Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 16
Vagy inkább IrfanView. Kreálható vele diavetítés, MP3 aláfestéssel is, önlejátszó CD is készíthető, ennek módja a súgóban le van írva, de EXE/SCR-ként is elmenthető.

http://www.irfanview.com
Előzmény: andras39 (14)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.26 0 0 15

Azt én sem ismerem, de egy lehetőség lenne, hogy videóba szerkeszted, utána abból lehetne készíteni önlejátszó (*.exe) videót, MPlayer alapon.

 

http://mulder.dummwiedeutsch.de/home/?page=projects#instplay 

 

De ez értelemszerűen számítógépen, Windowsban használható, vagyis DVD-játékoson nem megy. Mint a PowerPoint sem, eszerint gondolom, amúgy is csak Windowsban akarod látni.

Előzmény: andras39 (14)
andras39 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 14
Sziasztok!
Abban szeretnék segitséget kérni tőletek hogy , van egy csomó képem és DVD-re szeretném írni, vagy MICROSOFT OFFICE POWER POINT-al persze úgy hogy zenei aláfestésel , vagy valami más hasonló ilyen programmal , és hogy kell ezt konvertálni és dvd-re írni.
Ha ebben tudna valaki nekem segiteni és természetes részletes leírni , mert én ugyanis próbáltam de valahogy soha nem sikerül példáúl a Power Point, de ha valaki tudmás milyen programot és egyszerü is azt nagyon meg köszönném .
Várom a válaszotokat! További szép napot mindenkinek!
Üdvözlett !
András!
Pathmaster Creative Commons License 2010.01.22 0 0 13

Mi fér bele 300 kilobyte-ba?

 

Megjegyzés: Az átméretezés után előfordulhat, hogy az eredmény kevésbé élesnek tűnik, mint a kiindulási kép. Az interpoláció következményeként lokális kontrasztcsökkenés lép(het) fel, amit könnyen korrigálhatunk minimális élesítéssel (Sharpen), a Photoshop CS2 ezt meg is teszi helyettünk a Bicubic Sharper beállítással.

Előzmény: Pathmaster (10)
Pathmaster Creative Commons License 2010.01.20 0 0 12
Régóta terveztem, hogy veszek egy digitális fényképezőgépet; de a vásárlást azért halogattam, mert az általam is megfizethető fényképezőgépeknek nem voltam megelégedve a minőségével. A Samsung ES17 fényképezőgép közelmúltban meghirdetett akcióján viszont lehetővé vált, hogy megfizethető áron jussak hozzá egy elfogadható minőségű fényképezőgéphez.

A fényképezőgéppel készíthető képek maximális felbontása 4000x3000 képpont. Az így készült képek egyrészt zajosak, másrészt az alkalmazott jpg tömörítés torzításai is felismerhetőek rajta; de ha a Lanczos féle algoritmussal 2000x1500 képpontra változtatom meg a méretét, akkor a korábbi képhibák eltűnnek, és a képek nagyon szépek lesznek. Az így átméretezett képeket is jpg formátumban mentem el, amelyeknek a mérete így az átméretezés előtti méretnek a 20 százalékát sem éri el. A tapasztalatom szerint kész kép minősége jobban függ a jpg tömörítési beállításaitól, mint az átméretezésnél alkalmazott algoritmustól.

jpg setup
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.20 0 0 11
Ha már ingyenes és magyarnyelvű, ez is tud érdekes dolgokat, ami persze az alábbi képekből közel sem tűnik ki.

Képernyőmentést is kényelmesebbé teszi (de van egy önálló FastStone Capture program álló és mozgóképekhez is, csak az fizetős), kivágó, rajzolórésze is különb, mint a Paint, még ilyen nyilakat is tud rajzolni. :-)

http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm



Előzmény: Pathmaster (9)
Pathmaster Creative Commons License 2010.01.20 0 0 10
Előzmény: Pathmaster (9)
Pathmaster Creative Commons License 2010.01.20 0 0 9

Kedves _Signal_ és DJG!

Letöltöttem az IrfanView v4.25 (magyar) szoftvert, és nagyon tetszik.

 

Nagyon köszönöm a segítségeteket. P.

Előzmény: Törölt nick (7)
DJG Creative Commons License 2010.01.19 0 0 8
GIMP, Paint.NET, XnView, IrfanView, gyakorlatilag akármelyik a sok tucat közül.
Előzmény: Pathmaster (6)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.19 0 0 7
IrfanView Lanczos stb. resize/resample?
Előzmény: Pathmaster (6)
Pathmaster Creative Commons License 2010.01.19 0 0 6
Nekem egy olyan ingyenes képfeldolgozó programra lenne szükségem, amely a 4000x3000 képpontból álló képet elsimítással (antialiasing művelettel) is át tudná méretezni 2000x1500 képpontra.

Tud-e valaki ilyen programról?
RogerWilco Creative Commons License 2001.08.05 0 0 5
Elöször is köszi a tanácsokat. A fö probléma nem a "mivel", hanem a "hogyan". Gimp, PhotoPaint, PSP, stb van a gépen, de ezekkel hogyan tudnám az említett problémát megoldani. Ha valaki tudná olyan hülyegyerekesen, kézenfogósan :-)

(néhány tájkép feldolgozására a Photoshop kissé nagy beruházás...)

grep Creative Commons License 2001.08.04 0 0 4
Akkor mar inkabb egy Gimpet. Az legalabb free es van olyan jo, mint egy Profit$hop.
Előzmény: V. Tom (3)
V. Tom Creative Commons License 2001.08.04 0 0 3
Szia!
Szerintem az lenne a legokosabb, ha beszereznel egy PhotoShop-ot! Szerintem bármilyen kép babrálásához elengedhetetlen kellék!!
Tom

U.i.: Jobb nem jutott eszembe

RogerWilco Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2
Kösz, de ez nem az igazi. X db képet a meglévö eszközökkel is össze tudok füzni - a gond az, hogy eltérö megvilágításban készültek, ezt szeretném korrigálni, erre kéne kézenfogós help. Úgy "per sacc" tudom kézzel is korrigálni, de az nem az igazi. A hisztogramokat (?) kellene egymáshoz passzintani (hú, ez úgy hangzik, mintha értenék a dologhoz :-)), de hogyan?
Előzmény: Szabcsi (1)
Szabcsi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 1
Másodjára:
http://www.mgisoft.com/products/webtools/panorama/
Szabcsi Creative Commons License 2001.07.16 0 0 0
Elsőre:
http://www.pixaround.com
RogerWilco Creative Commons License 2001.07.15 0 0 topiknyitó
Ilyen témát még nem találtam, talán van rá érdeklödés...

Hogy valami konkrétum is legyen témaindítónak:

Adott 4 db fénykép, ami részben átfedi egymást - egy körpanoráma. Ezeket kellene bescannelni és összerakni. A gond csak ott van, hogy nem egyforma a képek világossága, más fényviszonyok voltak keletre mint északra.

Namármost én szeretném az egyik képet a másik "világosságára hozni", ehhez egy közös pontot szeretnék kijelölni, ami mind a két képen rajta van, majd megadni, hogy ezt a pontot hozza a másik kép szintjére, MAJD A KÉP ÖSSZES PIXELJČVEL tegye meg ugyanezt.

Milyen programmal és föleg HOGYAN oldhatom meg ezt? (PhotoPaint van, azonfelül tkp. bármilyen shareware (PSP, stb) szóba jöhet, csak lehessen csinálni! PhotoShop nincs, tahát azt ne ajánljátok)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!