolgokat, zabálni ad az éhezőknek, vagy leprásokat ápol, védi a kihalástól az antilopokat, meg ilyesmik. Összefoglalva: nincs fix előre bedrótozott célja vagy értelme. Mindenkinek magának kell kitalálnia. Ha ehhez hülye, akkor majd valaki úgyis megmondja neki. Ha még ennyi esze sincs, akkor vegetál egy darabig, aztán ha kiöregszik ebből a feelingből, akkor vagy mégis gondolkozni kezd, vagy a többség nagy megkönnyebülésére felköti magát :). Válaszoltam a kérdésedre :)?

Előzmény: barbye (28)
noidea Creative Commons License 2001.08.15 0 0 40
Szerintem nem az a fontos kérdés, hogy mi az oka, hogy vagyunk, mert úgysem kapunk választ. De annak van, hogy mi célt tűzöl ki ebben az életben. Az meg csak Rajtad múlik, persze a reális lehetőségek ismeretében.
Előzmény: barbye (37)
Senkiházy Creative Commons License 2001.08.15 0 0 39
"...az egesz csak egy kemiai folyamat, amely tudatara ebredt..." - Na, pont itt bukik meg a ma újra fényes reneszánszát élő materializmus. Barbyeka, kérlek, próbáld meg feloldani az ebben rejlő ellentmondást, illetve kíséreld meg az ok-okozati lánc hiányzó szemeit megkeresni és helyére illeszteni (elég sokan megkísérelték már)!
Előzmény: barbye (33)
noidea Creative Commons License 2001.08.15 0 0 38
Egyetértek. De az erkölcsi útmutatásnak semmi köze nincs az élet értelméről alkotott elképzeléshez. Arra ad választ, hogy hogy élj. Arra nem, hogy miért is lettél. Persze más fejezetekben erre is van utalás, de azt a mai ember nem nagyon értheti, csak azok félremagyarázásával találkozunk, akik követőknek mondják magukat. De ez megint off...

Előzmény: Csülök (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!