Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

cs.pool Creative Commons License 2019.05.08 0 0 125213

Az ajtó nyitás vagy csukás nem hoz változást, ha két kattanásog nyomom a gombot működik a baloldali de egy kattanásnál csak szakaszosan ahogy villog a világítás ciklusa, de a tükör eggyáltalán nem reagál semmire.

naveed Creative Commons License 2019.05.08 0 0 125212

Nehéz ehhez mit szólni, mivel a törvény az törvény. E szerint az illegális szoftver birtoklása lopásnak számít.

Az, hogy egyik VÁM-os nem csinál semmit, még nem jelenti azt, hogy a másik nem fog. Ha reggel bal lábbal kelt, akkor lehet, hogy megszívatja a vásárlót.

Előzmény: CsK2 (125209)
Papalac Creative Commons License 2019.05.08 0 0 125211

Nem akartam belefolyni, de kiegészíteném annyival, hogy a VÁM-on "megfogott" Lexiák miatt nem a NAV indít eljárást, hanem értesítik a magyarországi jogtulajdonost és egy ügyvédi iroda küldi az 50 ezres csekket. mert az általuk védett terméket meg kell semmisíteni és az eljárási költségeket kiszámlázzák. Nemrégen volt razzia az autószerelő műhelyekben és rengeteg hamis szoftvert találtak és mentek is a büntik rendesen.

 

http://www.jaf.hu/index.php/hu/home/50-eljaras-indult-a-szerzoi-jogserto-ellen

 

https://www.nav.gov.hu/nav/igazgatosagok/gyor_moson_sopron/helyi_hirek/Illegalis_szoftverek.html

 

https://www.jogiforum.hu/forum/17/43963

 

https://logout.hu/tema/re_autodiagnosztika_a_gyakorlatban/hsz_309-309.html

 

https://logout.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_78397-78397.html

 

 

Előzmény: CsK2 (125209)
CsK2 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 125210

Az indexkart szerintem csak elnézte a válaszoló. Ha azzal nincs gond. (Majd lesz...) :D

 

Ezekben az autókban nincs közvetlen kapcsolat a nyomógomb és az ablakemelő motor között. A gomb utasítja a vezérlő számítógépet, az meg a motort (leegyszerűsítve). Ha lenne - az alább is említett - diagod, akkor tudnád tesztelni szoftverből külön az ablakemelő, vagy tükörmozgató motort, és a kapcsolók jelét is látod grafikonon. De írtad, hogy villog a világítása is, úgyhogy valami kontakthibát keress, vagy a kapcsolók és az ajtóban lévő vezérlő, vagy a vezérlő és a BSI között. Testszakadás is lehet, ha ennyiféle hibajelenség van. Ajtó mozgatásra nem "érzékeny"?

Előzmény: cs.pool (125208)
CsK2 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 125209

Na úgy látom mégis muszáj lesz kifejtenem. :) Tényleg nekem is ez az utolsó, mert valóban nem 307 téma!

 

A szoftvert nem is kell feltörni, ha nem teljesíted a licenszben foglaltakat, akkor illegálisan használod. Nem csak Mo.-on, szinte minden országban. De meg kell különböztetni azt, hogy te terjeszted, esetleg te módosítod (haszonszerzés céljából), vagy csak vásárló vagy. Sokat változtak a törvények az utóbbi években. 20 éve láttam durva razziákat sima otthoni CD / videokazetta másolások, Windows / Office használat miatt, kétszer szakértőként is jelen voltam. Szomorú volt látni, amikor 10 éves gyerekre rátöri az ajtót 10-20 idegen, és viszik az összes "kincset". (Sokszor a helyi rendőrök jobban szégyellték magukat, mint az "elkövető".) Ma már ilyet nem csinálnak. Jó pér éve nem hallottam olyanról, hogy egyszerű "halandót" zaklatnának, mert pl. vásárolt egy memóriakártyát, amin nincs hologramos matrica. Ma már a cégeket is először hivatalosan megkeresik, hogy küldje el, hogy - az egyébként kötelezően nyilvántartott - megvásárolt gépek és szoftverekhez képest van-e különbség. 

 

A lényeg, hogy:

- A vámos pont leszarja a naponta millió szám érkező kütyük szerzői jogi kérdéseit, ő az értékre koncentrál, de azt is csak tippeléssel, (tapasztalati úton) szúrják ki, mert nagyon nehéz bármiről megmondani, hogy mennyi lehet az értéke. Persze ez napról napra-egyre jobban megy nekik, de még mindig csak a felszínt kapargatják. (Egyik jó barátom multicég VÁM osztályán dolgozik, szokott mesélni.)

- A kínai állam eltűri az ilyenfajta jogsértések többségét (sőt...), nem hülyék, hogy egy ilyen hatalmas exportból származó bevételtől elessenek. Meg hát ez politika is. Próbált már pl. a BMW is perelni, vicces eredménye lett, utána lehet olvasni.

- Ha te nem haszonszerzés céljából használsz illegális eszközt / szoftvert / hamisítványt, akkor max. elveszik, de azt is csak akkor, ha beleszaladsz valamilyen nyomozásba, ami ezzel kapcsolatos, és felmerül a neved. Mondjuk Vaterán árulta valaki a hamis cipőt, és van egy lista, hogy kinek adott el.

 

A szoftveres nyomozások mögött 90%-ban ott áll egy jogvédő szervezet (pl. BSA), aki - jó pénzért - foglalkozik a te szellemi terméked védelmével, és az nyomoztat, ha úgy ítéli meg. A legnagyobb szoftvergyártók logolják ugyan az IP-ket, de ők is csak akkor "támadnak", ha van értelme. Volt szerencsém pl. Solidworks programmal megtapasztalni. Otthon használtam már vagy 2 éve egy letöltött licences verziót gond nélkül, a cégnél is fel kellett tenni, (mert Win8 alatt a régebbi nem ment), de véletlenül a letöltött licenc lett megadva. 2 hét után személyesen! megkeresett a magyar képviselet üzletkötője minket, és 1 óra marketingduma után mellékesen megjegyezte, hogy mi lehet az oka, hogy illegálisan használt programot láttak a mi IP-nkről... ennyivel le is volt tudva, persze nekünk van nemzetközi mennyiségi licencünk.

Szóval, (szerintem) sem a Bosh, sem a PSA nem pénzeli a BSA-t, de ők sem fognak nyomoztatni ellened, ha nem üzemeltetsz diagnosztikai vállalkozást! Sok tévhit ellenére a letöltött szoftver/zene/film nem kábítószer, hogy a hatóságok maguktól üldözzék! A háttérben károkozás, nagy értékű csalás... és hasonlók... alapos gyanúja kell, hogy legyen.

 

Persze nem vagyok jogász, csak 30 éve foglakozom informatikával, ebből több, mint 10 év kereskedelem (is), és már 11 éve vagyok rendszergazda egy multinál. Még1* bocsánat a hosszú offtopicért...

Előzmény: naveed (125207)
cs.pool Creative Commons License 2019.05.08 0 0 125208

Az ablakemelő kapcsolot már takarítottam majd cseréltem semmi változás igyan az, az indexkar hogy van összefügésben az ablakemelővel?

naveed Creative Commons License 2019.05.08 0 0 125207

Kicsit árnyaltabb a helyzet, mivel nem csak a hatdver eszközt vásárolod meg, hanem a feltört szoftvert is. Ez Magyarországon lopásnak számít. Na ez az, amiért komoly büntetést is lehet kapni. 

Előzmény: CsK2 (125197)
FeZ_ Creative Commons License 2019.05.07 0 0 125206

Szuper ! 

Én is írtam rá választ, azután nem küldtem el. ;-) :-P

 

Előzmény: CsK2 (125204)
szasza0211 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 125205

Baloldali ablak emelő kapcsoló csere

Index kar javítás vagy csere!

Előzmény: cs.pool (125203)
CsK2 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 125204

FeZ_: Írtam választ... de nem küldtem el. Így OK? :D

 

 

LUCzI FERencz: Ecu hibakódok kiolvasása - törlése, paraméterek módosítása, egységek feltanítása javítás vagy csere után, élő adatok is láthatóak... szóval minden, ami hivatalos. Km. óra átírására, kódok kiovasására és egyéb csúnya dolgok művelésére nem alkalmas.

cs.pool Creative Commons License 2019.05.07 0 0 125203

Sziasztok ha tudna valaki segíteni vettünk egy 307 sw 16 benzin 2002 es gépcsodát

Problema ablakemelő és tükör állító

Részlegesen működik ,villog a világítása mintha csak impulzusokat kapna mi lehet a gond?

Válaszokat előre is köszönöm.

pugpeti96666666 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 125202

Rendben köszönöm szépen

Előzmény: FeZ_ (125201)
FeZ_ Creative Commons License 2019.05.07 0 0 125201

Nem, azt mechanikusan kell mérni a csúcsok visszafolyó ágainál.

 

Előzmény: pugpeti96666666 (125198)
FeZ_ Creative Commons License 2019.05.07 0 0 125200

Ha jól tudom azokba még nem volt VTi motor, de ha tévednék, az alvázszámból kiderül a motorkód, abból meg, hogy milyen motorról van szó.

Előzmény: ferenc3 (125196)
FeZ_ Creative Commons License 2019.05.07 0 0 125199

Nekem nem rontja az üzletemet, és mutass rá kérlek, hogy melyik szövegrészben háborodtam fel ! Nem azt írtam, hogy ne vegyen ilyet az ember,  Pl. az Únióból nyugodtan lehet rendelni, azt mindenki megkapja.

Nem riogatok, több esetet is tudok, ahol lefoglalták a cuccot. (nem akármit, hanem a hamis diag eszközöket !!! és igen, büntetést is kellett fizetni)  Azt, hogy neked nem, az szerencse. Azt is írtam, hogy részemről a téma lezárva, mindenki azt csinál, amit akar, és kérlek ne írj vissza, nem szeretném ezzel telíteni a fórumot, aminek nem is ez a témája ! 

Előzmény: CsK2 (125197)
pugpeti96666666 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 125198

Azt is tudom ugyan így nézni ezzel fajta diaggal? ezzel a pp2000-el?

Előzmény: FeZ_ (125194)
CsK2 Creative Commons License 2019.05.07 0 1 125197

Hű de felpörgött a topic! :)

Nem értem miért kell feleslegesen riogatni az embereket !? Elnézést, ha esetleg rontja a dolog az üzletedet...

Már jópár éve havonta 10-20 terméket rendelek kínából (Ali/Ebay/Banggood...), de soha semmilyen gond nem volt még, főleg jogvédelmi probléma nem merült fel. 1-2 dolog volt, ami fennakadt a vámon, de az is a nyilvánvaló értékhatár túllépés miatt és ÁFA fizetés után már jött is tovább.

Az én kütyüm 5 éve megvan, ezért nem tudom, most miket árulnak, de a leírás alapján ez is tud mindent, amit az eredeti. Ha jól látom a "Lite" annyit tesz, hogy csak egy USB kábelt adnak hozzá, és a OBD csatlakozó sem cserélhető (de nem is kell).

Értem a felháborodásodat, de ilyen világot élünk. Mp3, torrent, RGH... mindenki eldöntheti mit akar kockáztatni, és mit bíz szakemberre.

Előzmény: FeZ_ (125180)
ferenc3 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 125196

Vagy ezt a típust nem is adták vtivel?

 

Egyébként mennyire ajánljátok a 2006-os, SW, 1.6 benzines példányokat?

 

Köszi,

Ferenc

Előzmény: ferenc3 (125195)
ferenc3 Creative Commons License 2019.05.07 0 0 125195

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy a 2006 körüli 307 SW -ben lévő 1.6-os motorok már a VTi példányok, vagy azok később jöttek be?

Motorkód alapján megállapítható, hogy VTi vagy sem?

 

Köszönöm!

Ferenc

FeZ_ Creative Commons License 2019.05.07 0 0 125194

Résveszteséget lehetne mérni a csúcsokon, az több info't adna. Otthon kb ennyit tehetsz, azután meg már gépre kellene tenni a csúcsokat bevizsgálás céljából.

 

Előzmény: pugpeti96666666 (125193)
pugpeti96666666 Creative Commons License 2019.05.06 0 0 125193

A 3-as porlasztó olyan mitha izzadni, valószínű hogy a gyűrűktől szivárog de nagyon kis mennyiségben. Illetve nemtudom hogy van e valami köze hozzá, de télen, nem feltétlenül kell hozzá túlzottan hideg ,szerintem elég nehezen indul, izzitógyertyákat kicseréltem illetve a rendszer tömítettségével sem hiszem hogy feltétlen lenne hiba mivel a kopó részek ki lettek cserélve.

Előzmény: FeZ_ (125189)
FeZ_ Creative Commons License 2019.05.06 0 0 125192

OK, nekem mindegy, de nem egy eset volt, ahol az történt, amit írtam.

Részemről a téma lezárva, mindenki azt tesz, amit akar ezek után. :-)

 

Előzmény: Smíró (125191)
Smíró Creative Commons License 2019.05.06 0 0 125191

Szerintem a linkelt eszközben semmi jogvédettség nincs. Lite verzióként hirdetik és mint hozzá nem értő - olyan, mint a csúcs telók mellett a lite verzió - úgy hiszem, ezért olcsó. Vámérték alatt van az eszköz, tehát meg sem vámolják . legfeljebb bekérik a számlát, a rendelési oldalt- jártam már így más eszközzel.

 

Szóval nem büntetnek - ahogy azt feljebb Gustavsson is írta. A hamis termék gyártót/forgalmazót büntethetik... de nem nagyon akarják azt sem. Emiatt lehet nyíltan kapni hamis - replikaként is hirdetett -  órákat, ruhát, stb. Ott sem a vevő után mennek - kivéve a teljesség igénye nélkül: hamis okmányt, drogot, fegyvert, lopott holmit -, hanem az eladót kapcsolják le. Szóval rendelhető szerintem nyugodtan, és használható nem nyugodtan, mert ha gagyi a cucc, hazavághatja a comput. A rendeléssel nincs baj.

Előzmény: FeZ_ (125183)
gaborna Creative Commons License 2019.05.06 0 0 125190

Sziasztok,

Sajnos egy javítás során eltört a baloldali ablaktörlő lapátkarom.  Ha van valakinek szívesen venném, ha megkersene. A gaborna@gmail.com címre is tud írni. Előre is köszönöm! Peugeot 307 CC (2004) 1,6 benzin Üdv, Gábor

FeZ_ Creative Commons License 2019.05.06 0 0 125189

Túl sok információt nem hordoz ez az adat, nem nagyon kell vele foglalkozni. Elég nagy eltérések lehetnek egyes csúcsok között üzemszerűen is.

Van valami hibajelenség vagy csak kérdezed, ha már ezt láttad a diagon ?

 

Előzmény: pugpeti96666666 (125185)
Papalac Creative Commons License 2019.05.06 0 0 125188

Rendeld meg akkor kintről :-)

Előzmény: LUCzI FERencz (125186)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2019.05.06 0 0 125187

Mivel butább ez, mint a nem light-es változat? Te ezt használod? Mit tudsz vele megcsinálni? Aktív beavatkozásra gondolok, ami meg is változtat paramétereket. Nekem egyelőre az összes ecu kiolvasására és törlésére kellene.

 

Előzmény: CsK2 (125178)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2019.05.06 0 0 125186

Ugyanannyiért adod ezt a light verziót, mint amennyiért meg lehet rendelni kintről. Mivel tud ez kevesebbet, mint a full?

 

 

Előzmény: Papalac (125181)
pugpeti96666666 Creative Commons License 2019.05.05 0 0 125185

Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy van egy 2002-es  2.0 hdi siemens rhy 90le ferdehátú gépsárkányom. 

Nemrégiben rá tudtam nézni diaggal is, ami kicsit szemetszúrt az az injektor korrekciós tényező volt, mivel nem igazán értem hogy hogy is kell ezeket az értékeket felfogni, mivel siemens rendszerű ezért nem nagyon találtam meg hogy jó értékek-e, elfogadható egy ilyen korú autónál vagy nem. Ebben kérnék egy kis segítséget tőletek hogy jók-e  illetve mikortól számit rossznak vagy cserésnek egy ilyen injektor, a korrekciós tényezők alapján. 

Az mérést meleg motornál készítettem alapjáraton illetve folyamatosan növeltem a fordulatszámot kb 2000 ig de olyan 1400-1500 nál beállt az összes érték 100,39-re

Előre is köszönöm!

 alapjaratonfordulaton

gustavsson85 Creative Commons License 2019.05.05 0 1 125184

Ha magánszemély, nem büntetik a vásárlót, legfeljebb be kell fizetnie a VÁM eljárás során megállapított összeget (de még ezt sem feltétlenül, ha igazolni tudod, hogy nem volt értékhatár feletti a vételár), természetesen itt meg is kapja az árut.

Céges rendelésnél valóban előfordult, hogy lefoglaltak több tonnányi hamis legót (Lepin), amit később meg is semmisítettek, és eljárás is indult az importáló cég ellen, mivel kiderült, hogy ők ezt üzletszerűen eladásra rendelték be, és tovább értékesítettek (itt is az utóbbi tevékenységgel volt a gond, nem az, hogy hamis terméket vettek a neten).

Tőled, mint magánszemély, nem várja el egyik hatóság sem, hogy ebay/aliexpress/egyéb netes rendelésnél meg tudd állapítani, hogy eredeti/másolt/utángyártott/kamu terméket rendelsz, mert megállapíthatatlan. Sokszor még akkor is, ha a kezedben van, nemhogy neten. Egy másolt áru nem drog, vagy fegyver, aminek a vásárlása törvénybe ütköző lenne.

Előzmény: Smíró (125182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!