Keresés

Részletes keresés

Mono SE Creative Commons License 2021.02.09 -1 0 367

szerencsés esetben pont kioltódnak a helyileg bevitt gerjedések, fals hangok és a sok rossz akusztikából végül felépül a virtuális zeneakadémia

Előzmény: tibtiborkaba_new (366)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.02.09 -1 0 366

Szvsz manapság még koncerteznek is szkájpon...

Előzmény: Mono SE (365)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.09 -1 0 365

azt ne mond, hogy a zenekar többi tagjával szkájpon próbáltok, mert eldobom a maradék agyam ;ĐĐĐ

Előzmény: fuves_konyv (364)
fuves_konyv Creative Commons License 2021.02.09 0 0 364

Az is megvolt. :) Azzal nem jelentkezik a problema, de tenyleg kenyelmetlen egy ido utan, es eleg nehez ugy a kozos zeneles. ;)

Előzmény: quad (363)
quad Creative Commons License 2021.02.09 0 0 363

Van még egy egyszerű, de kényelmetlen megoldás: fejhallgató. 

Előzmény: fuves_konyv (361)
AudiJo Creative Commons License 2021.02.09 0 0 362

Így tényleg nem marad más megoldás, mint a nagyon szűk tartományban működő basszus csapda vagy a parametrikus EQ!

AJ

Előzmény: fuves_konyv (360)
fuves_konyv Creative Commons License 2021.02.09 0 0 361

Szuteren helyiseg, igy kozvetlenul a hangfalak mogott fal van, es annak a felso ~50 cm-en vannak az ablakok.

En is a basszuscsapdat valoszinusitem a legjobb, talan alacsony koltseggel meguszhato es remelhetoleg kielegitoen mukodo megoldasnak.  A meresekkel a megfelelo helyet szeretnem megtalalni.

Előzmény: btamas70 (359)
fuves_konyv Creative Commons License 2021.02.09 0 0 360

Probaltam valodi gitarkomboval is (VOX). A ~164 Hz-es E hang ott is feltunoen hangosabb volt. Tovabbra is hiszem, hogy a problema fo forrasa a szoba geometriaja es nem a gitar, az erosites modja, a hangfal(ak) es a fulem elheleyzkedese. Persze ezek finomhangolasa tud segiteni egy kicsit, de nem oldja meg a problemat. Ezekkel minddel kiserletezgettem mar eredmenytelenul vagy nem kielegito javulassal: masik gitar; valodi erosito; egy hangfal / ket hangfal; hova rakjam az erositot/hangfal(ak)at; hol uljek / alljak; hangero; szobaba pledek felfuggesztese, random dolgok bepakolasa.

Azonkivul normalis meretu helyisegben nincs ilyen rezonanciaproblema ugyanezzel a szamitogepes erositessel es hangfalakkal. Illetve szinten minden jo normalis meretu helyisegben rendes HIFI cuccra kotott gitarral. Viszont oda egyeb okok miatt nem tudok allandora berendezkedni.

A fentiek alapjan, azt gondolom, hogy kizartam minden mas lehetoseget, es a szoba maradt hunyonak.

Azt viszont nem ertem, hogy a szamitogepen keresztuli erosites miert vihet el a malnasba, hacsak nem a ket hangfalas (azaz sztereo) bonyolultabb hangter miatt (persze 1 darab hangfallal is sem volt erezhetoen jobb a helyzet).

Előzmény: AudiJo (358)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.09 0 0 359

Hogy is mondjam, nem irigyellek... különösen nem, ha (mint az erősen valószínűsíthető) a szoba magassága csaknem megegyezik a rövid oldallal, a dobozok mögött pedig nagyméretű ablakok vannak. Csak a hosszú oldalon elhelyezve tudnád némileg csökkenteni a gerjesztést, a faltól való távolsággal játszadozva, de nagy csodát ne várj. Jól méretezett basszuscsapdákra lenne szükség, esetleg jobb híján parametrikus EQ-ra.

Előzmény: fuves_konyv (356)
AudiJo Creative Commons License 2021.02.09 0 0 358

Gyanítom, hogy nem csak a számítógépre kötött hangdobozok minősége, hanem maga az egész számítógép(pel) kombinált lejátszás elvisz a málnásba! Addig sztem ne költs erre felállásra míg rendesen ki nem próbálod egy "valódi" gitár kombó-val (eleve az egy hangszóróból jövő hang helyét könnyebb megkeresni, mint az általad rajzolt "sztereó" felállásét)!

AJ 

Előzmény: fuves_konyv (352)
fuves_konyv Creative Commons License 2021.02.09 0 0 357

Es a hangfalak (*) a 2.5 m hosszu fal kozeleben vannak:

+--------------------------+

|  *                         |

|                            +--+

|  *                              |

+------------------------------+

Előzmény: fuves_konyv (356)
fuves_konyv Creative Commons License 2021.02.09 0 0 356

De: 2.5 m (szel) x 3.75 m vagy 3.25 m (hossz (L alaku)) meretekkel. Azaz kepzelj el egy 2.5 m szeles szobat, aminek az egyik oldalfala 3.25, a masik 3.75 m hosszu, vagyis egesz kozel all egy teglalaphoz. Kb. ilyen (nem meretaranyosan):

+--------------------------+

|                             |

|                            +--+

|                                  |

+-------------------------------+

Előzmény: Jolida (355)
Jolida Creative Commons License 2021.02.09 0 0 355

Nem azt írtad, hogy L alakú a szoba?

fuves_konyv Creative Commons License 2021.02.09 0 0 354

~20 cm-re vannak a mogottuk levo faltol. Probalam elorebb is huzni ~50-re, de nem hozott erdemi valtozast, viszont jol elfoglalta az asztalom hasznos reszet... Igazabol mar vegigprobaltam a szobaban 8-10 helyet, iranyitottsagot, egy es ket hangfallal is, de mindig megvolt ez az allohullam-jelenseg. Csak a terben mashol voltak a kioltasok es felerositesek.

Előzmény: btamas70 (353)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.09 0 0 353

Ugye nincsenek túlságosan falra (vagy pláne sarok közelébe) tolva?

Előzmény: fuves_konyv (352)
fuves_konyv Creative Commons License 2021.02.09 0 0 352

Kicsi hangfal alatt nem 5 cm magas hangszorocskakatkat ertettem. ;)  Egy Edifier R1700 parrol van szo. Nem top hangfalak, de nem is a legalja. Tovabbra is ugy gondolom, hogy nem a hangfalak, hanem a szoba a ludas a rossz hangzasban.

Előzmény: Mono SE (350)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.09 -1 0 351

itt a legócsóbb is jobban fog szólni, mint két szácsigépes szardoboz;):

https://gsfanatic.com/hu/hangszerek/gitarerosito-es-kombo/gitarkombo

Előzmény: Mono SE (350)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.09 -1 1 350

akkor bocs, mindent visszavontam, azt hittem minimum valamilyen gitárkombóval harcolsz... nagy valószínűséggel a két hangfalad a leginkább ludas

ezzel a szisztémával nem nagyon fogsz rendes gitárhangot se hallani, csak ilyen-olyan pilickázást;)

Előzmény: fuves_konyv (349)
fuves_konyv Creative Commons License 2021.02.09 0 0 349

Ket kicsi hangfalon. :)

gitar -> audio interface -> szamitogep virtualis erositovel, effektekkel -> audio interface -> hangfalak

Előzmény: Mono SE (348)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.09 -1 0 348

jézusmária... te min hallgatod a gitárhangot?;)

Előzmény: fuves_konyv (347)
fuves_konyv Creative Commons License 2021.02.09 0 0 347

Koszonom mindenkinek a segitseget! Ideiglenesen letekertem a ~250 Hz alatti frekik hangerejet, soksavos EQ-t meg nem talaltam. Nem optimalis, de sokat javitott.

Az ajanlott honlapok es egyeb inspiraciok alapjan kezdetnek egy a szoba meretei alapjan hozzavetoleges sajatrezgesek szamitasat vegzo egyszeru es ingyenes oldalt hasznaltam, ami visszaigazolta a tapasztalatokat. Itt a link, hatha masnak is erdekes lehet: https://amcoustics.com/tools/amroc. Illetve ez segit az ertekek ertelmezeseben: https://www.youtube.com/watch?v=Ogpx-B7VoBs. Ezutan meg elkezdek meregetni, hogy jobban megertsem a szoba akusztikajat.

XNC Creative Commons License 2021.02.08 -4 0 346

Egy soksávos EQ-val nem lehetne halkabbra keverni azt az 1 frekvenciát?

Előzmény: fuves_konyv (339)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.08 -1 1 345

zsenialisszimuszka, még megérjük, hogy szülészeti tanácsokat is adsz, vagy rákbetegek gyógyításába is beszállsz, nem takarodnál el inkább a helyedre?

Előzmény: XNC (341)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.08 -1 0 344

Nem fog vigasztalni, amit mondok, de a szoba rezonanciafrekije az egyik legállandóbb ellenség minden helyi akusztikai probléma felvetődésekor.  Ezt a frekvencia függvényében lehet ugyan kezelni valamelyest, viszont ha állóhullámok alakulnak ki, az nem homogén a helyiség területét tekintve, van, ahol erősebben, van ahol halkabban hallható. Én jóval nagyobb helyiségben hangolok színpadi ládákat, a szoba rezonanciafrekije 100 Hz alá esik. Itt van amikor a szoba "szól", de feljebb tekerve a generátort, az egész ablakfelület is megszólal (gitt már évek óta nincs benne;)), majd a radiátorok következnek... Megszoktam, ezeket a járulékos zörejeket már nem is hallom.

Viszont a hangfalak tologatásával pontosan ki lehetett mérni azt a két, egymástól nem túl messze lévő pontot, ahol a teszt és a referencia hangfalaknak a kioltások következtében halkabban hallható a "kiemelése", vagyis a szoba gerjesztése, feltéve, ha a hallgató nem járkál fel-alá... (Ezt tovább lehett finomítani annyira, hogy két egyforma ládát megcserélve se hallható lényeges különbség.) Próbáld a hangfal és a saját pozíciód viszonyát "hangolni"a szoba területén - mindez persze szerencse kérdése is. 

AudiJo Creative Commons License 2021.02.08 0 0 343

Van aki tudja magáról, hogy Ő nem mindentudó, ezért a megfelelő helyre próbálja irányítani!

Szerencsétlenségünkre Te nem ilyen vagy!:((((

AJ

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.02.08 -1 2 342

Nyugi, ha valaki krumplitárolással kapcsolatban kér tanácsot, hozzád irányítjuk bizalommal.

XNC Creative Commons License 2021.02.08 -2 0 341

Másik fórumot ajánlasz?

Hát szabad ilyet??

:)

Előzmény: Jolida (340)
Jolida Creative Commons License 2021.02.08 0 0 340

Ez így bemondásra nem fog működni.

Keresd az avx.hu-n (vagy a saját honlapján) fapaci kollégát, ő a Te embered.

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=146&t=74219

https://luxoraudio.hu/index.php/akusztika

fuves_konyv Creative Commons License 2021.02.08 0 0 339

Feltunt, hogy elektromos gitaron jatszva az E hang sokkal-sokkal hangosabb, mint a tobbi. Ezt az extrem kulonbseget szeretnem kikuszobolni vagy lecsokkenteni.

A szoba, ahol gitarozni szoktam 2.5 m (szel) x 3.75 m vagy 3.25 m (hossz (L alaku)) x 2 m (mag) meretekkel. Az egyik vegeben iroasztal es szek van. Az egyik oldalfal teljesen padloszonyegezve a visszhang csokkentesere. A hangfalak az asztalon vannak, enyhen felefele neznek, a melyhang sugarzo ~90 cm-en, a fuleim ~120 cm magasan vannak.

Kiserletezgetes, mikrofonnal felveves, hanggenerator, stb. utan kiderult, hogy a szoba a ~163 Hz-es hangot extrem modon felerositi (E hang: 164.81 Hz). Oktavon belul minel kozelebb van egy hang az E-hez, annal erosebb, minel messzebb, annal gyengebb; amplitudoban 4-6 x kulonbseg egy E es az egyik leghalkabb C hang (~245 Hz) kozott. Mas E hangokat is tulerosit a szoba, de kisebb mertekben. A technikai problemakat (pl. hangfal extrem torzitasa, stb.) kizartam. Feltetelezesem szerint allohullamok miatt van ez.

Amikkel probalkoztam, de nem segitettek:

• A hangfalak athelyezese minden iranyba, ketto helyett egy hangfal hasznalata -> nincs erdemi valtozas
  • Targyakkal teleraktam a szobat -> minden hang halkabb/tompabb lett egy kicsit, de az E hang korul tovabbra is extrem hangos a tobbihez kepest
  • Pledek felfuggesztese a falaknal vagy plafonra vagy padlora -> hasonlo, mint fent

Tudnatok-e segiteni abban, hogy hogyan lehet itt kikuszobolni a hangok kozotti extrem hangerokulonbseget, lehetoleg minimalis raforditassal? Elore is koszonom!

Musictom Creative Commons License 2020.03.23 0 0 338

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki használ e Mackie DL32S digitális keverőt? Az USB-n keresztül a felvételnél gyengék a mikrofonok hangereje (csak ha nagyon magasra állítom a gaint akkor elfogadható viszont akkor a kimeneti jel már túlvezérelt) A másik dolog ami fontos lenne, hogy az effektezett csatornán felvételnél nincs rajta a beállított effekt pedig már megpróbáltam post és a pre fader beállítással is. Előre is köszönöm a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!