Keresés

Részletes keresés

Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2023.10.24 0 0 202

Nyakunkon a tél, kezdődik az online Scrabble-szezon, ezért (és főleg mert a Scrabble3D használata egyre nehézkesebbnek tűnik) próbáltam egy kis leírást készíteni az online játékig való eljutás rögös útjáról. 

 

A régi, 3-as verzió beüzemelése:

 

A https://sourceforge.net/projects/scrabble/ helyről a Download gomb megnyomásával tölthetjük le az operációs rendszerünknek megfelelő telepítőt. Ez nálam most a Scrabble3D-win32.msi néven található. Elindítjuk a telepítőt, majd az esetleges figyelmeztető ablakban a "Futtatás" gombra kattintunk. "Next" , majd bejelöljük az "I accept the terms in the Licence Agreement" opciót. "Install", majd "Install" újra. "Igen", engedélyezzük a módosításokat a számítógépen. "Finish". Ezzel a program telepítése kész, következnek a beállítások. A telepített programok közül kiválasztjuk és elindítjuk a Scrabble3D-t. Itt még nincs magyar nyelv, ezért kiválasztjuk az "English" opciót. "Next", majd újra "English" és "Next", majd "Ok". "Configuration", "Settings", "advanced". A lista legalján található "Network" menüpontot választjuk, majd a "Config directory" mezőben található elérési utat (mappát) megjegyezzük/feljegyezzük. Ide kell majd néhány dolgot bemásolni. Keressük meg ezt a mappát, valószínűleg szükséges lesz a "Rejtett fájlok, mappák és meghajtók megjelenítése" (Win7) engedélyezésére. Most böngészőnkkel térjünk vissza a https://sourceforge.net/projects/scrabble/ helyre, "Files", "Dictionaries", "hungarian.zip" kiválasztásával töltsük le a magyar szótárfájlt. Aztán "Files", "Localization", "hungarian.lang" kiválasztásával töltsük le a magyar lokalizációt, ha nem elégszünk meg a kezelőfelület angol nyelvű használatával. Ez utóbbi fájlt, és a "hungarian.zip" tömörített fájlban található "hungarian.dic" fájlt másoljuk be a korábban megjegyzett konfigurációs mappába. Indítsuk el a Scrabble3D programot, "Configuration", "Settings", "Game", "Dictionary", majd "hungarian.dic" kijelölése, "Load", "Yes", "Close", "Yes", és a szótár telepítve. Ha szükségünk van a magyar kezelőfelületre, akkor "Configuration", "Settings", "Options", "Localization", majd "hungarian.lang" kijelölése, "Load", "Bezárás", "Yes". Offline már játszhatunk is.
Az online játék még igényel némi szövegszerkesztést. A megjegyzett konfigurációs könyvtárban található egy Scrabble3D.conf nevű fájl, ezt nyissuk meg wordpadben. Keressük meg a </Files> szövegrész, utána nyissunk egy üres sort, és abba másoljuk be a következő szöveget:
<Servers Count="1">
<f0 Name="Free International Scrabble3D Server" Address="scrabble3d.ignorelist.com"/>
</Servers>

Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2022.09.28 0 0 201

Azt hiszem, hogy a sourceforge.neten történt változások miatt nem ajánlja telepítésre a szótárakat a játék. Kerülőútként azt tudom ajánlani, hogy a szótárat közvetlenül töltsük le, majd másoljuk be abba a könyvtárba, ahova a program települt. A fejlesztő új verziót készít, aminek az aktuális verziója letölthető a  https://github.com/Scrabble3D/Binaries   oldalról. Nekem csak az Android verziót sikerült eddig elindítani, szerintem van még rajta mit csiszolni. 

Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.01 0 0 200

Kedves Nagy_Vak_Ond! Nem tudom jársz-e még erre, de ha igen, segítségedet kérem. A megjelölt oldalról letöltöttem a scrabble 3d-t, de nekem sehogy nem jeleníti meg a magyar szótárat. Már mindenfélét megpróbáltam, de nem sikerül, kérek ötletet, mit tegyek? üdv. Hare

Előzmény: Nagy_Vak_Ond (194)
Berti50 Creative Commons License 2022.02.04 0 0 199

Az indító bejegyzésre reagálva megosztok egy elég jó pontszámot elért táblát a szokirakos.hu-ról.

Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2021.07.15 0 0 198

Sikerült megoldani a problémát? A magyar ábécé a szótárfájllal együtt töltődik be egyébként.  Telepítés után először a magyar szótárt érdemes betölteni (ez hozza magával a magyar ábécét is), aztán magyar nyelvű kezelőfelületre váltani.

 

Előzmény: SZÖCSKE (195)
Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2021.07.15 0 0 197

Gondolom, már megoldódott. Ritkán jár már erre valaki... 

Előzmény: drkata42 (196)
drkata42 Creative Commons License 2021.05.14 0 0 196

Naponta játszottunk nagy örömmel . Sajnos nálam egyik alkalommal a játék indítása után a betűk megjelentek, de a tábla nem. Azóta nincs semmi változás, a tábla nem jelenik meg, csak a betűk. Mit tudok tenni?

Próbáltam újra telepíteni, de nincs változás.

SZÖCSKE Creative Commons License 2021.03.05 0 0 195

Sziasztok! 

 

Most néztem utána ennek a Scrabble 3D-nek. Letöltöttem:) 

A betűkészlet sehogyan sem lehet magyar, vagy csak én nem csináltam jól valamit?

 

üdv.

Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2018.11.26 0 0 194

 A Scrabble3D nevű játék magyar szótára frissült. A szókészlet két kategóriába került. Az "Alapszótár" nevű kategória lényegében az értelmező szótár szókészlete, így akik ragaszkodnak ehhez, most már tudnak a megszokott feltételek szerint játszani. A teljes szókészlet a "További szavak" kategória bekapcsolt állapotában érhető el (én inkább ezt preferálom :) ). Akiknél már telepítve van a program, azoknál az "Információ-> Frissítések ellenőrzése" menüpont lefuttatása magyar nyelvű kezelőfelületen sajnos nem jelzi a szótár frissíthetőségét, ezért előbb a "Beállítások->Nyelv" menüpontban angolra kell azt állítani, majd ezt követően a frissítések ellenőrzése már engedi a letöltést. Új telepítésnél még a kezelőfelület magyarra állítása előtt kell a magyar szótárt letölteni. A program letölthető a https://sourceforge.net/projects/scrabble/ címről. Jó lenne minél több új játékossal találkozni a szerveren, jelenleg egy maroknyi, de rendszeresen feltűnő játékos tartja a frontot :)

 

Ange de Musique Creative Commons License 2018.11.11 0 0 193

Szia! Sajnos csak betűt én sem találtam, pedig több játékboltban is érdeklődtem már. Elég butaságnak tartom, mert amit vele adnak, nagyon kevés, és így kevés is marad, mert az ember nem vesz ezért csak egy játékot. 

 

Esetleg vaterán próbáld meg, hátha találsz, bár ott is próbálkoztam már pár éve, sikertelenül. 

Előzmény: Levieras (192)
Levieras Creative Commons License 2018.10.27 0 0 192

Sziasztok. Lehetséges valahol vásárolni csak betűt?

Zolika91 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 191

jojatek.hu/szóváltás

Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2016.01.12 0 0 190

Örülök a kezdeményezésnek. Hajrá, gyűljenek a támogatók! :) 

Előzmény: Miss42 (189)
Miss42 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 189

Sziasztok!

Emlékeztek még a Szórabló nevű online játékra?

Létrehoztunk egy Facebook csoportot, hátha kellő számban összegyűlünk és újra lehet majd játszani :)

(részletek a csoportban)

https://www.facebook.com/groups/1034584836583685/

Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2015.12.20 0 0 188
Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2015.11.29 0 0 187

Szerintem az nem járható út. Linux alatt próbálkoztam a Fontforge nevű fontszerkesztővel néhány gyanús fontkészletben átalakítani ezeket a karaktereket, de csak annyit értem el, hogy konzolon megjelennek a magyar kétjegyű mássalhangzók egy karakterként. A táblán viszont maradtak a kalapos betűk. Valószínűleg a Java más fontkészletet használ. Ezt hogy lehetne kideríteni?

Előzmény: Ati73 (186)
Ati73 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 186

A betűméreten nem tudsz csökkenteni? Akkor beleférne a négyzetbe a dupla karakter.

 

Előzmény: Nagy_Vak_Ond (185)
Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2015.11.28 0 0 185

Próbálkozás magyar játékkal. Van ötlete valakinek, hogyan lehetne a kalapos betűk helyett valódi kétjegyű 

mássalhangzókat használni?

Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2015.11.28 0 0 184

JDuplicate

johngold Creative Commons License 2015.10.11 0 0 183

Kösz!

Arra gondoltam, amikor barátaimmal játszunk, egyformán beállítanánk a szókészletünket.

Előzmény: Nagy_Vak_Ond (182)
Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2015.10.03 0 0 182

Nagyon szívesen. Fájl -> Szó keresése lapon tudsz hozzáadni, törölni szavakat, jelentést hozzáfűzni pl. kevésbé ismertekhez. Azt, hogy mi történik, ha online játszol valakivel, akinek a szótára eltérő, nem tudom. Valószínűleg, akinek nem szerepel a szótárában az adott szó, el kell fogadnia azt.  Egyébként, jobban megérné a szótárat karban-tartani, mint egyénileg javítgatni. Ehhez nem kellene más, csak kellő számú játékos, kellő egyetértésük az irányban, sok idő, stb... 

   

Előzmény: johngold (181)
johngold Creative Commons License 2015.10.02 0 0 181

Kösz. Sok, szerintem helyes szót nem ismer a gép.

Bele tudok nyúlni, kivenni általam helytelennek tartott szavakat és berakni jókat?

Előzmény: Nagy_Vak_Ond (180)
Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2015.09.26 0 0 180

Az ellenfél erősségét a Konfiguráció->Beállítások->Gépi játékos lapon, az "Erősség" csúszka és a "Determinisztikus" mező segítségével lehet változtatni. Ha nincs bejelölve ez a mező, akkor szerintem kicsit változatosabban játszik. A szótárban levő két és három zsetonos szavak: http://www.scrabble3d.info/t2414f140-Magyar-lokaliz-aacute-ci-oacute-eacute-s-sz-oacute-lista.html

A fura szavak egy részét tartalmazza az értelmező szótár.

SS : Hess!

SZ : Csitt! Pszt!

SSZ : ezt nem találtam, de ha akarom, akkor legyen a kígyó hangja, vagy az előző hosszan :).

Kétbetűs scrabble szavakra keresve, találsz egy ajánlást PDF-ben, ami olyanoktól származik, akik 

játszanak scrabble-t.  Szerintem igazából az fontos, hogy mindenki számára hozzáférhető legyen a 

szógyűjtemény, és egyenlő esélyekkel játszhassunk. (Az egyik játékoldalon játszható betűjáték szótárában ilyen szavak vannak: id, eü, uo, ui, pm stb. Az ellenfelem kirakhatta - helyesen - azt, hogy felhagyó, de nekem a sirató nem volt elfogadható :(  ). 

 

 

Előzmény: johngold (179)
johngold Creative Commons License 2015.09.26 0 0 179

Hogyan kell legyengíteni az amúgy pofátlan gépi ellenfelet?

Olyan szavakat ereszt át...

Mint például a képeden AB 12-13: SSZ és SZ. Ez micsoda?

Előzmény: Nagy_Vak_Ond (168)
johngold Creative Commons License 2015.09.10 0 0 178

Látom, erre már válaszoltál. OK.

Előzmény: johngold (177)
johngold Creative Commons License 2015.09.10 0 0 177

Kösz! Hogy tudok a géppel játszani?

 

Előzmény: Nagy_Vak_Ond (176)
Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2015.09.09 0 0 176

Configuration->Settings->Localization itt kiválasztod a magyart majd Load. Innen a magyar felületen:

Konfiguráció->Beállítások->Szótár itt kiválasztod a magyart majd Betöltés.

Előzmény: johngold (175)
johngold Creative Commons License 2015.09.09 0 0 175

Hogyan tudom magyar nyelvűre állítani? Kösz!

Előzmény: Nagy_Vak_Ond (174)
Nagy_Vak_Ond Creative Commons License 2015.09.09 0 0 174

Feltételezve, hogy a magyar nyelvű kezelőfelület és a magyar szótár be van állítva:

* Játék-> Új játék kiválasztása;

* két (v. több) játékos bejelölése;

* a lenyíló menüből a Computer kiválasztása;

* indítás.

Előzmény: johngold (173)
johngold Creative Commons License 2015.09.09 0 0 173

És hogyan lehet gépi ellenféllel játszani?

Előzmény: Nagy_Vak_Ond (168)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!