Keresés

Részletes keresés

Titkos Tibor Creative Commons License 2001.08.02 0 0 26
nem
Előzmény: nemszadista (25)
nemszadista Creative Commons License 2001.08.01 0 0 25
Ha munkanélküli vagy, akkor keressél munkát és ne itt az interneten üssed el hiábavaló
életed hiábavaló perceit. :(
Előzmény: Titkos Tibor (-)
Tamás Creative Commons License 2001.08.01 0 0 24
Az pedig nem egy hú de rettenetes dolog, különösen annak ismeretében, hogy utazniuk kell ahhoz, hogy a törvényt használni tudjuk, úgyhogy... :-)
Előzmény: medve (23)
medve Creative Commons License 2001.07.31 0 0 23
Tamás! Egyetlen egy van: az utazási kedvezmény. Más nincs.
Előzmény: Tamás (21)
medve Creative Commons License 2001.07.31 0 0 22
Kedves Titkos Tibor! Elnézést, igazad van, nem vonhatok le végleges következtetést. Abban is igazad van természetesen, hogy elvesz tőlünk, mivel néhány miliárdot költ a kormány a határon túli magyarokra a mi adónkból. Akkor ezek szerint egy kérdésben van köztünk ellentét: szeritem jó helyre megy a pénz, amit a törvény biztosít. Az erősődő határon túli magyar közösség hozzájárul egy prosperáló magyarország létéhez, ami természetesen mindannyiunk érdeke.
Előzmény: Titkos Tibor (19)
Tamás Creative Commons License 2001.07.31 0 0 21
Kedves Titkos Tibor!

Én személy szerint nem támogatom ezt a státusztörvényt, de mutass belőle valamit, amit a határon túli magyar megkap, és Te nem, jó? Gyanítom, nem találsz ilyet...

Titkos Tibor Creative Commons License 2001.07.31 0 0 20
Nem.
Előzmény: zavarok (18)
Titkos Tibor Creative Commons License 2001.07.31 0 0 19
Nézd, van két véglet: bevonulni vagy leszarni az egészet.
Nyilván a kettő között van valahol a megoldás. Ha nekem ezen a hosszú skálán nem tetszik egy pont, abból ne következtess túl sokmindenre az álláspontommal kapcsolatban.

Ki kitől vesz el: hát pld az aradi Covac Pista tőled, már ha Magyarországnak adózol. Legyen, vegye el. Remélem jó helyre megy. Csak nem hiszem.

Előzmény: medve (17)
zavarok Creative Commons License 2001.07.31 0 0 18
A román (szlovák, lengyel, horvát, stb) törvények sokkal több kedvezményt biztosítanak saját nemzettársaiknak, mint a magyar.

Magyarázd már el nekem, hogy a magyar törvény ellen miért csak Románia és Szlovákia tiltakozik!
A magyarfóbián kívül tudsz más indokot?

Előzmény: Titkos Tibor (16)
medve Creative Commons License 2001.07.31 0 0 17
Mégse viccnek szántad? Ki vesz el kitől a státustörvény miatt? Fejtsd ki bővebben. Vagy írd le őszintén: felejtsük el a magyarokat a határon túlról. Ezt gondolni nem bűn, sőt, sokan így gondolják. De te is légy őszinte akkor.
Előzmény: Titkos Tibor (15)
Titkos Tibor Creative Commons License 2001.07.31 0 0 16
Bocs, elolvastam. Végül is mindegy, az az ő dolguk, ez meg a miénk.
Nem lehet olyan nagy baj az ő törvényeikkel, ha eddig nem is tudott róluk senki rajtuk kívül, nem?

Az a bajuk a miénkkel, hogy pontosan tudják, az igazságtalanság miatti elkeseredés szülte. És amíg ilyen ügyek napirenden vannak, ők is félnek, hogy nem merülnek feledésbe, és egyszer eljön az igazság pillanata. Ami nem jön el persze sose (nem is nagyon határozható meg mi az igazság), de azért ők nyilván félnek tőle.

Szóval ébren kell tartani a dolgot, de valódi haszonnal járjon, és főleg ne más magyarok kárára.

Előzmény: zavarok (11)
Titkos Tibor Creative Commons License 2001.07.31 0 0 15
Aljasság...legyen az akkor, de én nem tartom szerencsésnek, ha én mint magyar állampolgár úgy érzem hátrányos helyzetű vagyok a határainkon túliakhoz képest. Szerintem alap dolog volna, hogy ott csak azt, amit már itt is. Mert most nem ezzel a pár milliárdal van a legnagyobb baj, hanem hogy úgy érzem, nem számíthatok a kormányomra. És mi lesz, ha felébred bennük még jobban a dolog (ami, ha magánemberként tennék, szimpatikus is volna), és elkezdik pld a lakástámogatások helyett idegenbe szakadt hazánk fiait támogatni? Nekem ez nem tetszene, és nevezz aljasnak.
Előzmény: farba (13)
Titkos Tibor Creative Commons License 2001.07.31 0 0 14
Hát sajnos nem én vicceltem. Maga a dolog vicces, de ilyen értelemben igazad van.
Előzmény: Tamás (12)
farba Creative Commons License 2001.07.31 0 0 13
Tényleg idétlen. Több kellene. Fontos viszont a gesztus.

De ha ez idétlenség, akkor amit te csinálsz, hogy ezt is sajnálod, aljasság.

Előzmény: Titkos Tibor (9)
Tamás Creative Commons License 2001.07.31 0 0 12
Kedves topicnyitó!

Ugye tudod, hogy ez a topic úgy ahogy van, egy nagy marhaság?

Remélem viccnek szántad...

zavarok Creative Commons License 2001.07.31 0 0 11
Nem a kisinyovi politikusokról beszéltem, hanem a magyar státusztörvény ellen ágáló román politikusok által hozott, a moldáviai románokra vonatkozó romániai törvényről
Előzmény: Titkos Tibor (10)
Titkos Tibor Creative Commons License 2001.07.31 0 0 10
Épp a román jutott eszembe, meg mások is erre élezik ki. De igazad van.

Az meg hogy a zágrábi, meg a kisinyovi politikusok mire költik a horvát meg a moldáv adófizetők pézit, azért majd külön nyitok egy topikot:)

Előzmény: zavarok (7)
Titkos Tibor Creative Commons License 2001.07.31 0 0 9
Nana, honnan tudod hogy a rosszabb helyzetűeknek van? Annál a cégnél, ahol korábban dolgoztam, egy rakás élelmes, nálam ezerszer jobb körülmények között élő (romániai) fickóval találkoztam.

Nekik akkor gyáraik voltak, nekem azóta sincs lakásom.

De erről én tehetek, belátom. Csak szerintem idétlen dolog buszjegyekkel kárpótolni 80 év szenvedését, ha érted mire gondolok...

Előzmény: farba (5)
Egán Ede Creative Commons License 2001.07.31 0 0 8
Minden relatív. Igy az éhenhalás is. Románia lakossága ezek szerint éhenhalt...:((((
...így aztán nincs is szükség státusz-örvényre :)))))
Előzmény: Titkos Tibor (3)
zavarok Creative Commons License 2001.07.31 0 0 7
1. Melyik országra gondoltál?

2. Miért csak a romániai magyarokat emlegetetd? A törvény - Ausztria kivételével - valamennyi szomszédos állam magyarjára vonatkozik.

3. És mit szólsz a moldovai románokra, a magyarosrszági hovátokra, szlovákokra stb. vonatkozó (nem magyar) törvényekhez?

Előzmény: Titkos Tibor (3)
Titkos Tibor Creative Commons License 2001.07.31 0 0 6
deíííííííííísss!

Én négyszer egy évben ingyen (vagy 10%-os áron, nem tudom)akarok buszozni a kocsmák között!:)

Előzmény: armagnac (4)
farba Creative Commons License 2001.07.31 0 0 5
Ez "nekünk magyaroknak" van. Csak a nálad is rosszabb helyzetben élő, elszakított magyaroknak.
Előzmény: Titkos Tibor (2)
armagnac Creative Commons License 2001.07.31 0 0 4
Háttehülyevagy:)))
Nem kapnak olyan kedvezményeket, ami a magyar állampolgárokat nem illeti meg.
Előzmény: Titkos Tibor (2)
Titkos Tibor Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3
Hmm, nem hiszem, max tudat alatt. Csak viccesnek tartom az ilyesmit egy félig éhenhaló országban.
Előzmény: fanyűvő (1)
Titkos Tibor Creative Commons License 2001.07.31 0 0 2
Mondtam hogy ne vedd komolyan annyira.
A lényeg a végén van.
NEKEM, meg általában, nekünk magyaroknak miért nincs ilyen? Nem baj ha másnak lehet (nem vagyok "dögöljön meg a szomszéd tehene" fajta), de nekem miért nem jár?

Na ez a vicces. Amúgy meg komolytalan dolog érveket felhozni pro és kontra (pláne hogy inkább belpolitikailag van hatása), nem a státustörvény fogja az áttörést meghozni a nem zet feltámadásában.

Előzmény: farba (0)
fanyűvő Creative Commons License 2001.07.31 0 0 1
0.
Provokációnak szántad?

Előzmény: Titkos Tibor (-)
farba Creative Commons License 2001.07.31 0 0 0
Tudod mit? Menj el egy kicsit időutazásra, és éld végig az elmúlt húsz évet magyarként Romániában egy regáti kis faluba kihelyezve tanítóként, aztán legyél munkanélküli egy erdélyi kisvárosban. Rögtön örülhetsz a magyarországi utazási kedvezményednek.

Cserélnél?

Előzmény: Titkos Tibor (-)
Titkos Tibor Creative Commons License 2001.07.31 0 0 topiknyitó
Ó bárcsak én is OTT élhetnék, más dolgom sem lenne, mint sorbaállni és már jöhetnék is ide, ahol most élek, és végre kapnék munkát (amit most nem), ingyen elmehetnék egy csomó helyre (most fizetni kell), hatalmas kedvezménnyel utazhatnék (most berángatnak a forgalmi irodára ha nem fizetek), és úgy általában, számtalan kulturális, oktatási, egészségügyi, illetve utazási és családi kedvezményekre volnék jogosult...ó Istenem, de jól hangzik.

Jó most romániainak lenni - kár, hogy én csak egy magyar (magyar magyar:) munkanélküli vagyok...

Hehe ne vegyétek komolyan, ez is csak egy érv:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!