Keresés

Részletes keresés

csiba00 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4689
Jogos a kérdés. Szerintem ha egy minõségibb optikát szeretnél megóvni, akkor megéri.
Előzmény: Degeczi (4687)
kozelben Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4688

Hoya Close-Up Macro Set 46mm (+1 +2 +4) (Makró előtét lencse készlet) eladó, alig használt, újszerű, karcmentes állapotban, kis bőrszütyővel, dobozában.

 

Ár: 7000Ft

 

Tel.: 30 272-tizenöt-86

 

  

Degeczi Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4687

Ez biztosan jó - de vajon megéri egy kitobi értékével összevethető árú szűrőt föltenni "védelem"-ként?

Szerintem egyszerűbb minimálisan vigyázni rá, és visszatenni az obisapkát mászkálás közben.

Előzmény: csiba00 (4686)
csiba00 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4686

Köszönöm a válaszokat!

 

Eddig egy UV szűrőt használtam egy FZ-30-as gépen. Sikerült arra is valahogy egy mini karcolást szereznem. Igaz, hogy a készített képeket nem befolyásolta, de mégis zavart. No meg persze örültem, hogy nem az objektív első lencséjét karcoltam meg.

 

Mostanában tervezem megvenni az első dslr vázamat 2 objektívvel, és kb. agybajt kapnék, ha a ezt megkarcolnám. Ezért is gondolkozok valami védelembe. Objektív sapkába nem bízok, de lehet úgy kéne inkább írni, hogy magamba :)

 

Olyan szűrőt szeretnék, ami a lehető legminimálisabban befolyásolja, befolyásolhatja a kép minőségét. Most ezzel szemezek: http://www.220volt.hu/BW+Clear+MRC+nano+XS-PRO+77mm

rstudi Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4685

Az objektívek manapság védve vannak UV, becsillanások, tükröződések ellen. Szerintem bármilyen egyéb üveget teszel elé, az ezt rontani tudja csak. Valószínűleg a képek 95%-ára semmilyen hatással enm lesz, de ellenfényes képeknél még a legjobb szűrők is okozhatnak váratlan meglepetéseket. (amikről adott esetben nem is biztos, hogy tudod, hogy a szűrő okozza)

Én az objektív védelmére mindig a kifordított napellenzőt használom/javaslom. Ha nem ultra nagylátóról van szó, amire csak minimális napellenzőt lehet feltenni, ez a módszer a legtöbb dologtól megvéd. Porra körtepumpa, ecset, makacsabb piszokra lenspen, minden másra ott a mászterkárd. 

 

 

Előzmény: csiba00 (4683)
bmwr12 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4684

Szervusz!

Egy obival együtt került hozzám ilyen szűrő (nem reklámozni szeretném):

A kereskedő termékinformációi

Igazából csak lélektanilag találtam különbséget a nem MC-s, ám kétharmad árú régi darabom, és közte.

Őszintén mondva, a drágább darabnál egy plusz kényelmetlenséget éltem meg úgy értve, hogy a fapadost az obit védőként/nem sajnálva tudtam a lencsén, a drágábbra már pluszban figyelve kellett tekintenem.

Minőségben képre nem volt különbség közöttük.

Előzmény: csiba00 (4683)
csiba00 Creative Commons License 2014.02.02 0 0 4683

Közben kicsit tárgytalan lett a kérdésem, mert tegnap elég sok cikket olvastam arról, hogy az uv szűrő már a digitális világban nem számít szinte semmit, inkább a filmes korszakban volt jelentősége.

 

Viszont az optikát védeni szeretném, ezért mindenképpen tennék rá valamit. Aztán látom, hogy vannak a Protect-or nevű szűrők, amik gondolom kifejezetten erre a célra készültek. Ráadásul még olcsóbbak is.

 

Azért, ha van valakinek tapasztalata, tanácsa ezekkel kapcsolatban, szívesen fogadom.

Előzmény: csiba00 (4682)
csiba00 Creative Commons License 2014.02.01 0 0 4682

Sziasztok!

 

Szűrők esetében van valami különbség (a nevükön kívül :) ) a Hoya és a B+W ugyan olyan célú szűrői között?

 

Objektív védelmére szeretnék szűrőt venni, és gondoltam egy UV szűrőt rátennék, aztán többet nem szedném le. Nekem eddig csak Hoya volt, és kíváncsi vagyok, hogy mi a vélemény a B+W szűrőkről.

DimensionSeven Creative Commons License 2014.01.30 0 0 4681

ELADÓK a következő fotós cuccaim! Kérésre képet küldök bármelyikről, valamennyi kipróbálható, átvehető Budapesten vagy Baranyában.

Soligor 52mm cirkuláris polárszűrő - 3500 Ft

Cokin Z306 filtertartó táska - 5300 Ft

Cokin P124 gradiens dohány lapszűrő - 3300 Ft

Lee-Cokin (100-85mm) lapszűrő adapter (2 db 3-as csomag) - 1000 Ft/3-as csomag  

Ugyanitt KERESEK B+W XS-PRO polárszűrőt 67 és 77 mm méretben.

Az ajánlatokat a d-7 kukac freemail.hu címre várom! 

manitounickfree Creative Commons License 2014.01.27 0 0 4680

keresek 77mm ND400 szűrőt, ha valaki megunta!

vikinta Creative Commons License 2014.01.25 0 0 4679

Eladó használt, de hibátlan állapotban lévő Hama UV 390C (VII) 58mm-es UV szűrő.

1000Ft

+36704190835 scolarb@gmail.com

szőrmók Creative Commons License 2014.01.20 0 0 4678

Üdv! Ujrakezdőként kérdezném ,hogy a Skylight és azUV szürő között mi akülönbség, Mármint a képen? Analóg gépnél?Valaki elmagyarázná? szőrmók

jef007 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 4677

Sziasztok!

Canon power shot pro 1-hez keresek filteradaptert FA-DC 58A, valamint napellenzőt LH-DC 10

Kérlek nézzétek meg a gyerekjátékok között, meg a sufniban is!

kozelben Creative Commons License 2014.01.20 0 0 4676

Hoya Close-Up Macro Set 46mm (+1 +2 +4) (Makró előtét lencse készlet) eladó alig használt, újszerű, karcmentes állapotban, kis bőrszütyővel, dobozában.
Ár (fix): 8000Ft

Tel.: 30 272 tizenöt 86

 

  

vikinta Creative Commons License 2014.01.15 0 0 4675

Eladó HOYA Skylight 58mm-es szűrő. Használt, de tökéletes állapotban.

+36704190835

1500Ft

hangulatember Creative Commons License 2014.01.11 0 0 4674

Eladó Hama Sky1A 55mm szűrő dobozában.

Ár: 1500 Ft

 

 

III. kerület, vagy megbeszélt helyen.

Email publikus

Zoli

futoz (X) 2014.01.10 0 0 4673

Feltétlen, már csak valami jó téma kellene.

Előzmény: manitounickfree (4672)
manitounickfree Creative Commons License 2014.01.10 0 0 4672

ok, megnézem, szólj ha kész!

Előzmény: futoz (4671)
futoz (X) 2013.12.31 0 0 4671

Éppen tegnap kellett használnom egyet, a Viltroxot választottam. Jövőre csinálok egy összehasonlító tesztet.

Előzmény: manitounickfree (4667)
vikinta Creative Commons License 2013.12.31 0 0 4670

Kép lemaradt.

vikinta Creative Commons License 2013.12.31 0 0 4669

Enyén, de színeket melegítő 58mm-es HOYA Skylight 1A szűrőm eladó.  Átvehető Budapesten, vagy posta. 2000Ft

BUÉK mindenkinek!

+36704190835 scolarb@gmail.com

bmwr12 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 4668

Szervusztok!

Keresek:

67-es szűrőmenetre, változtatható intenzitású szürkeszűrőt, lehetőleg ND2-400-ast, Bp.-en.
Email cím publikus.

manitounickfree Creative Commons License 2013.12.30 0 0 4667

mi a véleményetek az állítható szűrőkről?

ND2 400 néztem ki.

manitounickfree Creative Commons License 2013.12.26 0 0 4666

ok, köszi!

Előzmény: _mirmur_ (4665)
_mirmur_ Creative Commons License 2013.12.24 0 0 4665

Nekem van egy kenko pro1 digital egy obimon (amit épp árulok) nekem nincs vele semmi bajom, de az nem 3-5e forintos darab, tekitve hogy pro1 ill. 82mm átmérő.

Előzmény: manitounickfree (4663)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.22 0 0 4664

HOYA INFRARED (R72) 67mm-es, infravörös szűrő újonan, sosem használtan eladó.

Tesztek szerint a legjobb infraszűrő a piacon.

 

20.000.- Ft    /minimális alku belefér/

 

Mail cím nyilvános.

manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 4663

ez olyan 3-5e. ft. darab...

Előzmény: manitounickfree (4662)
manitounickfree Creative Commons License 2013.12.22 0 0 4662

valaki használt már Kenko UV szűrőt? mik a tapasztalatok?

előre köszi!

dzsi-dzsi Creative Commons License 2013.12.15 0 0 4661

sziasztok! 67mm-es IR (infrared) lencsét keresek!

phslovak Creative Commons License 2013.12.15 0 0 4660

Hm. Az nem esik útba. :(

Előzmény: futoz (4659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!