Keresés

Részletes keresés

leha Creative Commons License 2001.10.18 0 0 41
le
de minek?
korfolyoso Creative Commons License 2001.10.18 0 0 40
Szerintem attól függ, mennyire vagy net-függő és mire használod a netet. Csak szórakozásra vagy egyéb dolgok (XXX oldalak, mpeg-ek töltögetése, a la Körmendy-Ékes)

Nekem hónapokig nem volt netem, mert sz@rakodott a gépem stb, más gépekhez nem fértem hozzá, a rendszergazdánknak sosem volt ideje alaposabban megnézni.

Jó-jó hiányzott, de nem úgy mintha nem gyújthatnék rá pl napokon keresztül. (arról jobb volna leszokni)

mirminc Creative Commons License 2001.10.18 0 0 39
miért kéne leszokni az internetezésről? inkább arról van szó, hogy meg kell találni az egyensúlyt azok között, akik túlzásba viszik és azok között, akik rá se néznek.
az, hogy a virtuális közösségeknek ekkora szerepe van annak tulajdonítható, hogy a társadalom jelenleg éppen ellenkező irányba hat, azaz elidegeníti az embereket egymástól. a virtuális közösségek viszont felszabadítanak a korlátok alól, pl. akkor is jól érezhetem magam a munkaidőmben, és van kihez szólnom, ha nem éppen csapatmunkát végzek, vagy ha a kollégáim tök hülyék.

szóval az internet jó! :))

Előzmény: barbye (38)
barbye Creative Commons License 2001.10.18 0 0 38
SIKERÜLT, SIKERÜLT, SIKERÜLT! :)
már egyáltalán nem érdekelnek az index fórumai, teljesen hidegen hagynak! ez tök jó!!!!
identicalmcqc Creative Commons License 2001.09.07 0 0 37
nem eddig meg nem probaltam tudatosan leszokni de volt egy idoszak amikor nem jutottam netkozelebe... nem votl veszes es megszokhato a dolog... persze ha akarnek meg tudnam tenni... de egyelore nem latok annal jobb indokot minthogy neked bizonyitsam ami viszont hujjeseg lenne... HA komolyabb dologrol lenne szo akkor meg tudnam tenni barmikor...
Előzmény: barbye (36)
barbye Creative Commons License 2001.09.07 0 0 36
ez meggyozodeses valasz volt? :-)
Előzmény: identicalmcqc (35)
identicalmcqc Creative Commons License 2001.09.07 0 0 35
persze hogy le lehet szokni... mint mindernol.... na jo a szexrol arrol nem...
Előzmény: barbye (34)
barbye Creative Commons License 2001.09.07 0 0 34
nos?
barbye Creative Commons License 2001.07.31 0 0 33
na, ma se sikerult leszoknom... :-(
barbye Creative Commons License 2001.07.31 0 0 32
csak azert nem jo, mert NEM a dolgomat vegzem.
Előzmény: barbye (31)
barbye Creative Commons License 2001.07.31 0 0 31
csak azert nem jo, mert a dolgomat vegzem... :-(
Előzmény: Ferci (30)
Ferci Creative Commons License 2001.07.31 0 0 30
Az a bibi, hogy az ember évezredeken át hozzá volt szokva egy bizonyos befogadható adatmennyiséghez. normális esetben az utcában lévö emberekkel beszélgetett, dédapáinknak egy 100kmes út napokig tartó kaland volt, nekünk New York 6 óra. Valószinüleg soha nem hallottak a kinai túlnépesedésröl a Hondurasi árvizröl, stb...

Ehhez képest van ma TV internet, hirado, rádió, mozi, egész nap burul a fejünkre a töménytelen adat, milliárd embert "ismerünk meg" az interneten, és nem birjuk abbahagyni, loholunk az információ után. nézz meg egy hiradót, ird le egy papirra minden hirt 1 sorban, utána olvasd el mégegyszer. hihetetlen...

Én sem tudok leszokni, megörülök, ha nem lóghatok indexen/cnn en/yahoon/hotmailen, ugy érzem megörülök... többszáz hirt olvasok el naponta és még éhes vagyok ujakra...

ÖRÜLET am jó is meg nem is!

Előzmény: barbye (29)
barbye Creative Commons License 2001.07.31 0 0 29
...és már megint itt vagyok..pedig megfogadtam, hogy ma NEM...
barbye Creative Commons License 2001.07.30 0 0 28
nem tudom, de nekem ez mar terhemre van....
Előzmény: M. Valter (27)
M. Valter Creative Commons License 2001.07.30 0 0 27
Akkor már ketten vagyunk. (vagy többen?)
Előzmény: barbye (26)
barbye Creative Commons License 2001.07.30 0 0 26
én is ettől félek!
Előzmény: M. Valter (25)
M. Valter Creative Commons License 2001.07.30 0 0 25

NEM! SOHA! EZ MÁR FÜGGŐSÉG!


Előzmény: barbye (-)
barbye Creative Commons License 2001.07.30 0 0 24
nekem az a bajom ezzel az egesszel, hogy kivancsi vagyok a kovetkezo valaszra, meg kovetkezore, meg a kovetkezore...es eltelik a nap :-(. errol meg azt hiszem, csak ugy lehet leszokni, ha nem kapcsolom be a gepet..de azt meg nem szeretnem. 22-es csapdaja?
barbye Creative Commons License 2001.07.30 0 0 23
nalam jelenleg minden rendben van, marmint lelkileg. azota vagyok sokat a neten, amiota chello van nalunk. akkor nem volt baratom es itt toltottem a folosleges idomet...meg tanulnom kellett volna, meg rajzolni, es inkabb itt logtam. aztan jottek a vizsgak es meg mindig itt voltam allandoan. es akkor tortent, hogy regisztraltam magam egy tarskereson, csak unalombol...es csodak-csodajara ott ismertem meg a baratomat, akivel nagyon boldogok vagyunk azota. o viszont dolgozik, en meg nyari szuneten vagyok es addig netezek...
Előzmény: Cyberslider (18)
em Creative Commons License 2001.07.30 0 0 22
jo 5let, erre meg nem is gondoltam:))
flopyra nem fer ra?
Előzmény: Ferci (21)
Ferci Creative Commons License 2001.07.30 0 0 21
Vedd meg az internetet Cd-n.
akkor csak a D: drive-odat kell nezegetned.
em Creative Commons License 2001.07.30 0 0 20
persze hogy le lehet szokni. en peldaul mar SOHA nem internetezem...... :-)
Előzmény: barbye (-)
lapacho3 Creative Commons License 2001.07.30 0 0 19
Szerintem a netröl nem kell leszokni, mert egy idö után “megunod” leáll a varázsa és beáll egy “normális” használata. Legallábbis ezt tapasztaltam ismeröseim, barátaim között. Az elsö idöszak olyan mint egy irtó izgalmas könyv le se tudod tenni, majd ha a végére értél újra meg újra visszalapozgatsz kedvenc oldalaidhoz …..és élvezed amit nyertél. Hacsak valaki nem veszi el töled a könyvet :-) Saját gyerekeimen tapasztaltam, hogy ilyenkor csak dac és annál inkább jönne…mert ugye a szülönek azért még joga van parancsolni, amit én nagyon utálok (ezért is vagyok valószinüleg egy ignoráló, idétlen szülö)…..aztán rájuk hagytam….azóta egyiket egyáltalán nem vagy nagyon ritkán köti le. A másik idöközönként több majd kevesebb idöt tölt az interneten.
Cyberslider Creative Commons License 2001.07.28 0 0 18
Attól függ,hogy érted a leszokást. Teljesen? Vagy csak túlságosan sokat vagy itt a neten?
A kettő nem ugyanaz. A netről szerintem nem kell leszokni,mert nagyon hasznos,és jó dolog. Információk,hírek,barátok - kapcsolattartás,manapság is sokmindent lehet már itt elintézni,pusztán a fotelből. És a jövő ez lesz.
A mértéktelenség,mint alattam is írták,az már más dolog. De az,hogy valaki túl sokat van a neten,az valamire visszavezethető,nem pusztán attól van,hogy csak úgy "megtetszett túlságosan"
Pl. valami elől ide menekülni,mert az időt el lehet csapni,boldogtalanság az életben,a családi élet hiánya,vagy hiányosságai, emberi kézzelfogható kapcsolatok hiánya,stb.
Van barátod pl? :-)
Amíóta ezek nekem jobban mennek,bizony nem netezem annyit. Jójó,most épp vakációzom azért vagyok most fent (lebuktam) :-))
Ráadásul én a hobbymmal kapcsolatban is sokmindent megtalálok itt,és csak itt,máshol ha keresném se találnám. Tehát jó dolog ez,csak nem szabad túlzásba vinni. Ha igen,akkor épp olyan károssá válik mint a cigi csak másképp.
Nem jó dolog ha önmagában,zárkózva egy gép előtt ül az ember,és ebben leli a legnagyobb örömét.
Kérdésedre válaszolván természetesen le lehet szokni,mint mindenről. Csak akarni kell,és tudni,mi az elég,mi a határ. És ha egyébként minden rendben az életeddel,akkor ez nem jelenthet problémát.
A jövő ember életének szerves része lesz az internet (2) :) Csak nekünk furcsa,mert mi éltünk enélkül,és ezzel is. A jövő embere már beleszületik. Gondoljunk a tévére meg a nagyira.
Jóéjt,na most megyek mert mára elég volt! Sőt.. Kezdek visszaszokni,na mi a szösz?!? :)
Laslow Creative Commons License 2001.07.28 0 0 17
ON
szerintem egyáltalán nem jó szó erre a leszokni. én azért netezek, mert unatkozom. egyszerűen csak találni kell valami mást, bármit, amit lehet helyette csinálni és akkor az ember csak annyit fog a neten lógni, amennyit muszáj (e-mail, teve:), stb.)

Laslow

Laslow Creative Commons License 2001.07.28 0 0 16
mi? meg fog szűnni a 'mindenkinek'? Ma fizettem elő rá... nehogymár!
Előzmény: Lator (14)
absentEE Creative Commons License 2001.07.27 0 0 15
ez nem leszokás, ez kényszer :)
Előzmény: Lator (14)
Lator Creative Commons License 2001.07.27 0 0 14
Szerintem a Matáv és/vagy az internet szolgáltatók segíteni fognak rövidesen a leszokásban.
Gondolok itt a "mindenkinek" stb, megszűntetésére.
Előzmény: barbye (-)
absentEE Creative Commons License 2001.07.27 0 0 13
stimmt :)
Előzmény: tündérlala (12)
tündérlala Creative Commons License 2001.07.27 0 0 12
De miért "kell leszokni" egy pohár jó borról vagy néha egy jó szivarról????
(A droghoz nem tudok hozzászólni.)
Szerintem csak a mértéktelenségről "kell leszokni".
Szerintem.

lala

Előzmény: rayn (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!