Keresés

Részletes keresés

sünegérclub Creative Commons License 2015.06.04 0 0 225

Hali. Csaba vagyok. 86-ban végeztem. Van egy rahedli képem Balatonszepezdi táborozásokról. Érdekel valakit?

S.Pepe Creative Commons License 2010.11.27 0 0 224

1967/A végeztem, Szász Gábor engem is tanított, nagyon sajnálom.   Bördős Péterről tud valaki ? Szabó Péter meghalt,még 93-ban. Szongoth Miklósnak éttermei voltak,Papp Karcsi könyveket írt. Ennyi...

kaviat Creative Commons License 2008.02.22 0 0 223
nemár :(( pedig milyen jó kis nyári mókák voltak a hárshegyi gyerekgézában.. /én itt off vagyok, én vácis voltam, de mi is oda jártunk
Előzmény: kambekk (222)
kambekk Creative Commons License 2008.02.22 0 0 222

Lakópark vs. Fák - avagy mi várható a Hársgegyi Napközistábor területén

http://reakcio.blog.hu/2008/02/20/lakopark_vs_fak_deathmatch_1229_epizod

 

nahátén Creative Commons License 2007.02.24 0 0 221

Sziasztok!

 

Keresek 3 hozzászólót ebböl a topikból:

mmakka, Brutal Delux és vuvuvu

Ha még az oldalra jöttök, kérlek,írjatok a köv.címre: anjulia@gmx.de

Az Irányiról van szó.

Köszi, jó hétvégét!

maribor Creative Commons License 2006.11.07 0 0 220
Elég gyorsan ment az oda-vissza jelölés. Te jó ég, mire majd' 1100 embert végignézek!!!!!!
Előzmény: maribor (219)
maribor Creative Commons License 2006.11.07 0 0 219
Ma megnézem és bejelölöm. A tanároknál lesz nagy öröm....
Előzmény: nahátén (217)
nahátén Creative Commons License 2006.11.06 0 0 218

E-mail címet nem írtam:iranyisok@gmail.com

 

Ugye értitek, az iskola szerepel, mint iwiw tag,hogy mindenki mindenkit elérhessen és az iskola emlékét ébren tartsuk.

nahátén Creative Commons License 2006.11.06 0 0 217

Sziasztok!

 

Balázs Juli vagyok, a legtöbb nevet nem tudom itt, kit takar.Ha ide látogattok,tudjátok, hogy van egy "Irányi Dániel àltalános Iskola" nevü iwiw tag, ahova minden fellelhetö volt Irányis diákot, tanárt, szülöt meghívtunk.Ott is van egy privát topicunk, az adatlap alján, a Munkahely rovatnál a link.Tervezünk egy honlapot, amihez írtunk egy kérést, hogy legyetek olyan szívesek régi Irányis képeket stb küldeni.Tervezünk egy nagy találkozót is.

Ha valakit innen nem jelöltünk az oldalra-én tanár voltam , lányom Andi és én adminisztrálom az oldalt, mások is segítenek ill.felajánlották segítségüket-jelölje az Irányit.

maribor Creative Commons License 2006.11.02 0 0 216

Sziasztok, majd' két éve jártam erre. Szász Gabi bácsi halála megdöbbentett, nekem picit több volt egy szimpla orosztanárnál, sokkal többet jelenett.

Ricsire persze, hogy emlékszem, de ő eggyel vagy kettővel alattam járt. Ő róla a károlyi kerti nagy lábtengó csaták maradtak emlékezetesek. És Ricsihez fűz egy másik emlék is. A bátyja, aki egy évvel járt felettem (de lehet, kettővel). Ő Kósa L. Adolf, akit mindenki csak Laciként ismert a Károlyi kertben. Máig emlékszem a napra, amikor bejelentette egyszer, hogy ő mától nem Laci, hanem Adolf.

Előzmény: mariannae (203)
nahátén Creative Commons License 2006.10.18 0 0 215
Megint itt vagyok.Remélem, többen is olvassák még a topicot.Ne csináljatok problémát abból, hogy tanár voltam.Az Irányi emléke sokaknak fontos, nem akartam csendes résztvevö lenni. Az Irányi körül nyomoztam, így jutottam hozzátok.
kambekk Creative Commons License 2006.10.18 0 0 214

No hát akkor összeértek a szálak. Régi emlékek felbukkantak, mérgem kipattant. Dühöm elszállt.

Levelibéke poraira!

Előzmény: nahátén (213)
nahátén Creative Commons License 2006.10.17 0 0 213
Felesleges titkolóznom, pont én vagyok az.
Előzmény: kambekk (212)
kambekk Creative Commons License 2006.10.17 0 0 212
A wiwen épp most jelölt be balázs béláné... Nem jelöltem vissza. Tebenned kit tisztelhetnénk?
Előzmény: nahátén (211)
nahátén Creative Commons License 2006.10.17 0 0 211

Sziasztok! Ùj vagyok a topicon ,remélem, müködik még.Látom, hogy ritkán írtok bele.Végigolvastam az egész levélváltást és kapcsolódok az utolsó szomorú Irányis történéshez, Gábor bácsi temetéséhez.Akik olvasták a hírt, még jobban, akik ott voltak, érezték az Irányis összetartást.Akár volt gyerek, akár tanár.Ìrtátok korábban, jó lenne, ha tanár is belekapcsolódna.Itt vagyok!Èn épp nem szereplek a kivesézettek között, nem azért, mintha engem mindenki szeretett volna vagy mindent tökéletesen csináltam volna.Valószínüleg nem vagy kevés ideig tanítottam a résztvevöket.

Ami közös:hiányzik az Irányi.Valaki említett egy találkozót, azt meg lehetne szervezni.Másik ötlet:lesz egy Irányi nevezetü iwiwes, aki meghív minden Irányist és öt is meg lehet hívni.Ìgy lesz mibe kapaszkodni, nem szakadnak el a szálak.

Jó lenne, ha valaki kutatna az Irányi története után, lehetne egy Internet oldalt is szerkeszteni.Várom a további ötleteket.

nahátén Creative Commons License 2006.10.17 0 0 210

teszt

Cloaca Maxima Creative Commons License 2006.09.25 0 0 209
Kedves Irányisok!

Volt egy nagyon kedves orosz tanárunk: Szász Gábor.
A sorsa sajnos nagyon szomorúan alakult, miután nyugdíjba ment, és főleg miután az Irányi megszűnt. Sokáig a súlyos beteg nővérét ápolta, majd teljesen egyedül maradt. A világtól való visszahúzódásának valószínűleg az volt az egyik oka, hogy borzasztó rossz anyagi körülmények között élt, gyakorlatilag nyomorgott.
Augusztus végén aztán végleg visszavonult, de szép halála volt: a templomban esett össze egy mise után.
A folytatás már nem annyira szép: mivel nem volt senkije, az önkormányzatra tartozik hivatalosan az eltemetése, ami nem kis megrökönyödést okozott, ugyanis közben egy pedagógus szervezeten keresztül végül sikerült értesíteni a régi kollégáit, de hiába próbáltak méltó temetést szervezni, az önkormányzat nem adta ki a kezéből "az ügyet".
Ennek ellenére azt sikerült elérni, hogy legalább azok részt vehessenek a rövid búcsúzáson, akik szeretnének.

A temetés 2006. október 5-én, csütörtökön reggel fél 9-kor lesz az Új Köztemetőben.

Aki úgy érzi, kérjük, jöjjön el, hogy a körülmények ellenére méltóan búcsúzhassunk el szeretett kollégánktól, illetve tanárunktól!
Kérlek, adjátok tovább az információkat olyan irányisoknak, akik nem kapták meg ezt a levelet!

Köszönöm
Hettie Creative Commons License 2006.01.24 0 0 208
Volt Iranyis tanar a Nepszabi forumon:)


NOL-vita a holokauszt oktatásáról
Holokauszttagadók a tanárok között is akadnak
NOL • Népszabadság Online • 2006. január 24.

Miklósi László
Tanítható-e a holokauszt? - Miklósi László, a Történelemtanárok Egyletének elnöke válaszol a holokauszt emléknapján, január 27-én 15 órától a fórumunkra érkező kérdésekre.



http://www.nol.hu/cikk/391819/

Hettie Creative Commons License 2006.01.20 0 0 207
:))))
Előzmény: macmelon (206)
macmelon Creative Commons License 2005.12.22 0 0 206
Fújj vácis! :)
Előzmény: kaviat (205)
kaviat Creative Commons License 2005.12.21 0 0 205
sziasztok, én vácis vagyok a szomszéd zeneiből :))) viszont klarinétozni jártam hozzátok. kemény 1 évig :))

.kav]4t .nem állhatunk meg, ez denevérország!
Calvano Creative Commons License 2005.09.26 0 0 204
Én is Irányis voltam, asszem 90-ben végeztem, B-s, vagy C-s voltam:)
mariannae Creative Commons License 2005.09.19 0 0 203
Sziasztok. Én is Irányis voltam 73-81-ig és B-s. A 8 évem nagyon jó volt. A mai napig emlékezetes.
MARIBOR két évvel fiatalabb, de talán ismeri - mivel egy évfolyamon jártak - Kósa Richárdot. Ő Amerikában él, Californiában.
Várnám az én évfolyamon járt tagok jelentkezését itt a fórumban.
A tanárokról csak annyit, hogy a mi időnkben amit lehetett mindent megtanítottak és kihoztak belőlünk, de sokszor mi nem voltunk elég aktívak. Jó alapokat kaptunk.
Hettie Creative Commons License 2005.07.06 0 0 202
kb 84-85-ben, lehet, hogy 83-ban.
Előzmény: macmelon (194)
Hettie Creative Commons License 2005.07.06 0 0 201
koszi a kepet kambekk:)
Előzmény: kambekk (199)
Hettie Creative Commons License 2005.07.06 0 0 200
Nahat, emlekszel a Csoban Ilonara... En annyira nem szerettem, foleg miutan lattam kekeckedni az egyik gyerekkel akit kulonosen utalt. Eleg szornyu volt. Ugyanakkor volt egy masik Ilona is, o osztalyfonokom volt negyedikben es oroszt tanitott. Ha jol emlekszem nala ket pad volt osszetolva es negyen ultunk egy "asztalnal" ora alatt.

Akkor a Darvas Andrasra is emlekezhetsz, nekunk harmadikban matekot tanitott azt hiszem. CH neve ismeros de en csak 1 evig voltam napkozis, talan hatodikban, egyebkent meg az utasellatoba jartunk ebedelni, vagy a Rezkakasba ebedjeggyel.
Előzmény: mmakka (193)
kambekk Creative Commons License 2005.07.05 0 0 199
Cloaca Maxima Creative Commons License 2005.07.04 0 0 198
legjobb-ba :)
Előzmény: Cloaca Maxima (197)
Cloaca Maxima Creative Commons License 2005.07.04 0 0 197
A középiskolában, persze. Az ország egyik legjobb gimijébe jártam (ha nem a legjobba), és töriből emlékszem, hogy hiányoztak az alapok, főleg, mivel Rózsi néni megközelítése és politikai meggyőződése rányomta a bélyeget a törire (de mint írtam, könnyen lehet, hogy bennem volt a hiba).

Lehet, hogy az osztály nem tetszett igazán, lehet, hogy a miliőt nem tudtam megszokni, de ezek már csak utólagos okoskodások. De tény, hogy ezek rengeteg motivációt adhattak volna.

Elfogadom, hogy az általánosnak nem az a dolga, hogy tudást adjon, de hasznos alapot azért adhat!
CM

UI: Azért kiváncsi lennék, hogy a többiekkel mi van.
Előzmény: macmelon (196)
macmelon Creative Commons License 2005.07.04 0 0 196
"Nekem nem volt elég, amit Rózsikástól kaptam." A középsuliban? Akkor kemény kezdő elvárások lehettek!

"az Irányiban egyik tárgyra sem úgy emlékszem vissza, mintha rengeteget adott volna... "
Egy ált. isk.-nek nem is ez a dolga. A gyerekek tudjanak, írni, olvasni, számolni, legyenek boldogok, nem gyűlöljenek iskolába menni, várják, hogy majd miket tudhatnak meg középiskolában stb. Meg tudjanak pár ált. műveltség beli dolgot, hogy aki nem tanul gimnáziumban tovább, az is tudja, hogy volt olyan, hogy pl. középkor, még ha nem is tudja pontosan mikor volt.
Előzmény: Cloaca Maxima (195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!