Keresés

Részletes keresés

Fat old Sun Creative Commons License 2022.04.26 -2 3 307

Na jó még sem álltam meg

 

Az lett volna az igazán meglepő, ha két egész napig kibírtad volna, hogy ne hányj ide megint valami hülyeséget, amihez betegesen ragaszkodsz.

Előzmény: MemetikaTan (305)
construct Creative Commons License 2022.04.26 -3 3 306

Nem kell már erőlködnöd, enélkül is tudjuk, hogy te semmit se értesz az axiomatikus rendszer alapjaiból se.

Előzmény: MemetikaTan (305)
MemetikaTan Creative Commons License 2022.04.26 -7 1 305

Na jó még sem álltam meg és berakok még egy banális cáfolási módot:

 

Gödel első nemteljességi tétele is pszihovirus-szerűen (konteó, álhír, fake news, pletyka)  terjed el csak, mert az is csak egy hazugság, átverés, akárcsak más átverések, amelyek még is népszerűek. Lásd kijózanító példának a Barkóbát és kétféle szabályrendszerét. Az alap barkóba axióma rendszerében csak IGEN és NEM válasz lehet. A kibővített Barkóba axióma rendszerében meg IGEN, NEM, IS, NEM JELLEMZŐ és NEM TUDOM. Mindkettő axióma rendszer. Sőt mindkettő formális axióma rendszer. Tehát egy olyan rendszerben, amiben a szabályok és az axióma rendszerek is csak saját magán múlnak ... az bizony ... körkörös logika. Elvi hiba és elvetendő. Vagy mindkettő barkóba, mindkettő matematika és akkor Gödel első nemteljességi tételére is felvehető egy kibővített axiómarendszer, amiben már működik a játék és teljes.

 

- Aki ezzel a hasonlattal  sem érti meg miért hibás, az már tényleg kényszerképzet. Beteges ragaszkodás egy marhasághoz.

Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.25 -6 0 304

.. annyi még, és csak részben off, de legalább annyi részben ide is tartozik.

 

hogy gyakorlatilag azt is bizonyítottam a PszichoVirulógia  új tudományterülete által, ami egy részben eddig is ismert volt a pszichiátriából (kényszerképzetek rész) .

 

Elme vírusok ellen a racionális érvelés hatástalan. Immunizálás hat csak.

 

On  és elköszöntem ebből a topikból...

 

Köszönöm a tudomány fejlődése miatt az aktív résztvevők munkáját.

Előzmény: NevemTeve (302)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.25 -3 1 303

Egyetértek és én már el is engedtem.

Aki akar higgyen benne nem zavar.

 

 

 

Előzmény: NevemTeve (302)
NevemTeve Creative Commons License 2022.04.25 0 5 302

Olvtársak, talán most kellene ezt a dolgot elengedni. Nagyon frusztráló, nyilván, de azt már láthatjuk, hogy bármilyen pozitív változás esélye a nullával egyenlő. Vagy kevesebb.

Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.25 -4 0 301

Házi Feladat lenne ha általános iskola 7-8 osztályában tanítanák a helyes érveléstant és az érvelési hibákat.

 

Mennyi és milyen érvelési hibákat vétettél, ami miatt amit írtál érvénytelen és el kell vetni a tudományban?

 

 

 

 

Előzmény: mmormota (300)
mmormota Creative Commons License 2022.04.25 -1 4 300

Ne állj meg félúton! Megdöntésre vár a szorzótábla meg az összeadás is tízes számkörben.

Előzmény: Cleaning Cloths (299)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.25 -4 0 299

Ebben a formában beraktam ezt is bővítésként a Gödel első nemteljességi tétele leleplezése összefoglalójába. ... de aki még ennyiből sem érti meg ... az HIGGGYEN benne nyugodtan nem zavar ... de nem tudományban hisz, hanem csak egy emberi  butaságban. A sok emberi butaság közül.

 

Ezen kívül még számtalan módon le lehet vezetni, hogy miért nem jó és helyes és igaz. Most már tényleg csak plusz egy variációt rakok be ide bővítésként, mert a kezdeti szöveg már kb négyszerese lett és az emberek röviden szeretnek tájékozódni és nem hosszasan. Ezt az index fóruma tudomány rovatában a Gödel és a teljesség topikjában lévő tesztelés és vita egyik felvetésem ott: Gödel első nemteljességi tétele nem tudományos tétel, hanem áltudományos. Ugyan azokat a trükköket használja az ELHITETÉSRE mint a judeokeresztény teológusok és apologéták. Bármennyi formális axiómát lehetősége lenne felvenni. A teológusok is bármennyi "Ízé" formális axiomatikus variációt elemezhetnének. .... de nem a teológusok ÖNKÉNYESEN kizárnak más "Ízé" -ket és csak a sajátjukat elemzik. Gödel is kizár más AXIÓMÁKAT, és csak azt elemzi, amivel szédíteni tudott. Sőt a teológusoknak módjában lenne nem formális axiómákat elemezni, hanem REÁLIS DEFINÍCIÓT is. ... de azt is kizárják. Semmi más tehát mint a logikus és következetes gondolkozás kizárása, azaz áltudomány Gödel ezen tétele.

 

 

Előzmény: Cleaning Cloths (298)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.25 -6 0 298

Gödel első nemteljességi tétele nem tudományos tétel, hanem áltudományos.

Ugyan azokat a trükköket használja az ELHITETÉSRE mint a teológusok.

 

Bármennyi formális axiómát lehetősége lenne felvenni.

A teológusok is bármennyi "Ízé" formális axiomatikus variációt elemezhetnének.

 

 

.... de nem a teológusok ÖNKÉNYESEN kizárnak más "Ízé" -ket és csak a sajátjukat elemzik.

 

Gödel is kizár más AXIÓMÁKAT, és csak azt elemzi, amivel szédíteni tudott.

 

Sőt a teológusoknak módjában lenne nem formális axiómákat elemezni, hanem REÁLIS DEFINICIÓT is. ... de azt is kizárják.

 

Semmi más tehát mint a logikus és következetes gondolkozás kizárása, azaz áltudomány Gödel tétele.

 

 

 

 

Fat old Sun Creative Commons License 2022.04.25 -1 7 297

Életem nagy részét matekkal és számolással töltöttem el. Igen bonyolult mérnöki számolásokkal.

 

A komplex számokról meg tegnap hallottál először :O))))

 

Sőt ma tudtam meg,

hogy a gyökalatt minusz egyet is közben már 

Előzmény: Cleaning Cloths (290)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.24 -6 0 296

Kételkedhetsz nyugodtan nem zavar ... gyakorlati matekot használtan és nem aféle elméleti zagyvaságot mint a Gödel tétel. Gépipari Tudományos Egyesület tagja voltam és voltak találmány és újításféleségeim is a szakmában. Egy csapat volt a vezetőség valamennyire a Magyar Asztronautikai Társasággal és valamiért mindig annak a rendezvényeire, meg konferenciáira is kaptunk meghívót.

 

Na a halmazelméletet éppen ne gyere ... mert ha még annak is alávetném a Gödel tételt ... még jobban darabjaira hullana ... és már így is hulla ....

 

Már unom bővitgetni újabb kiütő érvekkel, így is bőven elég. Háromszorosa lett most két napon belül 

és az emberek röviden szeretnek tájékozódni ... Már nem írom hosszabbra Cantor miatt sem.

 

 

Előzmény: mmormota (293)
mmormota Creative Commons License 2022.04.24 0 5 295

Ezek teljesen szubjektív megállapítások. Van aki a matematikát tartja élete céljának, más meg jobban akar pingpongozni vagy hegedülni mint a többiek. Ebben nincs értelme rangsort feléllítani.

Előzmény: Cleaning Cloths (294)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.24 -7 0 294

A matek pont a matematikai formalizálással, hogy át kívánta vele venni a tudományfilozófia szerepkörét is  ... ment rá a jégre és az egyértelmű áltudományos útra ... persze csak az a része  ... Túldimenzionálta magát...

 

A matek fontos .... de nem a tudományok tudománya ... hanem csak egy hasznos segédtudomány más  erős tudományok számára főként.

Előzmény: mmormota (291)
mmormota Creative Commons License 2022.04.24 -1 6 293

Ebben enyhén kételkedek, mivel

- a jó matematika érzékű emberek nem szoktak olyan logikai bakugrásokat tenni, mint te - persze nem is lehetetlen

- másban nyilvánvalóan hazudtál már (állítottad, hogy matematikusok komolyan vették a marhaságaidat)

 

(Nem lehetetlen, mivel itt a fórumon is láttam olyat, hogy jó feladatmegoldó képességgel rendelkező ember leblokkolt egy probléma esetén, és lehetetlen volt elmagyarázni neki -konkrétan Cantor átlós módszerét nem volt képes megérteni)

Előzmény: Cleaning Cloths (290)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.24 -7 0 292

Pedig a tudományos fokozat PhD azt jelenti, hogy a filozófia tanára „Philosophiæ Doctor”

 

... de én fizikát írtam... magamról, hogy azt kedveltem.

 

 

 

Előzmény: mmormota (291)
mmormota Creative Commons License 2022.04.24 0 5 291

Engem nem érdekel a filozófia. Reménytelennek tartom.

Egy matematikai tétel teljesen független attól, hogy a kitalálója milyen jó vagy nem jó filozófiát művelt.

Előzmény: Cleaning Cloths (290)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.24 -7 0 290

Nagyon jó matekos voltam és számtalan versenyen nyertem is ezt és azt ... majdnem matek gimibe mentem, de a fizika jobban érdekelt.  Életem nagy részét matekkal és számolással töltöttem el. Igen bonyolult mérnöki számolásokkal.

 

Te képzeled azt, hogy posztmodern zagyvasággal eddig be lehetett etetni a jónépet és be lehet a jövőben is.

 

Gödel ontológia formalizált érve miért bukott meg, ha matematikailag az is jó volt???

 

Csak talán nem azért mert közben kiesett alóla valami ... valami alap axiómát nem vett már be a jónép???

 

Igen az történt és ennyi lesz a sorsa a nemteljességi dolognak is ...

 

 

 

 

 

Előzmény: mmormota (287)
mmormota Creative Commons License 2022.04.24 -1 5 289

The metamathematics of Zermelo–Fraenkel set theory has been extensively studied. Landmark results in this area established the logical independence of the axiom of choice from the remaining Zermelo-Fraenkel axioms

Előzmény: mmormota (288)
mmormota Creative Commons License 2022.04.24 -1 5 288

Basszus, nem csak nem érted a dolgokat, de nem is olvastál róluk. Amit írtam, az olyan, mint ez egyszeregy. Ha tényleg elolvastál volna matematika könyvet is a tárgykörben, tudnád.

Előzmény: Cleaning Cloths (286)
mmormota Creative Commons License 2022.04.24 -1 5 287

Ha elég sokat levelezgetsz itt, lehet, hogy eljutsz arra a szintre, amire egy jobb matekos az első szakköri órán a gimnáziumban.

Csak nem kéne azt képzelned magadról, hogy te fogod új alapokra helyezni a tévelygő matematikusokat.

Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.24 -5 0 286

Ezt már te találtad ki kínodban ... nem szégyen bevallani ... le lovald bele magad ilyesmibe... mert akkor nem tudsz kijönni belőle.

 

Elnevezni sem kell mert a legtöbbnek már van is neve .... Sőt ma tudtam meg,

hogy a gyökalatt minusz egyet is közben már formális axióma elnevezéssel ellátták ...

tehát már az sem képtelenség,

már az sem áll kivül a matematikai logikán    :-)

 

hanem egy matematikai akármi ...

Előzmény: mmormota (284)
mmormota Creative Commons License 2022.04.24 0 5 285

Ha valamiről bizonyítani lehet egy axióma készletben, hogy eldönthetetlen, akkor az egy érdekes tétel.

Lehet úgy is hagyni. De az is lehet, hogy bizonyos típusú logikai szerkezetekben jobb lenne, ha el lenne döntve, és akkor kiegészítik új axiómával.

Ezért lett a ZF-ből ZFC. Amennyire tudom, előbb csapták hozzá a C-t- és csak később sikerült megmutatni, hogy szükség is volt rá.

Előzmény: Cleaning Cloths (283)
mmormota Creative Commons License 2022.04.24 -1 6 284

Kézenfekvő, hogy ha találnak egy nem bizonyítható és nem cáfolható dolgot, akkor hozzácsapnak még egy axiómát a rendszerhez, és akkor már ez is eldől.

Csakhogy Gödel épp azt mutatta meg, hogy ez se segít. Akárhányat hozzácsapsz, mindig marad ilyen. 

Előzmény: Cleaning Cloths (282)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.24 -5 0 283

Te keversz dolgokat ... A FORMALIZÁLÁS nyelvezete, amin Gödel firkálta az elveit....nem volt matek!!!

 

Az is ki lett találva .... úgy 120-140 évvel ezelőtt.

 

Addig annak a szerepét a tudományfilozófia látta el főként.

 

 

 

 

Előzmény: mmormota (281)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.24 -4 0 282

Megmutattam három négy féle képen is.

 

A legjobb ez. El kell nevezni a nem bizonyítható és nem cáfolható dolgokat is formális axiómákkal!!!! Akkor már bizonyíthatóak lesznek , hogy azok és pont azok.

 

Barkóba IS-e.  

 

Bingó!!!

 

 

Előzmény: mmormota (280)
mmormota Creative Commons License 2022.04.24 -1 6 281

Minden keversz mindennel. Már nem Gödel tételéről beszélsz, ami egy matematikai tétel, és a matematika szabályai szerint megáll.

 

Hanem filozofálsz arról, hogy akkor most mi is a matematika, kitaláció, vagy valami valódi valóság visszfénye, vagy akármi. Nem ez a kérdés, azon rágódjanak a filozófusok, úgyse jutnak semmire.

Előzmény: Cleaning Cloths (279)
mmormota Creative Commons License 2022.04.24 -1 6 280

Még egyszer, mert tényleg kezd túl unalmassá válni a teljes értetlenséged.

 

Egy tétel megmondja a kiinduló feltételeit, és ezekre alapozva helyes logikai lépések sorozatával igazol egy állítást. Érted ezt?

 

Cáfolni a tételt annyit tesz, hogy megmutatod, hiba van a logikai lépésekben. Vagy megmutatod, hogy önellentmondásos a kiinduló feltételrendszer.

 

Az nem cáfolat, ha azt mondod, szerinted hülyeség ezeket feltételezni, mert ha mást feltételezünk, akkor más van. 

Az se cáfolat, ha azt mondod, még ha így is lenne, akkor se érdekel téged, és szerinted mást se kellene hogy érdekeljen.

Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.24 -5 0 279

Viccelsz .... nézz már meg bármelyik halandzsa Kálvinista Apologetika által előrángatott logikainak csúfolt évet... !!!

Dettó ugyan azok ... sőt ... itt a fórumon is az első amit nekem szegezett, az éppen Gödel ontológiai formalizált érve volt ... Keressem neked elő? Meg tudom lelni ...

 

Az hogy tekernek több lépcsőt a 'bizonyításon' és nem egyből a marhaságot írják le .... átverés ... írhatnák egyből a marhaságot is ... mert elve a kiindulási axiómák sem lehetnének FORMÁLISAK....

 

A formális ugyan is azt jelenti hogy KITALÁLT.

 

A reális meg az, hogy BIZONYÍTOTT.

Előzmény: mmormota (276)
mmormota Creative Commons License 2022.04.24 -1 6 278

Egy tétel úgy, arra, és abban a formában igaz, amire leírták.

Sík hülyeség azzal érvelni, hogy de hát hogyan lehet ezt paradicsom ketchuppá alakítására használni, meg különben is, a kedvens ketchupodat olyanok csinálták, aki életükben nem hallottak Gödelről.

Előzmény: Cleaning Cloths (277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!