Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Papalac Creative Commons License 4 órája 0 0 125393

Ilyet még nem hallottam, hogy letiltja valamelyik hengert. Vagy nincs szikra vagy befecskendezési gond lehet, de nem letiltás. Miért tiltana le, mert nincs vagy rossz az égés? Az égést csak a kipufogógáz minőségével tudja érzékelni ( lambda szonda).

Előzmény: naveed (125390)
naveed Creative Commons License 4 órája 0 0 125392

Nem, ez egy 2.0 RFN. 

Előzmény: soryton (125391)
soryton Creative Commons License 4 órája 0 0 125391

....ha az 1.6 16v -ről van szó akkor azt mondanám hogy ez még nem volt képes arra hogy lekapcsoljon akár egy hengert is ...inkább arról van szó hogy 1-2 ütemre   nincs gyújtás vagy üzemanyag , ezért nem  tökéletes az égés ami által  aktiválva lesz a MIL lámpa... 

..én először átnézném az összes negatív kábel csatlakozást mert a rossz kontakt tud meglepő dolgokat művelni ....aztán ha szükség van rá van injektorom meg kábelkötegem hozzá ....     

Előzmény: naveed (125390)
naveed Creative Commons License 8 órája 0 0 125390

Igen, letiltja a hengert, és sajnos a tisztitás nem oldotta meg a problémát, csak ideiglenesen éppen nem jelentkezett.

Érdemes lenne diaggal megnézetned, hogy mit ír. Lehet, hogy nálad teljesen más hibakódot ad majd és máshol kell keresned a problémát.

Nálam a következő lépés az injektor csere. Viszont, ha emiatt a hiba miatt egyszerre kell mind a négyet cserélni, akkor elgondolkodok, hogy inkább előrébb hozzuk az autóvásárlást és erre nem költök 150e-et már. Azt gondolom jelenleg max 300e az autó értéke. Nem feltétlenül éri meg rákölteni a forgalmi érték 50%-át, ha ősszel úgyis lecseréljük.

Előzmény: meromokus (125387)
Imre Bodnár Creative Commons License 8 órája 0 0 125389
Sziasztok 2007-es gyártású 307 1.6 16V NFU a beteg.
Jelenleg antipollution Faulty a hiba jelensége nem rángat nem dadog de sajnos a hibakód nem törölhető amit a diagnosztika kiír az P0341 hengerszenzor referencia áramkör. Ilyen esteben merre kell kezdjem a vizsgálódást a szerelőm szerint a motor kicsit "siet".
Válaszaitokat előre is köszönöm.
meromokus Creative Commons License 11 órája 0 0 125388

Látom, azt a hengert nálad is kiiktatta.

Előzmény: meromokus (125387)
meromokus Creative Commons License 11 órája 0 0 125387

Baszki! Pont nagyon hasonlóval szopok. Első sorban autópályán pár apró rángatás után közli, hogy Catalytic converter fault majd le is tiltja az egyik hengert, az utat folytatva jön az antipollution fault, majd az ESP/ASR fault hibák. Az autót leállítva és újra elindítva megy tovább, mintha mi sem történt volna. Tavaly már egyszer előfordult, akkor gyertya csere segített, eddig (de a gyertyákon akkor sem látszott semmi, tehát ez biztosan csak elfedte a problémát). Neked csak az antipollution fault-ot dobta? Más nem történt? Hengerlekapcsolás? Köszi az infót.

Előzmény: naveed (125382)
naveed Creative Commons License 16 órája 0 0 125386

Egyelőre úgy tűnik megoldódott a probléma. Az elektromos csatlakozó megtisztítása után eddig nem jelentkezett újra a hiba.

Előzmény: naveed (125383)
CsK2 Creative Commons License 26 órája 0 0 125385

A képen látható "klíma cső" a tartókapcsok leszakadása miatt beleért a klímakompresszor tárcsájába, és a piros nyíllal jelölt helyen kilyukasztotta. Van valakinek ilyen bontott csöve, esetleg tudtok valakit, aki tudja javítani? Úgy tűnik, hogy csak egyben cserélhető az egész, de láttam már olyan videót, amiben préselnek új csatlakozást hasonló csőre, és akkor csak azt a 20 centis gumicső darabot kéne cserélni. Minden megoldás érdekel.

A legszebb, hogy 2 hete lett feltöltve a klíma nem kevés pénzért. :(

95556342024-4 Creative Commons License 1 napja 0 0 125384

Szia !

Elfelejtettem válaszolni. Kicsit sűrű az életem néha.

Köszöni szépen, rendben van.

Neked is köszönöm a tippet.

Sokan írták a visszatérő tetőablak takarót. Nos bármilyen szerelő Esztergom 100 km-es körzetében engem is érdekelne.

Tetőkárpit borítás leszedést én nem vállalok. Egyéb esetben úgy marad. :(

Előzmény: meromokus (125283)
naveed Creative Commons License 1 napja 0 0 125383

Ja, 2003-as 2.0 benzin. 

Előzmény: naveed (125382)
naveed Creative Commons License 1 napja 0 1 125382

Sziasztok!

Szombaton hazafelé kiírta a szokásos antipollution-t és csak 3 henger ment. Egy obd olvasóval a P0204-es hibakódot dobta.

A külföldi fórumokon a 4. henger injektor elektromos ellátás hibát írták és azt, hogy a vezetéket kell végigkövetni. Próbáltam a kábelköteget mozgatni az injektorok környékén, de akkor nem jelentkezett a hiba. Azóta csak olyan jelentkezett, hogy berángat menet közben az autó 1-2 másodpercre.

Merre tudok nézelődni még?

hegizoli 307 SW Creative Commons License 3 napja 0 0 125381

Oké Zoli.Most olvastam,holnap felhílak. Lehet,h már ledőltél :))

Előzmény: Zolysys (125373)
voges78 Creative Commons License 3 napja 0 0 125380
Az a cső nem volt benne ami a levegőszűrőbe csatlakozik a féktartály alatt.
Én azt hittem/gondoltam,hogy abban helyezkedik el a légtömegmérő.
Előzmény: soryton (125378)
Zoltán Pósa Creative Commons License 3 napja 0 0 125379

Sziasztok!

Nagyon szeretném kérni a segítségeteket a következő problémámra. ( autó adatai: 2011-es Peugeot 308CC, 1.6 THP Benzin 156LE , Motorkód: 5FV )

Folyamatosan ( ami azt jelenti, hogy PERCENKÉNT!!!! ) kidobja azt az üzenetet, hogy az Akku-t azonnal fel kell tölteni mert nincs töltése! Bemérettük a generátort, több helyen is, mindenki azt mondta, hogy a generátor tökéletesen működik. Több autóelektronikai szakembernél járt már az autó, senki sem talált semmit, hogy mi okozhatná. Vettünk bele új akkumulátort, nem oldotta meg a problémát ez sem.

Amúgy a hibajelzésen kívül nem okoz problémát, legalább is nem vettem észre semmit. Viszont nagyon - nagyon - nagyon!! idegesítő, hogy tényleg percenként sípol, a kijelzőn megjelenik a figyelmeztetés, és a km-óra alatt pedig egy nagy STOP felirat.

Az olajfogyasztás pedig borzalmasan sok, ha csak kisebb távokon használjuk akkor kb 1000km-enként mindig olajat kér, ha hosszabb útra megyünk vele ( ami már 100km ) akkor 500 km után újra olajat kér!

Kérlek segítsetek!

Köszönöm előre is.

soryton Creative Commons License 3 napja 0 0 125378

...na már most felmerül a kérdés , hogy végül is mit keresel valójában ...?  a légtömeg mérőt  vagy a MAP szenzort , mert mind kettő van benne ...az utóbbi a fojtószelep előtt a léghőmérséklet szenzor társaságában...  

Előzmény: voges78 (125375)
Matrix2006 Creative Commons License 3 napja 0 0 125377

Még annyit, hogy a hiba kb. 2-3 percig áll fenn. Ha kicsit arrébb gurulok, kap egy kis gázt, utána megszűnik.

Előzmény: Matrix2006 (125376)
Matrix2006 Creative Commons License 3 napja 0 0 125376

Szakértők véleményt kérném az alábbi problémára. Indítás után a motornak (2007-es 9HX 1.6 HDi) van egy kicsi egyenetlen járása, mintha fulladni akarna, van egy kis füstje is. A ford.szám mérőn egy kb. 2mm ingadozásban jelentkezik. Erre vonatkozó hibakód nincs (egy P1351 előizzító relé hiba van, de arra most nincs is szükség). Ha bemelegedett semmi probléma nincs, alapjárat egyenletes, rendesen húz. Amire gyanakodtam , hogy üzemanyagot vagy levegőt nem kap rendesen. Üzemanyag oldal rendben, viszont az indítás utáni élő levegő adatokról az alábbi linken van néhány kép és 1 video.

https://drive.google.com/drive/folders/12VAw4tz8IZ0GYPZaoB8QjiiX-Ly3uPyB?usp=sharing

Ami szerintem a probléma, hogy a hideg motornál nagyon magas az EGR értékei. Így amikor tiszta levegőre volna szüksége, sok füstöt szív vissza magára. Lehet, hogy az EGR korom lerakódás miatt nem zár le rendesen?

Nem tudom jól gondolom-e?

voges78 Creative Commons License 4 napja 0 0 125375
Ennek örülök!
Előzmény: Zolysys (125372)
Zolysys Creative Commons License 4 napja 0 0 125374

szolg. közl.

Egy darabig nem lesz elérhető az enternetes email címem. freemail üzemel. ON

Zolysys Creative Commons License 4 napja 0 0 125373

Majd ha ráérsz hívj fel :)

Előzmény: hegizoli 307 SW (125356)
Zolysys Creative Commons License 4 napja 0 0 125372

nem ott van a MAP sensor

Előzmény: voges78 (125360)
voges78 Creative Commons License 4 napja 0 0 125371
Már folyamatban van a rendberakás.🙂
Új hővédő lemez,az összes tömítés ahol folyik az olaj,új vezérlés és az összes szűrő
ki lesz cserélve....elvileg jövőhéten kész is lesz.
Klímafeltöltés és panoráma tető (beszorult) lesz vissza.
Óvár-Győr környékén nem tudsz/tudtok aki a tetőt megjavítani?
Előzmény: soryton (125370)
soryton Creative Commons License 4 napja 0 0 125370

...a turbó melletti hővédőlemez is nagyon "  szabadjára van eresztve "... és egy motor takarítás is megérett , aminek a hátterében egyéb probléma/ák lehet...

Előzmény: soryton (125369)
soryton Creative Commons License 4 napja 0 0 125369

...na az hiányzik...

Előzmény: voges78 (125368)
voges78 Creative Commons License 4 napja 0 0 125368

A fékolaj tartály alatti levegő csőre gondoltam.

Előzmény: soryton (125365)
butterbeen Creative Commons License 4 napja 0 0 125367

Sziasztok!

Van egy 2003-as, 2.0HDI-m.

Kivetetném a részecskeszűrőt.

Kit ajánlanátok Gödöllő v Bp körzetében?

soryton Creative Commons License 4 napja 0 0 125366

...egyébként  a légszűrőház és a turbó között kell lenni-e ..

Előzmény: soryton (125365)
soryton Creative Commons License 4 napja 0 0 125365

...dobj egy fotót a motortérről ... vagy legalább a kérdéses részről....

Előzmény: voges78 (125360)
hayabusa123 Creative Commons License 4 napja 0 0 125364

Mert ha az le van hzva hibakod jelenik meg. 

Előzmény: voges78 (125363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!