Napokban vasarolnek 37mm-es Hoya Pro1D vagy Fusion slim polarszurot Bp-i szemelyes atvetellel. Nyilvan a bolti arnal olcsobban erdekel, ami 15000 ft (ha nem lesz, uzletben veszem meg). Ha valakinek volna, privatban irjon ajanlatot.
A legdrágább polárral is ilyen lesz: csak egy szögtartományban képes működni, a nagylátó szöge pedig ennél szélesebb, tehát elkerülhetetlenül fellép a jelenség...
Ezt úgy tudod kivédeni, ha ugyan ezt meglövöd nagyobb gyutávon mondjuk 4-5 képből, és összefűzöd. Macera, de jó lesz, plusz a felbontásod is nagyobb lesz.
ez bizony lőfordul nagylátó szögnél...nem csak olcsóbb, hanem dárga polárral is...a 77mm-es Hopya polár párszor megtréfált 10-22-őn de 17-55 alsóbb részén is...sajna figyelni kell rá...
Ezt a részletet képmetszővel vágtam ki, csak azért készült a kép, hogy szemléltessem a nem tetsző dolgot. Egy 28 2.8 IS obival készült és egy Hama polárral.
Az a bajom, hogy az ég középen egy foltban sötét, a szélek fele pedig világosodik. Ez az olcsó polár miatt lehet? Vajon egy komolyabb szűrővel nem lenne ez a jelenség?
Mindez egy kis tasakban, amiben biztonságosan tárolható a 3db szűrő, és még marad hely a lencsevédő kupaknak, vagy egy harmadik szűrőnek.Használati nyom nem látható rajta.
Főbb jellemzők: A PRO ND bevonatnak a csökkent fényvisszaverődési karakterisztika mellett szélessávú neutrális csillapító hatása is van. A PRO ND bevonatot a polirozott üveg mindkét oldalán alkalmazzák, a szűrő pedig olyan szerkezetbe van foglalva, hogy az optikai szivárgás a lehető legminimálisabb legyen
ProND felületkezelés: Metallic ACCU-ND Alapanyaga: Extra tisztaságú optikai üveg
Keresnék egy kicsi bőr alkatrészt,melynek a neve a PENTAX használati útmutatókban így szerepel: háromszögletű gyűrű védősapkája. Ha van valakinek ilyen elfekvőbe, szívesen átvenném egy pár sörért, vagy megjelölt összegért.
Hasznos tippeket is várok, hogy melyik típusú Pentax vállpántot ajánljátok K5/K3 DSRL-hez. A neoprén egy idő után hámlik, befogja az nyakrészt. Ha itt ez OFF téma, akkor a PFC-be.