Keresés

Részletes keresés

Bölikukac Creative Commons License 2001.09.10 0 0 65
Jó, majd kutatok. Szerencse, hogy pénteken vettünk a cégnek egy filmszkandert :-)
Előzmény: kozakz (63)
Bölikukac Creative Commons License 2001.09.10 0 0 64
(Lyónapot bogyóúr, örülök, hogy látom! :-)

Hát megvolt, de ez a legtöbb, amit a Syriusról el lehet mondani. Nem voltak igazán lelkesek a fiúk, ahhoz képest, hogy emlékeim szerint a hetvenes években nagyon komolyan vették a zenélést. Voltak röpke felvillanások (pl a feelin'good-ban, pl. Pataki), de amit a Ráduly szólózott, az inkább bohóckodásnak minősíthető. A Tátrai többnyire csak reszelgetett. A Devil's Masquerade-be kevert Strawberry Fields... - azzal sem tudtam mit kezdeni, olyan volt, mint a Moldova-féle kenőszappan és szilvalekvár: kettő egy tételben. Meg a dobgép és egyéb műanyagok... lehet, hogy velünk van a baj, pl. feleségemek - aki a nagy Syrius idején már nagycsoportos volt - borzalmasan tetszett.

Ezzel szemben az első részt a minimum nagyszerűnek lehet minősíteni. A kopott politúros hammond látványa (azt hittem, a Patakié, tök ilyen volt neki régen) a leslie-vel, meg az öreg Marshallok - már a kezdés előtt roppant igéretes volt. Aztán jöttek a húzos ritmendblúzok, blúzok, meg az isteni Tina Harrod, és olvadtam a gyönyörűsétől. Tátrai meg ugyanazt játsza harminc
éve, de olyan qrvajól, hogy nem lehet megunni. Pompás fúvóskar, a hammondos csávó is levágott egy rövid, de teljes értékü szólót (nem tudom, ki volt, nem értettem a nevét, lehet, hogy ausztrál?), és persze Jackie is nagyon ott volt. Az egész az Orszáczky Budget Orchestra felvételeire hajazott. A cucc tényleg jól szólt, habár a negyedik sor közepén talán kissé hangosan is - az énekkel volt bajom. Tíz méterrel hátrébb ideális lett volna.

Ezen kívül még hideg is volt.

Előzmény: bogyó (58)
kozakz Creative Commons License 2001.09.10 0 0 63
Mini? Megjobb!! felrakhatnad azt is :)
Bölikukac Creative Commons License 2001.09.10 0 0 62
Hogy honnan van? Hát a sifonbul... Bölikukac már olyan öreg, hogy 72-ben Syriusra járt, és fényképezett... :-)) LGT nincs, de asszem Mini van még valahol.
Előzmény: Bölikukac (56)
Don Valentino Creative Commons License 2001.09.10 0 0 61
Na igen, ott nalam is kimaradt utana a decens taps.
Előzmény: kozakz (60)
kozakz Creative Commons License 2001.09.10 0 0 60
hideg :) pedig nagyon feloltoztunk.

2 resz volt . ketszer 75 perc.

ez elsoben jackie es tatra jatszotta az uj albumuk teljes anyagat. elso hallasra nem volt szörnyu. :) nekem vegulis tetszett.

Majd jott a syrius. mi sokkal hosszabb musort vartunk toluk, de sajna ez is csak 70 perc lett.

tobbek kozott a kovetkezoket jatszottak, feeling good, devils mascarade, strawberry fields, manic depression stb.

a cajg nagyon jol szolt.

viszont elkaptunk 2 szamban olyan reszeket amikor szintibol jott a dob es a basszus es gitar is. na itt sokan el kezdtek hulledezni, hogy mi van???

Don Valentino Creative Commons License 2001.09.10 0 0 59
Hat az a baj, hogy el voltunk varazsolva, nem arra szamitottunk elotte, mint amit kaptunk. Dobgep es egyeb cselezesek.
Vegulis mar megnyugodtam elso felindultsagombol, es azt mondom, nem bantam meg, hogy elmentem, lattam eloben testkozelbol azokat az embereket, akik a hetvenes evek elejen istenek voltak.
Van egy baratom, aki elvbol nem jar ezekre a nagy ujraegyesulesekre, hogy a regi emlekek maradjanak meg, ne lassa a valtozast.
bogyó Creative Commons License 2001.09.09 0 0 58
Na, milyen volt?
kozakz Creative Commons License 2001.09.09 0 0 57
ez 71 taban? ha igen honnan van? LGT nincs?

idokozben rajottem hogy Taban 72 :)))

Az lgt resz tovabbra is erdekelne :)

Ja es johet meg syrius is!!!!!!!!!!

Bölikukac Creative Commons License 2001.09.09 0 0 56
kozakz Creative Commons License 2001.09.08 0 0 55
Az egymillio fontos hangjegyben 2 adasban szerepelt a syrius. az egyikben csak ok 4 szammal a masik pedig a tessek valasztani radios musorba keszult felvetel volt. osszesen tehat 5 szam.

mar a szetort almokat felvett felalassal keszult.

Don Valentino Creative Commons License 2001.09.04 0 0 54
Lattam a musort, egesz szimpatikus emberek, mind a Jacky mind a Tatrai.
Megnyero volt az egesz.
syrius Creative Commons License 2001.08.31 0 0 53
Syrius a TV1-en MOST!!!!!
kozakz Creative Commons License 2001.08.31 0 0 52
Hetfon a fiksz radioban 6-8 ig a felholdtolte musorban egy melyre hato syrius musor volt. Ritkasagok, interju Jackie-vel es minden foldi jo.

Pentek este az M1-en ausztraliaban keszitett interju Jackievel es Tatraival.

A Magyar Narancs friss szama cikket kozol Radullyal. Kep is van.
cime: "Az én lázadásaim" (Ráduly Mihály, Syrius együttes)

es mar csak 1 het :)) ne essen mert az esonapon eskuvore kell mennem...

Don Valentino Creative Commons License 2001.08.23 0 0 51
A nagykanizsai 73 novembereben megrendezett jazzfesztivalon jatszott meg Orszacky? Keszult egy radiofelvetel, ahol a Magas fak kozottet jatszak 27 percben varialva instrumentalisan.
Don Valentino Creative Commons License 2001.08.21 0 0 50
Keresd azt a szalagot, tul nagy ertek az ahhoz, hogy bekenhagyjalak a nyaggatassal! :o)
A Zeppelinegyvelegben jatszottak a Your Time Is Gonna Come-ot, es a Whole Lotta Love-ot is, meg a Dazed And Confused is bele lett keverve. Es a Bring It On Home keretezte az egeszet. Errol van felvetelem, meg Ausztraliabol.
Kik jatszottak meg idehaza Zeppelint? (A Generalon, Radicson, HBB-n kivul)
Előzmény: syrius (46)
syrius Creative Commons License 2001.08.20 0 0 49
Szóval senki se volt a koncerten? Esetleg egy link valami kritikára?
syrius Creative Commons License 2001.08.17 0 0 48
Nem. Az idő egyezik, meg a hallgatóközönségben is jelentős az átfedés, ők voltak nekem is a másik kedvenceim, de ők nem dolgoztak nagyon fel (Legfeljebb a kombak - (Baby come back)-kal sokkolták az Omega rajongókat)
Előzmény: Csülök (47)
Csülök Creative Commons License 2001.08.17 0 0 47
Most lehet, hogy butaságot kérdezek, de a "Lédererné..."-t nem a Kex játszotta?
Előzmény: syrius (46)
syrius Creative Commons License 2001.08.17 0 0 46
-Lédererné mi van a kosárban?
-Kodelkának keze-feje-lába...
Egy 30-as évekbeli darabolós gyilkos esetének blues-osítós feldolgozása. Az eset is valós, meg volt egy korabeli dal is.
Ha jól emlékszem Ausztrália után ment egy ideig a közös Syrius-HBB koncert és Bill az időtájt "járt át" ide-oda. De már nem tudom felidézni mit is énekelt. A Hey Joe Jackie-vel ment, miként a Manic Depression is, no meg sok sajátos értelmezésű Zeppelin nóta Zeppelin komplexusok címszó alatt, különösen a Bring it on home lassított verziója volt érdekes, ja erről meg beugrik, hogy az Im fixing a hole-t (Beatles) csodásan szólaltatták meg, kiváló fuvolaszólóval. De hol lehet az a szalag?
Előzmény: Don Valentino (40)
Don Valentino Creative Commons License 2001.08.17 0 0 45
Hogyne, ez termeszetesen koztudomasu, de epp az az erdekes, hogy mar 73-ban volt egy magyar valtozata, es ez pont akkor merult fel, mikor Hobo eloszor latta Billt, es pont a Syrius-szal.
Előzmény: Csülök (44)
Csülök Creative Commons License 2001.08.17 0 0 44
Lehet, de az Orszáczkyék utáni Syriust már nem ismertem. A Hej, Joe-t megírta Hobó magyarul, a HBB-ben ketten énekelték Billel. Elég jó... :)
Előzmény: Don Valentino (43)
Don Valentino Creative Commons License 2001.08.17 0 0 43
Tegnap megneztem a 73-as diosgyori rockfesztivalrol keszult filmet, es bar a Syriusrol nincs benne reszlet, most figyeltem meg, hogy az egyik riportreszlet alatt a Nyitany ment, persze alig hallani, csak ami a riport alatt atszurodik. Erdekes.
Az elobbihez meg annyit, hogy ez a Hobos szitu egy hajos koncert alatt volt, es mar ekkor tervezte Hobo a Hey Joe magyaritasat, es allitolag Orszaczky orult is, hogy vegre erthetovel valik majd a szoveg a nagykozonsegnek is. Aztan nem tudom mi lett belole.
Előzmény: Don Valentino (42)
Don Valentino Creative Commons License 2001.08.17 0 0 42
Biztos, hogy volt, most olvastam a Hobo Sapienst, ebben irja Foldes, hogy eloszor eloben egy Syrius koncerten latta Billt 73-ban, mikoris a Hey Joe-t enekelte vadallati erovel.
Előzmény: Csülök (41)
Csülök Creative Commons License 2001.08.17 0 0 41
Akkor nem Bill énekelt, nem hiszem, hogy volt a Syriusban bármikor...
Előzmény: Don Valentino (37)
Don Valentino Creative Commons License 2001.08.17 0 0 40
Egy ujabb kerdes fiatal zoldfulukent: Ez a Ledererne mi van a kosarban c. szam mirol szolt?
Don Valentino Creative Commons License 2001.08.17 0 0 39
A minoseg nem erdekes ezen a szinten, csak legyen meg.
Előzmény: syrius (36)
Don Valentino Creative Commons License 2001.08.17 0 0 38
Nem kellene elmenni felvenni? :o)
Előzmény: kozakz (35)
Don Valentino Creative Commons License 2001.08.17 0 0 37
A Bill meddig enekelgetett veluk? Mert gondolom a HBBvel Bill kapcsan jatszottak kesobb ezt a szamot.
Előzmény: Csülök (34)
syrius Creative Commons License 2001.08.17 0 0 36
Bocs, közben kimaradtam egy kicsit, szóval a Zsámbéki buli, ha jól értettem a Rádulznak szól, de lesznek Szakcsik, Horváth Lajos, Kőszegi, Babos, szóval amolyan Rákfogósdi. Sajnos a régi szalagokat még nem volt időm, erőm előásni, szóval ne lankadjon aremény. Amire emlékszem persze, hogy a hangminőség pocsék, de gondolom ez a legkevesebb. Senki nem látta az említett músort? Másnak nem tűnt fel, hogy mintha nem is ő lett volna?
Előzmény: kozakz (35)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!