Keresés

Részletes keresés

JFEry Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4
Fel!
Sőtét!
Előzmény: ungol (3)
ungol Creative Commons License 2002.11.06 0 0 3
>

Na merre felé

megy ez a


szöveg ?





Na milyen ??


Antisystem Creative Commons License 2001.07.23 0 0 2
Kedves HerrNilsson !

"Allitolag van aki azert issza, hogy megongyilkolja magat" - írod.
Akkor annak az embernek malaca lesz (vagy peche :-))), mert az isopropanol toxicítása az etilalkoholéval tökéletesen egyenlő:

LD50 = 5-15 g/kg (oral, human)
LD50 = 5.8 g/kg (oral, rat)
LD50 = 13 g/kg (dermal, rabbit)
LC50 = 16,000 ppm (8 hour inhalation rat)
Human lethal dose, ca 250 ml

(különben én már kóstoltam, és ótvar édeskés íze van. Tehát likőrgyártásra alkalmatlan, hiába felelne meg egyébként a kívánalmaknak :-))))

ÜdV

Előzmény: HerrNilsson (1)
HerrNilsson Creative Commons License 2001.07.19 0 0 1
Igen. Az izopropanolbol a majban az alkohol dehidrogenaz acetont csinal, amit aztan kipisil az ember meg kilehel. Felteve, ha nem ivott annyit, hogy belehal. (Allitolag van aki azert issza, hogy megongyilkolja magat.)

HN

Előzmény: -Geg- (0)
-Geg- Creative Commons License 2001.07.19 0 0 0
Nem vagyok biokemikus, es profi sem a temaban, csak leirom azt a keveset, amit tudok a dologrol. Az izopropil-alkohol elso lepesben ketonna, meghozza acetonna oxidalodik. A reakcio pedig az ADH-on keresztul zajlik, ez biztos. Az oxovegyuletek a szervezetben karbonsavva szoktak alakulni, de mig az aldehidek konnyeden, a ketonok csak nagyon erelyes korulmenyek kozott hajlandoak ezt megtenni. Tehat azt sajnos nem tudom megmondani, hogy mi lesz az acetonnal a szervezetben, de azt tudom, hogy a vizeletben ha nagymennyisegben van jelen, az utalhat izopropil-alkohol-mergezesre.
Előzmény: Etana (-)
Etana Creative Commons License 2001.07.18 0 0 topiknyitó
Biokémikus segítségét szeretném kérni: milyen módon bomlik az izopropil-alkohol az emberi szervezetben? (enzimek, köztitermékek)Az alkohol-dehidrogenáz nem hinném, hogy tudna vele mit kezdeni,középen levő OHval. Én orvos vagyok, nem találtam eddig semmit erről, talán valami toxikológiai szakirodalomban fellelhető.
( Nem itta meg egyébként senki ismerősöm, csak érdekelne.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!