Rendszerváltósdi után más "standard" szűrőmenet méretek miatt CSERÉLNÉM néhány szűrőm is...
KALIMAR Cilkuláris Polarizált szűrő - 52mm-Kiváló minőség; Hoya helyett volt... aztán a Hoya nem is kellett végül :) -Patent állapot -Műanyag tokjával, Dobozával, Papírjaival CSERÉLNÉM; Hasonló kaliberű CPL-re, 58mm-es menettel
Noname ND8...Sokat nem tudok hozzáfűzni, feladatát ellátja.Elméletileg made in USA, de gyanúsabb, hogy csincsi...Optikailag rendben van, keret anyaga fém és a lencse bontható belőle, nem nevezném gagyinak. -Tokjával CSERÉLNÉM; ND8 vagy sötétebb ND filterre 58mm -es szűrőmenettel
Mint minden obi elé pakolt plusz üvegtag ront a képen...így fontos az üveg minősége...akkor van kimondottan előnye, ha nyaralás, utazás, kirándulás, városfotózás közben fotózol.
Eladó eredeti dobozával B+W ND x1000 (110) szürke szűrő 58mm-es méretben. Egyszer sem használtam, ennek megfelelően gyakorlatilag gyári állapotú. A szűrő használata lehetővé teszi, hogy 10 stoppal hosszabb záridőt alkalmazzunk, így nappal is hosszú záridős felvételek készíthetőek.
Új ára min. 17000 Ft.
Ára: 10.000Ft
Megtekinthető, átvehető Budapest 3.-4.-13. kerületében előre megbeszélt időpontban.
Tegnap megjött a csomag, sajnos idő hiányában nem sikerült vele foglalkozni... Ma reggel azért már erősen furdalt a kíváncsiság, hogy mit is tud a Zomei, ezért csináltam egy hevenyészett tesztet. Mivel patak nem csörgedez a kert végében, ezért maradtam a statikus témánál, meglőttem 1/15-el AV módban, majd manuális fókuszra és Bulb módba kapcsoltam, 90 másodperc lett a közel megfelelő záridő. Mivel az ég percről percre változtatta a színét, jöttek a felhők, így némi színkülönbség összejött, de ami egyértelműen látszik, hogy nem egy tejeszacskó ez a szűrő. Első blikkre jónak tűnik...
Felraktam a tesztképeket, RAW-al együtt, véleményem szerint ezen az áron bőven jó lesz.
Köszönöm a tippet. Mivel sajnos e-mailben nem érkeztek ajánlatok így számításba veszem őket. 10e Ft alatt JYC, Zomei, Hoya, Kenko, W-Tianya vagy más egyéb közül melyiket ajánlanátok? Nagyjából egymás mellett mozognak árban. Köszi.