Keresés

Részletes keresés

Hamr Shop Creative Commons License 2 napja 0 1 43459

Ezt a Stalker-9 28 Megára alakítás cikket valamikor én írtam és közölték le az újságban,

Mióta világ-a-világ Grantban mindig a Dimmer nyomógombra kötötték a +10KHz-et.

Értelemszerű, ott van +8.3V, és amikor erős pirosan világít a számkijelző, akkor

"Figyelj koma, mert nem a normál csatornán vagy!"

Előzmény: Szabolcs2091 (43453)
XANTIi Creative Commons License 3 napja 0 0 43458

Jó eséllyel valami KF hiba lehet. Az AM/FM-nek van külön 455 kHz-es 2. KF-je. Minden más közös az USB/LSB-vel.

Innentől ez már szakemberre vár.

Annyit kipróbálhatsz, hogy a 455-ös kerámia szűrő környékéről kipiszkálod azt a barna ragasztót alaposan.

Előzmény: Szabolcs2091 (43457)
Szabolcs2091 Creative Commons License 3 napja 0 0 43457

A zaj eé a vele mejelenő műszerkimozdulás csak fm/am módban jelentkezik és csak akkor ha van antenna másképp nem

XANTIi Creative Commons License 6 napja 0 0 43456

Ha leveszed az antennát akkor is kitér a műszer? Ha viszont kívülről jön, akkor USB és LSB-ben is ott kell lennie.

Előzmény: Szabolcs2091 (43455)
Szabolcs2091 Creative Commons License 6 napja 0 0 43455

Igy már világos.Köszönom!

Visszatérve a tegnai squelch témához ma egy pár orát probálgattam és rájöttem hogy nem a forgo potikon kell állitanom.Felfedeztm hogy a depzer egyből kitér a 2-3jelzésü pozicióban s igy nagy a zaj ezért a squelchen nagyot kell tekerni ezért nm hallok másokat.Arra az összefüggésre jöttem ráhogy az RF gaint ha visszaveszem felére akkor igy folyamatosan jön vissza a deprez is és kb közép állásban lesz nullán.Mi lehet a reláció?

Előzmény: XANTIi (43454)
XANTIi Creative Commons License 6 napja 0 0 43454

Azért javasoltam a moduláció kapcsolót. Annak az egyik fele nincs bekötve, a láb vége jól forrasztható. Annak a szabad kapcsolónak a közepére kötni kell egy testet. Az előlap felé eső lábára pedig a beépített ellenállásról odavinni a drótot. Ha ki van engedve, akkor testeli az utólagos drótot. ha benyomod, szabaddá válik és felmegy 8 V-ra.

A világítás kapcsolót is lehet használni. Egy voltmérővel meg kell mérni, hogy a 6 lába közül melyiken változik a feszültség 0 és 8 V között, ha nyomkodod a kapcsolót. Ez egy ponton lesz csak igaz. Ha oda kötöd az IC lábról jövő vezetéket, akkor is tudja majd a dolgát.

Előzmény: Szabolcs2091 (43452)
Szabolcs2091 Creative Commons License 6 napja 0 0 43453

Köszönöm szépen! Ilyen van stalker ix-hez is?

Előzmény: Tankiszt (43435)
Szabolcs2091 Creative Commons License 6 napja 0 0 43452

Kedves Xanti addig világos hogy az A-B között el kell vágni és a B-C közé kell egy 22k-s ellenállás.A baj tovább kezdődik mert nem világos tovább a dolog menete. Ha javaslata szerint hadjuk meg a NB/ANB funkcióját akkor az rendben van,viszont akkor a fent emlitett két lépés után hogyan kössem be a deprez világitás gombjára úgy hogy h bekapcsolva a világitást legyen meg az eltolás kikapcsolva viszont ne?.Itt Erdélybe szoktunk diskurálni elég sokat a haverokkal és akkor ezt találtuk ideálisnak arra hogy ne legyünk lehallgathatóak könnyen bárki számára.A mai rádiók amik vannak az embereknek vagy nem tartalmazák ezt vagy nem tudják hogy mi az és akkor nem is használják.

Előzmény: XANTIi (43445)
XANTIi Creative Commons License 6 napja 0 0 43451

Így van természetesen. A fázishelyzetekkel utólag tunerrel sokat lehet variálni. Bár normális mérési referencia nehezen kivitelezhető. Mert fülre és terjedésre nem lehet adni.

Előzmény: atika001 (43449)
szőrmók Creative Commons License 6 napja 0 0 43450

Köszi ,nem adom fel,felveszem a jövő tervei közé.Ugyanigy terv egy gépkocsi tetőre szerelhető távvezérelhető antenna billentő. Már van egy autóűlésből való szervómotor ,nagyonjó hernyós áttétellel.Kell még pár mikrokapcsoló és persze idő. Na ebből van a legkevesebb.

atika001 Creative Commons License 6 napja 0 0 43449

Vagy kardioidot. A BRG-nek volt 2db. botantennából kialakított ilyen karakterisztikájú antennája.

Előzmény: XANTIi (43447)
goldfoxi Creative Commons License 6 napja 0 0 43448

Igen , a fázishelyes  közösités  fontos.

Előzmény: XANTIi (43447)
XANTIi Creative Commons License 2021.07.20 0 1 43447

Nem kell olyan messze tenni, ha egymásra hatást akarsz. negyed-fél lambda elég lenne. Sok gatyázással egy 3-4 dB-es 8-as karakterisztikát el tudnál érni. Hasonlót, mint egy dipol antennával, csak függőleges polarizációval. Meglehetősen egyformára kell csinálni őket. Az összeközösítés lehetne hangolt koax hosszal megoldva. (Ahogy a kamion antennáknál is.) Két stabil fix pont között még jó is lenne. De ami nem a 2 főirányban van, azokat meg gyengíti arányosan.......

Előzmény: szőrmók (43446)
szőrmók Creative Commons License 2021.07.20 0 1 43446

Motoszkál egy kérdés bennem.Kisérletezett-e valaki 2db Penetrátort  ugy összekötni,mint ahogy a kamion dupla fire stick antennák működnek.Hoz-e komolyabb irányhatást ezáltal nyereséget.Volna neki 10 méter tetőm bő tíz méter magasan.És van egy penetrátorom,és van hozzá gépműhely.Mondjuk messzebre is tehetem mint 10 méter van kitolható árbóc ,igy akár 30 méterre is eltehetem egymástól.Félek a hosszabb koax miatt elveszik a nyereség.

XANTIi Creative Commons License 2021.07.19 0 2 43445

Így is lehet, ilyen bonyolultan. De az NB/ANL kapcsolóra néha szükség lehet.

Van egyszerűbb. A B pontot a képeken láthatóan levágni az eredeti helyéről.

Egy 10-22 kOhmos ellenállást kötni a C és a B pont közé. Az első, a moduláció kapcsoló egyik fele üres, nincs használva.

Azt bekötni ennek a B-re menő vezetéknek a földelésének. Ha testre (földre) kapcsolod, akkor a normál csatorna kiosztás.

Ha felengeded, akkor a +10 lesz.

Huncut kérdés: hol laksz, ahol tömeg van a csatornákon? Mert leginkább annak örülünk manapság, hogy egyáltalán akad még valahol valaki........

Előzmény: Szabolcs2091 (43444)
Szabolcs2091 Creative Commons License 2021.07.18 0 0 43444

Miután sikerült megoldani a squelch ügyben a problémát .Támadt egy ujabb ötletem.Szeretném beépiteni a +10 KHz-es eltolást mert volna igény rá a zsúfoltság miatt.Találtam is egy képet amit nm tudom hogy jó e?.Miután elvágom az adott pontokat és megcsinálom a két kötést utána csak az A,B illletve C-t kell rákötni a jelzett pontokra?

Vosseler Creative Commons License 2021.07.18 0 2 43443

Mégis mindenki itt irogat, pedig az indexes nickjével, simán irhatna oda is, új reg nélkül.

Előzmény: Desert Rat (43442)
Desert Rat Creative Commons License 2021.07.18 0 1 43442
Előzmény: megint itt vagyok (43441)
megint itt vagyok Creative Commons License 2021.07.18 -1 1 43441

Tudom, megint azt mondod, hogy nekem mindenbe bele kell okoskodnom. Sebaj.

Annyiban csatlakoznék az előttem szólóhoz, hogy légy szíves a Hotel Alfa csapatát ne nevezd kondának, kismalacnak és hasonlóknak. Az engem speciel nem zavar, hogy rólam mit írsz, mert egy ilyen közösség nem magánügy, hanem a közösség belső közügye.

Ha szerinted Silvius egy kondásúr vagy diktátoruram, az kettőtök dolga, senkit, legalábbis a többséget nem érdekli, beszéljétek meg. 

A Charlie Bravo sem ismeretlen számomra, a csoportnak én is tagja voltam, de egy valamihez kell tartozni - legalábbis szerintem - és abban az időben a Hotel Alfa perspektivikusabb volt. Előfordulhat, hogy ismét csatlakozom a Charlie Bravohoz is, hiszen a CB-rádiósok mégis csak egy alom, de nem konda.

Sok kritika érte az éterben és bejegyzésekben is a QSY témát, vagyis, hogy 27,385kHz-et ne használjuk beszélgetésre, legfeljebb kapcsolatfelvételre és folytassuk a QSO-t más frekvencián. Én ezt nem parancsként, hanem ajánlásként fogom fel. Volt olyan nem egyszer, hogy a 385-ön felvett kapcsolat után nem tértem, nem tértünk át másik frekvenciára, mert ugyan minek, arra az egy-két mondatra, amivel a QSO bekerül a LOG-ba. Az éterben amúgy sem vagyok egy szófosó, nem is igen kultiválom a rongyrágókat, ahogy az amerikai amatőrök nevezik őket. A monológistákat meg kifejezetten utálom, főleg, amelyik félórát pofázik és röhögcsél saját viccein, visszhanggal, több kW-tal. Igaz, ez elől is ki lehet térni, mert ő és a hozzá hasonlók sem tudnak egyszerre több frekvencián ott lenni.

Ismét csak kértem tőled és nem lejárató kritikát írtam rólad. Oké? 

Előzmény: Vosseler (43440)
Vosseler Creative Commons License 2021.07.17 0 4 43440

Te haver!

Ahogy látom, annyira nem tudsz erről az egészről semmit, hogy nincs mit magyaráznom, úgysem értenéd. 

Persze ha az elejétől végigolvasnád az egészet, akkor talán segítene, de ezek szerint, erre nem vetted a fáradtságod.  (mert akkor talán azt is értenéd, hogy miért született a blog és miért nem faszbúkon zajlik az egész) 

Magyarán, nem releváns a véleményezésed, egy szövegkörnyezetből kiragadott részlet idézésével. 

És mindenkinek adva van a lehetőség, hogy hozzászóljon. Te miért nem ott reagálsz? 

Előzmény: cébéhaverok (43436)
Desert Rat Creative Commons License 2021.07.17 0 2 43439

Az ilyesmirol - azaz a mas forumokrol szarmazo vitak indexre valo importalasarol - van valami allasfoglalas ha jol emlekszem, de eleg mogorva es intolerans.

cébéhaverok Creative Commons License 2021.07.17 -3 0 43438

Tudja ő azt. Az idézet a blogjából van.

szőrmók Creative Commons License 2021.07.17 0 0 43437

Lehet ,hogy hülye vagyok(nejem szerint igen) de nem értem ezt mire válaszoltad? Azon a számon egy antennával kapcsolatos gondolat van.És semmi mozgalmi dolog.Lehet ,hogy valami elkerülte a figyelmemet?

cébéhaverok Creative Commons License 2021.07.17 -3 0 43436

Te haver, neked elmentek otthonról?

Néhány napja, birtokomba került egy kis információ, melyszerint kondásuram, lenyilatkozta, hogy szerinte, miért nem beszélünk egymással. 

Azt hittem rosszul hallok és hogy sírjak, vagy nevessek.

Most még nem szeretném lelőni a poént. Majd akkor, ha negdönhetetlenül pontosak lesznek az információk. 

(mert bár van, aki úgy gondolja, hogy mellébeszélek, de ezen a blogon leírtak, minden szava igaz és mindegyikért, vállalom is a felelősséget, illetve állok elébe annak, hogy bárki bizonyítsa az ellenkezőjét)

Ha szerinted HARC egy konda akkor te is egy kismalac vagy a kondában. Aztán meg ha a Szilviusszal vagy bárkivel akarsz vitázni miért nem a HARC face oldalán vagy itt teszed meg? Az már égés lenne ha mások bizonyítanák hogy mégsem az a megmondó akinek beállítod magad. Egyszerűen nem tudod eldönteni hogy ki is vagy egyáltalán.

Előzmény: Vosseler (43428)
Tankiszt Creative Commons License 2021.07.17 0 0 43435

Itt nézd meg.

Szabolcs2091 Creative Commons License 2021.07.17 0 0 43434

Igen. O-ról indul

XANTIi Creative Commons License 2021.07.17 0 0 43433

USB/LSB-ben nulláról indul a műszer?

Előzmény: Szabolcs2091 (43432)
Szabolcs2091 Creative Commons License 2021.07.17 0 0 43432

A mehanikus hiba kizárva biztosan. A gyenge adókat is hasonlóan jól veszem úgy Fm-ben mint usb-ben

XANTIi Creative Commons License 2021.07.17 0 0 43431

Ha ugyan azon az antennán ez a helyzet, akkor jó eséllyel valami belső áramköri hiba. A jobban rátekerendő zajzás és a műszer alapállása is erre utal. Talán csak pár kondenzátor cseréje. De ez csak a valószínűség, sok minden más is lehet. Belül elég tág határok között állítható úgy a zajzár "fogáspontja" mint a műszer értékei.

Gondolom kikapcsolva a szerkezetet, a műszer visszamegy 0-ra. Ha nem, az egy műszer mechanikus baj.

Nyitott zajzárral azonosan veszed a gyenge adókat vagy úgy sem?

Előzmény: Szabolcs2091 (43430)
Szabolcs2091 Creative Commons License 2021.07.17 0 0 43430

Még lenne egy kérdésem mivel nem teljesen vagyok tisztaban a dologgal.Van az egyik Grantom azon a squelch 11 oránál van beállitva rendesen illetve a deprez se mozdul ki azaz nincs vétel.Nincs beragadva,müködik.Ez a rádió jól is megy meg minden de van a másik Grant amielyik ugyan olyan feltételek között 2 ora irányban kéri a squelchet illettve van egy 2-es signálu bejövő zaj is.Ezzel az a baj hogy csak a közelebbi adókat hallom illetve az 5-kmnél távolabbiakat nm csak akkor ha visszatekerek a squelcből de akkor megjelenik az fm-ből eredő zaj. Mi ennek a jelenségnek az oka esetleg valami nem megfelelő ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!