Keresés

Részletes keresés

Százbolha Creative Commons License 2001.08.28 0 0 89
DunaPlaza: Fotex. Kb 2 éve gyakran jártam oda.
Karbantartott gépek, ügyes lányok, szép nagyítások, ajándék tekercs helyett adtak már 30x40-et is, meg hát ismertek is már.
Egyszercsak a minőség megromlott. Azóta nem tudom mi a helyzet.
A Fotex szerintem csak 10FT-val olcsóbb mint a PV 10x15-ben.

A FotoLUX kapott ma tőlem egy nagy fekete pontot.
Azt hittem ha 3 naposra adom be lessz idejük szépen dolgozni.
Du kétszer kellett visszamenni és melegen kaptam meg az utolsó képeket.
Olyan rondák (vad színek, néhol életlen) mintha nem is a FotoLuxban csinálták volna.

Az FF-ek (próbaképp színes nagyításra adtam be) haloványak és a kért barnás tónus helyet koszoskék lett.

Az FF-et (1 napra) a Forte Astoriánál sokkal jobban megcsinálják. A színessel csak egyszer próbálkoztam náluk soha többet. De hiszek dubniczkya-nak és újra próbálkozom.
384-ft-ért 30x40-et is nagyítanak. Ez nagyon-nagyon olcsó.

Százbolha

Előzmény: sz_victor (85)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.28 0 0 88
Szevasztok!

Mi is volt a baj az eredeti "Hová vigyem" topikkal?

attilaa Creative Commons License 2001.08.28 0 0 87
Örülök, hogy a nálam gyakorlottabbak is azt javasolják amit én: Fotolux Extra, Fuji Professional és MTI
dubniczkia Creative Commons License 2001.08.28 0 0 86
Kedves mindenki!

Negativ hivasban+nagyitasban igen jo tapasztalatom van az Astoriai Ofotert-tel. Jol hivnak es a nagyitasok is szepek viszonylag olcson. Ugyancsak az Astorian van egy Fotex, ahol jol hivnak negat, de a nagyitasik eleg rapszodikusak es tul dragak is. A Fotolux Extra nagyon jo valasztas lehet, gyonyoruen nagyitanak. Dia ugyben az obudai Fuji Professional labort tudom ajanlani, en mar kb. 2 eve dolgoztatok veluk (kb. azota hivnak jol), nem karcolnak es nagyon szep munkat vegeznek gyorsan. Jokat hallottam az MTI-rol dia ugyben, de nekem tul messze van.

Dubniczki

sz_victor Creative Commons License 2001.08.28 0 0 85
Tud valaki valamit a Duna Plazaban a Kodak Expressről? 700Ft a nega és a 10X15-s 70Ft.
Adnak ajándékot(dupla sorozat vagy film). Engem a minőség érdeleklne. Esetleg ha van jobb,
talán olcsóbb(ajándék nélkül). Sajnos a Ringfotó nekem kiesik a környékről. WCC-ben a Pálvölgyi árai pedig ütők. Köszi.
Előzmény: mkoteles (84)
mkoteles Creative Commons License 2001.08.28 0 0 84
Gyáli út. Ringfotó.Nagyon jó, szép képeket csinálnak, és nem utolsó sorban olcsó!!!(Lásd az alábbi link).Sajnos alapban a 9x13 és a 10x15 az biztosan sima Kodak papírra készül(legalább lehetne Royal, az alig drágább).Még nem kérdeztem, de szerintem meg lehetne beszélni a más papírt, mivel a tasakjukon van egy "profi színes" rublika is.Legközelebb megkérdezem.
Viszont az Auchan Ringfotóban a múltkor nem túl szép képeket csináltak és az drágább.Azt csak végszükség esetén.
dapa Creative Commons License 2001.08.28 0 0 83
Color Photo Professional, Madách utca 6. Közvetlenül a Rátonyi fotó melletti kapualj.
Az "amatör" hívás-nagyítást tudtommal a fotoluxhoz viszik, helyben inkább utánrendelést csinálnak kézzel, sok pénzért.
Szerintem jó kézi labor az RCL a Hollósy Simon utcában és a Profó a Báthoryban.

A svéd tapasztalataidra nem tudok mit mondani. Ez van, mértpont a fotoszolgáltatás legyen jó nálunk,ha a többi is olyan amilyen.:-(
Nekem speciel spanyol tapasztalatom van . Egy strandra kihelyezett printer nagyon szépet produkált, a főutcai csapnivalót.
dapa

Előzmény: Duda (78)
Duda Creative Commons License 2001.08.28 0 0 82
Kosz az infokat.
Sothy Creative Commons License 2001.08.28 0 0 81
Bocs Duda! Jó átvágtalak! :-))) Nem direkt volt!
A Ringfotónál 35-ért nagyítanak 10x15-öst!

http://www.ringfoto.hu/laborar.html

Ez talán érthetőbb! :-)))

Előzmény: Duda (75)
Százbolha Creative Commons License 2001.08.27 0 0 80
Bp V. Madách tér 3. (??? kb)
Az Olympus bolttal majdnem szembe.
Trav-ot kérdezd, minden nap arra jár.
Előzmény: Duda (78)
Sothy Creative Commons License 2001.08.27 0 0 79
Hát ez az! :-(( 8-16-ig vannak. 24 óra alatt vannak kész. Szerintem korrektek!
1100 Ft-ért hivattam elQ egy 24-es tekercset 10x15-ben indexképpel. És szép is lett....
Előzmény: Duda (75)
Duda Creative Commons License 2001.08.27 0 0 78
nem profi color?
cim/tel nincs meg?
Előzmény: Százbolha (77)
Százbolha Creative Commons License 2001.08.27 0 0 77
Colorfotó vagy fotócolor vagy valami ilyesmi van kitéve cégtáblának, meg a kapucsengőre is.

Nem kis cég!

Százbolha

Előzmény: Duda (76)
Duda Creative Commons License 2001.08.27 0 0 76
Szazbolha!

Ez a Novak Szilard vmi cegnev alatt fut, vagy ugy dolgozik mint az Eszter?

Előzmény: Százbolha (74)
Duda Creative Commons License 2001.08.27 0 0 75
Az lesz a nyero, csak nem tudom hogy jutok el oda munkaidoben.
Előzmény: Sothy (73)
Százbolha Creative Commons License 2001.08.27 0 0 74
Duda:
Nekem csak rossz tapasztalatom volt, mikor a főbejáraton mentem az MTI-be.
Biztos nagyon JÓ szakemberek és technika van ott is. Az ilyen laborok többségében elfog egy kényszerképzet: Megnézik a kisszériás gagyi anayagomat és csukloból lenagyítják.
"Amatőrnek jó lesz azis!"

Lehet, hogy nem így van, de kellemetlen erre gondolni, pedig nem úgy állítok be, hogy :
" Kéne egy gatyó!"

Sokat jártam a Novák Szilárdékhoz. Normálisan kezelték a képeimet, de mióta digitalizálódtak elszoktam onnan. Eke szerint érdemes újra oda járni, mert megtanultak szkennelni.
Én nem tudom, nem bízom a digiben. Ráadásul azzal géppel 30x40 alatt nem nagyon lehet gazdaságos dolgozni.

Százbolha

Előzmény: Duda (72)
Sothy Creative Commons License 2001.08.27 0 0 73
Ringfotó! Gyáli út. A METRO mellett! 20 Ft-ért 10x15-ös nagyítást kapsz Kodak papírra! És szépek!
Előzmény: Duda (70)
Duda Creative Commons License 2001.08.25 0 0 72
Szoval DeMax ajanlott, MTI nem.
Novak Szilard?
Előzmény: Százbolha (71)
Százbolha Creative Commons License 2001.08.25 0 0 71
Duda:

Leírtam.

"Befutók nagyításnál:"
"Csakhamuszáj:"

-----
dia->papírkép:
Nehéz kérdés. Mostanában minden (gyengécske) diámat a Puskáshoz viszem. Éles és szép telített színek 85 Ft-ért 10x15-ben.

Ha egyszer egy jó képet is készítenék diára és 30x40-re akarnám nagyítani bajban lennék.
Itt már nem az ár számítana, hanem a minőség.

Valószinűleg megpróbálkoznék a mások által ajánlott Kerper Eszterrel, aztán ha nem OK, akkor Elinfó vagy MTI és csak legvégül a digitális/profi laborokkal.

Százbolha

Előzmény: Duda (70)
Duda Creative Commons License 2001.08.25 0 0 70
Szazbolha!

Ezeket ajanlod is, vagy csak jartal ott?
A nega>papirkepben szerinted melyik a legjobb?
Es milyen aron?

Mas.
VAn 20 tekercs filmem. Melyik az a labor ahol 20Ft-ert hivnak (es jo)? Asszem elohivatom ott, aztan a jokbol utanrendelek.

Előzmény: Százbolha (69)
Százbolha Creative Commons License 2001.08.23 0 0 69
1. címek a www.fotohaz.hu-n

2. A következő kézi/profi laborokban jártam

dia - Digilab

dia->papírkép - MTI(I. Lisznyai u.), Elinfo (VIII. Kiss J. u.), Novák Szilárd (másnéven ColorFoto?? a Madách téren)

nega-> papírkép - DeMax (VI. Aradi u.), MTI, Novák Szilárd

FF->papírkép - DeMax, SajtóLabor(VIII. Gyulai P.u.), és néhányszor Kokopelli (Liszt F. tér)

Befutók nagyításnál: Kokopelli, DeMax, Elinfo
Csakhamuszáj: SajtóLabor.
MTI nem volt meggyöző, de ha laborost ismersz akkor igen.

Mások ajánlották: Kerper Eszter.

Pontos címek a fotóházon, FotoMozaikban és a tel.könyvben.

Százbolha

Előzmény: vorpax (67)
Százbolha Creative Commons License 2001.08.23 0 0 68
Én nem tudok róla. (kb. 15 boltban már hivattam)

De érdekelne!

Százbolha

Előzmény: tükörvarrógépkezel (66)
vorpax Creative Commons License 2001.08.23 0 0 67
Na 2 dolog

1. Veszem a batorsagot es az elmult 2 honap hozzaszolasai alapjan levonom azt a kovetkeztetest, hogy a legjobb gyors(?)laborok a Palvolgyi, MTI, Puskas, Fotoluk, Fuji Professional. Tehat....volna szives vki szepen pontosan leirni midegyik cimet, telefonszamat hogy egyszer s mindenkorra jol felirhassa maganak mindenki?

2. Mondjatok kezi vagy profi laborokat! Ez foleg talan attillaa-nak szol, o emlitette egyik hozzaszolasaban a kezi laborokat. Szoval akkor teljesen konkretan, nev, cim, stb tud vki kezi laborokat? A "kezi" fogalmat en gyakorlatilag egyutt kezelem a "profi"-val, abban asszem megegyezhetunk, hogy az ilyen-olyan gepes, digitalis, automata mitomenmilyen laborok kozul egyik sem profi, max van amelyik jobb minoseget ad (lasd fentiek).

tükörvarrógépkezel Creative Commons License 2001.08.23 0 0 66
szevasztok!
nem emlékszem hogy kérdeztem volna, ezért elôjövök vele.
Tééleg nincs egész nagybudipesten olyan labor, ahol van a vevônek kikészítve a egy fotovix nevű szerkezet,amivel a negatívot megnézheted a monitoron, hogy milyen lesz színben élességben és csak ez alapján a jó kockákat lehet megcsináltatni?
Münchenben már 10 éve minden belvárosi laborban volt ilyen cucc :-)
powirqw Creative Commons License 2001.08.22 0 0 65
Úgy gondolom, igazad van. Nemrég a Wcc-ben beszéltem vele vagy fél órát. Tanulságos volt, pozitív értelemben.
Előzmény: rati (64)
rati Creative Commons License 2001.08.21 0 0 64
> A Pólusbéli kopaszodó úriember az egyetlen korrekt az egész csapatban mostanság.

Azt hiszem az a tulaj.

Előzmény: Zsoltx (62)
tükörvarrógépkezel Creative Commons License 2001.08.17 0 0 63
"Add be hívás-nagyításra 10x15 képméretben, válogasd ki amelyről nagyobb méretet akarsz és add be a jó képet, hogy ilyen színeket szeretnél. Nem fogsz csalódni. Azt gondolom mondani sem kell, hogy a negatívot nem tapogatjuk, tekercsben nem húzzuk össze, mert az karcol. Az indexkép kis mérete miatt nekem nem sokra való. Jó hétvégét: Attila"
Előzmény: attilaa (56)
Zsoltx Creative Commons License 2001.08.17 0 0 62
Nekem meg azt mondták, hogy "a Kodaknál előírás, hogy a Kodak Professional filmek dobozára LEGALÁBB egy évvel korábbi dátumot kell írni, mint a tényleges lejárati dátum"
Ezt azután mondták, hogy visszaadtam egy 5-ös csomag SUPRA 800-at, mert 1 vagy 2 hónapig volt még jó, nekem meg csak 2 tekercs kellett volna akkor.
Ráadásul nem is hűtőben volt,a Gold mellől kapta le a srác a polcról.
Az meg csak hab a tortán, hogy előtte még lefikázta a kicsit nehéz törtfehér csövemet.
(Igaz nem láttam ilyet a polcokon :-) )

Igaz egyszer régebben megláttak a táskámban egy 200-400 5.6 IF LD Tamront. Amit akkor kaptam! Határeset volt. (hogy le ne hülyézzenek) Még a kukájukat sem ajánlották volna fel, hogy esetleg ott helyben dobjam ki.
Tényleg nem egy világbajnok optika volt, de az árához képest (a Sigmákhoz képest meg mindenképpen) jó volt.

Az a baj, hogy teljesen dilettánsnak néznek mindenkit. A Pólusbéli kopaszodó úriember az egyetlen korrekt az egész csapatban mostanság.

Előzmény: Törölt nick (58)
powirqw Creative Commons License 2001.08.17 0 0 61
Olvastam én is a bme-n, majd' leestem a székrôl röhögés közben.
Yo hétvégét!
Előzmény: Törölt nick (60)
powirqw Creative Commons License 2001.08.17 0 0 59
Hát igen: gépet nem vennék náluk, sôt még filmet sem. Tanácsot sem kérek, de a kidolgozás minôsége a hazai viszonylatban szerintem - gyorslaborok között - kiemelkedô, és egyenletes.
Előzmény: attilaa (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!