Keresés

Részletes keresés

Papka11 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 199

Sziasztok!

Osztálytársakat keresek. Ez a FB-os csoportunk:
https://www.facebook.com/groups/1728683200740822/

 

Üdv mindenkinek!

Medve1979 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 198

Udv szeretnem tudok hogy utolag ki tudok e kernni masolatot as eretsegimrol 86 ban vegeztem .Elmore is koszonom

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.14 0 0 197

Üdv!
A BEBRITS, GD 60. évfordulójának ünnepsége: 
http://www.gdszeged.hu/jelentkezes_60.php

bzmotoros Creative Commons License 2014.07.01 0 0 196

Múltkor volt időm Szegeden, és beugrottam a Bebritsbe. Érettségi után 26 évvel kicsit furcsa volt látni a fiatalokat, amint kiöltözve mennek elfelé az érettségiről. A tantestületben már alig van ismerős, ábrahám tanár úrral vettük végig a mi időnk beli tantestületet. Sokan nyugdíjban, néhányan meg- sajnos- eltemetve.

zsebpiszok0510 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 195

Szörényi tanárnő tanít még?Nagyon rendes tanár volt,jól tanított.

Előzmény: Törölt nick (187)
sooters Creative Commons License 2013.05.07 0 0 194

Sziasztok!

 

Én is 1988-ban érettségiztem és koleszos is voltam. Megnéztem az iskola honlapját, de sajnos már annyi minden változott azóta, hogy alig ismertem rá. Kár, hogy nincs valami archívumuk, ahol legalább az egykori végzősök és tanárok neveit megtalálhatnánk. Biztosan nagy munka lenne 60 évet feldolgozni, de egy ekkora iskolában valaki felvállalhatná. 

bzmotoros Creative Commons License 2013.04.05 0 0 193

Azóta voltam bent a koleszben. Semmit nem változott Ernő tanár úr, bevallása szerint 6 kg-t hízott 25 év alatt,továbbra is futkos. Külön érdekesség, hogy a volt hálószoba ma a koleszos tanári.

Előzmény: Kisraki (192)
Kisraki Creative Commons License 2013.03.31 0 0 192

Hogyne lehetne tudni róla! Ő volt a legkirályabb nevelő a koleszban ( 2005-2009 ) és matekból rengeteget korepetált és igenis sokat köszönhetek Neki! Igazi nagybetűvel írt Ember és nevelő volt Ő! A koleszban mi nagyon szerettük!

Előzmény: bzmotoros (191)
bzmotoros Creative Commons License 2012.10.27 0 0 191

Tegnap végignéztem a tantestület névsorát, hát alig találtam  ismerős nevet. Igaz, én 1988-ban érettségiztem.

Valaki tud-e róla, mi van Csala Ernő tanár úrral, aki nevelőtanárunk volt a koliban?

pallee Creative Commons License 2012.02.02 0 0 190

Talán két hete hallottam, hogy meghalt. Nyugodjon békében!

 

Előzmény: Kisraki (81)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.07 0 0 187

Üdv!

Szörényiné tanár nőnél szigorúan teltek az órák? Mostanság is látom az iskolában és nagyon szigorú megjelenése van, általában ha megjelenik: "A szó benszakad, a hang fennakad, lehelet megszegik." :-) .

Üdv Gábor

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.24 0 0 186

Jaj bocsánat Lovász László tanár úrra gondoltam ha jól tudom ő a forgalmistáknak is tanított bizt.bert.

Előzmény: nokiásdoboz (185)
nokiásdoboz Creative Commons License 2011.06.06 0 0 185

Lovas Feri bácsinak köze nem volt a bizberhez. Testnevelő tanár volt.

Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.02 0 0 184

Lovas Ferenc tanár úr tanított valakit bizt.berből.  Vele kapcsolatban van valami jó sztori.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.24 0 0 183

Az igen érdekes lehetett. Most az a terem; tanterem, akkor csak jól tudtam hogy ott voltak a jelfogók, de nem voltam benne biztos. Matek órám szokott ott lenni és mindeig felsóhajtok ha belépek oda.

Előzmény: zsebpiszok0510 (182)
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 182

Lent volt az alagsorban,mindjárt a lépcső mellett.

Egyszer bizt.ber órán,Gyurkánál valamelyik idióta osztálytársam befújt egy kis gázspray-t.Nem tudom ki volt,én semmit nem hallottam,de Gyurka meghallotta a sziszegést.Kirohant a teremből és mondta hogy hülye banda.Az oszifővel és Ludányi tanár úrral jött vissza,de nem találtak senkinél spray-t.

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.22 0 0 181

A jelfogós terem hol is volt az alagsorban vagy a magasföldszinten? Mit csináltatok a jelfogós teremben ott volt a gyakorlat vagy csak szemléltető volt. Czapár tanított gyakorlatot? A rókusi bizt.beresekhez jártatok ki?

 

Előzmény: zsebpiszok0510 (180)
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 180

Másodikba tanitott minket a Vajda tanár úr bizt.ber gyakszin.soszor mikor kimentünk a vasútra elmondta:

Akinél észreveszi hogy rálép a sinkoronára,beírja azonnal az egyest,de nem bizberbűű hanem magatartásbúú.

A gyakorlat nekünk általában bent volt a suliba,akkoriban a A épületben,az alagsorban,volt jelfogós terem,meg mechanikus is.A jelfogósba szegény Sanyi bácsi tanítottha jól emlékszem Molnár Sándornak hívták,már Ő nem él.Távközlésből párszor kijártunk a Máv központba,a táviró és a telefon központba.

Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.15 0 0 179

Hát igen próbálok valamit csinálni a suliba főleg a bizt.ber terén. És ha még tudnád is milyen "bece nevet" kaptam a tanáriba, de sajnos nem csak ot terjedt el mint a futótűz hanem a diákok körében is.

Üdv Gábor

Előzmény: Kisraki (178)
Kisraki Creative Commons License 2011.04.15 0 0 178

Üdv! Látom, Te csak lelkesebb lettél mint voltál! :)

Örömmel olvasgattam ezt a sok régi történetet, jókat röhögtem, sokminden nagyon ismerős.

Mikor elsős lettem, a koleszban Szarka tanár úr lett a nevelőm. Már eltelt 1 hét és már volt mit tanulgatni is. Lementünk tanszobára, nekiültünk elkezdtem tanulni. Egyszercsak az öreg elkezdte mondani a nagy dumát. "Figyeljetek fiacskáim! Ha éhesek vagytok, kimentek a Mars térre, mikor kimenőtök van, és vesztek mindent! Vesztek paprikát, paradicsomot, parizert, vajat és addig eszitek amíg van! Szóval nem izé ez!" Jó elmondta... Két perc múlva megint megszólal. " De figyeljetek srácok, ezt én komolyan gondoltam! Vesztek, azt addig eszitek amíg van!" Mondom magamba: Jóvan veszünk, csak hagyjad má'! Aztán megint tartott egy kis szünetet és végül harmadjára is rákezdett na akkor aztán lökte a sódert rendesen. És végül semmi nem lett a tanulásból. Végigdumálta a tanszobát! :D

Vele kapcsolatosan mégegy sztori: Már ötödéves voltam, forgalmásznak tanultam. Egyik este, kimentünk felsővárosba, találkoztunk egy osztálytárssal meg volt beszélve, hogy iszunk 1-2 sört. Mivel nem gondoltuk, hogy nem 1-2 lesz kimenőt sem kértünk. Aztán a sörök csak fogytak és fogytak. Lett vagy 6-7 és már csak az utolsó trolival tudtunk visszamenni ez már olyan este 11 órakor volt. Kár, hogy 9-re kellett volna visszaérni. :)

Na, visszamentünk az utolsó trolival. Első akadály a porta volt, mert ott a kimenősöknek le kellett adni az ellenőrzőt és visszafele fel kellett venni és úgy lehetett tovább menni a kolesz fele. Mivel nekünk kimenőnk sem volt, így ellenőrzőnk sem. :) A portás bácsi erősen akadékoskodott és jogosan kérdőre vont minket, nem akart beengedni. Ment a magyarázkodás, vagyis osztálytársam magyarázkodott én próbáltam magamba folytani a röhögést. A portás viszont sehogysem akart beengedni. Gondoltam magamban, hogy itt valamit improvizálni kell, de gyorsan. Odahajoltam osztálytársamhoz és annyit mondtam, hogy sprint! :) Akkor elkezdtünk futni befele az udvar felé, át az udvaron a kolesz ajtóig. Ott asztán gyorsan csöngő. Mákunkra a portás nem jött utánunk. A Tanár Úr a csengőszóra jött le, már várt minket, tudta, hogy sarasok vagyunk! :D Kinyitotta az ajtót, majd így szólt: " Jani, Pista b..átok meg! Legalább szóltatok volna, hogy később jöttök! Két nap koleszügyelet! Tűnés fölfele tusolni és húzás aludni!!!" :D Szépen elnézést kértünk, aztán örültünk, hogy ilyen olcsón megúsztuk. :)

A ottani koleszos élettel kapcsolatban: A sörfesztiválokat, mi is imádtuk! :D Ha jól emlékszem, mindig év végén volt, május végén, vagy június elején. Már tanulni, kínlódni nem kellett, csak lazaság volt már! Minden este mentünk kocertekre, Bikini, Edda, Republik, Beatricse zsinórban. Jó volt, nagyon éltük! :D

Jimmy nekem osztályfőnököm volt. Nem volt felhős a viszonyunk sohasem vele, kivéve 4. év végét, akkor már nem cseszegetett minket. Engem nem egyszer nagyon megbántott és aztán Ő is belátta, hogy bizony nem volt igaza. Ezt viszont nagyra értékeltem. Így utólag már látom, hogy sokszor korrekt, meg elnéző volt velünk és nagy türelem kellett hozzánk, mert kutyaütő egy banda voltunk. :)

Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.09 0 0 177

Üdv!

Már korábban említettem Váradi Miki beceneve Váradhegyi Miklós Troll. A következő esemény történt a kóterban:

Szobatársam beront a szobába és mondja: -Egy troll fent a 2. emeleten!!! És diák ügyeletest keres.

Majd én: - Akkor elvarázsolom mint a Harry Poterban, én nem leszek diákügyeletes.

És ezt meghallota Váradi majd bejön a szobába és megkérdezi, hogy miért kiabálunk majd kimegy. Szakadtunk a röhögéstől.

Akkoriban milyen érdekes dolgok történtek a koleszban? A bizt.beres gyakorlatok hogyan történtek bent voltak az iskolába vagy kint a vasútnál voltak? Az Iskolában voltak jelfogók?

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.02 0 0 176

Az vicces lehetett :D Érdekes karekter a tanár úr, csinált még jópofa dolgokat?

Előzmény: nokiásdoboz (175)
nokiásdoboz Creative Commons License 2011.03.27 0 0 175

Czapár tanította nekünk a tranzisztor működését(1982-t írunk):

(enyhe eunuch hangon) -Fiam! Olyan a tranzisztor mint a Skála kópé- Bemegyeeeek, kijövööök, de milyen jól kijövök.

Mikrobinál Elektronikus áramköröket tanultunk. Általában az osztályátlag olyan 2,4 volt (35-en érettségiztünk 86-ban!!!). Az eminensek is sírógörcsöt kaptak mikor dolgozatírásra került  a sor.

Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.25 0 0 174

igen igen egy kis alacsony tanár de a hangja annál nagyobb :D

Előzmény: zsebpiszok0510 (173)
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 173

Igen,bizt.ber szakon végezten ,még 92-ben.A Juhász Robira gondoltam,így már eszembe jutott a neve,de engem nem tanított,végig a Gyurka tanár úr tanított.a Horváth János nem egy alacsony tanár?A koleszben akkoriban a Nyiri Zsolt,Csala Ernő,Bujdosó János,Betlehemi János(nagy hivő volt),Szonntág Gábor,igen Horváth János,Várnagy tanár úr a keresztnevére nem emlékszem.A rendőr postás vasútashoz hozzámondanám a katonatisztet is:))).

Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 172

Üdv!

Néhány jópofa beszólása volt Nyírinek az elmúlt órákon nekem nagyon tetszettek:

(az osztály zajong) Nyíri: - Fogják már be a pofájukat! Nem lehet itt tanítani az Öreg Isten fa..(gondolkodik az öreg) Fáját már neki!!!

Nagyban szerekeztem a vázlatomat aláhúzom szabadkézzel a címet és meglátta Nyíri majd mondja: -Kisbarátom vonalzóval huzza alá a címet ne a hullámos Balatonnal!!!

- Ha nem tetszik az órám menjenek panaszkodni az ENSZ főtitkárához!

Üdv Gábor

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.12 0 0 171

Ja bocsánat csak tanulom a gépírást magamtól és elfelejtettem vissza olvasni megint... 

Előzmény: braun (170)
braun Creative Commons License 2011.03.12 0 0 170

Már kérdeztem, hogy ki okít a magyar nyelv rejtelmeire...alighanem szólok neki:)

Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.12 0 0 169

Te bizt.ber szakon végeztél? Az a legjobb szakma én ebben az itt a GD az az a Bebritsben szerettem meg a bizt.bert és nagyon hállás vagyok érte. (tulajdon képpen Czapár hatására amért mondták már hogy kezeltessem magam :) Igen igen Nyíri Zsolt még ma sem veti meg a pálinkás üveget, Szörényi tanár nő még mai is tanít ő a reteget matek tanár. Gonolom te Juhász Róbert tanár úrra akarom mondani igazgató helyettes úrra gondolsz nagyon jó fej sokat segít a bizt.berben ha valamit nem értek. Anton tanár úrat nem ismerem, de Csábi tanár úrról pénteken esett szó mikor Szögi László tanár úrból fakadt a nosztalgiázás. Nekem nincs semmi bajom Czapár tanár úrral ő is sokat segít a bizt.berben akkoriban is a támasz jelfogó volt a kedvence? Te ismerted Jimmy-t ( Horváth János) a koleszbol? Tavaly még birtam jobb fej volt de idén biztossan érte valami mert mindenkivel bunkózik. Emlékszem mikor adtuk le neki a korcsolyákat osztályfőnökömmel  és valamit rosszul csináltam (az ő állítása szerint) elfokozta nekem a hülyét: rendőr póstás vasútas, mondom neki hogy: nagyon vicces Jimmy de magának is volt 2 forgalmista osztálya őföm meg jót nevetett rajtunk ez már Jimmynek nem nagyon tetszett. 

Előzmény: zsebpiszok0510 (168)
zsebpiszok0510 Creative Commons License 2011.03.12 0 0 168

A Szörényi tanárnő tanít még?Osztályfönőköm volt még valamimor régen.

A Nyiri tanár úr a nev.tanárom volt,akkoriban erősen ivott.Sokszor volt a atanulószoba elején mondta,hogy átszalad a gulyásba egy kávéra,de csak egy kávét iszik,semmi mást és jön.Aznap nem láttuk.Mikor ügyeletes volt,mentünk este vizitelni,sokszor lógótt a cipőfüzője,de sose esett el.Álandóan szidta a komunistákat.Nagy mdf-es volt,a 1990-es választásokra sok plakátot ragasztottunk ki.

Heim Editke minket is tanított,1-2 évben fizikát,nagyon aranyos volt.A Czapár tanár úr párszor megmutatta hogy is megy a váltóáram,végighullámzott a termen.Szilágyi biztber Gyurka Tanár úrtól kaptam pár vállast,mert ez műanyag.Mikor az áramköröket tanultuk.A Csábi Laci és az Anton tanár úr ott van még?Meg volt egy biztber tanár aki úgy tanított hogy az egyik kezében  a kréta a másikban pedig a szivacs volt,valami Robi volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!