Keresés

Részletes keresés

Vad Creative Commons License 2001.07.27 0 0 38
akkor most G.D. úgy érezheti magát, mint Jézus a keresztes háborúk idején :))
Előzmény: döbrögi (37)
döbrögi Creative Commons License 2001.07.23 0 0 37
Tényleg a Bőrönd Ödön. Megkérdeztem a Gryllus Danit.
A BKV kiírt egy pályázatot szignálra, ők beadták, megnyerték. A dallam egyébként a Kalálka előadásában hallható.
Mondtam neki, hogy kissé torz a felvétel, erre azt válaszolta, hogy bár több változatban is elkészítették a szignált, a BKV ezt választotta. Amikor a felvétel készült meghallgatták mindenféle hangszórókon, ugylátszik, a BKV-minőséget nehéz stúdióban reprodukálni.

A jogdíjról pedig megegyeztek, egy összegben fizetett a BKV. A mértéke nem ismeretes :-)

döb

WASHBEN Creative Commons License 2001.07.21 0 0 36
Csssst!
Halkabban! Meg ne tudjaak, mert meeg keepesek, ees az oesszes utcat, utat ees teret koeroendnek fogjaak nyilvaaniitani! :>+
cyber.greg Creative Commons License 2001.07.21 0 0 35
Amikor meghallottam, rögtön a Bőrönd Ödön jutott eszembe, szóval szerintem felismerhető!
(Már ha tényleg annak szánták.)

Viszont ez így csak két járaton stílszerű, a földalattin és a 4-es buszon!

WASHBEN Creative Commons License 2001.07.21 0 0 34
Nem hiszem, hogy egyhamar le lesz ez csereelve.
Szoktam figyelni az emberek arcaat a szignaal
elhangzaasa utaan. Ugyanazzal az unott keeppel baamulnak maguk elee. Mintha mi se toerteent volna. Nem mintha elvaarnaam, hogy pont ez az uegy vezessen toemegtuenteteeshez... (Baar alattomossaaga ees izleestelenseege miatt nem tartom kisebb probleemaanak, mint az osszes tobbi nagyobb kaliberu" gondot, amelyre ugyanaz az unott koezoeny a vaalasz. De hagyjuk.)
bazsi Creative Commons License 2001.07.21 0 0 33
Szerintem borzalmas! Különösen, ha nagyon hangos, akkor beletorzul az arcom a fájdalomba....

Nem tudom ki találta ki, de hallgattatnám vele egész nap.... büntetésből!

WASHBEN Creative Commons License 2001.07.21 0 0 32
off
:-)
Gratulaalok!
Kitu"no" stiiluseerzeeked van!
on
Előzmény: Vad (31)
Vad Creative Commons License 2001.07.21 0 0 31
off:
Hiába kreáltál új nicket, felismertelek, te vagy a zeneszerző! :))
on
Előzmény: WASHBEN (28)
Janneke Creative Commons License 2001.07.20 0 0 30
Szerintem jópofa. Igaz, én nemcsak a metróban szoktam hallani, hanem a buszon is, és néha azért kicsit sok a jóból... Pl. elég zavaró, hogy leszállás után elkezdem magamban dúdolni a Bőrönd Ödön-t, pedig mostanában A hársfa mind virágzik c. Kaláka szám a kedvencem, amibe Ödön totál bezavar :)))
Előzmény: Vad (-)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.07.18 0 0 29
nem is a böröndödön. wazze én nem hallom ki belőle...:O))
WASHBEN Creative Commons License 2001.07.18 0 0 28
Raam is. Egyebkent erro"l a szignaalmaaniaarool,
amely lassan mindenre kiterjed, a paarizsi zeneelo" WC-ciimu" vicc jut az eszembe, ahonnan talpig szarosan joen ki egy pasas. -Mi toerteent?-keerdezik, mire iigy felel: -A Marseilles-t jaatszottaak. Muszaaly volt felallnom!
Előzmény: SumQuiSum (27)
SumQuiSum Creative Commons License 2001.07.17 0 0 27
Szerintem sokszorosan el van baszva ez a szignál. Előszöris magában szörnyű. Másrészt valahogy úgy sikerült felvenni, hogy visszajátszáskor (lássuk be, nem high-end hangrendszer van a közlekedési Sz-közökön), ha éppen nagy az alapzaj, akkor csak két fület sértő, magas vinnyantás hangzik. Úgy szar az egész, ahogy van, pláne még szarul is prezentálják. Ha valahol tiltakozó akció lesz a szignál ellen, rám számíthattok:)))

SumQuiSum

NZA Creative Commons License 2001.07.17 0 0 26
"Szólhatna a Himnusz is a metrón. Akkor a vigyázzban állók között könnyebb lenne ki- és beszállni."
Valaki azt mondta, hogy az ajtozaras elotti kis ket hangbol allo szignal nem mas, mint az Internacionale elso ket hangja: "Fol-fol (ti rabjai a foldnak)"
Namarmost ebbol ugye csak a "Fol-fol" hallhato a metroban. Ez vajon mit jelent?

Fol-fol a mozgolepcson?
Fol-folkeszulni az indulasra?
Fol-fold alatt utazunk?
... stb.

Előzmény: tracy (13)
Campi Creative Commons License 2001.07.17 0 0 25
Almodd mar meg plz, hogy ha holnap kinyitom a kicsi szemem akkor egy europai szinten mukodo bekavet lassak, mert mar ....-ra unom oket.
Előzmény: névtelen (24)
névtelen Creative Commons License 2001.07.17 0 0 24
Megálmodtam, hogy el fog tűnni a bőröndödön...:)
Előzmény: Vad (23)
Vad Creative Commons License 2001.07.17 0 0 23
Hohó!
Új hírek?
Vagy szereztél egy uzit?
Előzmény: névtelen (21)
Selindek Creative Commons License 2001.07.17 0 0 22
Es vajon a szerzoi jogvedonek fizetnek jogdijat ?
Hiszen naponta tobb-ezerszer, tobb-szazezer ember fule hallatara adnak elo nyilvanosan egy zenemuvet !!!

(Ha a telefonkozpontok varakozo-zenei utan kell fizetni, akkor szvsz ezert is kellene !!!)

névtelen Creative Commons License 2001.07.17 0 0 21
van egy olyan megérzésem, hogy a bőröndödönnek hamarosan konyec...
bokor Creative Commons License 2001.07.17 0 0 20
Használhatnák ezt a szignált kizárólag a négyes buszon, akkor lényegesen kevesebb embert idegesítene (bocs a négyes buszt sűrűn használóktól :-)
pok_ussz Creative Commons License 2001.07.17 0 0 19
Szerintem nem a Bőrönd Ödön (bár rá lehet húzni.... mint a Rablánc a lábont a Final of Countdownra). Feketeszín bőröndje sincs, a kövön sem ül, viszont a fülemet határozottan tépi.
Szörnyű....
hangaroa Creative Commons License 2001.07.17 0 0 18
Ez a kisföldalattin (hivatalos nevén MILLFAV) elég gáz, mert a fal nagyon közel van a kocsihoz. Ha a polgár fele kilóg, szikrát vet a falon. :-)

hangaroa

Előzmény: WASHBEN (17)
WASHBEN Creative Commons License 2001.07.17 0 0 17
Az utoobbit een is tapasztaltam, amikor majdnem elindult egy feel oeregemberrel.

:>)

Előzmény: hangaroa (16)
hangaroa Creative Commons License 2001.07.17 0 0 16
A kisföldalattin tapasztaltam eddig a legszörnyűbb szignált. Nem is a hangszínre, vagy a dallamra gondolok, hanem a hangerőre. Csoda, hogy még nem szakadt át a dobhártyám.

De a legjobb az, amikor becsukják az ajtót, elindul a szerelvény, majd bejelntik, hogy vigyázzanak, mert az ajtók záródnak...

:-)))

hangaroa

WASHBEN Creative Commons License 2001.07.17 0 0 15
Azeert ez megis disznoosag, hogy naponta 10szer,
20szor szembesuelnoem kell egy eroeszakos,
nem kiivaant zenei eelmeennyel.

Zavarja a gondolataimat.
Huelyeseeg!
>-(

Campi Creative Commons License 2001.07.13 0 0 14
A gimi mellett volt a Matraba vivo kisvasut vegallomasa. Tok jo volt hallgatni a szignalt (meg a "regi" MAV-os volt)
Ja es a legjobb, volt kocsma mellette. Lepusztult de legalabb olcso.
Előzmény: Vad (10)
tracy Creative Commons License 2001.07.13 0 0 13
Szólhatna a Himnusz is a metrón. Akkor a vigyázzban állók között könnyebb lenne ki- és beszállni.
Előzmény: Vad (12)
Vad Creative Commons License 2001.07.13 0 0 12
gondolod, véletlenül írtam?
a Délibe ment egy idejjig
Előzmény: tracy (11)
tracy Creative Commons License 2001.07.13 0 0 11
Most eszembe jutott, hogy Szombathelyen bizony a Megy a gőzös Kanizsára szól:)) De ugyanabban a hangszerelésben, mint a szokásos:)
Előzmény: Vad (10)
Vad Creative Commons License 2001.07.13 0 0 10
pedig az is lehetne a "megy a vonat kanizsára", mondjuk ricsárdklajdermen stílusban
Előzmény: tracy (9)
tracy Creative Commons License 2001.07.13 0 0 9
Pedig végre megszoktam a régit...Még jó hogy a MÁV bemondó szignálját nem variálgatják...
Előzmény: Vad (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!