Keresés

Részletes keresés

Lujza71 Creative Commons License 2002.05.13 0 0 46
Gratulálok neketek és sok sok boldogságot a kis jövevénynek :)

Lujzi

Előzmény: Mustafa HalifaX (44)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.13 0 0 45
Mustafa, nagy-nagy GRATULA!!!
Segits sokat a parodnak, mert a babazas hamar kikeszitheti ot! Friss tapasztalatbol mondom!
Pl. siro babak nagyon jol meg tudnak nyugodni apa hasan, mig anyan erzik a tej illatat es kovetelik a cicit, hiaba nem ehesek. Engem ez tudott a legjobban kikesziteni.

Sok oromet Peterben! :-))
MuTeR

Előzmény: Mustafa HalifaX (44)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2002.05.09 0 0 44
Köszönjük szépen, mindenki jól van.
Nem is tudom, mit írjak. A baba szép (legszebb :-), kis lusta, csak alszik.
A párom jól bírta az egészet. Ugyan nagyon kifáradt a végére, de azért még viccelödött a dokival két tolás között.
A hely, az orvos, a szülésznök, mindenki nagyon rendes volt. A látottak alapján csak ajánlani tudom a János Kórházat.
Nem volt fogadott orvos, senkinek sem fizettünk egy fillért sem. Nem igaz, hogy így ne kapna meg mindent az ember.
A koszt egy kicsit "takarékos", de azért vagyok, hogy hordjam be a rostosat meg a rágcsát :-)
Vasárnap jönnek haza, addig még egy nagytakarítás van hátra. Azon kívül minden rendben van.
Jó is, hogy nincsenek itt. Ha egyedül vagyok, szinte magától megy a házimunka.

A teknös meg itt integet a monitor mellett, és szívesen leharapná az ujjamat :-)

Mustafa

Agallis Creative Commons License 2002.05.09 0 0 43
Gratula itt is Péterhez!!!!!!!!

Agallis

Előzmény: Mustafa HalifaX (40)
Lujza71 Creative Commons License 2002.05.08 0 0 42
Tessék mesélni miután elszivtad a szivarod :))
Hogy vagytok ?

Lujzi

Előzmény: Mustafa HalifaX (40)
szomi_szomi Creative Commons License 2002.05.08 0 0 41
Ha még nem késő, akkor Hajrá!!! :-)
Előzmény: Mustafa HalifaX (40)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2002.05.07 0 0 40
Hosszú süllyedés és dokumentálatlan elökészület után megindult a magzatvíz. Nagy jó idöpont, alig több, mint egy órát aludtam, olyan, mintha a legfáradtabb lennék, mint valaha...
Nem baj. Pár óra múlva meg mijen izgatott leszek :-)

Majd írok, csókacsalád, meg ijenek...

szomi_szomi Creative Commons License 2001.09.19 0 0 39
:-)))
Az első 2 éjszaka félóránként keltünk, utána félévig másfélóránként. Néha egyegy éjszaka sikerült aludnom 4 órát egyben, utána úgy éreztem ennyi alvás után bármire képes vagyok...
Előzmény: bokor (38)
bokor Creative Commons License 2001.09.19 0 0 38
Hat óra... Végül is, az optimizmus hasznos dolog, ha az ember szülőnek készül :-)))
Előzmény: Mustafa HalifaX (35)
Maminti Creative Commons License 2001.09.18 0 0 37
Először is nagy-nagy gratula! :)) Talán tudok macsügyben segiteni. Nekem két cicám is van, mindkettő benti, nem járnak ki, már 3 éve vannak velem. Ahogy gyanússá vált, hogy esetleg terhes lehetek, rögtön gumikesztyűt húztam az alomtakaritáshoz, és minden egyes alkalom után alaposan fertőtlenitettem a kezem. Az első vérvétel alkalmával kértem a toxoplazmozis ellenőrzését is, az eredmény negativ lett, igy 2 hónap múlva megint megismételték, az is negativ lett. Ha gondolod, megnézetheted a cicáidat is ez ügyben. Kikérdeztem egy állatorvost is ez ügyben, ő azt mondta, hogy a cicakaki csak 72 órával később lesz fertőző, addig meg az ember csak nem tartja ott az almostálcában a cuccost... Ha a macskák kijárók, akkor viszont jobb, ha kerül velük a kismama minden érintkezést. Ugyanúgy kerülni kell a nyers hús evését (tatár bifsztek nuku), és a husi előkészitése után is alaposan kezet kell mosni. Ugyancsak veszélyes még a kertészkedés is, mert a föld is fertőzött lehet - megint csak ajánlani tudom a gumikesztyűben való dolgozást és utána fertőtlenitést.
Előzmény: Mustafa HalifaX (35)
Lujza71 Creative Commons License 2001.09.18 0 0 36
A mancsokat oltasd be és akkor nem lesz baj.
Viszont kismamának nem ajánlott almot takarítani, és kaját adni a cicáknak:(((
Irány haza cicát etetni, és utána jókat aludni.:)))

Lujzi

Előzmény: Mustafa HalifaX (35)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2001.09.18 0 0 35
Köszönöm a gratulációkat :-)
Orvos úgy néz ki, esztéká lesz, viszont a Jánosban van ismerös szülésznö, (úgytom, valami fönök) így elöreláthatólag a szülés jó kezekben lesz. De ez még messze van...
Addig egyéb feladatoknak nézünk elébe. Pl meg kell szoknunk a rendszeresebb takarítást, meg ki kell találni, hogy miként is leszünk a macskákkal. Meg ilyenek.
Meg aludnom kell minnél többet. Kilenc óra az, amivel jól elvagyok, hát nem tudom, mi lesz velem napi hat óra mellett :-) Bár lehet, hogy lehet majd aludni a babától...

Mustafa

Lujza71 Creative Commons License 2001.09.18 0 0 34
Fogad gratulációmat a csíkokhoz és javaslom olvassátok végig ,hogyan ne legyek tökéletes anya topikot:))))

Lujzi

Előzmény: Mustafa HalifaX (30)
boboca Creative Commons License 2001.09.18 0 0 33
Gratula! A könyveket, ha gondoljátok még most olvassátok, nyáron már nem lesz idôtök ;-))) Aggódni meg nem kell, én mindig azt gondoltam, hogy "miért is ne lenne egészséges?!"
Én elôbb kórházat választottam (Margit kh-ban szültem) és utána ott kerestem orvost. A Dél-pesti kh-ban viszont tudok egy nagyon jó szülésznôt ajánlani, ha az van Nektek közelebb. Az otthonszülést viszont a baba érdekében nem igazán ajánlom (nem kívánok vitát nyitni), de persze olvassatok utána és mérlegelejetek.
Előzmény: Mustafa HalifaX (30)
szomi_szomi Creative Commons License 2001.09.17 0 0 32
:-)))
Gratulálok! Aludjatok sokat, amíg még nyugtotok van. A leendő anyucit pedig tessék tenyéren hordozni.
Előzmény: Mustafa HalifaX (30)
bokor Creative Commons License 2001.09.16 0 0 31
Gratulálok, hallgatassatok vele sok Kispált! :-))
Előzmény: Mustafa HalifaX (30)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2001.09.16 0 0 30
Sok-sok süllyedés és várakozás és próbálkozás után örömmel jelentem be, hogy apa leszek.
Jövő tavasz vége, nyár eleje, már ahogy bohó fejem elképzeli, mert hát orvos még nem látta, csak a két csík megvan jól, meg a párom is érzi. Magán.
Gyerekek, virul a fejem mint vadkörte :-D

Mustafa
(10 centivel a föld fölött)

godzi1 Creative Commons License 2001.08.02 0 0 29
Kispál nélkül ne vállalj gyereket. Ha időd engedi (nem fogja) ez lesz a menedék.
Ezzel egyidőben meg Te leszel a legbüszkébb ember a világon akinek milyen fasza kölyke van.
Nekem kijutott a jóbol, négyet nevelek (fiút és lányokat) de nem cserélnék senkivel.
Előzmény: bokor (27)
bokor Creative Commons License 2001.07.26 0 0 28
Itt helyben is van valahol egy ilyen topik: Kórházak, orvosok, körülmények a címe, csak már régen nem írtak bele...
Előzmény: Törölt nick (26)
bokor Creative Commons License 2001.07.26 0 0 27
A Kispálcédé például feltételnül szükséges egy gyerekhez, komolyan! Az enyém elég sokat hallgatta a pocakban (azt szokták mondani, a megnyugtató zene jót tesz a gyereknek :-), meg utána is, és egész jól sikerült gyerek lett... Bár gyanítom Kispál nélkül is az lett volna.

Ajánlom nektek az Az a 9 hónap című könyvet, az egész jó darab, viszont az összes könyve mellé tudom tanácsolni, hogy a benne leírtakat (főleg, amikor a lehetséges zűröket ecsetelik) ne tessék halálosan komolyan venni: az orvosom szerint az ezek miatti aggódás rosszabb a gyereknek bárminél :-)

És sok szerencsét kívánok nektek, meg azt, hogy amint megszületett a gyerek, a "tudományt" tessék kizárni (nekünk egyetlen tudományosan megtervezett projekt sem jött be :-), és az ösztönökre hallgatni!!!!

Előzmény: Mustafa HalifaX (25)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.26 0 0 26
A babanet társalgójában aktivan ajánlgatják a mamák a kórházaikat meg az orvosaikat. Van olyan kórház ahonnan még a "másik oldal" is megszólal, talán a Kútvölgyiből a főnővér.
Előzmény: Mustafa HalifaX (25)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2001.07.25 0 0 25
Na, ma megvettem a Kismamák, kisbabák nagy egészségkönyvét egy Kispálcédé társaságában. A párom is beleolvasgatott már, meg én is. Közben megint várunk, hogy kiderüljön, mi is jutott erre a hónapra :-)

Lujza71: konkrétan olyanokat szeretnék tudni, amiket jó tudni, de nem rajtunk múlik. Tehát nem a "hogyan csináljam..." kezdetü dolgok, hanem olyanok pl, hogy hova menjünk szülni, ahol nem ejtik el a gyereket.
Amúgy épp most olvastam, hogy a szülések 90%-a komplikációmentes, gondolom újabb 90% az esély, hogy a gárda nem szúr el semmit, igy máris 1% esélyünk maradt, hogy valami probléma lesz :-)

És: az élet egy habostorta.
Csak az odégett részét esszük :-)

Mustafa

Törölt nick Creative Commons License 2001.07.25 0 0 24
"A siró kisbabánál csak egy van aggasztóbb, az alvó kisbaba." Murphy
Előzmény: Lujza71 (23)
Lujza71 Creative Commons License 2001.07.25 0 0 23
Szio Mustafa

Az élet nem habostorta.
Vigyáz a sok jótanácsal mert előbb utóbb zsongani fog a fejed tőle.
A szeretet a legfontosabb és abban nálatok biztosan nem lesz hiány.
Jó munkát,élvezétek ki a hónapokat mert utána eltűnik a gondtalan élet 10-20 évre.
Minden pillanatban aggodni fogtok ha sokat alszik azért ha keveset azért,stb.
Tényleg mi szeretné tudni konkrétan?

Lujzi

mzsperx Creative Commons License 2001.07.21 0 0 22
szomi2*! valami ilyesmire gondoltam, (terhesség rész) amiből megtudja, hogy mit történik éppen bennem, hogy jobban eggyüt tudjuk csinálni, meg ne érezze kirekesztve magát...
szomi_szomi Creative Commons License 2001.07.20 0 0 21
Közben eszembe jutott, hogy van egy könyvünk otthon, amit egy író írt a saját apaságáról. Sajnos nem olvastam, de igérem belelapozok.
Előzmény: Mustafa HalifaX (20)
Mustafa HalifaX Creative Commons License 2001.07.20 0 0 20
Mind pdia, mind szomi_szomi által ajánlott könyveket megtaláltam a konyv.index.hu-n. Egyben jó sokba kerülnek, de külön-külön még elmegy. Megpróbálom könyvesboltban megnézni öket.

Mustafa

szomi_szomi Creative Commons License 2001.07.20 0 0 19
Káma Szutra
Mármint a fogantatás részre. :-)
A terhességre nincs ötletem. Nagy a választék, de kifejezetten apukáknak valót nem ismerek.
Pelenkázás és egyebek:
Kispapa koromban nekem Libby Purves-tol a Hogyan ne legyünk tökéletes anyák illetve a Hogyan ne neveljünk tökéletes gyereket címu könyvek tettszettek a legjobban. Bár ez is inkább az anyukáknak szól, de szórakoztató formában, sok hasznos tanáccsal. Ezt még egy pasasnak is van kedve/türelme elolvasni. És van benne apukának szóló rész is. Bár nem tudom, hogy te pontosan mire gondoltál...
Előzmény: mzsperx (18)
mzsperx Creative Commons License 2001.07.19 0 0 18
hahó mindenki!
arra gondoltam, hogy "nászajándék" gyanánt meglepem leendő gyermekem leendő apját egy "okos" könyvvel, ami apáknak szól arról, hogy hogyan is mennek itten a dolgok. fogantatás, terhesség, szülés, pelenkázás...
létezik ilyen könyv? tudtok ilyet ajánlani???? ami kifejezetten papáknak szól?

köszi, mzsperx

pdia Creative Commons License 2001.07.13 0 0 17
Na, csak elintéztem, hogy meglegyen!
Tehát:
Szerző:
Prof. Frydman - Dr. Cohen-Solal
Cím:
Kismamák és kisbabák egészségkönyve
Kiadó:
Kossuth
Kiadás éve:
1998.
Ár:
? (ajándékba kaptam, és a könyvön nincs rajta sehol)

Az előbb itt-ott elrontottam, bocs.

Előzmény: pdia (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!