Keresés

Részletes keresés

Lorann-))) Creative Commons License 2001.07.10 0 0 15
Maminti !

Maximálisan igazad van, de az ilyen jellegű hozzászólások felborzolják az igazságérezetemet.
Persze lehetnék annyira higgadt, hogy észre sem veszem...

Előzmény: Maminti (14)
Maminti Creative Commons License 2001.07.10 0 0 14
Ne essünk egymásnak kutyások és matskások... :( Főleg, mert akkor hova álljanak a belgák, akik mindkét fajt szeretik? :)

Minden állatot önmagukért szeretjük, nem kell "emberesíteni" őket. A kutyák sem szolgalelkűek, csak tökéletesen alkalmazkodtak az emberek világához. A matskák seggét sem kell kinyalni azért, hogy kedvességet kapjunk tőlük, egyszerűen csak önállóak és másképp "látják" a világot mint a kutyák. Anyagcseréje pedig az összes állatnak van, s az sem kéjmámor, amikor az utcán vagy a játszótéren a homokozóban kell kerülgetni a kutyapiszkot, mert a gazdinak eszébe sem jut, hogy kutyakötelessége eltakarítani az állat "termékét". Tisztelet a kivételnek. A nyulakat nem ismerem, de szerintem megvan a saját magukhoz való eszük, csak nem érdemes őket más állatok mércéivel mérni. Ugyanez a helyzet az összes kedvencként tartott állattal. Láttam a Spektrumon egy olyan gazdit, akinek a világon a legfontosabb a már 25-30 éve velük élő teknőce volt.

Persze, ha az a cél, hogy jól összevesszünk, és kieregessük a felesleges gőzt... :-/

Lorann-))) Creative Commons License 2001.07.10 0 0 13
Kedves baphomet !
Úgy érzem nem hagyhatom szó nélkül rendkívül építő hozzászólásod a topichoz.

bizonyára sokkal jobban érzed magad, hogy éppen egy olyan topicban fejted ki macskaellenes -kutyapárti véleményed ahol macskabarátok vannak.

Hozzátenném, ha valaki állatbarát az az állatokat szereti úgy általában és nem szelektál kutyára és nyúlra főleg olyankor nem alkot kritikát ha valamely állatot nem pontosan ismer.

Azért felhívnám a figyelmed egy nyúl és egy macska intelligenciájának a különbségére. Érdemes lenne egy kicsit elmerülnöd benne.

Általában azért szeretik az emberek a kutyákat, mert olyan hűségesek, szófogadó állatok és nem kell "kinyalni a seggüket" azért hogy foglalkozzanak a gazdival. Én inkább szolgalelkűnek hívnám Őket .... ja és hogy levágják a farkukat, fülüket meg ilyenek az jobb mint az ivartalanítás ???

Előzmény: baphomet (4)
Maminti Creative Commons License 2001.07.10 0 0 12
A hülyeség nem hajszínfüggő. A szőke nőzés meg baromira unalmas és kisstílű. Miután előre látom a következő kérdésedet/megjegyzésedet, nem, nem vagyok szőke, születetten barna vagyok és ezt a színt is hordom a fejemen.
Az állatszeretetről még egy gondolat: az emberek sokkal könnyebb tudják kedvenceiket szeretni, megérteni, mint egymást, lásd ezt a topikot is. Hogy miért esnek egymásnak állatszeretők? :(

Előzmény: baphomet (9)
csincsincsin Creative Commons License 2001.07.10 0 0 11
Ne aggodj!

Mokus koma es az allatvedo tarsasaga mar engem is kioktatott az oldalam miatt (www.tar.hu/csincsilla)... Ezert utalom az allatvedoket... Tiszta embergyulolok es paranoiasak. Szerintuk tul sok ketrec volt az oldalamon... Ok miben tartanak a csincsillakat? Terrariumban, hogy hogutat kapjanak? Hulyek...

Előzmény: baphomet (10)
baphomet Creative Commons License 2001.07.09 0 0 10
egyikkel sem, csak a mókusos fiatalemberrel.
de tovább nem akarom ezt folytatni. felesleges, úgysem érti az egészet.
Előzmény: Maminti (8)
baphomet Creative Commons License 2001.07.09 0 0 9
még válaszolok, mert nem szeretem, ha leprimitíveznek, aztán eltűnök innen...(gondolom, alig várják már ezt)

szóval, a nyulam nem húsvéti, vettem, nem szaporítom és nem áll szándékomban megenni. nem tudom, minek nézel. te meg bírnád enni a saját macskád, ha enne az ember macskát is?

miért, nem hülyék a szőkék? neked biztos szőke nőd van, akinek minimum 100-as a mellbősége és ezzel fordítottan arányos az iq-ja, akivel villoghatsz és max. az ágyban tud kimagasló teljesítményt nyújtani.

na pá

Előzmény: mokuss (7)
Maminti Creative Commons License 2001.07.08 0 0 8
Most konkrétan a macskákkal (ja, velük igen, bár nem ismered őket, lévén nem tartasz), az állattartással, az ivartalanitással, a fiatalokkal vagy a (szőke) nőkkel van bajod?
Esetleg provokálás helyett vitatkozhatnál is.
Előzmény: baphomet (4)
mokuss Creative Commons License 2001.07.07 0 0 7
hat nem istudom, hogy az oregség bölcsesség e, de még véletlehnül se gondold, hogy ki akartalakk oktatni...

a nyulak 99 % át igenis ipari (leadási) céllal tartják, szaporítják, és kihasználják... lehet, hogy a húsvét a kivétel, de a primitivebb ember ad csak ajándékba a baucijának nyuszit (élőt), mert a kedves kis állatka legjobb esetben házipörkölt lesz...

A baj az, hogy en nem önérdekből védem szavaimat, hanem az objektiv látásmód, és az állatok szenvedésének csökkentése miatt...

pápá: a szöke nök szerinted hülyék?

azt hittem ez csak vicc...

Előzmény: baphomet (6)
baphomet Creative Commons License 2001.07.06 0 0 6
ide is küldenék egy bravót.
Előzmény: Degeczi (5)
Degeczi Creative Commons License 2001.07.06 0 0 5
De ha szemelyes gondod van vkivel, akkor inkabb levelet irj neki, ne magad jarasd le ilyen agyatlansagok leirasaval.
Előzmény: baphomet (4)
baphomet Creative Commons License 2001.07.06 0 0 4
nohát, most gondoltad, jól kioktattál...

1. rühellem a macskákat, mert nem tudnak mást csinálni, mint állandóan a teraszunkra hugyozni és szarni, a szemetest felborítani, vernyákolni, mikor bagzanak és rohadt számító kis dögök, csak akkor nyújtanak valamit, ha tényleg kinyalod a seggüket.

2. nekem kutyám van az előző okokból kifolyólag. most nem írnám le a magyarázkodásom, mert úgy sem hinnéd el, de én imádom az állatokat.

3. arról nem tehetek, hogy fiú és lány macskát is tartassz egyszerre. két lány is jól megvan egymással.

4. nem azért írtam, amit előzőleg írtam az ivartalanításról, mert egy suttyó vagyok és nem tudom, hogy milyen szempontjai vannak az ivartalanításnak. hanem azért, mert elég primitíven azt merted leírni, hogy a nyulakat nem hobbi szinten szokták tartani, ami részedről elég szűk látókörre vall.
amiről nem tudsz, arról minek írsz? elképzelni sem tudod, hogy lehet nyulat is úgy tartani, mint pl. egy kutyát vagy macskát?

5. látszik, hogy fiatal vagy, képezd még magad egy kicsit.

6. ha most nőnemű lennél, azt mondanám, hogy szegény butuska, biztos szőke vagy...

Előzmény: mokuss (3)
mokuss Creative Commons License 2001.07.06 0 0 3
A macskám 9. hónapos korára 2X fedezte be a 4 eves lanymacseszomat, es ebbol 9 db kismacsesz lett...

Na most 1 lakás "egészséges" osztódás nélkül csak ugy maradhat meg, ha ivartalanítást eszkozolunk...

Azt tudnod kell, hogy az egyebkent is szaporodo (6 milliard) emberhez képes a kutya 8X a macska 12X surubben reprodukalodik, mint az ember...

Tudni kell, hogy magyarországon sokkal több kisállatot szaporítanak, mint amennyire a lakosság felvevőpiacának szüksége lehetne..
Ezért van az, hogy a sintér a macseszokat es a kutyusokat néha oltás helyett (mennyiseguk miatt) lapáttal öli le...

Hidd el, a legoptimalisabb es legtisztább dolog az ivartalanitás, nem értem mit papolok...

Az ember a kiskolykokbol pénzt remél, es a macskaszaporito lobbi es az ebtenyészto szervek ebbol oriasi profitot szereznek... az allatvedelem meg a kis magvaval a tomeg altal okozott bajokat probalja kezelni az emberek informalasaval...

Előzmény: baphomet (2)
baphomet Creative Commons License 2001.07.06 0 0 2
te oktatsz ki az állatvédelemről, amikor kiherélteted a macskád???? ugyan már...
Előzmény: mokuss (1)
mokuss Creative Commons License 2001.07.05 0 0 1



Állatbarátok (védők) oldala

A macskák külön állatfaj... az en macsim is ki van herélve, és nagyon emberközeli... asszem szeretik, ha ki van nyalva a seg*ük... :)))

Előzmény: RKata (0)
RKata Creative Commons License 2001.07.04 0 0 0
Van már egy szó szerint ugyanilyen című topik, inkább azt kellett volna felhozni.

Egyébként az enyimek is meg vannak éppen sértődve (a párom a grabancuknál fogva többször kidobta őket - persze nagyon finoman - a házból, lévén kerti cicák, vagy mi), most ha meglátnak elszaladnak, elbújnak, de kajaosztásnál pánikszerűen felfüggesztik a duzzogást. :o) Szóval szerintem csak idő kérdése.

Kata

Előzmény: Lorann-))) (-)
Lorann-))) Creative Commons License 2001.07.03 0 0 topiknyitó

Drága Kedves Aranyos cicánk férfiasságának vetettünk véget a múlt héten, ugyanis elviselhetetlen szagokat volt képes produkálni.

Azóta azonban kifejezetten utál minket, nem jön oda, nem hallgat a nevére és nagy ívben kerüli a társaságunkat. Hogyan engeszteljem ki ? Találkoztatok már ilyen helyzettel ???????????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!