Ha tehetném, Costa Ricába mennék! Volt szerencsém kétszer turistaként eltölteni két hetet, nagyon tetszett a természet, a szomszédos országokhoz képest jónak mondható közbiztonság és szerintem normális szinten meg lehet élni különösebb erölködés nélkül.
Milyen kint?
Mert ott vannak latin-amerika legszebb lányai. (Sőt a Miss World versenyben a legtöbbször ez az ország gyözött.)
Azon kivül spanyol nyelvet mindig szerettem volna beszélni.
Azoknak akik nem ismerik.
Kohn bacsi kivandorolni keszul es viszi magaval egyetlen vagyonat a papagajat.
Megallitjak a hataron.
Kohn bacsi elo allatot nem lehet kivinni.
Na de nekem nincs semmi egyebem mondja az oreg Kohn.
Sajnos elo allatot akkor sem szabad kivinni, mondja szigoruan a hataror.
Megszolal a papagaj.....Fejet levagni,.... madarat kitomni... csak innen kijutni. ))
Ciprus. Csak pár hétig voltam ott, de hazautazáskor legszívesebben visszafordultam volna a repülőgép lépcsőjéről. Még soha sehol nem éreztem magam annyira jól, mint ott.
Finnország, Írország, Mexikó, aztán vissza, hogy játszhassam az eszemet, hogy "ejj de zaklatott sorsú szittya gyerek vagyok, aki mindig tudta, hol a helye a szívének".......
Csatlakozom az előttem szolóhoz. Svájc nekem is bejön, bár a magyar szememnek nehéz volt hozzászoknia, hogy nem látok tovább 1km-nél mert egyből egy hegybe ütközik a horizontom. Ha már választhatnék én inkább a francia részhez vonzódom Lausanne, Genf környéke vagy az olasz Ticino ha már parlo italiano un po....
Milyen sokan szeretnének Írországban élni... :) valószínűleg még nem éltek ott, azért ;) Na, azért nem olyan rossz itt, lassan 1 éve itt vagyok. De a fővárost nem ajánlom senkinek.
Amúgy ha választhatnék, akkor Svájcba mennék (érdekes, ezt senki nem írta), ott is főleg Chanton Bärnbe (Bärner Obrland)... de azért tényleg király otthon, csak pénz kéne.
"Itt élned halnod kell" hát megértem.:)
Nekem is szimpatikus Skandinávia, esetleg még Nagy-Britannia jöhet szóba, bár Ők mostanság sajnos nem igazán semlegesek.
Szerintem azért, mert az odalátogató fehér pénzes, ők meg csórók.
Ásványkincsek nincsenek, csak turizmus, ez így igaz. Vulkánsziget lévén furcsa lenne másképp.
Amúgy egy szép vonulat utolsó mohikánjai: az ún. (és minden jobb helyen rég kivérzett) afrikai szocializmusé, ők a Brezsnyev-doktrína nagy vesztesei. Pár éven belül persze ott is meglesz a fordulat éve. Aztán, ahogy lenni szokott, tribalizmusból kifolyólag egymást eszik majd meg.
Igazan kellemes hely lehet, ahol a legnagyobb guru csak ugy egyszeruen Rene... szoval a Rene.. ::-)))
Akkor Seychelles kivandorlasra kilove, maxinum turistacelpont lehet meg.
Tenyleg, miert utaljak szerintetek a feher embert? Hiszen valoszinuleg abbol elnek nem? Masreszrol, a feher emberek tobbsege mast sem akar ott, csak nyaralgatni, meg jol erezni magat, es ezert fizetni is hajlando. Ott nincs olaj, vagy barmi. stb... amit kibanyaszva tonremenne a kornyezet. Vagy igen?