Keresés

Részletes keresés

OPi Creative Commons License 2016.02.27 0 0 11

SZTE Móra Ferenc Szakkollégium
 
Mint azt sokan tudják Kollégiumunk idén ünnepli fennállásának 50. évfordulóját, egy lelkes csapat, mely a kollégium aktuális öregeiből szerveződött, már el is kezdte a nagy esemény előkészítő munkálatait. A hét folyamán az ő fényképes felhívásaikat tesszük szemlére.Bővebb információval március folyamán tudunk majd szolgálni, addig legyen mindenki türelemmel és ha tud, járuljon hozzá emlékeivel a szervezők munkájához. Ígérjük a fontos információkat itt is közzé fogjuk tenni az alumni csoport mellett. Íme hát az első:

 

OPi Creative Commons License 2011.08.30 0 0 10
OPi Creative Commons License 2006.07.23 0 0 9

                           MEGHÍVÓ

 

Kedves Móra Kollégista Társaink!

 

 

Az idén 40 éves a Móra Kollégium. Ez igen tekintélyes szám, szinte szíven üti az embert. Az idősebbeket azért, mert ennyire röpül az idő, a fiatalabbakat talán azért, hogy ilyen tiszteletreméltó kort ért meg kedves kollégiumunk. Emlékszünk? Tíz éve ünnepeltük a harmincadikat (amely nagyvonalúan valójában a 31-ik volt), amikor több százan találkoztunk, s örültünk egymásnak. Mint ahogy akkor is, most is a jelen kollégistái szorgalmazzák a jubileumi összejövetelt, a közös múltidézést. Ez több, mint biztató arra nézvést, hogy mindenféle változások, trendek ellenére a mórás összetartozás ethosza máig létezik, s  igényli, hogy megmutassa magát.
Hívunk, várunk minden régi és mai Móra kollégistát 40 éves találkozónkra, melyet 2006. augusztus 12-én, 10 órai kezdettel rendezünk meg.
Kollégisták, seniorok, itt dolgozó munkatársak nagy szeretettel tervezzük, gondozzuk a reményeink szerint másnap reggelig tartó non-stop programot.
Már előző este, pénteken várjuk azokat, akik távolabbi vidékről érkeznek, s itt szeretnének megszállni. Másnap, szombaton 10-kor kerülne sor a kollégiumi nagyteremben az első közös összejövetelre, ahol multimédiás performance keretében mutatjuk be a Móra Kollégium múltját, jelenét.
Délután három órától a kollégium termeiben évtized beszélgetéseket tartunk, melyeken megkíséreljük a lehetetlent, hogy összefoglaljuk, mi minden történt velünk.
Hat órakor egy nagyszabású kulturális gálaműsorral szeretnénk kedveskedni, melynek során régi és mai kollégisták lépnek fel.
A kollégium átalakul egyetlen nagy vendéglátó hellyé, nyitva áll majd összes terme. Lesz meleg és hideg konyha, saját készítésű  bográcsos étkek, sok jó falat, hűsítő büfé. Lesz olyan termünk is, ahol végtelenített videófelvételek mutatják be a Móra színes közösségi életét. Valamikor, későn este kezdődik a táncos mulatság idősebbeknek, fiatalabbaknak egyaránt erősen ajánlottan.
 Ezt a levelet, a lehető legtöbb címre elküldjük, s kérünk mindenkit, adja tovább mórás ismerőseinek.
Szeretnénk a pénteki, illetve a szombati szállásigényeket mielőbb megtudni. A kollégium címe változatlanul őrzi a számunkra oly kedves Közép fasor nevet. Természetesen telefonon (62-544-101) és e-mail címünkön is várjuk a jelentkezéseket.
(info@mora.u-szeged.hu)
A részvételi díj 1500 Ft, melyet lehet a helyszínen is leróni, de várjuk a kollégiumi alapítvány számláján is. (JATE Móra Ferenc Kollégiumáért Alapítvány,  11998006-06088235-10000001)
A szállásigényeket érkezési sorrendben fogadjuk. Ha időközben a mórás szobák elfogynak, igény szerint a szomszédos újszegedi kollégiumokban biztosítunk helyet.

Szép nyarat kívánunk, nagy szeretettel várjuk a jelentkezéseket!

 

Szeged, 2006. július 10.

 

 

 

Vörös Lászlóné          Erdélyi Ágnes           Kovács Attila          Lutz Gábor 
volt kollégium igazgató      jelen koll. ig.         kollégiumi tanár    kollégiumi titkár

OPi Creative Commons License 2002.03.14 0 0 8
köcsög :-))))
Előzmény: MOtyo (7)
MOtyo Creative Commons License 2002.03.13 0 0 7
Ez persze nem igaz:)))
Ismerlek! Ott voltam!
Semmit nem tettel a kollegiumert, pedig mi folyton kertunk ra. . .
Nem is ismered az önzetlenség fogalmát!
:)))
Előzmény: OPi (6)
OPi Creative Commons License 2002.03.13 0 0 6
Ez persze nem igaz... hihetetlen sokat tettem a kollegiumert, csak hálát nem kaptam érte . . .
persze nemis azért csinaltam, csak önzetlenségből :-)
Előzmény: Kisgubacs (5)
Kisgubacs Creative Commons License 2002.03.13 0 0 5
Viszont van mar olyan rendszergazda, akirol szgep termet neveztek el! Sot, nem is egy ilyen ember van. Hat persze, mert ok tettek valamit a kollegiumert, nem ugy mint OPi, ugye!;-)

Steve

Előzmény: OPi (3)
Bulbasaur Creative Commons License 2001.07.27 0 0 4
Utána már megértettem a dolgot.:)
OPi Creative Commons License 2001.07.26 0 0 3
Az újszegedi Móra Kollégiumról van szó, Középfasor utca....
egyenl0re még nem vette fel egykori hires lakójának nevét :-)
Előzmény: Bulbasaur (2)
Bulbasaur Creative Commons License 2001.07.26 0 0 2
OPi:Ja bocs,most látom,hogy a te neved OPi!Én meg azt hittem,hogy a kolit OPi Móra koll.-nak hívják.;)Azért,mert odaírtad a nevedet a suli elé.
Bocs,de tényleg.
OPi Creative Commons License 2001.07.25 0 0 1
Bulbasaur
Előzmény: Bulbasaur (0)
Bulbasaur Creative Commons License 2001.07.25 0 0 0
0pi
OPi Creative Commons License 2001.07.25 0 0 topiknyitó
...na meg föleg a 94-ben végzett évfolyam... de a többiek is :-) na megszóval mindenki . . .

Ü D V Ö Z L E T !

OPi;
Móra koll. 9/b

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!