Keresés

Részletes keresés

Milvus_milvus Creative Commons License 2020.07.27 -5 0 95598

 

 

 

A kolléga szerintem arra gondolt hogy árnyalatokat kéne érteni.

 

Ha egy kép jó akkor ha nulla munka árán készült is jo, de ha egy kép jó és nagyon nagy munka árán készült (és az adott téma szerencsével nem fotozható, reprodulakhatatlansága okan még többet ér) akkor hatvanyozottan többet ér.

 

Ha egy kép rossz akkor ha nulla munka árán készült nyilvan semmit nem ér, és ez esetben ha sok munka árán lett fos akkor ez sem dobja meg az értékét.

 

Az nem érti ezt a rendszer, az nem látja át aki még nem csinalt sok munka árán olyan képet vagy sorozatot ami nagyon sokat ér szakmai szempontokat figyelembe véve.

 

Annyira sok fajta modon lehet idehaza és kulföldön is képet csinalni hogy kell egy rendszer ami az össz értéket ilyen formaban meghatarozza. Amig ez nem valósul meg addig soha nem azok fogjak kapni az elismerést akik valoban megérdemelnek. pedig idehaza sok arra erdemes fotos van.

 

Amikor az ember gyerek azt tanulja hogy mindneki egyenlőnek születik és hogy van igazsag a földön. Aztan ahogy 45 éves lesz vagy 35 vagy 25 rájön hogy egyik sem igaz. Es ez a természetfotzasra is igaz.

Aki ezeket az árnyalatokat nem érti azzal felesleges a témarol beszelni, az ilyen szélsőséges szektás gondolkozás (ami nem tudás hanem hit alapú) megváltoztathatatlan.

Olyan képet még nem sokan csinaltak, vagy épp pont senki amin több faj egyedei lathatók. Kulönleges konstellációk pl mikor egy parlagi sas elkap egy nyulat, ezt amugy még a természetben megfigyelni is nagyon nagy mázli terepi embereknek is, rutinos terepi embereknek is, vadaszok is 20 évente latnak hasonlot 500m ről, ez mondjuk 20m ről fotozva. Ilyen képet lehetetlen csinalni akkor ha csak a szerencse játszik szerepet a kép létrehozasaban.
Ne nézzük már egymast hulyének ha kérhetem. nagyon is jol tudom miről beszélek... ne töcketlenkedjünk.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Töck Jenő (95585)
balazsfec Creative Commons License 2020.07.27 0 0 95597

Köszi :)

Igen, ez már örök dilemma... 

Ba..hatom a kalibrált monitort, ha a legtöbb ember telefonon vagy laptopon nézi a fotókat. Az egyik túl szatural a másik túl kontrasztos vagy béna a színárnyalat :D 

 

Előzmény: IamCerb (95596)
IamCerb Creative Commons License 2020.07.27 0 0 95596

Visszavonom. Telefonról tök más volt :)

Előzmény: IamCerb (95595)
IamCerb Creative Commons License 2020.07.27 0 0 95595

Árnyékokon egy picit húznék, de amugy király :D

Előzmény: balazsfec (95592)
Milvus_milvus Creative Commons License 2020.07.27 -8 1 95594

Előzmény: balazsfec (95591)
balazsfec Creative Commons License 2020.07.27 0 0 95593

Börzsönyben jártam, vörös begyet láttam. 

Kemence patak völgyében kiabált fáradhatatlan egy farakáson. 

Előzmény: balazsfec (95592)
balazsfec Creative Commons License 2020.07.27 0 4 95592

balazsfec Creative Commons License 2020.07.27 0 0 95591

Ez a csata egyre jobb képeket szűl :D

Előzmény: Milvus_milvus (95590)
Milvus_milvus Creative Commons License 2020.07.27 -3 1 95590

balazsfec Creative Commons License 2020.07.26 0 0 95589

Évek óta  tag vagyok, bár inkább csak figyelek, de pár képem felteszem hátha kapok használható kritikát tőletek :) 

Előzmény: balazsfec (95588)
balazsfec Creative Commons License 2020.07.26 0 4 95588

Üdv mindenkinek! 

bandita39 Creative Commons License 2020.07.26 0 3 95587

Egylábú :)

Yoda 2010 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 95586

:D

Előzmény: Töck Jenő (95585)
Töck Jenő Creative Commons License 2020.07.26 0 4 95585

Ezek szerint ha fölmászok egy sziklafalra és ott készítek egy rossz képet akkor az jó képnek számít mert nehéz volt felmászni?

Előzmény: a_többi (95584)
a_többi Creative Commons License 2020.07.26 -1 0 95584

úgy hangzik? hát talán mert igaz is :)

 

 

Előzmény: donjani (95581)
bandita39 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 95583

Yoda 2010 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 95582

Ezt írtad: több kép is nyert már azokból pályázaton.

 

Megkérdeztem, hogy melyik és hol? Választ nem kaptam, vagy ez olyan nagy titok?

Ez a gólyás kép viszont nem jó, még akkor sem, ha spontán helyzetben készült. Dokumentum fotónak is gyenge, ennél lényegesen jobbat is ki lehet hozni egy ilyen lehetőségből.

Előzmény: Milvus_milvus (95579)
donjani Creative Commons License 2020.07.25 0 0 95581

Ez úgy hangzik mintha nem a KÉP milyensége, mint végeredmény számítana, hanem hogy mennyi nehézséggel járt az elkészítése.  

Előzmény: Milvus_milvus (95568)
képfaragó Creative Commons License 2020.07.25 0 5 95580

Ennek a képnek a legfőbb erénye, hogy nem kék az ég. :)

Előzmény: Milvus_milvus (95579)
Milvus_milvus Creative Commons License 2020.07.25 -7 0 95579

 

:)

b.tomi77 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 95578

Köszi szépen. 

Előzmény: CanonVsSigma (95577)
CanonVsSigma Creative Commons License 2020.07.25 0 0 95577

Jó kép lett, ügyes vagy!

Előzmény: b.tomi77 (95555)
IamCerb Creative Commons License 2020.07.25 0 0 95576

Tehát ha nincs jobb gólyás képem, addig laikus vagyok? 

Előzmény: Milvus_milvus (95571)
Yoda 2010 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 95575

A több az minimum kettő. Melyik fotók és milyen pályázaton? Így elsőre ezeket korrekt, de nem kiemelkedő és pályázatra való képeknek gondolnám. Ezért vagyok rá kíváncsi, hogy hol, mi a szint? Hátha valamikor majd kedvet kapok.

Előzmény: Milvus_milvus (95572)
moTmeN Creative Commons License 2020.07.25 0 0 95574

Mar megint relativizalsz, ahelyett, hogy belatnad, hogy tevedtel, vagy kettos mercet alkalmaztal.

Van egy kolto, aki hozzad hasonloan szerette az alfoldi tajat. Neki volt egy verse bizonyos szalkarol es gerendarol.

Egyebkent mitol lenne nehezebben reprodukalhato egy feszekanyagot szallito golyarol vero napsutesben keszult kep, mint az elozo kommentembe agyazott kep - aminek elkeszitesi korulmenyeirol fogalmad sincs? Neked is kellett 600 meter szintemelkedest 100%, vagy nagyobb meredeksegu laza talaju hegyoldalon letudnod 15-20 kilos hatizsakkal?

 

Egyebkent ez a tav-fetisizmus is nagyon bena szerintem. 5-10 meter bizonyos elohelyen es idoszakban teljesen normalis. Raktatok ide nemreg nehany rozsdafarku fotot. A mult heten a Fekete-erdoben kirandultam/nyaraltam a csaladdal es par barattal, es ott elofordult, hogy a kirepult fioka es a tojo kozott ugy jatszodott le egy etetes, hogy kozben 4-5 meterre neztek a gyerekek a jelenetet. En ugy velem, hogy meg kell talalni az olyan helyszineket/korulmenyeket, ahol zavaras nelkul lehet a temat fotozni, nem pedig a suta kiserletezgetessel zavarni, aztan a mellunket verni, ha 5-10 vagy 15 ev intenziv zavaras utan vegre sikerul egy kozepes szinvonalu kepet kesziteni.

Előzmény: Milvus_milvus (95568)
Milvus_milvus Creative Commons License 2020.07.25 -3 0 95573

A bakafántos a boka fájós szóból ered. A magas fűben való nehezebb, fájdalmasabb járásból ered maga a szó.  Azt jelenti hogy kendőzetlen, őszinteségéből adódóan inkább fájó mint sem hizelgő nyalizó lenne.

 

Ez rám jellemző. Apám is ilyen volt.

Kb ugy kommunikalt velem mint egy katonatiszt a sorkatonákkal. És hálás vagyok neki érte, talán attol van az hogy a természetfotóim kicsit szélesebb körbe eljutottak mint a te képeid.

 

Ugyanakkor az öreg amikor a garázst épitette és útban volt egy kisméretű fenyő akkor a falból a saroknál kihagyta a fa helyét. Ez pedig a természethez való viszonyára jol utal.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Yoda 2010 (95569)
Milvus_milvus Creative Commons License 2020.07.25 -2 0 95572

több kép is nyert már azokból pályázaton.

 

Persze nem olyan pályázaton ahol a zsűri a baratoknak oszt dijat, mert segget soha nem nyaltam sikerért.

 

 

Előzmény: Yoda 2010 (95569)
Milvus_milvus Creative Commons License 2020.07.25 -4 1 95571

Tévedés, amig neked nincs jobb addig értéket nem tudsz mérni. Amikor lesz jobb vagy van jobb akkor tudod hogy milyen munka árán lett jobb.  Addig csak kibicelés és addig pont olyan mint az hogy idehaza magyaroszagon 10 millio foci bíró él, 10 millió autóversenyző, 10 millió burkoló, 10 millió szakács(stb stb). Az a szólás hogy az szóljon aki tett már az aztalra szerinted véletlenul alakult ki a nyelvben?

 

Szerintem nagyon nem.

 

Egy pályázat zsűrijére ugyan ez vonatkozik. Az tudja képek értékét, a befektetett munka értékét megbecsülni aki ismeri a munka folymatait. nehézségi fokokat, kihivasokat amiket a laikus néző: NEM.

 

 

Amugy bárki bármit mondhat, csak éppen senkit nem érdekel hogy a kibic a laikus mit mond.

 

legyen az dicsére vagy kritika.

 

Facebookon ugyan ez működik pozitiv kritikára is. Hiába van 2000 like a képed alatt ha azt fotelkommentelők, laikusok irjak. Semmit nem fog a vélemény érni szakmai szempontokat figyelembe véve.

 

 

 

 

 

Előzmény: IamCerb (95570)
IamCerb Creative Commons License 2020.07.25 0 3 95570

Az a példa alapból nem állja meg a helyét, mert ez egyszerűen nem így működik. Ha valami nem jó és te aztmondod, hogy én ne mondjam rá, hogy nem jó, amíg nekem nincs jobb, azzal csak a saját lelki világod óvod meg egy pici sérüléstől, mert magán a tényen nem változtat az, hogy nekem van jobb vagy nincs. 

Előzmény: Yoda 2010 (95569)
Yoda 2010 Creative Commons License 2020.07.25 0 2 95569

Mit jelent a bakafántos? Ugyanaz, mint a kacifántos? :D

Ki dönti el, hogy ki/mi a hiteles, te? Pl. a művészettörténészek, amikor egy régi festményt értékelnek, szerinted tudnak olyan minőségűt készíteni? És gyakran mégis igen lehúzó véleményt mondanak egyes alkotásokról (főleg, ha vannak ugyanabban a stílusban sokkal jobbak). És ehhez hasonló példát tucatjával hozhatnék.

A fizetős leseken csinált fotókról nagyrészt ugyanezt gondolom, de azért ott sem mindig könnyű jó képet készíteni. Annyi előnye persze mindenképpen van, hogy sokan másképp soha az életben nem tudnának még a téma közelébe sem kerülni. Nemhogy a keresőben nézegessék az odacsalt fotóalanyt.

A többi példád - mint a gyorsulási versenyes - nem jók, és nem is illenek a fotós témához. A csatolt képek között ezek ellenére vannak jók, de azok sem pályázatra valók.

 

Előzmény: Milvus_milvus (95562)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!