Keresés

Részletes keresés

István Gyuri Creative Commons License 2003.05.02 0 0 25
1983-ban volt az a bizonyos Ki mit tud?
Én 10 éves voltam.
KAszab Tibi hangját pedig hétfőtől Csütörtökig lehet a Polo Pub-ban, Batthyány utca és a ??? utaca sarkán (ez az első keresztutca a Fő utca felől).
Előzmény: Stms (24)
Stms Creative Commons License 2003.04.30 0 0 24
Én sajnos akkoriban nem hallottam - mentségem: köbö 8 éves lehettem :)
De hogy manapság is megvan a hangja, azt bizton állíthatom.
Előzmény: PETYUS (17)
tibor100 Creative Commons License 2003.03.15 0 0 23
István Gyuri: Talált süllyedt :-)

Mostanában egyedül, vagy Bordács Attilával, vagy Párniczky Edével.

Akkor a 26-ai szerda nekem is fixálva a naptáramban. Helyet foglalok.

Tibor100

István Gyuri Creative Commons License 2003.03.15 0 0 22
egy hangulatos budai pubban
Ez a Batthyány utcában, egy sarkon levő pub, ahol régebben Szabó Ferivel játszott?
Mindenesetre 26-át beírtam a naptáramba :)
Előzmény: tibor100 (21)
tibor100 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 21
Hmmm. gyors kérdésre gyors és rövid válasz :-)

március 26-án szerdán szervezek egy kis összejövetelt egy hangulatos budai pubban, ahol Kaszab Tibi zenéje mellett megbeszélhetnénk a világ dolgait country rajongói szemüvegen keresztül, pár korsó ásványvíz :-) mellett. Mit szóltok hozzá?

Jelentkezőket várok ide a topicba, vagy emil.

tibor100

PETYUS Creative Commons License 2003.03.14 0 0 20
De.
Előzmény: tibor100 (18)
István Gyuri Creative Commons License 2003.03.14 0 0 19
(Legalábbis remélem, hogy azóta is megvan, s talán még fejlődött is.)
Itthon leginkább kocsmákban találkozhatsz vele :(
Mostanában (cca. 2 éve) nem láttam, legutóbb talán Gárdonyban a Buchwart Laci-féle fesztiválon láttam őt (nyár elején van a Velencetours Bt. szervezésében).

tibor100!
A szegedi feszivál több mint 10 éve van, a kamionos találkozóval egybekötve, szerintem lesz idén is. Majd írok, hogy mikor (augusztus eleje elvileg).

Előzmény: PETYUS (17)
tibor100 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 18
Petyus: Nem kellene cca 20 év után "megint" meghallgatnod?
PETYUS Creative Commons License 2003.03.13 0 0 17
Kaszab Tibort sajnos akkor hallottam utoljára, amikor a kimittudon szerepelt. Pedig nagyon jó hangja van. (Legalábbis remélem, hogy azóta is megvan, s talán még fejlődött is.)
Előzmény: tibor100 (16)
tibor100 Creative Commons License 2003.03.13 0 0 16
Sziasztok country rajongók!

Jó tudni, hogy vagytok itt a neten is. Persze,tapasztalataim szerint aki a countryt szereti, az rossz ember nem lehet. -rajongom érte :-)

Gondolom ti is előnyben részesítitek a "konzerv" helyett az élő zenét. Most találtam egy URL-t, amelyiken pár általatok is említett és ismert zenekar adatlapja található:

http://www.showexpo.hu/cgi-showexpo/db2/db.cgi?mct=2&ct=12

Kicsit furcsálom, hogy viszonylag kevés, mondhatni nemleges infót lehet találni itt a neten Kaszab Tibiről. Ő az, aki "Johnny Cash magyar hangja"-ként híven reprezentálja a mai igényes magyar country zenét, az általatok már szóba hozott többi, igen lelkes zenésszel együtt. Amikor csak tehetem mindig meghallgatom őt élőben az egyik budai pubban, vagy éppen a már említett gárdonyi éves összejövetelen.

István Gyuri!
A szegedi fesztiválról tőled olvastam először. Lesz az idén is?

tibor100

PETYUS Creative Commons License 2003.01.09 0 0 15
Szerintem Drosztmér István hiányzott a csapatból ahhoz, hogy meg tudjanak maradni azon az úton.
Előzmény: csimota (14)
csimota Creative Commons License 2003.01.09 0 0 14
Sziasztok!

Éppen ma beszélgettünk egy kollégámmal arról, hogy Magyarországon ma szinte halott a country műfaja. Én is nagyon szerettem régen a Bojtorjánt, meg persze a 100 Folk Celsiust, de fel sem tudom fogni, mi a fenének kellett nekik áttérni a Paff, a bűvös sárkány és társai féle műfajra!? Lehet, hogy a country-t nem lehet annyi pénzért eladni ma magyarországon, mint a "gyermekdalokat", de szerintem, abszolút rossz döntés volt részükről :-(

Sajnos én nem ismerem a River együttest, de most már nagyon kíváncsi lettem rájuk. Remélem, megyarul énekelnek, mert azt tudnám leginkább díjazni! (Nem azért mondom ezt, mert nem beszélek angolul, sőt!) Hol lehet hozzájutni a zenéjükhöz?

Hajrá country-rajongók!!!
Csimota

Előzmény: 1szekeres (13)
1szekeres Creative Commons License 2002.10.12 0 0 13
Hi!

Itatkozz fel a www.acutab.com leveléző őldalára, bár ott zömmel zenészek leveleznek.

Előzmény: Endi1980 (12)
Endi1980 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 12
hello

az mtv honlapján én már irogattam Country-topicba, de az már megszünt.

A kedvencem: Johnny Cash. Minden albuma megvan+filmek.

Waylon Jennings se rossz, szegény már nem él.

itt a lapom: http://www.tar.hu/johnnycash

hi

1szekeres Creative Commons License 2002.09.16 0 0 11
Hi!

Úgy látom ez a topic zenészek köre, én most egy kicsit kiestem a Countrybol, de mi a véleményetek egy originális, traditionális zenekarhoz? Intrad Folk ,vagy bármi. Vagy egy John Denver emlékzenekar?...
Lehetne próbálni Web kamerákkal, ha helyileg nem tudunk összejönni, aztán természetesen összpróba. Sok szeretettel várok minden jelentkezőt, különösen egy jó bőgőst, és hegedűst. Kotta minden mennyiségben.Én 5 húros bendzsós vagyok, de a dobro gitár, a mandolin is megy, na meg a herfli.

Old Cowboy Creative Commons License 2002.07.26 0 0 10
Howdy mindenkinek!

Most kaptam a következő hírt Don Attilától a Budapest Country Band (Bluetimers) vezetőjétől:

"Hello !
Ne haragudj, ha zavarlak, de mással nincs kapcsolatom, viszont szeretném közhírré tenni az esetleges érdeklődők számára, hogy nem szombaton, hanem pénteken este játszunk a gárdonyi Fesztiválon.
Minden jókat!
üdv - DonAtilla"

Tehát Gárdonyra fel

Üdv. OC

István Gyuri Creative Commons License 2002.07.23 0 0 9
Na, tegnap este összefutottam Buchwart Lacival, ő is mindenkit szeretettel vár.
A Bluetimers probléma is megoldódott:
mostanában Budapest Country Band néven nyomulnak.

Gyertek!

Előzmény: István Gyuri (8)
István Gyuri Creative Commons License 2002.07.19 0 0 8
Így van kedves Old Cowboy!
Találkozzunk Gárdonyban! Bár a plakáton én nem látom a Bluetimers-t.....

Program a plakát szerint:
péntek 19-től:
Wild Horses, Winnetou Jr., Blackriders (ők nagyon jók, most is voltak a szegedi countryfesztiválon. Ja, ez utóbbi 12-14-én volt. Én is csak 12-én reggel tudtam meg, de amilyen őrült vagyok, az erdélyi nyaralásomat megszakítva 12 órát utazva rohantam a Kárpátokból Szegedre, hogy a Rivert meghallgathassam. Nálam ők verik a Bojtorjánt is, pedig ez nagy szó!!! Igaz, egyik kicsit más stílus...), Makó Béla és a Crossbow, Blue Gaz, Legendary DAltons (Európa legjobb Rockabilly bandája a plakát szerint).

Szombat este:
Oklahoma (Pomázi Zoli szerint jók, steelgitárosuk is van), Budapest Country Band, Westernboogie, Új Bojtorján, Country Session.
Plusz a Creeting Shadows írtánc-együttes bemutatója.

Én csak szombat estére tudok menni, de akkor este bookworm legnagyobb örömére Bojtorján-dalokat lehet hallani az "Új Bojtorján" nevű zenekartól. (A névválasztás jogprobléma miatt van, valójában öreg motorosok a tagok.)
A jelenlegi felállás Pomázi Zoli (gitár+ének), Barna "Csibi" Zoli (dob, vokál), Vörös Andor (steel-gitár, tangóharmónika, ének) a régi Bojtorján alapemberei. Basszusgitározik Bordács Attila (vokál), és van egy fiatal szólógitáros-énekes srác, akinek olyan "egyszerű" neve van, hogy mindig elfelejtem. :)
A fiúk legkorábban 9-kor kezdhetnek, mert előtte Kapuváron (vagy Kaposvárott?? Már elfelejtettem) játszanak délután.

A fesztivál idén már 7x lesz, én már az elsőn is ott voltam. Akkor egy kb. 4x3 méteres színpad volt és néhány pad a nézőknek. De Buchwart Laci (ex-Bojtorján) kitartó ügyködésének köszönhetően felfejlődött a dolog.
Várhatóan újra kinyit a mozgó Fonográf-lemezbolt is!

Viszont nem 27-28-án lesz a fesztivál, hanem 26-27-én, azaz péntek-szombaton!!!

Ha valaki meg akar keresni, egy nagy embert keressen. Ez alapján meg szoktak találni :))))

Na, még 1x üdv mindenkinek! Tali Gárdonyban!

Előzmény: Old Cowboy (7)
Old Cowboy Creative Commons License 2002.07.17 0 0 7
Howdy Cowgirl-ök és Cowboy-ok!

Na, látom nem sokan vagyunk, de ezt már ti is megállapítottátok. Szerintem nagyobb reklám, hírverés, médiai részvétel szükségeltetik. A topikot pedig a főoldalra ki kell tenni, hogy könnyebben rátaláljanak.
De, ha már itt tartunk július 27-28-án Gárdonyban country fesztivál lesz. Fellépnek a legjobb magyar country zenekarok, köztük a Bluetimers, akik szintén külföldön turnéznak és már 4 CD-jük jelent meg. Sajnos csak náluk kapható. A tavalyi fesztiváljuk elég jól sikerült. A város központjában felállítanak egy óriási sátrat, ahol helyet kap a zenekeri pódium. Büfé, csapolt sörök, üdítők, sültek, hosszúpadok és asztalok, de árúsítanak különféle western cuccokat: kalapok, sálak, övek, ingek, stb. Este linedance bemutató és oktatás. Szóval szuper hangulat.

Tehát találkozunk Gárdonyban
Üdv Old Cowboy

bookworm Creative Commons License 2002.06.05 0 0 6
Bojtorján rulz :))) Meg mondjuk Robbie Fulks.. de főleg Bojtorján és Bojtorján és Bojtorján és Bojtorján és Bojtorján és Bojtorján és Bojtorján és Bojtorján... :)

bw (akiről ebben a topicban senki se fogja elhinni, hogy "16 éves és félig gyerek még")

1szekeres Creative Commons License 2002.04.17 0 0 5
Hello!

Nos fiúk! Elárulok egy titkot. 43 éves vagyok, s 23 éve én vettem át a Matzkó László távozása (to London, BBS) után az öt húros bendzsót. Egyébként fenti uri ember sógora ma a River szólógitárosa, illetve az én tanítványom volt 5 húros bendzsón. Az akkori tagok (Suki Béla gitár /Boston/, Juhász Juci bőgő /Kalifornia/, Herbst Sarolta ének, /Szolnok/, Tárkány Imre mandolin / Ausztria-Mo./, Nagy Erzsébet hegedű/Szeged/ Szekeres András öt húros banjo /Wasington-Budapest/ Most a neten is. Egyébként volt egy konkurens banda is, ez a White River Bluegrass Band volt (Savanya Pista, a felesége, aki az első magyar autoharpo volt, s játszott a Bojtorjánnal is, Sztrain Pista és felesége, mindannyian Kanadában élnek. Ja, és Csécsei Géza, aki az első magyar steel gyártó.s játszó is volt. Tininek a Fonográfból ő csinálta meg az első pedálos steeljét egy Fender pedálnélküliből. Ekkor ragasztoota Bródi Szegedre a Magyarország Nashwillje nevet.

MrsBlank Creative Commons License 2001.12.06 0 0 4
hali! szívesen elmennék egy ilyen bulira nyáron, bár gondolom nem egy Nashville, de minden country rajongó vágyálmainak szintjét elérni igen nehéz :) őszintén szólva még soha nem is hallottam magyar country zenét, meg lehet szerezni valahol a River dalait CDn, esetleg internetről? a tradicionális előadókat annyira nem ismerem, bár néhány szám bejön szinte minden kategóriából, ezért is szeretem Brooks zenéjét az érdekes kavarásokkal (a visszavonulási ötletéért már kevésbé lelkesedem). neked Martina McBride és Trisha Yearwood hogy jön be?
Előzmény: István Gyuri (3)
István Gyuri Creative Commons License 2001.12.06 0 0 3
Hahó!
Ezek szerint nem volt hiba a kedvencek közé tenni ezt a topikot :)))
Szia!
A szegedi buli júniusban vagy júliusban van, állandó fellépő a házigazda River együttes (nagyon profik, sajnos, leginkább külföldön játszanak.), szinte állandó fellépő az Új Bojtorján néven fellépő leginkább régi Bojtorján (Pomázi Zoli, Vörös Andor, Barna Zoli, Sötét Gábor + az ex-Skorpiós Szűcs Antal Gábor "Totya", illetve egy fiatal srác, aki szóló gitározik és énekel) a régi nótákkal (Vigyázz magadra, fiam; Csavargódal; Szerelmem volt a nagy színésznő; Ahol a lusta folyó...).
Fellépett tavalyelőtt a 100 Folk Celsius is felnőtt koncerttel.

Mostanában egy-egy igényesebb kocsmában lehet találkozni countryzenészekkel, néhányan szoktunk járni Géczi Erika (ex-Bojtorján) bulijaira az ex-Mészöly tanszékra (ma Nevada Pub) a Bartók B. úton. 8-10 éve még volt HETI countryklub egy kollégiumban élő koncertekkel, sajnos már rég megszűnt...

Más. John Denver és Alabama neked hogy jön be?

Előzmény: MrsBlank (2)
MrsBlank Creative Commons License 2001.12.06 0 0 2
wow, nem hittem hogy valaha magyar fórumon akadok ilyen topicra! :) körülbelül annyira látogatott mint azt gondoltam, sajnos, de ha van itt valaki esetleg beszélgethetnénk. Johnny Cash és Garth Brooks nekem is kedvenceim, Faith Hill, Tim McGraw és Patsy Cline mellett. magyar country előadókat egyáltalán nem ismerek. pontosan mikor van ez a szegedi country fesztivál, és mik a programok?
Előzmény: István Gyuri (1)
PaksiMogyoró Creative Commons License 2001.07.09 0 0 0
Jé, így kell nullázni?
:))

Bírom a country-zenét... dumálhatunk róla

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.09 0 0 topiknyitó
Hali Emberek,

Ha van valaki errefele aki szereti a Country zenet (nem feltetlenul a tradicionalis country-t), az kapcsolodjon be.

Koszi,

G.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!