Keresés

Részletes keresés

fass Creative Commons License 2022.05.15 0 0 5538

NAPPAL    VILAGOSBAN   mindenhol biztonsagos    a kornyeket nem ismerem        a bunt a buneseteket altalaban sotetben ejszaka kovetik el

Előzmény: patrikk01 (5537)
patrikk01 Creative Commons License 2022.05.13 0 0 5537

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy a Gömb utca eleje(Papp Károly úthoz közeli része) és annak környéke mennyire élhető jelenleg? Lakást bérelnék ott és sajnos nem ismerem a környéket mert vidéki vagyok.

Köszönöm előre is mindenkinek a segítséget!

Regisztrált tag Creative Commons License 2021.03.14 0 0 5536

Tisztelt Index Fórum tagjai!

 

Én azt szeretném kérdezni a lentebb csatolt képemmel kapcsolatban, hogy a Váci útnak azon a részén, ahol a képen a zöld paneltömb alatt régebben működő fekete színű üzlettáblás üzletnek, ha jól emlékszem, cukrászdának mi volt a teljes neve és lenne-e róla néhány másik kép is?

Abban esetleg még tudnak segíteni, hogy a kerületben, a Váci úton és a Lehel utca-Ferdinánd híd kereszteződésénél, illetve a híd felüljárója előtti 90-es, 2000-es évek elején működő könyvesboltoknak mi volt a teljes nevük és esetleg lenne róluk néhány kép?

Még esetleg hogyha lenne valakinek néhány kép szintén a 90-es évekből és a 2000-es évek elejéről a Lehel utca és Ferdinánd híd kereszteződésénél, felüljárónál lévő MÁV parkolókról, azt is előre is nagyon szépen megköszönném és persze minden más segítséget, képet is a fentebb említettekkel kapcsolatosan.

 

PetiSzabo89 Creative Commons License 2020.07.19 0 0 5535

Üdvözletem!

Épp most keresek lakást a kerületben. Ez a hirdetés még elérhető?
Amennyiben nem, van esetleg egyéb eladásra szánt ingatlana a kerületben? Legalább két szobás érdekelne!

Előre is köszönöm a válaszát!

Előzmény: E_sztella (5530)
Regisztrált tag Creative Commons License 2020.04.12 0 0 5534

Kedves Single Bilingual!

 

Jakab András vagyok. Érdeklődnék, hogy a csatolt képen lévő, mára már sajnos megszűnt raktár mellett annak a könyvesboltnak mi volt régen a neve, amiből a képen 1-2 piros betű látszódik?

 

Előzmény: Single Bilingual (5207)
E_sztella Creative Commons License 2018.05.04 0 0 5530

Sziasztok!

 

Eladó lakás a kerületben, hátha érdekel valakit:

 

Eladó a XIII. kerületben, a Kerekes utcában egy 48 nm-es, második emeleti erkélyes, belső udvarra néző, légkondicionálóval felszerelt fedett és zárt gépkocsi beállóval rendelkező lakás. 

Irányár: 34 M forint. 

 

Érdeklődni: +36 30 450 5530

r_tamas Creative Commons License 2017.08.07 0 0 5528

Lepusztult játszótér a dunaparton.  90-es években rengeteget voltam itt nyáton.  Esetleg régől van valakinek képe?-

Jún.állapotok:

VinczeK. Creative Commons License 2016.09.20 0 0 5527

Sziasztok! 

 

Vérvételi központ nyílt a 13. kerületben!

http://himgmedical.hu/

Szabó Emil Creative Commons License 2016.06.28 0 0 5526

Sziasztok! Ezzel a robogóval valaki már találkozott? :D

http://hulladekvadasz.hu/2016/06/10/robogo-keresi-elveszett-gazdajat/

Regisztrált tag Creative Commons License 2016.05.05 0 0 5525

Tisztelt Fórum!

 

Jakab András vagyok.

Annyit szeretnék kérdezni, hogy ennek a volt raktár épületsornak a belsejéről és a szintén régebben emellett a raktár épületsor mellett található könyvesboltról, a könyvesbolt belsejéről esetleg lenne valakinek néhány kép?Hogyha lenne és ide, az oldalra feltöltenék, akkor azt előre is nagyon szépen megköszönném.

 

                                                                                                                 

 

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ennek a szintén régebben a kerületben, a Csanády utcában lévő Higiénia és Vegyiáru Üzletház belsejéről fel tudnának tölteni az oldalra néhány képet? Ezt is nagyon szépen megköszönném előre is.

 

 

Különben annyit szeretnék még mondani, hogy azért érdekelne, hogy lenne-e néhány belülről fotózott kép a már említett helyekről, mert Én régen jártam ezeken a helyeken, csak az a baj, hogy sajnos akkor régen, régebben még nem volt lehetőségem fényképeket készíteni semmiről sem, mert nem volt fényképezőnk. És most pedig emlékbe nagyon örülnék annak, hogyha mégis lenne néhány belsőleg készült fénykép a már fentebb említett helyekről.

Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2015.05.22 0 0 5524

A Reitter Ferenc utcában laktunk kb. 5 évig. Az emberek borzasztóak (szarrágók). Én ne ajánlom azt a környéket. Betörés nem volt. A ház a patak sarkán volt, amiben laktunk. A legjobb még mindig Újlipótváros. Csak azt meg is kell tudni fizetni. 

Előzmény: klajosh13 (5518)
Sanyi1981 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 5523

Offtopik

Wifi térkép a XIII. kerületben. Van olyan postás, aki a wigle androidos programját használja vagy szívesen használná?

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.wigle.wigleandroid

 

A program a wifi pontokat térképezi fel és mivel a postás bejárja az egész kerületet, a legpontosabb térképet tudná feltölteni.

Boszorka Creative Commons License 2015.02.10 0 0 5522

Szvsz ehhez nincs mit hozzászólni. Jász utcában buszok járnak, menj el és nézd meg milyen messze van a kiszemelt lakástól. Biztonság meg hol van már manapság? A XII. kerületben is állandóan betörnek, szerintem a XIII. se rosszabb.

Előzmény: klajosh13 (5521)
klajosh13 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 5521

Sziasztok!

 

Még mindig várom a hozzászólásokat a témához!

 

Üdv.,

 

klajosh2

Előzmény: klajosh13 (5520)
klajosh13 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 5520

Elfelejtettem leírni, hogy a Szent László útnak a Robert Károly körút és a Frangepán utca által határolt része érdekel.

Előzmény: klajosh13 (5518)
klajosh13 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 5519

Sziasztok,

 

senkinek sincs tapaszalata a Szent László út és környékével (lásd előző hozzászólásomat)?

 

Egy tanácstalan lakásváltó :)

 

klajosh

klajosh13 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 5518

Sziasztok,

 

A 13. kerületben a Szent László út egyik lakásába költöznénk. A lakás tetszik nagyon ezzel nincs gond.

A környékkel kapcsolatban viszont bizonytalanok vagyunk. Mennyire biztonságos? Mennyire jó 

ott lakni? Milyenek arra az emberek? Milyen a közlekedés? Sétáltunk arra párszor, nekünk

nem tűnt vészesnek, a neten sok egymásnak ellentmondó vélemény van. Szeretném ha segítenétek.

 

Üdv.,

 

klajosh

További magyar hang Creative Commons License 2014.10.27 0 0 5517

Pont ezt mondom, az egykori nagy gyárak helyére épület az irodaházak, ezek viszont jellemzően a Váci út mentén vannak, ahol a Váci út és a Duna között ingyenes a parkolás, míg egészen a Röppentyű-Göncöl útig végig fizetős, pedig nem hinném, hogy tömegek tennék le pl. a Tahi út mentén, hogy onnan 1 kilométert sétáljanak a bármelyik metróállomásig.

 

A Reitter Ferenc út (és társai: Béke út, Tatai út, a maga macskaköveivel!) meg olyanok, amilyenek, maga az út kirakatút, de akárhol lekanyarodsz, máris érezni lehet a külvárosi hangulatot: pl. Fáy utca vagy kifele, Angyalföld állomás fele)

A kerület politikai hovatartozásáról nem akarok vitatkozni, azért az elég beszédes volt, amikor a Főv. Önk. lehetővé tette a kerületeknek a hajléktalanok kitiltását, akkor a XIII. az elsők között faltól falig bejelölte a kerületet, miközben az a politikai oldal azt harsogta, hogy ez milyen embertelen és nem ez a megoldás.

Előzmény: Hivatalból_vesztes (5516)
Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2014.10.20 0 0 5516

"de nehogy azt mondja már valaki, hogy pl. a tömegek parkolnának a Teve utcában vagy a Csángó utcában, vagy a Tomoriban, vagy bármelyik másikban, hogy onnan valami munkahelyre utazzanak tovább."

Nem is. Pontosan ez a lényeg, hogy ezen a területen sok irodaház van. Jellemzően sokan járnak autóval dolgozni. Ameddig nem volt fizetős a Csata utca, addig teljesen tele volt. Nem lehetett helyet találni, mert mindenki, aki jött dolgozni, ide parkolt. Most vagy kiljebb teszi le a kocsit, és tömegközlekedéssel jön, vagy nem használ autót, vagy fizetős parkolóba teszi le az autót. Mármint olyanba, ahol havonta kell fizetni mondjuk 10-12ezer forintot.

Nem tudom mikortól kezdve figyeled a 13.kerület fejlődését, de hatalmas változásokon ment keresztül. A régi gyárakat nagy részét már lerombolták, és irodaházak épültek a helyükre. Amit te írsz inkább a 4. kerületre igaz. A 13. kerületben rengeteg fejlesztést valósítottak meg. A Vizafogón is teljesen új építésű házak vannak. A parkokat is rendbe tették. Nem tudom milyen változásokra vársz. Ha az utakkal van baj, akkor elárulom, hogy vannak olyan utak, amelyek nem a 13. kerülethez tartoznak, hanem a fővároshoz. Ami a 13. kerülethez tartozott azt meg is csinálták. Reitter Ferenc utca végig, pl.. Én laktam ott, amikor még olyan volt az út, hogy autót teszteltünk rajta, mert amelyik ott nem zörgött, az sehol sem. A Csata utca, és környéke sem macskaköves már. A legjobb Pesti kerület a 13. kerület. Értékelni kell tudni, mert itt nagy részben még mindig olyan emberek élnek, akik tudják, hogy mi a jó. Nem véletlen nem narancsos terület, és remélhetőleg sosem lesz az. 

Előzmény: További magyar hang (5515)
További magyar hang Creative Commons License 2014.10.07 0 0 5515

Más kerületekben is van hasonló helyzet

 

Én ajánlom ennek a térképnek a tanulmányozását: http://parkall.hu/zone.html?city=budapest , nincs még egy olyan rabló kerület, mint Angyalföld. Semelyik másik pesti kerületnek nincsen a Hungárián túlnyúló fizetős zónája. De még a metró megállói mentén talán-talán el tudnám fogadni (bár ugye a logika ott bukik, hogy akkor a Váci út és a Duna közötti rész miért nem az), de nehogy azt mondja már valaki, hogy pl. a tömegek parkolnának a Teve utcában vagy a Csángó utcában, vagy a Tomoriban, vagy bármelyik másikban, hogy onnan valami munkahelyre utazzanak tovább. Ez szimpla pénzlehúzás ... csak azt nem tudni, hova, mert a kerület állapotán nem nagyon látni. (Az egy darab Lehel csarnok meg nem ez a kategória.)

Előzmény: Hivatalból_vesztes (5498)
agnes777 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 5514

Levélben kértem a XIII. kerületi Közszolgáltató hivatalt az autók kitiltására a Vizafogó Sétányról, hivatkozva a gyerekek biztonságára és egészségére, melyet mellékelt levelükben elutasítottak. Kérem, ha valaki még csatlakozna ehhez a beadványhoz, azt jelezze! Köszönöm!

 

 

rieger.d Creative Commons License 2014.08.01 0 0 5513

Tisztelt Fórumozók!

Vidéki fiatal vagyok, aki 2014 októberétől költözne fel Budapestre. A budai oldalt még jól ismerem, azonban a pesti környékről nincs túl sok információm, ezért fordulnék önökhöz egy kis segítségért. Elsősorban arról szeretnék érdeklődni, hogy a 13. kerületben melyek azok a környékek/utcák, amelyek nem a közbiztonságukról híresek, illetve Vizafogó városrész (pontosabban a Dagály utca és környéke) jó választás lenne-e költözés szempontjából? A segítségüket előre is köszönöm.

Üdv,
Rieger D.
 

Aspuci Creative Commons License 2014.07.28 0 0 5512

Itt pedig 214 régi és új fotópár egy képben. (egy kicsit lassan jön be)
http://www.lokalpatriotak.com/csuszkas-galeriak/egykor-ma/

Aspuci Creative Commons License 2014.07.28 0 0 5511

Sok száz régi angyalföldi fotó:
http://www.lokalpatriotak.com/mediatarak/mediatar1/

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.29 0 0 5509

Sziasztok!

 

Ha valaki esetleg a 13. kerben(vagy más kerületben is) bérelhető irodát keres, akkor a nagy ingatlanos cégekkel ellentétben én őket ajánlanám:

 

http://www.dbi.hu/kiado_ingatlan/kiado_iroda

 

Én egy időszakban náluk béreltem irodát és mindig nagyon rugalmasak és segítőkészek voltak.

Egy próbát megérhet.

cseti88 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 5508

Kedves Fórumozók!

A sportolni, mozogni vágyók figyelmébe szeretném ajánlani ezt a lehetőséget:

Pilates oktató vagyok és a XIII. kerület, Tátra u. 4 szám alatt lévő Roxy Stúdióban tartok órákat.
Az órák időpontja: kedd-csütörtök 18:00-19:00

Bővebb információt kaphattok:
http://pilatesmaskepp.cafeblog.hu/

 

Facebook: Pilates másképp

A Pilates időseknek, férfiaknak, hölgyeknek, fiataloknak egyaránt ajánlott! Egy ízületkimélő mozgásforma, ami nagyon hatékonyan megdolgoztatja a mélyizmokat is. Sérülés, rehabilitáció esetén is ajánlott, kialakult gerincproblémával is űzhető, de a megelőzésben is fontos szerepe van. Gyógyító jellege mellett nagyon hatékony alakformáló, és a fogyást is elősegíti.

Kérdés esetén, keressetek bátran!

dernol Creative Commons License 2013.10.04 0 0 5506

Nem tudjátok, hogy a Lehel útról még mindig nehézkes kifordulni a Róbert Károly körútra? A múltkor fel volt túrva a kereszteződés a villamossín javítás miatt. Még mindig ez a helyzet?

dernol Creative Commons License 2013.10.04 0 0 5505

Nem tudjátok, hogy a Lehel útról még mindig nehézkes kifordulni a Róbert Károly körútra? A múltkor pont a kereszteződésnél fel volt túrva a villamos miatt. Még mindig ez a helyzet?

Lamneta Creative Commons License 2013.08.11 0 0 5504
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 5503

Ebben sajnos van némi igazság. :(

Előzmény: Hivatalból_vesztes (5502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!