Keresés

Részletes keresés

IamCerb Creative Commons License 1 napja -3 4 93397

Azzal nem égeted magad, hogy valamit nem tudsz. 

Előzmény: Dragon22 (93396)
Dragon22 Creative Commons License 1 napja -3 0 93396

Szerinted égetem magam, szerintem meg te sem fényképezőgéppel a kezedben és minden szükséges tudás birtokában születtél!

Előzmény: Milvus_milvus (93392)
Dragon22 Creative Commons License 1 napja -3 4 93395

A kérdés továbbra is az, hogy hol találok olyan anyagot, ami általad is elfogadott! Egy linket, könyvcímet vagy bármilyen forrást képtelen vagy megjelölni, csak a fikázás és az önfényezés megy!

Idejössz beszólogatni mindenkinek, de ha rá merek kérdezni, hogy mi alapján teszed ezt, akkor: "Az hogy te alap dolgokat nem tudsz nem az én dolgom."

Előzmény: Milvus_milvus (93392)
Milvus_milvus Creative Commons License 2 napja -7 3 93394

Próbálod vitatni azt a tényt, hogy a madarakban a zavarások összmennyisége összeadódik? Ez elsődlegesen nem is természetédelmi kérdés. Ez szimpla etológia. A vadon élő állatok viselkedése megváltozik abban az esetben ha emberrel találkoznak. Ezt bárki megfigyelheti. Az hogy ennek a viselkedésváltozasnak vannak természetvédelmi következményei szinte mellékes is. A szalakótában is öszeadódik a zavarások mennyisége, csak a szalakóta nem úgy reagál (de reagál) rá mint ahogyan a parlagi sas. A gyurgyalag is reagál, attol még hogy te ezt nem látod ahogyan lent irtam hetekkel ezelőtt lehet a következménye a zavarásnak pl alultáplált gyurgyalag fioka aki nehetzebben vág majd neki a vándorutnak  vagy épp a költőüreget elhagyni nem képes legyengült utód. semmi bizonyitékod nincs arar hogy a madarak észlelik azt hogy feléjük egy természetfotós közelít aki őket nem akarja bántani ( :) ) Ez teljesen abszrud, pont ilyen szűklátókörűseg kell annak aki elhiszi sajat esetlegesen káros ténykedéséről hogy az a légynek sem árt, hisz ő csak egy természetfotós, nem akar ártani.

Pont a tavalyi évben volt szalakótás ügyben olyan köröm amit megfutottam. Természetfotós autóval a gepen báláról bálára zavargászta  a költésben lévő szalakótát napi rendszerességgel és a költőhelyen lévő fáról ágakat akart vágni hogy fotózhasson, mindezt a legnagyobb kánikulában. Ott lett neki szólva természetvédelmi őr által hogy : állj! nem véletlenül.

Legközelebb akkor vakkancs ha macskát látsz, hozzám készülj fel jobban!

Előzmény: Yoda 2010 (93393)
Yoda 2010 Creative Commons License 2 napja -4 3 93393

Tényleg mellébeszélsz és terelsz. Na meg rendszeresen dicsekszel a természet-tudományos felkészültségeddel, mint pl. ezzel:

,,Bármelyik hazai fokozottan védett (vagy csak védett vagy épp nem védett - ezekről értelemszerűen a kevesebb védelmi projekt miatt kevesebb is a kezelési javaslat) faj kezelési javaslatai közt megtalalod azt a tényt hogy a madarat egy költési időben érő zavarások a számára összeadódnak."

A szalakóta színes gyűrűs programról pl. hallottál már? Ott mi a következménye az odúban történő zavarásnak? Ha ugyanis összeadódnak ezek a fejlemények, a következő év(ek)ben annak már látszódnia kell! Biztos tudsz erre válaszolni, mert tisztában vagy az alapvető természetvédelmi kérdésekkel. Aztán: melyik nem védett fajra van kidolgozott ,,kezelési javaslat"?

Egyenlőre ennyi, aztán még lenne pár kérdésem, mielőtt fotózni indulnék.

Előzmény: Milvus_milvus (93390)
Milvus_milvus Creative Commons License 2 napja -4 3 93392

Cikkekben ilyet nem fogsz olvasni. Briketté akarod magad még ettől jobban is égetni? Védelmi projektek összefoglaló, értékelő dokumentumai közt, szakkönyvekben fog ilyet olvasni. Az hogy te alap dolgokat nem tudsz nem az én dolgom. Arrol hogy 1+1 =2 olvastál valahol már? Nem? Na milyen fura. Amit állítok az a természetvédelem 1+1-e. A többi rajtad áll.

Előzmény: Dragon22 (93391)
Dragon22 Creative Commons License 2 napja -2 0 93391

"Ezt az biológia már rég tényként kezeli."

Ezekről a tényekről szeretnék olvasni egy olyan cikkben, ami általad is elfogadott, de megértem, ha egyszerűbb terelni és a másikat lenézni!

Előzmény: Milvus_milvus (93390)
Milvus_milvus Creative Commons License 3 napja -5 2 93390

Jol láthatóan nem vagy tisztában alapvető természetvédelmi kérdésekkel és az ezekre a tudomány által adott válaszokkal. Bármelyik hazai fokozottan védett (vagy csak védett vagy épp nem védett - ezekről értelemszerűen a kevesebb védelmi projekt miatt kevesebb is a kezelési javaslat) faj kezelési javaslatai közt megtalalod azt a tényt hogy a madarat egy költési időben érő zavarások a számára összeadódnak. Ezt az biológia már rég tényként kezeli. Az alaptudás hiánya nem az én hibám.

Előzmény: Dragon22 (93388)
IamCerb Creative Commons License 3 napja -2 3 93389

Ezt a evolucio mar alatamasztotta neked, gondolj csak bele.

Ha mar szo volt rola, vegyuk peldanak eloszor a rozsdafarkut. Hazak kozott, az emberhez kozel kolt. Naponta tobbszor talalkozik emberrel, a feszketol 3meterre, leul az orrod ele a keritesoszlopra stb. Tehat nala magas az a kuszob, amit te szeretnel, hogy alatamasszanak neked. 

A masik pelda legyen mondjuk a retisas. A zavarasra kifejezetten erzekeny, ha csak tized,szazad annyiszor  latna embert a feszke korul, mint a rozsdafarku, hanyatt-homlok menekulne a teruletrol es sok-sok kilometerrel arrebb alakitana ki maganak revirt. 

Előzmény: Dragon22 (93388)
Dragon22 Creative Commons License 3 napja -4 2 93388

"Ez most nem konkrétan a gyurgyalagra vonatkozik, összességében minden  fészkelő fajra."

Akkor most újra belinkeljem a nemrég képként beillesztett hozzászólásodat? Vagy neked lehet bankát fotózni, de ásnak nem lehet gyurgyalagot, ugyan annyi zavarással?

"A madárban a zavarások összeadódnak."

Ezt alá tudod támasztani valamivel? Mondjuk egy hiteles forrással? Mert az, hogy a zindex fórumon Milvus_milvus azt mondja...

Előzmény: Milvus_milvus (93387)
Milvus_milvus Creative Commons License 4 napja -2 2 93387

Le lett már párszor írva hogy nem az a lényeg hogy ki mennyi ideig zavar. A madárban a zavarások összeadódnak.  Lehet hogy te csak fél órát zavarsz de az a madárban hozzá adódik más zavaró tényezők idő intervallumához, és ez együtt fog jelenteni számára problémát a jelen költési időben, vagy negativan fogja befolyasolni a következő évek fészek foglalási sikerét. Ez most nem konkrétan a gyurgyalagra vonatkozik, összességében minden  fészkelő fajra.

Előzmény: Dragon22 (93385)
IamCerb Creative Commons License 4 napja -2 3 93386

“De ettől függetlenül lehetek én az, aki a legkisebb zavarást okozza.“

Ez így is lenne rendjén. 

Előzmény: Dragon22 (93385)
Dragon22 Creative Commons License 4 napja -3 1 93385

Egy szóval sem mondtam, hogy nem költőhely! De ettől függetlenül lehetek én az, aki a legkisebb zavarást okozza. De nyilván ez pont nem érdekel, mert te mindent tudsz mindenről (is)!

Előzmény: Milvus_milvus (93384)
Milvus_milvus Creative Commons License 4 napja -1 2 93384

kemény vagy nagyon :)

Előzmény: Dragon22 (93383)
Dragon22 Creative Commons License 4 napja -4 0 93383

Meglepődnél a pincsiddel haveroddal együtt, ha fotóznék egy panorámát a partfal alatt. De nem fogok! 

Előzmény: Milvus_milvus (93379)
aholamadársejár Creative Commons License 4 napja 0 1 93382

Arra tévedt vakvarjúcskát...:)))

Előzmény: IamCerb (93381)
IamCerb Creative Commons License 4 napja -1 3 93381

Le.

Előzmény: aholamadársejár (93380)
aholamadársejár Creative Commons License 4 napja 0 3 93380

Hát ne haragudj,de az...100%-os zavartalanság nélkül le tudsz akármit is fotózni?? Nem...mégis ezen marakodtok napok ota...

Előzmény: Milvus_milvus (93379)
Milvus_milvus Creative Commons License 4 napja -4 2 93379

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148403059&t=9041344

nyilvánvalóan nem költőhelyen készült, hisz a hatterben az ott nem egy partfal.

mi pedig teljesen hülyék vagyunk :)

Előzmény: Dragon22 (93376)
aholamadársejár Creative Commons License 4 napja 0 1 93378
IamCerb Creative Commons License 4 napja -2 3 93377

Költőhelyen, teljesen nyilvánvaló. 

Előzmény: Dragon22 (93376)
Dragon22 Creative Commons License 4 napja -2 0 93376

1. Tanulj meg számolni!

2. Nem tudod, hogy hol fotóztam gyurgyalagot, nem is fogod megtudni! Azt sem tudod, hogy ott milyenek a körülmények, hány ember jár arra és milyen gyakran! 1-perc sátorállítás, 1 perc bontás...

Vagy ez csak a bankákat nem zavarja 2 méterről? "amikro a bankákat fotoztam heti 1x akkor az mig a lest felállitom zavarás, az az 1 -1 perc a les állitasa + bontása , mikor áll al es akkor már  a banka 2m re jár el tőle."

Előzmény: Milvus_milvus (93369)
aholamadársejár Creative Commons License 5 napja 0 0 93375

aholamadársejár Creative Commons License 6 napja 0 0 93374

Nincs miért...nem a feszkét találtam meg idén,kifigyeltem hová ül...a jágmadár,és a gyurgyalag után ez a legszebb madár magyarországon,de a legokosabb az összes közül...én tudom...

Előzmény: IamCerb (93373)
IamCerb Creative Commons License 2019.06.19 -2 0 93373

Én idén konkrétan 1 helyet találtam, ahol banka fészkel, az is a lehető legrosszabb környezetben van. Lehet, hogy nem oda vártad, viszont én attól irigykedem :)

Előzmény: aholamadársejár (93371)
Milvus_milvus Creative Commons License 2019.06.19 -2 0 93372

melegben nem szabad a lessátorban madarat várni, általaban nem jó a fény már + a meleg felszallo levegő drasztiksuan rontja a finomrészletező képességet

Előzmény: aholamadársejár (93371)
aholamadársejár Creative Commons License 2019.06.19 0 0 93371

Nem erre a cölöpre vártam,egy közelebbi beszállora.E van.Majd négy órát vártam a pokoli sátorban,de nem jött vissza.Talán még próbálkozok,ha nem lesz ilyen pokoli idő.Rövid volt a záridő..Köszi

Előzmény: Milvus_milvus (93370)
Milvus_milvus Creative Commons License 2019.06.19 -2 0 93370

jópofa.

van benne egy kis bemozdulás. De nekem tetszik. szeretem az ilyen egyszerű képeket. általaban ha megjelenik a fejemben egy egy kép terv mindig hasonlót álmodok meg.

Előzmény: aholamadársejár (93366)
Milvus_milvus Creative Commons License 2019.06.19 -4 2 93369

Na akkor hogy okosodj.

1: bizonyítsd be hogy a fészekfotó zavarás árán készült! Nem fogod tudni. egy valaki tudja hogy készült a kép: én.

2: fészekfotó és fészekfotó közt különbség van. A te 8x feltett gyurgyalagos képed zavarás árán készült(ahogyan az enyém is, és a gyurgyalagos képek 90%-a, erről lentebb volt szó hogy pl pont gyurgyalagnal nem kivanatos), mert költőhelyen fotóztad költési időben. Fokozottan védett faj esetén ez meghatározó.

3 A házi rozsdafarkú védett de gyakori faj. Miutan emberi közelséget szeret semmit nem oszt nem szoroz neki ha a fészeknél készül egy két kép. Még akkor sem ha közben a madarak az öregek félre huzodnak. de te még mindig nem tudod bebizonyitani hogy az én képem zavarás árán készült. Nem tudod a gyutavot. munkatavot, fészek elhelyezkedését, stb. A házi rozsdafarkú kimondottan ember által sűrűn látogatott helyen kotlik le, garázsokban, kis udvari sufni teteje alatt, gangokban, fa szerkezetek gerendáin, ahol folyamatos emberi mozgás van. Bejárati ajtó felett is fészkelhet ahol 5 percenként ki be járnak emberek. ilyen kép készülhet egy tükör segitségével annyi idő alatt mig egy ajtón egy vagy 2 ember bemegy: tehat konkrétan semmit nem oszt nem szoroz egy ilyen kép.

4: alapvetően két meghatarozó tényező (fajspecifikusan) a táv és az időtartam amig a zavaras tart.

5: Azért az szép lesz ha parlagi sas védelemben eltöltött 10 év után majd pont dragon22 mondja meg nekem hogyan  szabad saját házamban házi rozsdafarkú fészkelést dokumentálni.

nettó okoskodás amit csinalsz, úgy hogy annak a tizedét nem tetted még az asztalra a mit én tettem természetfotozasban, és ugy hogy annak a század részét nem tetted az asztala természetvédelemben.

Előzmény: Dragon22 (93367)
IamCerb Creative Commons License 2019.06.19 -2 0 93368

Nem. Viszont én nem arról a képről beszélek. 

Előzmény: Dragon22 (93367)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!