Keresés

Részletes keresés

Bolivian Dancer Creative Commons License 2008.03.15 0 0 419
Hát ez a topik régen elsüllyedt sajnos, 2001-ben vettem az autót, és DeHelyeS lett a neve, mivel DHS a rendszámra. Ismerek olyat, aki rendszámból képezte a nevet pl. GéZaTe, de olyat is, aki a Peugeotjának egy másik meg a VW-nek az átvétel napján lévő névnapot adta neki, igy lett a Peugeot Anasztázia, a Passat meg Panka . ez utóbbiban a Passat becézése is benne van.
Előzmény: dzsennabúra (418)
dzsennabúra Creative Commons License 2008.03.15 0 0 418
Hát senki nem jár erre?

:(

Pedig én tudom, hogy olyan jó kis neveket adtok az autóitoknak!

Segítsetek nekem egy picit!!
dzsennabúra Creative Commons License 2008.03.11 0 0 417
Előre is elnézést, hogy belekontárkodom itt más topikjaiba, de úgy gondoltam, hogy a téma ide is vág, meg már kicsit el is halódott ez a topik. Éljen az újrahasznosítás.

Szóval.

Talán fura, hogy nőként irogatok ide be, de egy névtani dolgozatomhoz kérnék segítséget. A dolgozatot autóknak adott becenevekből írom. Nem egyszer hallottam már Skodrikról, Paripákról, Villámokról, meg hát valahol ilyen névadásból is indult ez a topic. Szellemesebbnél szellemesebb autóneveket talál ki mindenki, kérlek hogy osszátok meg velem a ti "szerzeményeiteket". Többek között azért is próbálok innen is anyagot gyűjteni, mert ahol eddig kutattam, az többségében nők által látogatott oldal volt, így kiváncsi vagyok, hogyan álltok ezzel a témával ti, férfiak. :) vajon tényleg csak a nők becézgetik autóikat?

Nem kell semmi nagyon komolyra gondolni, csupán a motivációk, a névcsoportok, a használati körök feltérképezése a célom, és az esetlegesen ezekből adódó törvényszerűségek, vagy egyéb érdekes fejlemények vizsgálgatása. Tehát ehhez kérném a segítségeteket.

Hogy mire lenne szükségem?

-az autó pontos márkája, típusa, körülbelüli kora
-a használatban lévő "becenév"
-miért ez lett a neve (rendszám, szín, a típus neve, különös esemény stb.), minden egyéb a névről
-a nevet használók köre (csak az elnevező, család, barátok stb.)
-a nevet adó neme és kora(elég 10es éveket megadni, nem szeretnék indiszkrét lenni)
-a névadó lakóhelye: Budapest, vidék, kisváros, nagyváros, ha nem Budapest, mennyit jár Budapestre
-esetleg hatással volt-e a névadásra valaki, aki korábban a környezetében elnevezte az autóját
-mennyi ideje van használatban/mennyi ideig volt használatban a név
-esetleg még ha meg tudnátok fogalmazni hogy miért van erre szükség, vagy (mivel más fórumokon ez az elképzelés az általános) miért csak a nők, esetleg miért gondoljuk, hogy csak a nők, vagy épp a férfiak nevezik el az autóikat?

És ezeken túl is kiváncsi vagyok bármire, ami a témával kapcsolatban felötlik bennetek. Minden adatra szükségem van.

Segítségeteket előre is köszönöm, várom a mielőbbi válaszokat!

:)

Barbi
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.04.13 0 0 416
Dolgom nincs arrafele, de ha rászánom magam, 12 perc és még a hangsebességet sem kell átlépnem :-)
Előzmény: deve24 (415)
deve24 Creative Commons License 2002.04.13 0 0 415
ja, mikor jössz a Velencei tó fele?
Előzmény: Bolivian Dancer (414)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.04.13 0 0 414
Egy hete nem? Ebben nagyon jók vagyunk.. egymás hivása és fel nem vett telefonok.. sajnos :-(
Előzmény: deve24 (413)
deve24 Creative Commons License 2002.04.13 0 0 413
a megbeszéltek szerint kerestelek, veréb!!
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.03.18 0 0 412
Előzmény: deve24 (411)
deve24 Creative Commons License 2002.03.18 0 0 411
hétvége inkább, de komojan! vedd fel ha hívlak, számom ugyanaz
Előzmény: Bolivian Dancer (410)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.03.17 0 0 410
Hét második fele? Ott fogod árulni a szotyit a Tesco elött..?
Előzmény: deve24 (409)
deve24 Creative Commons License 2002.03.17 0 0 409
ez telleg kicsit gyenge volt, gondoltam neked ez is eleg

nem jartam semerre, csak itthon pihengettem

miko talaxunk?

Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.03.16 0 0 408
Ezt a sztereotipizálást... kb olyan (bár ez tény..?) hogy a németautófanok mind használtautó-nepper :-))) Hol az intellektusod deve pajtim? Amúgy üdv, rég láttalak, merre jártál?
Előzmény: deve24 (407)
deve24 Creative Commons License 2002.03.16 0 0 407
nem nyomozok, nem vagy arra melto, csak gondoltam, hogy a tobbi japanauto tulajdonossal egyutt te is ott kavartal
Előzmény: Bolivian Dancer (406)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.03.06 0 0 406
Yó, tudjuk mi is, de ez hogy jön ide?
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.03.06 0 0 404
plajbasz, sör legyen? Gondolkozzunk el rajta!

deve, az Electro Worldben valóban jártam, látom más topicokat is olvasol :-))) büszke vagyok Rád :-)) Te kis magánnyomozó :-))

Sajnos a "szőrös kormány" pulthoz nem fértem hozzá a családod miatt, aki világitő kertitörpe osztály elött csinálta a feszkót, és egyébként is csak apukám kérésére látogattam meg a műintézményt, hogy elhigyje nekem, ez sem jobb mint a többi. Viszont, ha jobb autód van, ajánlom az ottani M7 felhajtót, sirály dolog rajta kövér gázzal végigreppenni, érzed a centrifugális erőt... ennyi jó van az egészben..

Előzmény: plajbasz (403)
plajbasz Creative Commons License 2002.03.06 0 0 403
Most akkor hogy' is állunk a sörrel, Dehejes?
Előzmény: Bolivian Dancer (401)
deve24 Creative Commons License 2002.02.23 0 0 402
sebhejes?

nem csoda, ha furán néztek rád, hiszen józan gondolkodású, ép értékítélettel bíró ember inkább minél hamarabb megszabadul egy ilyen tákolmánytól és nem becézgeti

Mit tudtál venni Elekrto wördben? szőrös kormányt?

Előzmény: Bolivian Dancer (401)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.02.23 0 0 401
Remélem deve barátom, azért nagyobb örömek is érnek az életben :-))) Persze, ha már átalakultunk ilyen csevegős és szemtelenkedős forummá, ezt Neked köszönhetetem.

Mage, nincs neve, de az a gyanúm, hogy a Dehelyes marad, már többször neveztem igy, és mások csak bámultak, hogy miről is beszélek.

Előzmény: deve24 (400)
deve24 Creative Commons License 2002.02.22 0 0 400
400!!

ezt is nekem köszönheted!

Mage Creative Commons License 2002.02.22 0 0 399
Van ma' neve? :)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.02.22 0 0 398
deve24, nagyon összetört a szekér? Kell biztositós segitség? a kár több mint 300 Ft...? Csak hogy az aggódásom fejezzem ki, hogy igy eltüntél vala...???
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.02.11 0 0 397
Cöcöcc.. mint mondtam múlt idő, alig birod leplezni a csalódottságod, ide látom :-)) És képzeld, bár nem biztos, tudod, hogy ilyen is van , fizetni se kellett érte :-PPPPP
Előzmény: deve24 (396)
deve24 Creative Commons License 2002.02.10 0 0 396
még szerencse, hogy ilyen helyzet még nem volt, hiszen nem fértek el benne ketten!

meg veled ki menne el, hiszen autódnak nem kell riasztó, megteszi a kinézete is

Előzmény: Bolivian Dancer (395)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.02.10 0 0 395
Elütés volt, kösz az igazitást... Fékbetétileg jó a helyzet, és ebbe nem szokás Polski Fiat fékbetétet beapplikálni, mint pl. Nálatok..
A kocsi meg full - bőr, jobban szeretem a plüsst, ezenkivül meg ki látott még automata sportkocsit..?

Egy hibát találtam, bizonyos helyzetekben nehéz benne "boldogulni" :-)) franc a libidómba..

Előzmény: deve24 (394)
deve24 Creative Commons License 2002.02.10 0 0 394
segítek: Ajtósy

te nyilván ajtóssytul rontasz a házba, főleg amikor elkopott fékbetéted bemondja az unalmast

tehát a szokásos full extra autó, bőr, automata váltó, légkondi, motoros ablakemelő nélkül

nehéz lesz így eladni, hiába hirdeted!

Előzmény: Bolivian Dancer (393)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.02.02 0 0 393
Deve :-)))

bőr nálam csak a nappaliban, kocsiban nem szeressem, ez is az izlésficamod fokmérője, hogy egyből erre asszociáltál.... Azonkivül, nálam, nem tyúk, hanem macska alszik a bőrön, és nem tehén vagy tsz-elnök néz be az ablakon...

Veled ellentétben, én nem szoktam ismeretlen helyen felkiáltani ha egy tükröt látok, ohhh de kibaszott ronda festményeitek vannak, és nem csak azért, mert tudok viselkedni :-))

Másfelől, a vasam még igy is a tulajdonosának a szépségét rontja, bár csodaszép (gondolom, meg tudod nézni a szót valami Bonyolult Szavak Szótárában) de azért még sem egy Bentley, hogy versenyre kelljen velem. De tudod, mit deve, ha csajozni akarsz, szólj, elviheted egy körre :-))) hátha igy szóba állnak veled, nem csak az Ajtóssy Dürer végén :-PPPP

Előzmény: deve24 (392)
deve24 Creative Commons License 2002.02.01 0 0 392
aszittem a lócán ülsz állandóan, ahonnan szemmel tartod jószágaidat, örülnek a tyúkok a bűrülésnek ,mi?

nálam a kocsi mellett azt a hihetetlenül jóképű fiatalembert bámulják, aki benne ül!

Előzmény: Bolivian Dancer (391)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.01.31 0 0 391
Na mivan , kiengedtek az előzetesből?? Persze hogy tud tárolni számot, gondolom, ez kiderült az alábbi soraimból, ha nem csak irnál, hanem olvasnál is...

A kocsimmal két baj van csak:

1., annyira szép, hogy szoktam bámulni az ablakból

2., a másik, az nagyobbik baj, nem lehet vele lehuzott ablakkal közlekedni a tavaszias időben, mert az összes festettszőke műliba/plazacica bevicsorog az ablakon, és ilyenkor nem tudom megállni, hogy ne vigyorogjak vissza, és emiatt erősödnek a ráncok a szemem alatt :-)) Gondolom, ez Veled nem fordulhat elő :-P

Előzmény: deve24 (390)
deve24 Creative Commons License 2002.01.31 0 0 390
a telefonod tud tárolni számokat? aszittem kockás füzetbe vezeted, mint kocsid hibáit. Hányadik kötetnél tartasz?
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.01.15 0 0 389
Alábbi szavaimból kiderült, hogy kijelezte, de még nem volt eltárolva a telcsimbe, ezért nem tudtam ki manó az, féltem hogy a vigor (jaj) vagy valami Apehes, telesaleses örült, elhagyott asszonka, vagy igértem valakinek valamilyen baromságot, netán már megint valaki rajtam keresi a valakijét. Pótolva a hiányosság.

Csúszós uton 4-esben is kipörög a kereke!

Előzmény: deve24 (388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!