Keresés

Részletes keresés

czy Creative Commons License 14 órája 0 0 99618

Csak keményen!

Előzmény: gaffy59 (99617)
gaffy59 Creative Commons License 15 órája 0 0 99617

😉

Javíthatatlan vagy. :))) 

A gazdi..., azt jelenti, hogy brutális jelzőkkel illettem - magamban -  ide ezek le nem írhatók. 

(van még valami, Ildikó?) 😄

Előzmény: czy (99616)
czy Creative Commons License 16 órája 0 0 99616

Na de milyen volt a nő?

Képek?

Ő is a fütyülődre jött😃

Előzmény: gaffy59 (99615)
gaffy59 Creative Commons License 17 órája 0 0 99615

De hétvége. :(

Na mesélem, rövid lesz. : A jegyem a tarló melletti kukoricás első sorába szólt, jó hely. :) 

Tegnap hajnali öt után befészkeltem magam, mert estefelé láttam két őzet, sőt két hete látom, hogy kergetőzik ott ez a pár. Kicsit vártam, rövid ellenőrzés, záridő, iso... a többi rendben, jöhet a síp, fülelek. Majd ismét hívok, két perc és kilép a suta, mikor elfordul ráfújok,  nyomában a bak szép lépésben. Kinn állnak a tarlón, a távolság tökéletes, a fények is jók, minden jó, nem kell majd vágnom sem. Itt vége is, egy vizsla áll a tarlón, így most hárman. A gombot is elfelejtettem nyomni meglepetésemre, mikor egy nő is megjelent a háttérben. A gazdi..., 2km-re nincs lakott terület, mit mondjak hisztizve távoztam.

Hétvége volt :(

Előzmény: czy (99614)
czy Creative Commons License 18 órája 0 0 99614

Most nincs olyan rettentő meleg végre.

Előzmény: gaffy59 (99613)
gaffy59 Creative Commons License 18 órája 0 2 99613

Azért néha csobbani is kell, és ha közel, akkor nem remeg semmi, a fene ezt a meleget :)

__Csuzli__ Creative Commons License 2 napja -4 0 99612

Engem már igazábol nem érdekel,csak olvasni fogok,mert megváltam a tükrös gépemtől.Nem érdekel már a téma.

Előzmény: gaffy59 (99611)
gaffy59 Creative Commons License 2 napja 0 0 99611

"Csikhuzós vonatos...", (?) 

...majd az esti Lánchíd jöhet?   (98604 hsz,  98609 hsz)  2021. 10. 08.

A legtöbben átugrottuk, pedig..., Hm?

Gondolom most tényleg rendben vagyunk, én is tettem fel nem idevalót, spongyát rá! :)

Előzmény: __Csuzli__ (99610)
__Csuzli__ Creative Commons License 2 napja -1 0 99610

A képpel nekem sincs semmi bajom,nekem is tetszik,én csak elmondtam a véleményem,h szerintem ez nem természetfotó,erre nekem ugrik mindenki.Csak azért szóltam,mert van több csillagászati oldal,de ott nem láttam a képeit.Igényes szép munkák.

Előzmény: képfaragó (99609)
képfaragó Creative Commons License 2 napja 0 3 99609

A véleményeddel semmi baj, mi pedig nem csinálunk ebből elvi kérdést, és a csillagászati fotókat szívesen megnézzük eme helyen is.

Előzmény: __Csuzli__ (99605)
czy Creative Commons License 2 napja -1 2 99608

Igen.

Előzmény: Töck Jenő (99602)
czy Creative Commons License 2 napja 0 3 99607

Én örülök ezeknek a képeknek.

Előzmény: pleiades.hu (99601)
pleiades.hu Creative Commons License 3 napja -1 0 99606

Ezt most nem értem pontosan azt hiszem, de valószínűleg az én vételi hibám. De szerintem is elég szó esett. 

Előzmény: tempel (99604)
__Csuzli__ Creative Commons License 3 napja -2 0 99605

Köszi a kimeritő elemzést,de én soha nem fogom természetfotózásnak tartani a Mély-ég fotókat.És nem tudtok meggyőzni.Témát lezárom.

Előzmény: tempel (99599)
tempel Creative Commons License 3 napja 0 0 99604

Azt gondolom, rosszul kezdted a hszt. Ne haragudj, ezt írtad "Azért nem a csillagász csoport(okba), oldalara rakom a képeket, mert 1)"

de, oda is felteszed hiszen meg kell mutatni mert a elkészült. A képzőművész is ki állitja alkotását! Szerintem ide azért teszel posztot, ha valakit érdekel akkor itt van több a természet mint a fácán és a szarvas. Szerintem ez fontos! Eddig sem sokat írtam ez után sem fogok, de azt hiszem tovább kell görgetni amikor nem tetszik! Nem kell szembe menni az autópályán! Üdv!

Előzmény: pleiades.hu (99601)
Méézi Creative Commons License 3 napja -1 1 99603

Csúzli, te egy jó srác vagy, lehet, kicsit fiatabb az itteni átlagkorosztálynál. Valamiért nem jött be neked a csillagászat, nem baj.

Nyilván van itt helyed, idővel megfontoltabban fogod kifejezni, ha valami épp nem a kedvedre való.

Előzmény: __Csuzli__ (99598)
Töck Jenő Creative Commons License 3 napja -1 4 99602

Mintha ismerős lenne a stílus...

Előzmény: __Csuzli__ (99594)
pleiades.hu Creative Commons License 3 napja -1 10 99601

Azért nem a csillagász csoport(okba), oldalara rakom a képeket, mert 1) ott eléggé ismernek itthon és külföldön is, aki akar tudja, hol talál meg, elég sokán látogatják az oldalam, már rég nincs szükségem reklámra 2) pont az a célom, hogy a természetfotózás széles skáláján levő képekhez az univerzum megörökítését próbáljam közelebb hozni. Ezért vállaltam korábban sok TV interjút, vagy más beszélgetéseket is. Nagyon zárt pálya egyébként a miénk, érdemes tágítani. De ezt le is írtam minden hozzászólásban, ahogy mindig azért adom meg a körítést, hogy ha az látszik, hogy pl ez a közösség ezt nem veszi jó néven, akkor simán tovább lépek. Van elég platform természetesen, ahol ez nem gond, nem az index fórum viszonylag kicsi közössége, amin mebotlanék, ha így lenne. Ugyanakkor azt érzékeltem, hogy itt ebben hasonlóan gondolkozunk, a természetfotó nem csak egy földi állat lefotózását jelenti itt sem, hanem a teljes természet bármelyik szegmensének megörökítését. Ebben pedig az univerzum a maga végtelenségével nagyon is ott van. A kérdés nem a téma, hanem a minőség szerintem. De ahogy mondtam, ha ezt ez a közösség bármikor máshogy fogja látni, természetesen azonnal el fogom fogadni.

Na, így is túlbeszéltem. :)

Előzmény: __Csuzli__ (99598)
gaffy59 Creative Commons License 3 napja -1 8 99600

"A szó fegyver, óriási fegyver. Hozhat békét, generálhat háborút. Óvatos, megfontolt, körültekintést igénylő eszköz ez, okosan célszerű útjára indítani- még itt is. Lehet vele pusztán jó érzelmeket, és fájóan durva sebeket is ejteni. Meggondolandó a használatuk. Alkalmazójuk nyugodt intelligenciájáról, vagy torzult, frusztrált személyiségéről is tanúskodhat."  ....írtam korábban.

Meg azt, hogy a + / - az egy kiváló eszköz a tetszés nyilvánításra, mely eszköz segít az iránymutatásban!

Mindenki örömmel teszi fel a képeit, amiért oly sokat dolgozott, én ezt tiszteletben tartom.

A konkrét képet/témát pedig ide illőnek.

tempel Creative Commons License 3 napja 0 11 99599

Nem értem, az asztofotót miért nem tartod természetfotónak. Éppen, hogy a természetfotózás meghatározás egy nagyon széleskörű összefoglalása a macrótól, egy univerzum részletéig. Természetesen a macrofotó ne egy csavarmeneten lévő sorját mutasson meg itt a termfotó topikban. Egy bogár csápja vagy virágszirom apró részletei akár mikroszkópikus lények mind ide tartozik szerintem. A körülöttünk lévő világ, bolygók, holdak, Nap más csillaghalmazok is ide tartoznak szerintem. A megfotózásukban van a különbség. Lóránd sem azt mutatja ami nincs ott, hiszen akkor nem lehetne leképelni. Kicsit más technikával készülnek ezek a képek, lehetnek fényképezőgéppel és videó rögzítő eszközzel is, ehhez vannak a különböző nagy sebességű képrögzítő eszközök. Jelen esetben több vagy inkább sok fotó egymásra halmozásával érjük el a célunkat. Más pl:macronál foto stacking módszer is halmozásra épül. Igaz van ennek a csillagászati fotózásnak is nem jelentéktelen tábora aki értékeli azt a fajta kitartást speciális tudást ami ehhez IS elengedhetetlen feltétel, mint ahogy a cserkelés sem csak a kúszás mászásból áll. Szóval szerintem a csillagászati fotó is Természetfotó. Nem kell nekem Lóránd védelmére kelnem, nem kért erre, viszont nem is gondolnád milyen sokan művelik ezt a fotózást. Egyébként sok laikus ember rácsodálkozik az égbolt csodáira és érdeklődéssel nézi akár Hubble akár az újabb és talán lehet mondani legmodernabb képrögzítő eszköz a James Webb legfrissebb képeit. Na mind1 nem szaporítom a szót. Topiktársi üdvözlettel! Tempel.

Előzmény: __Csuzli__ (99592)
__Csuzli__ Creative Commons License 3 napja -7 1 99598

Neked nem tetszik,fáj az igazság..na mindegy,kellemes ünnepeket

Előzmény: czy (99597)
czy Creative Commons License 3 napja -1 1 99597

Ha neked nem tetszik ami itt zajlik, jelezd a moderátornak és/vagy ne nézd.

Előzmény: __Csuzli__ (99596)
__Csuzli__ Creative Commons License 3 napja -7 0 99596

Köszi..oldjátok meg ezt a rejtélyt,mi a természetfotó...sok sikert.

Előzmény: czy (99595)
czy Creative Commons License 3 napja 0 1 99595

Részemről a tiéd lehet.

Előzmény: __Csuzli__ (99594)
__Csuzli__ Creative Commons License 3 napja -7 0 99594

rQXxYr_YcE4  8))) Tetszik a buxa:)))Sziasztok:)

Előzmény: czy (99593)
czy Creative Commons License 3 napja -1 4 99593

Mert akkor pl én nem vettem volna észre, ami számomra jelentős veszteség lenne😃

Előzmény: __Csuzli__ (99592)
__Csuzli__ Creative Commons License 3 napja -11 1 99592

Van itt csillagászati oldal is,miért nem oda rakod ki...különben meg ez nem természetfotó,az tuti,vagy nevezzük ki a Hubble-t a világ legjobb természetfotósává...ennyi...:)))

Előzmény: pleiades.hu (99590)
czy Creative Commons License 4 napja 0 0 99591

Fantasztikus és félelmetes 😃

Előzmény: pleiades.hu (99586)
pleiades.hu Creative Commons License 4 napja -1 4 99590

Köszönöm szépen a visszajelzést, én megmondom őszintén mindig örülök, ha kedvet találtok benne. Anno egyszer ugyanezért neveztem például - az itt tudom, hogy nem túl szeretett - Év természetfotósa pályázatra is, mert a kozmosz fotózását szerintem jó közel tartani a klasszikus természetfotóhoz. Ezért tartottam fontosan, hogy az ilyen képet ott is elismerték, mert a szakmai közösnéghez is könnyebben ráérez arra, hogy a természet nem a légkörig tart. :) Ugyanezért örülök, ha ti is befogadjátok ezt. Én nem tudok lyan természetképeket készíteni az állatokról, mint ti, de ez is fontos. Igen, előkészületet, tudást komolyan igényel. Főleg, ha olyan szintencsináljuk, ahol azért már komolyan kritikus a hazai és külföldi szakma. 

Messizre nézés? Van korlát, persze. Én olyan 1 milliárd fényévre levő dolgokat tudok még hellyel-közzel kifotózni. De nem annyira érdemes, ha a természetfotó-esztétikum is számít (és nekem számít), akkor a párezer fényévtől a maximuk párszázmillió fényévig van jó téma. Láttátok a JW távcső képeit az űrből az jóval messzebbre lát.

gaffy59 Creative Commons License 4 napja 0 0 99589

Lenyűgöző, és biztos nagy előkészületeket és hozzáértést igénylő, izgalmas fotózási téma lehet. 

Le a kalappal!  

Van olyan, hogy elérhetetlen távolság? kérdezném leplezetlen butaságomat bizonyítva. :) 

Előzmény: pleiades.hu (99586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!