Keresés

Részletes keresés

hiper fizikus Creative Commons License 2020.09.25 0 0 30

Egy Robot lesz a barátnőd 2030-ban?

https://www.youtube.com/watch?v=58WPqsRaX7s

hiper fizikus Creative Commons License 2020.08.07 0 0 29

Arró, hogy dolgozunk rajta ...

Előzmény: Mungo (28)
Mungo Creative Commons License 2020.08.07 0 1 28

Hiper-nek úgylátszik sikerül előásni az összes marhaságot ezen a fórumon.
Mitől "emberszabású" egy robot? Attól biztosan nem, hogy egy embert formázó bábúba applikáltunk egy robotot.
Attól meg nagyon messze vagyunk, hogy egy robotnak személyisége, önálló, csak rá jellemző véleménye, viselkedésmintázata legyen.
Akkor miről is beszélünk?

hiper fizikus Creative Commons License 2020.08.07 0 0 27

igen

Előzmény: mmormota (26)
mmormota Creative Commons License 2020.08.07 0 0 26

Kezdted átalakítani R2D2-vá?

Előzmény: hiper fizikus (23)
jogértelmező Creative Commons License 2020.08.06 0 1 24

Nem illik belepisilni az EKG készülékbe.

Előzmény: hiper fizikus (23)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.08.06 -1 0 23

Máma a körzeti orvos elküldött EKG-ra . Voltam is, de rövidzárlatot okoztam az EKG gépen, mert olyan sokat foglalkozok a robotikával, MI-vel és az internettel, hogy e miat rövidzárlat lett miatam .

?

Ásványi Creative Commons License 2010.11.02 0 0 22
moonshadow Creative Commons License 2005.03.18 0 0 21

Háttal van, nem látszik a műszerfala. :)

Előzmény: Törőlt_nick (20)
Törőlt_nick Creative Commons License 2005.03.17 0 0 20
az lesz majd a szép idő  :)
Előzmény: moonshadow (19)
moonshadow Creative Commons License 2005.03.17 0 0 19
Az a baloldali modell elég fejlettnek tűnik. :)
Előzmény: Törőlt_nick (18)
Törőlt_nick Creative Commons License 2005.03.17 0 0 18
Törőlt_nick Creative Commons License 2005.03.17 0 0 17
Előzmény: neurhlp (3)
Big-B Creative Commons License 2003.09.19 0 0 16
tehat meg luxus a hardver kivalasztasanal ilyen szintu hibaturessel foglalkozni.

Én pontosan azt hangsúlyozom, hogy a mai számítástechnikai eszközök képtelenek a fizikai (hardver) hibákat önmaguk javítani, vagy egyáltalán csak a megváltozott helyzetre (pl. elveszített vagy hibásan működő végtag) automatikusan reagálni. És még csak nem is beszéltem a C3 egységről.

Előzmény: nadamhu (15)
nadamhu Creative Commons License 2003.09.18 0 0 15
>Azért tessék csínján bánni a "robot" >kifejezéssel.
Nincs elfogadott definicio a 'robot' szora, eleg szeleskoru, hogy ki mit ert alatta.

>A megoldás szerintem nem a programozott >intelligencia, hanem a CNN alapú logikai >hálózat.
Erdemes egy kicsit absztrahalni a dolgokat, mert amikor M.I-rol van szo, mindenki hardverben gondolkodik.
Szerintem amikor egy rendszert megterveznek, akkor ki kell talani az algoritmust, vagy meg altalanosabban a modellt. Ezt szimulalhatjuk akarmilyen hardveren (pl egy szuperszamitogepen is, vagy jo sok PC-vel halozatba kotve), legfeljebb lassu lesz.

Ezutan egy teljesen masik, es joval egyszerubb es gyakorlatiasabb kerdes, hogy milyen fizikai hardveren valositjuk meg a rendszert. A cel, az olcsosag, kicsi fogyasztas, kis suly.

>Egy példa: Ha az ember berug és elveszíti >pármillió agyselytjét, másnap azért még tud >működni normálisan és nem fog "lefagyni".
A hardver kivalasztasanal valoban szempont lehet a hibatures is. Bar manapsag meg nagy eredmeny egyaltalan mukodo modelleket kidolgozni, tehat meg luxus a hardver kivalasztasanal ilyen szintu hibaturessel foglalkozni.

Előzmény: Big-B (14)
Big-B Creative Commons License 2003.09.18 0 0 14
Azért tessék csínján bánni a "robot" kifejezéssel.
Mert az az android kinézetű integető és lépegetni képes gép még nem nevezhető robotnak. egyszerű programozott logikai egység, de nem rendelkezik önálló intuitív elmével, a legalapvetőbb tanulási folyamatot is csak a tanulás folyamatok programozásával képes elsajátítani.

A megoldás szerintem nem a programozott intelligencia, hanem a CNN alapú logikai hálózat.
Egy példa: Ha az ember berug és elveszíti pármillió agyselytjét, másnap azért még tud működni normálisan és nem fog "lefagyni".
Namost a példa nem mondható el egy hagyományos logkai áramkör alapú rendszerről.

Ha drasztikusan akarnék foglalkozni, akkor azt mondanám, a legjobb androidot a legkönnyebben egy jó kis dugással lehet létrehozni. :-)

Echi Creative Commons License 2003.09.12 0 0 13
Van emberszabású robot, amely elég sok mindenre képes. Pl.: egy lábon állni, lépcsőn felmenni, stb. Asimo-nak hívják és a Honda csinálta.

Lásd: http://world.honda.com/ASIMO/

jee_c Creative Commons License 2001.08.14 0 0 12
Az Aibo robotkutya utódja (Sony Dream Robot, SDR-3X) egy olyan kis emberformájú robot, amely két lábon áll, jár, képes egy futball-labdát elrúgni söt táncol is. (cikk)
A Honda cég szintén kifejlesztett egy emberformájú robotot, amely szintén két lábon jár. Ünnepi rendezvényekre érdekességként, nagyzolásként bérelhetö is borsos áron.. :-)
LamaXX Creative Commons License 2001.08.09 0 0 11
Háhá, szerintem ezzel az a gond, hogy nem bírnak tisztességesen embertestbe műcuccot csatolni. Idegrendszerhez hozzákötni pedig plána nem (pedig tök jó lenne a mozgássérülteknek, olyan elektromos művégtag amit idegrendszerből tudnak mozgatni).

Egyébként szerintem úgy kb 100 év műlva lesz hidegfúziós művégtag, sőt, hogy ontopic maradjunk, még hidegfúziós tápról menő emberszabású robot is :) (3 törvény rulzik :))) )

Előzmény: neurhlp (9)
ControlDenied Creative Commons License 2001.08.09 0 0 10
Szerintem meg az lenne a legjobb, ha egy kis hidegfúzióserőmű lenne a lábaiban.
Előzmény: neurhlp (9)
neurhlp Creative Commons License 2001.08.09 0 0 9
Egyes analóg neurális áramkörök több nagyságrenddel gyorsabbak és tényleg olcsók kicsik és keveset fogyasztanak. Jahh és programozhatók is. Pl van olyan CNN chip aminek a neuron súlyai digitálisan változtathatók de amikor a chip dolgozik akkor csak az nalalóg rész megy. (hibrid technológia már nagyon régóta használják pl szimulációkban)

A művégtagra is lenne egy két szavam:
a legkészenfekvőbb megoldás az lenne ha a művégtag szőlőcukorral és oxigénnal működik és így soha nem is kelle tölteni.

LamaXX Creative Commons License 2001.08.08 0 0 8
Helyettesíteni kéne műanyag lábakkal :) Beléjük meg rakni nyomás- és helyzetérzékelőket...

Különös, de az a legfőbb gond a mozgó művégtagokkal, hogy hiába a tudomány, nem tud csinálni egy művégtag súlyába beleférő, de egy rendes végtag teljesítményét hosszútávon produkálni képes motort + áramforrást.

Előzmény: TaXiN (7)
TaXiN Creative Commons License 2001.08.08 0 0 7
Vas alatt a lábaira gondoltam :-)
Előzmény: LamaXX (6)
LamaXX Creative Commons License 2001.08.08 0 0 6
Nem procira gondoltam, hanem prociról + vasról + rajta futó softwareről, egyben. (Analóg esetben nyilván nem válik el egymástól e három ilyen élesen.)
Előzmény: TaXiN (5)
TaXiN Creative Commons License 2001.08.08 0 0 5
Nem hiszem, hogy a proci az akadály.

Inkább a vas.

Előzmény: LamaXX (4)
LamaXX Creative Commons License 2001.08.08 0 0 4
Tudtommal van.
A digitális számítástechnika is nagyon gyorsan fejlődik ám, ha analóg áramkörökkel (amelyek egyébként korántsem olcsóak, részben mert egyenként kell őket pontosra beállítani, részben, mert nem tudod őket felprogramozni készen vásárolt, nagy sorozatban előállított elemekből) jó ha egy-két nagyságrenddel gyorsabb ugyanazt megcsinálni...

De többnyire a döntések során az a helyzet, hogy adott pénzből kell minél gyorsabb áramkört csinálni... és ha nem szélsőséges a helyzet, (például nem létezik kívánt sebességű digitális rendszer), akkor konstans ár mellett bizony a digitális rendszerek a gyorsabbak...

Egyébként - bár konkrét információim nincsenek - én azt gondolom, hogy az egyensúlyozással nem annyira az a gond, hogy nincs rá elég gyors gép, hanem inkább az, hogy nehéz lehet algoritmizálni (tehát nehéz dolog olyan progit írni, ami elvezérli az egyensúlyozó robotot).

Előzmény: neurhlp (3)
neurhlp Creative Commons License 2001.08.04 0 0 3
Van már kétlábú EGYENSÚLYOZÓ robot?
Érdekelne mert akkor tényleg emberszabásuak a robotok. Szerintem ezt a feladatot nem lehet elég gyorsan digitálisan megoldani ezért egy analóg idegháló pont jó erre a szerepre.(kicsi olcsó szupergyors)
_szaky Creative Commons License 2001.08.01 0 0 2
koszonettel az infot :)
Előzmény: Dr. Lecter (1)
Dr. Lecter Creative Commons License 2001.08.01 0 0 1
Mondjuk innen érdemes elindulni:

Robotics Internet Resources Page

Dr. Lecter Creative Commons License 2001.08.01 0 0 0
Ha a keresôbe beírod a robot, robotics, stb. szavakat, iszonyú mennyiségű profi helyet lehet találni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!