Keresés

Részletes keresés

ricsip Creative Commons License 2001.08.16 0 0 3
Köszi az infót, átnyálazgatom őket...
bigbear Creative Commons License 2001.08.16 0 0 2
Ja es ezt is.

bigbear

Előzmény: bigbear (1)
bigbear Creative Commons License 2001.08.15 0 0 1
Ezt mindenkepp nezd meg.

Bar azt mondjak (en meg nem probaltam), a netmeeting eloszor igazan az ISA-val mukodott rendesen, a proxy 2-vel mindig gazos.

bigbear

Előzmény: ricsip (-)
netizen Creative Commons License 2001.08.12 0 0 0
A dolog kicsit macerás. A válaszom az, hogy a dolog műköőképességéhez 1 H.323-as gateway az esetedben legeyszerűbb megoldásként 1 MS Proxy Server kell. Ennek az az oka, hogy a H.323 protokool IP alapján címez így a NAT önmagában nem elégséges. A multimédiás TCP-s csomagok belsejében is "át kell írni" azt a fránya IP címet...
Előzmény: ricsip (-)
ricsip Creative Commons License 2001.08.11 0 0 topiknyitó
Hali !

Az lenne a kérdésem, hogy olyan gépet hogyan tudnék netmitingben "felhívni" ami egy hálózaton belül van.

Mert a haverom engem el tud érni netmitinggel, hisz én csak egy "sima" netes vagyok, saját ip-vel, míg ő egy hálózaton belül van. Természetesen nem az ő gépe van kikötve közvetlenül a netre...

Csak azért kérdezem, mert ha ő el tud érni engem, akkor nekem is el kellene tudnom érni őt közvetlenül. Ez hogy oldható meg ?

Ha már itt tartunk, akkor megkérdezem már, hogy más programok esetében is hasonlóan kell eljárni, mint netmitingnél, ha tűzfalon át akarok "benti" géppel kommunikálni ?

+ még lenne 1 kérdésem. Ha NAT-oló szerveren megy ki a net, akkor csomagok fejlécében benne van ,hogy az a hálózaton belül melyik géphez kell hogy eljusson ? Mert máskülönben honnan tudná a NAT-szerver, hogy kinek továbbítsa az adatot...

Ui. nagy falat ez a hálózatos dolog...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!