Keresés

Részletes keresés

aeomega Creative Commons License 2004.06.02 0 0 48
? = hosszú ö vagy ü
két helyen meg lemaradt az "n", bocs a rémes helyes(telen)írásomért, de kapkodom
aeomega Creative Commons License 2004.06.02 0 0 47
Üdv!

Én azon gondolkodtam, hogy kéne csinálni egy weboldalat, ahol meghirdetem a jól sikerült képeimet, perzse keretezve, paszpartuzva stb, és mondjuk 15ezerért ajánlom. Ebb?l visszajö a keretezés+nagyítás is (jobb esetbe), keresek is rajta valamennyit, és a vev? is örül, mert ólcsón kapott valamit.
Mondjuk ezt tényleg csak a nagyon jó képekkel csinálnám meg.

Rebelx Creative Commons License 2004.05.07 0 0 46
Mi van a stock agency-vel? Van egy halom beloluk, de mintha mindegyik sajat fotosokkal dolgoztatna. Kivulrol nem is nagyon vesznek. Vagy tevedek?
optikus Creative Commons License 2004.05.06 0 0 45
A kartografias dolog azert gaz mert nem valoszinu hogy te obiban vett colostokkal lemerted a fel orszagot es megrajzoltad a nagy mo terkepet...
Viszont ha te keszitesz fenykepet kozteruletrol, nem tiltott epuletet,objektumot,akarmit akkor az a te szellemi alkotasod. Jogdjat nem kell fizetned max adot meg jarulekokat amikor ezt a szellemi alkotast ertekesited (helyesebben engedelyezed a felhasznalasat).
Előzmény: Markoh (44)
Markoh Creative Commons License 2004.05.06 0 0 44
Köszike!:) Csak pár emberke bepáráztatott, hoyg úgy műkszik, mint a Kkartográfiás dolog... De nem:) thx
renegade Creative Commons License 2004.05.06 0 0 43
Nem illetékköteles.
Előzmény: Markoh (42)
Markoh Creative Commons License 2004.05.06 0 0 42
Végre egy témábavágó topik!
Ha közterületen fényképezek (pl Vár vagy más nevezetességek) akkor a nyomdai a fotósokszorozás illetékköteles valami szerv irányába?
Előre is köszi a választ.
rgb99 Creative Commons License 2003.01.22 0 0 41
hacacare.
Hali! Mo.-n vannak kialakult szokások. Ha például "utcáról" akarsz valamilyen lapnak képet eladni, hasonló kaliberű lapok nagyjából ugyanannyit fizetnek. Saját fotósaik vannak és külső embertől csak akkor vesznek képet, ha vmi rendkívülit kapnak. Vannak lapok amikkel eleve nem szabad foglalkozni, mert filléreket igérnek és lehet, hogy sohasem fizetik ki! Szerződést akkor érdemes kötni, ha a további felhasználásból még tudsz profitálni. Példák: A 2002. augusztusi árvíz képeit eladtam egy ismert napilapnak, leközölte, leszámláztam, kifizette és kész. Ennél fölösleges a szerződés. Más a helyzet ha könyvre rendelnek cimlapfotót. Akkor már van értelme a szerződésnek, mert utánnyomás, másodkiadás esetén megint jár honorárium (általában az eredeti 50% -a). Tapasztalatom szerint a digitális hordozón leadott fotókat mindenhol jobban szeretik. (Persze vannak kivételek; igényesebb magazinok...)
Előzmény: Törölt nick (38)
MoJo2 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 40
Nikita, Trav, Canon a barbár adtak el képeket, ha jól tudom.
Nikitának már hagyták el diáját, de ő pontosabban el tudja mesélni...
Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.05 0 0 39
hmm?
Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.18 0 0 38
hali!
talan van valakinek meg hozzafuznivaloja:

mi a helyzet a jogdijakkal?

szerzodest szokas kotni?

a diat csak annyi idore kerik, amig beszkennelik, vagy mar lemondhatok rola orokre, ha penzt akarok erte kerni?

totoo Creative Commons License 2002.11.05 0 0 37
csabzo,
na milyen lett az atvett szeria? meg vagy vele elegedve? ha esetleg megtenned, hogy egy rovid osszefoglalot kuldessz (nyomda, eljaras, arak) a totoo@theend.hu -ra, azt megkoszonnem. lehet meglepem nehany ismerosom Karacsonyra. persze ahhoz jo kepek is kellenenek...
Előzmény: csabzo (35)
totoo Creative Commons License 2002.11.03 0 0 36
haaat. ez nemtom hogy mukodik, de nem hiszem, hogy ugy, mint qa konyvkiadas. de azer valami hasonlo lehet. ha magad es ismeroseid oromere csinalod, akkor ok. a nyomda mennyibe kerul? es milyen eljarassal keszul? de szerencsere nekem meg nem kell gondolkodnom a kepeim eladasan :)) en inkabb veszem oket egyelore.

totoo

Előzmény: csabzo (35)
csabzo Creative Commons License 2002.10.31 0 0 35
Valóban, a terjesztés már tényleg nehezebb feladat manapság.Ennél a pár száz poszternél csak arra gondolhattam, hogy hosszutávon mindig egy-egy ismerősnek felkinálom alkalmanként és persze ajándéknak sem rossz, igy karácsony előtt.Ha az embetr kifizette a nyomdát, akkor onnan nem sürgeti senki és az első sorozattal lehet próbálkozni.Pont holnap veszem át a szériát, ugyhogy még nyitottak alehetőségek, Arra azért nem gondoltam, hogy ismeretlen helyeken házalnék vele. Előbb megvárom a visszajelzéseket. Ha jó lesz a szkennerem akkor meg is lehet majd nézni egy vélemeény erejéig.
Előzmény: totoo (34)
totoo Creative Commons License 2002.10.20 0 0 34
nem is a nyomtatassal van gond. az csak (nem olyan sok) penz kerdese. vannak nyomdak, ahol alacsony peldanyszamot is vallalnak.
de mi van a terjesztessel? azt hogy lehet csinalni? hogyan kerul a nyomdabol az uzletek polcaira a poszter szerte az orszagban?

totoo

Előzmény: csabzo (33)
csabzo Creative Commons License 2002.10.20 0 0 33
Hello kedves sabián! KB vagy husz éve én is hasonló cipőben járok, jelenleg is egy utazás során az átlagnál többet fotózok és nekem is kerúlnek jó képek a sorozat közé. A nyolcvanas években kivülállóként sikerült néhányat ugymond az utcáról hasznositani. Pl. annakidején bementem az Ibusz propaganda osztályára és ha ott jónak itéltek a kiadványukba néhány képet, azt megvették örökáron, melyek később meg is jelentek. Mára teljesen megváltozott a helyzet, rengeteg fotós van egyre szuperebb képekkel, ugyhogy jelenleg elég nehéz a helyzet. Talán egy két jobb minőségű kép esetén érdemes magánposzter kiadásban is gondolkodni. Van , ahol lehetséges első lépcsőben 5O-1OO db.ot is kinyomtatni. Ezzel most fogok próbálkozni, szivesen beszámolok az esetleges eredményről ill.kudarcról.. Üdv: Csabzo!!
Előzmény: sabian (-)
totoo Creative Commons License 2002.09.24 0 0 32
he. cimlapkep 30e. ez jo.
pont ma lattam egy videot arrol, hogy hogyan is keszulnek az egyes magazinok cimlapfotoi (Angliaban). hat nem 30e-ert veszik oket. az aktualis szam cimlapjara kiszemelt lanyrol keszitettek tobb szaz(!) kepet, tobb sorozatban es abbol rabokott a "cimlapfelelos" egyre. a foszerkeszto meg ket nappal lapzarta elott azt mondta, hogy nem, mert blabla bla (es igaza volt). es akkor nem kapkodas meg ilyenek. volt egy tartalekcimlapfoto is egy masik lanyrol. ami szinten tobbszaz kepbol lett kivalasztva... erdekes video volt.
csak sejtem, hogy ez otthon (Mo) nem igy megy. legalabbis nem minden lapnal.

totoo

Előzmény: Duda (22)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.13 0 0 31
Köszi a tippet, megfogadom.
Előzmény: dubniczkia (30)
dubniczkia Creative Commons License 2001.12.13 0 0 30
Szia Travi! Egy pelda, talan ad nemi tampontot: 30x40-es kituno minosegu nagyitas, korbe 10-15cm gyonyoru pasztpartu, szep keret kb. 60-80 ezer forint. Erre szerintem nyugodtan pakolj 20-30 szazalekot! Van ismerosom, aki az elso kepet (2x1 meter) 200 ezeret adta el... Sok szerencset, es sok vasarlot!
Előzmény: Törölt nick (28)
Ivan von Klein Creative Commons License 2001.12.12 0 0 29
Wow :)
Szerintem kerdezd meg Ragikat, vagy Cassiopeiat. Ok biztos ismerik a kulfoldi arfolyamokat.
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.12 0 0 28
Tőlem pont ma kérdezték, eladó-e egy képem. Csak nem tudom, mennyit kérjek érte. A hölgy ugyanis Londonból érdeklődött :-) Mire nem jó a céges fotópályázat...

T*

pb1 Creative Commons License 2001.12.11 0 0 27
megfulladt a topic?
Duda Creative Commons License 2001.09.05 0 0 26
MAr nincs fennt.
Legalabbis nem talalom.

Arra emlekszem meg, hogy eg sima kep az ujsagba par ezer Ft volt.

sabian Creative Commons License 2001.09.05 0 0 25
:))) ostoba vagyok na...
sabian
Előzmény: Duda (24)
Duda Creative Commons License 2001.09.05 0 0 24
Szerintem a cimlapkep, az cimlapkepet jelent. :)
Előzmény: sabian (23)
sabian Creative Commons License 2001.09.05 0 0 23
Címlap 30e pénz
Ez egy képet jelent, vagy a cikket a címlapról meg a többi képet belül?
sabian
Ui.: sorry de nagyon tudatlan vagyok... :)
Előzmény: Duda (22)
Duda Creative Commons License 2001.09.05 0 0 22
A fotovilagban volt regebben egy osszefoglalo errol.
Cimlap 30eFt. A tobbi meg ennel is kevesebb.
Előzmény: sabian (21)
sabian Creative Commons License 2001.09.05 0 0 21
Hi!

Időközben én is a tettek mezejére lépek és a jövő héten megyek "házalni" a képekkel + meg a cikkel az egyik laphoz. Hát nagyon kiváncsi vagyok...
Mit is jelent a siralmas fizetés kategória? Csak hogy tudjam hová tenni, ha mondanak majd egy összeget.

üdv:
sabian

Előzmény: dubniczkia (20)
dubniczkia Creative Commons License 2001.09.04 0 0 20
Sziasztok! Miert gondoljatok, hogy olyan nehez eladni Magyarorszagon a fotokat??? Egyatalan nem nehez! Batran fel kell hivni a szerkesztosegeket (First Class, Utazo, Foldgomb, FotoVideo, stb.), ha jok a fotok, es ha esetleg a cikkirashoz is van nemi affinitasotok (irassal egyutt konnyebb eladni a kepeket) biztosan nem zavarnak el. Azt azert jobb ha tudjatok, hogy a legtobb helyen eleg siralmasan fizetnek, de azert az utazasra forditott penzbol megterulhet valamennyi. A fotok legyenek borotva elesek, jo felbontasuak (pl. kituno vonalelessegu, szinhu, nagy felbontasu diak, Velvia, Provia 100F), szinhelyesek. Tobbnyire jobban szeretik a diara keszult fotokat (a kozepformaturol ne is beszeljunk...).
Dubniczki
Előzmény: sabian (19)
sabian Creative Commons License 2001.08.14 0 0 19
Jó reggelt!

OK és teljesen egyetértek. Az ötlet ugye az volt -mert a "sabian-félék" tényleg nem tudnak megélni belőle -, hogy a közel 40e Ft-os nyaralási előhívás+nyersanyag költségből hátha vissza tudok szedni valamit, és a közgyűrűre egy kis hozzájárulást/támogatást tudok szerezni. Az olaszországi képek lettek elég jók és hangulatosak (szerintem), hogy ha valaki erről akar írni és olcsón akar fotóanyagot szerezni annak ez lehet egy jó lehetőség.

A képeket (néhányat) holnap felteszem a kep-tar-ra. És any comment szívesen látott.

üdv:
sabian

Előzmény: Százbolha (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!