Keresés

Részletes keresés

lrs3joe Creative Commons License 12 órája 0 2 97897

Meg a Robifoto, az Élő ágyúgolyó, Canonmano, UAZ felhasználó, Honeywell akármi, és valahány név a naptárban.....

Ezekkel beszélget néha saját magával is :-)

Most már tényleg önmaga paródiája a pali... :-)

De olyan komolyan írogat, mintha bárki is komolyan venné :-)

Előzmény: donjani (97896)
donjani Creative Commons License 13 órája 0 2 97896

Szóval ez a nick neved is már két éves?! -ennyire előre gondolkodsz, tudván hogy lebuksz meg kibasznak? Vajon mennyi van még bekészítve? Szerinted ez normális? Na mindegy...

Előzmény: Pötyetlenkedő (97890)
lrs3joe Creative Commons License 19 órája 0 0 97895

Mindenben egyetértek...

Előzmény: Yoda 2010 (97894)
Yoda 2010 Creative Commons License 20 órája 0 3 97894

Igen, nagyon összetett a kérdés, ezért nem is akarok ezen a fórumon ebbe belemenni. Az tény, hogy a fogoly eltűnésének több oka is lehet, de hogy a nagyszámú fácán is köztük van, az is biztos. Ugyanakkor utóbbi már a hazai fauna része, botorság lenne megkérdőjelezni az abban való jelentőségét. Teljesen kiirtani onnan az fel sem merül, innentől meg kár is vele ebből a nézőpontból foglalkozni. Annyit lehetne talán elvárni, hogy korlátlanul, szinte csak az anyagi lehetőségek függvényében, ne lehessen felső határ nélkül telepíteni. Védett területekre egyáltalán, és fogoly élőhelyekre sem lenne célszerű, még minimális mennyiségben sem. Fotótémaként viszont érdekes, és a húsa is finom!

Előzmény: lrs3joe (97893)
lrs3joe Creative Commons License 21 órája 0 0 97893

A fogoly bennem is felmerült, de ott más tényezők is vannak.

 

De valószínű, hogy a fácán állomány sem tesz jót nekik. Ok, írjuk fel ezt a fácán rovására.


A baj a fácánnal szerintem nem az, hogy kiszorít SZÁMOS őshonos fajt, hanem a közvetett hatás.

Az MME oldalán is ez áll:

"Nem őshonos, gyakori faj, ami ennek ellenére természetvédelmi kárt sem okoz, de vadgazdálkodási jelentősége egyben természetvédelmi problémát jelent áttételesen, mivel sok védett tollas és prémes ragadozó esik áldozatául annak, hogy vélt vagy valós fácánpusztítása miatt lelövik a vadászok."

Ez pedig már nem a fácán hibája, hanem az emberé...

Előzmény: Yoda 2010 (97892)
Yoda 2010 Creative Commons License 21 órája 0 1 97892

Bocs, hogy beleszólok, de egyet biztosan, mégpedig a foglyot. Az évtizedeken keresztül kibocsájtott milliónyi fácán egyértelműen rossz, sőt negatív hatással volt a hazai fogoly állományra. Akaratlanul is hozzájárultak vele az őshonos faj kipusztulás közelébe sodródásához. Ugyanis a fácán táplálék és fészkelő konkurense, kiszorítja az élőhelyekről. A bph kép ettől még jó.

Előzmény: lrs3joe (97888)
lrs3joe Creative Commons License 23 órája -1 1 97888

"számos hazai őshonos fajt szorit ki az élőhelyéről"

 

Például miket?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Honeywell xc100d (97882)
lrs3joe Creative Commons License 23 órája -1 2 97887

"nyilvan kurva szép lehet egy hazankban nem őshonos faj, amit gyakorlatilag a vadaszok tenyésztenek és számos hazai őshonos fajt szorit ki az élőhelyéről"

 

Apropó ezekkel a képekkel mi a helyzet?

 

https://www.flickr.com/photos/canoneos4567/45759455442/in/photostream/

https://www.flickr.com/photos/canoneos4567/30869039837/in/photostream/

 

Nem szégyelled magad? Ilyeneket lefotózni....

Ejnye, ejnye :-)

Előzmény: Honeywell xc100d (97882)
lrs3joe Creative Commons License 23 órája -1 2 97886

Ez most hogy jön ide?

Ja, persze. Most már látom ki írta...

Duzzogó skizofrén fórumtárs lát egy jó képet, és elönti az irigység és megpróbál belekötni a sajátos gyerekes stílusában...

Nézd meg jobban a képet. Hagyd, hogy az esztétikai élmény előhozza benned a pozitív energiákat.
Vegyél egy mély levegőt, próbálj lazítani a benned lévő görcsön, és egy percig csak a képet nézd.

Hidd el, rá fogsz jönni, hogy ez egy remek kép.....

:-)

Előzmény: Honeywell xc100d (97882)
pecazz Creative Commons License 25 órája 0 0 97885

Azta, de szép kakri! :)

 

Szerintem fullos ez a kép, mint Miki publikált képei általában.

 

Üdv

Előzmény: képfaragó (97880)
Pötyetlenkedő Creative Commons License 1 napja -2 0 97884

szerintem üljél le aztan setalj egyet :) 

Előzmény: képfaragó (97883)
képfaragó Creative Commons License 1 napja 0 1 97883

Az angol tudásom némileg hiányos, így nem találtam a birdphotography kifejezésben hol lelhető fel az ,,őshonos" kifejezés.

Szerintem az őshonosbirdphotography domain név még szabad, pár ezer forintért a tiéd lehet. :)

 

Előzmény: Honeywell xc100d (97882)
Honeywell xc100d Creative Commons License 1 napja -6 0 97882

nyilvan kurva szép lehet egy hazankban nem őshonos faj, amit gyakorlatilag a vadaszok tenyésztenek és számos hazai őshonos fajt szorit ki az élőhelyéről.bph  magam szintű szakertői gardajat dicséri hogy het kepe lett, nyilvan kurva jo kep :)

 

nagyon vágyom egy ilyenre

 

mondom is majd miki haveromnak aki csinalta akit vagy 25 éve ismerek személyesen :)

 

majd megmondom neki hogy kibaszottjo, még kepfaragonak is tetszett, aki ugye na, hát valaki.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: képfaragó (97880)
Pötyetlenkedő Creative Commons License 1 napja -3 0 97881

biztos sokan :)

 

 

Előzmény: képfaragó (97880)
képfaragó Creative Commons License 2 napja 0 3 97880

Biztosan sokan láttátok rajtam kívül, de itt egy nagyon jó kép:

https://www.birdphotography.hu/node/19352

bandita39 Creative Commons License 2 napja 0 4 97879

lrs3joe Creative Commons License 2 napja -1 1 97878

Teljesen igazad van! :-)

 

Az én teljesítményem, és a tiéd között, itt a fórumon ég és föld a különbség....

 

:-)))

Előzmény: Pötyetlenkedő (97876)
Pötyetlenkedő Creative Commons License 2 napja -4 0 97877

egy informatikus aki nyilván mindenhez IS ért szerintem ezt a 4 betüt már csukott szemmel be tudja írni :)

 

 

Előzmény: moTmeN (97875)
Pötyetlenkedő Creative Commons License 2 napja -4 0 97876

addig mig annyi a teljesitmenyed amit itt eddig mutattal neked nincs szegyellnivalod.

 

ahhoz is keves hogy szegyelld magad :)

 

 

Előzmény: lrs3joe (97874)
moTmeN Creative Commons License 2 napja 0 0 97875

ROFL

Előzmény: lrs3joe (97874)
lrs3joe Creative Commons License 2 napja -1 7 97874

":) szégyellném magam.. a helyében"

 

Engedd el....

 

Ne vedd magadra mások szégyellnivalóját...

 

Hisz van neked is elég....  :-)

 

 

Előzmény: Pötyetlenkedő (97871)
Pötyetlenkedő Creative Commons License 2 napja -4 0 97873

was kostet stein adler hide? und wo finde ich andere adler fizetős hide?

 

 

Pötyetlenkedő Creative Commons License 2 napja -4 0 97872

hans, die fizetős les is gute möglichkeit, i habe so viel geld ich bin nécsörfotografer

i habe schöne wördpress weboldal, ich bin művesz

hungarian index forum tanulni tőlem sokat, lernen lernen lernen das hat Lenin gesagt

 

:)

 

naturfotografie 2021 Europa

 

:)

 

 

Előzmény: Canonmano (97869)
Pötyetlenkedő Creative Commons License 2 napja -4 0 97871

a német ipar gyakorlatilag tönkretette az ottani élővilágot, de nembaj mert van pénz eljarni kulföldre fizetős lesezni

 

aszongya, über mich

 

:) szégyellném magam.. a helyében de hat ő meg büszke :)

 

"mit der digitalen fotografie eröffneten sich mir  ganz neue möglichkeiten. "

 

igen, ez jogos, a fizetős lesezes lehetősege jó möglichkeit

 

:)

 

"denn: sogenannte „spitzenbilder“ kann man meines erachtens nicht „machen“ – wenn überhaupt, bekommt man sie geschenkt."

 

bruhahahahahhahahaaaaaaaaaaaaaa duma az van mindig

 

:)

 

érdekes egy kurva szo nem esik arrol hogy fizetős helyre jár

 

 

 

 

Előzmény: Pötyetlenkedő (97870)
Pötyetlenkedő Creative Commons License 2 napja -4 0 97870

szeret eljárni a koma fizetős lesezni (fizetős szirtisas és fizetős halaszó rétisas), de ez már szinte manapsag alapkövetelmény. Lassan az szégyellheti már magát aki nem jár és önallo munkaban tevekenykedik.

 

:)

 

 

 

Előzmény: Canonmano (97869)
Canonmano Creative Commons License 2 napja -3 0 97869

Egy kis nézegetni való... (nem én készítettem, csak tetszenek)

 

http://reinerleifried-photography.de/norwegen/nggallery/page/2

 

 

Pötyetlenkedő Creative Commons License 2 napja -5 0 97868

szinte picsánszurja a hazai és északeurópai természetfotózást :)

 

 

Előzmény: moTmeN (97866)
Pötyetlenkedő Creative Commons License 2 napja -5 0 97867

aztakrv de jo

Előzmény: moTmeN (97866)
moTmeN Creative Commons License 3 napja 0 2 97866

lrs3joe Creative Commons License 3 napja 0 1 97865
Előzmény: Pötyetlenkedő (97864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!